زمان انتشار: جمعه 14 آذر 1393 - 12:00
کد خبر : 58555

39 میلیون نفر در کشور بیمه تامین اجتماعی هستند

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: 39 میلیون و 700 هزار نفر در کشور زیرپوشش بیمه سازمان تامین اجتماعی هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس از لنگرود، سیدتقی نوربخش بامداد امروز در نشست مشترک با شرکای اجتماعی گیلان در این شهرستان اظهار کرد: سازمان تامین اجتماعی متعلق به جامعه کارگری و کارفرمایی است.

وی با اشاره به چالش‌های سازمان تامین اجتماعی در سال‌های 54 تا حدود 82 و 83 افزود: صندوق تامین اجتماعی پس از 20 سال دارای یک تعادل مالی بود یعنی در یک بودجه 3 هزار و 600 میلیاردی در سال 80 حدود یک‌هزار میلیارد تومان آن از وصولی‌ها بود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی خاطرنشان کرد: کل بدهی‌های دولتی این صندوق در روستا حدود 400 میلیارد تومان یعنی بودجه 3‌ هزار و 600 میلیارد تومانی بود و کل بدهی‌های تکمیلی دولت نیز حدود 2 هزار و 700 میلیارد تومان بود.

وی با اشاره به کارفرما شدن دولت در این سازمان از سال 82 تا 83 گفت: دولت سهم خود را در این هشت سال پرداخت نکرده است.

نوربخش ادامه داد: در مورد رانندگان، قالیبافان، گلیم‌بافان و بسیاری از رسته‌های دیگر 20 درصد از سهم کارفرمایی را دولت تقبل کرده بود که پرداخت نکرده و این امر عدم تعادل جدی را در صندوق ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه سال گذشته که دولت تدبیر و امید این صندوق را تحویل گرفت در یک بودجه 30 هزار و 600 میلیارد تومانی یعنی حدود 10 برابر در یک دهه دو برابر شده است، تصریح کرد: در سال 80 حدود 6 میلیون نفر بیمه شده اصلی داشتیم که این تعداد در سال 92 به 12.5 میلیون نفر رسیده ولی بودجه 10 برابر و بدهی دولت به 15 هزار میلیارد تومان یعنی یک دوم کل بودجه رسیده است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اضافه کرد: نه تنها نتوانستیم این 30 درصد را پرداخت کنیم بلکه برای حفظ ذخایر سازمان 5 هزار و 100 میلیارد تومان نیز باید از اصل دارایی برمی‌داشتیم و می‌فروختیم که یک وضعیت بسیار نامتعادل در این صندوق ایجاد شد.

وی با تصریح بر اینکه برند سازمان تامین اجتماعی اعتماد برای امنیت مردم است، خاطرنشان کرد: با تدابیر انجام شده از سوی سازمان تامین اجتماعی که بخشی مربوط به عزل و نصب‌ها و عدم ورود به حاشیه‌ها بود توانستیم به مسیر اصلی خود بازگردیم.

نوربخش با اشاره به اینکه تمام فعل و انفعالات بیمه‌ای و وضعیت‌هایی که ارائه می‌کنیم برای بالا بردن سطح امنیت و تعادل اجتماعی است، ادامه داد: سازمان تامین اجتماعی اکنون 39 میلیون و 700 هزار نفر را زیرپوشش دارد.

وی با اشاره به اینکه درباره پایداری منابع کار بزرگی در سراسر کشور انجام شده است، خاطرنشان کرد: در طول 6 ماه توانستیم آن 5 هزار و 100 میلیارد تومان را جبران کنیم و عیدی مستمری‌بگیران هم در بهمن‌ماه پرداخت می‌شود.

این مسئول ارشد بیمه تامین اجتماعی یادآور شد: در سال 93 با وجود مشکلات جدی مستمری‌بگیران توانستیم 25 درصد از حقوق را برای آنها افزایش دهیم.

وی با اشاره به اینکه در طرح تحول سلامت بیشترین کمک را سازمان تامین اجتماعی انجام داده است، افزود: سازمان تامین اجتماعی مهم‌ترین فاینانس یا تامین کننده منابع در نظام سلامت است.

نوربخش تصریح کرد: با وجود تمام مشکلاتی که در وضعیت درمان کشور وجود دارد اما این حوزه امروز قابل قیاس با یکسال گذشته نیست و در همین مدت کوتاه گام‌های بزرگی برای برطرف شدن مشکلات برداشته شده است.

 

اخبار مرتبط
 1. گزارش تصویری/ مانور دوگانه سوز نمودن نانوایی های شفت
 2. کل ایران جویبار را پایتخت کشتی ایران میداند نماینده شفت و فومن قائمشهر را!!
 3. گزارش تصویری/ واژگونی پراید به داخل رودخانه در شفت
 4. مشغول بررسی رانش زمین در منطقه هستیم/ روند پیگیری را به اطلاع عموم خواهیم رساند
 5. برخورد با خودرو جوان 36 ساله را در نصیرمحله به کام مرگ کشاند
 6. برای رسیدن تیربرق باید تا ساعت 12صبر می کردیم / نکات ایمنی در استفاده از چوب توسکا لحاظ شد
 7. افتخاری فروشی نیست/ مردم شفت و فومن نیاز به قیم ندارند
 8. با برخورد فیزیکی مخالفم/ عضویت در کمیسیون عمرانی با تاکید رهبری معظم انقلاب بوده است
 9. شرکت تمامی خانوارهای «تانی محله» در سرشماری اینترنتی نفوس مسکن
 10. برای کار سیاسی به احمدسرگوراب نیامده ام/ از عمق محرومیت این بخش باخبرم
 11. خوشحالم که فردی از همین منطقه بخشدار احمدسرگوراب شد/ حرف های زیادی در دل دارم
 12. لزوم توجه به نیروهای بومی در انجام پروژه های شهرستانی
 13. گزارش تصویری/ مراسم تودیع و معارفه بخشدار احمدسرگوراب
 14. بخشدار جدید احمدسرگوراب معارفه شد
 15. آیا رییس اداره محیط زیست شفت در حوادث سال 88 نقش داشته است؟
 16. هرآمدی رفتی در پیش دارد!
 17. بخشدار جدید احمدسرگوراب فردا معارفه می شود
 18. یک خانم نصیر محله ای برنده جایزه سرشماری اینترنتی شد
 19. 6 تن چوب قاچاق در شفت توقيف شد
 20. سرشماری اساس توسعه کشور/ سرشماری رایگان مددجویان در کمیته امداد شفت