زمان انتشار: یکشنبه 1 بهمن 1391 - 16:52
کد خبر : 3432

موتورتاکسی شفت؛شغل رسمی اما…

پیک موتوری یکی از متداولترین وسیله حمل و نقل نفرات و جابجایی اسباب و اثاثیه در شهرهای بزرگ من جمله شهرستان های شمالی کشور محسوب می شود.

این شیوه انتقال مسافر در شهرستان شفت در اکثر بخش ها و روستا های آن رایج بوده و در واقع اینگونه میتوان استنباط نمود که چرخ بسیاری از مراکز روستایی ، بازرگانی و شاید هم تجاری روی دوچرخ موتورسواران که به جابه‌جایی کالا و مسافر می‌پردازند، می‌چرخد. حال به واقع می توان گفت : دیگر مسافرکشی با موتور جواب داده است.

این گونه مسافرکشی چندین سال است که باب شده است و امروزه ضمن ارائه خدمت در وسط شهر ، سر چهار راه و میدان اصلی شهر به غیر از رانندگان تاکسی، موتورسیکلت‌سوارانی نیز هستند که منتظر مسافرند و از این راه خرج زندگی خود را بیرون می آورند.
در کنار مزیت هایی که این نوع وسیله نقلیه دارد ، اما گاهی وقت ها به علت سو مدیریت ها یا مسائلی که مربوط به حوزه شهرداری ها می شود ؛ مشکلاتی را از قبیل تصادف های رایج ، ناهنجاری های ترافیکی و … است بوجود می آورد ؛ اما مشکل دیگری نیز می توان حداقل در شهرستان شفت که با آن روبرو شدیم به آن اضافه نمود . این هنجارشکنی اقتصادی باعث می شود بر معضل بیکاری در در مقابل جبهه گرفتن در اقتصاد مقاومتی با مشکلاتی معیشتی که به نقل از برخی موتور سواران تنها منبع درآمد ایشان محسوب می شود ، بوجود آید.

همانطور که اشاره شد ، صبح امروز این مشکل در شهر شفت به وقوع پیوست و نتیجه آن شد که در گیری بین موتور تاکسی ها و تاکسی داران صنف حمل و نقل بر اثر انتقال ایستگاه این دو واحد خدماتی به وجود آمد و بر اثر تماس های تلفنی مکرر و مراجعاتی  که به دفتر وبسایت خبری تحلیلی صبح شفت داشتند ، خبرنگاران این وبسایت به محل رویداد اعزام و موضوع را پیگیری نمود.

به گزارش صبح شفت این ایستگاه تا چند روز پیش در خیابان ولیعصر (عج) روبروی بانک ملی شعبه شفت بود که در پی آن در همان خیابان روبروی مرکز بهداشتی درمانی شفت منتقل شد.
قابل ذکر است که این مکان قبلا ایستگاه تاکسی بی سیم راهیان گستر شفت بود .

در گیری آنقدر شدید و تنش زا گزارش شد که جمعیت انبوهی را در آستانه ظهر که حضور مردم در سطح شهر به اوج خود می رسد ؛ در محل حادثه جمع نمود.

یکی از موتورسواران به خبر نگار ما چنین گغت  که درآمدش خوب است، از یک راننده تاکسی هم بیشتر درآمد دارد چون ضمن اینکه در ترافیک نمی مانم، زودتر به مسیر مورد نظر می رسم؛ اکثر کسانی که سوار بر موتور می شوند عجله دارند و حاضرند پول بیشتری هم بپردازند . این برای ما ارزش دارد .
به گفته جمعی از موتور سواران که در این ایستگاه به منظور کسب نان حلال به مسافر کشی مشغولند ، جریمه پلیس به منظور سد معبر کردن و ایجاد ترافیک سنگین در ابتدای این خیابان علت اصلی انتقال آنها به مکان فعلی بوده است.

دغدغه آنها این است که این تغییر مکان ها و جابجایی هایی که ممکن هست هر روز برای آنها اتفاق بیفتد تا کی قرار است  ادامه پیدا کند ؟
یکی از آنها به این نکته اشاره می کرد که فردا روز دوشنبه است و ما باید در این ایستگاه منتظر کسب یک لقمه نان حلال باشیم اما از آنجایی که در این مکان بساط بازار هفتگی شهر است و به ناچار باید در این مکان بساط پهن کنند ، طبیعتا درگیری گسترده تر از امروز بوجود خواهد آمد.
صبح شفت به عنوان یک واسط و میانجی از مسئولین محترم و ارزشمند در شهرداری و شورای اسلامی شهر شفت تقاضا دارد به این معضل که نوعی آسیب اقتصادی-اجتماعی شناخته شده، رسیدگی نموده و ابعاد ان را  برسی نمایند تا در صورت امکان  اقدامات لازم را در خور شهر شفت مبذول دارد

صبح شفت اماده ارائه گزارش کامل اقدامات مسئولین از همین رسانه به منظور اطلاع رسانی به مردم شریف این شهرستان می باشد.

اخبار مرتبط
 1. برای کار سیاسی به احمدسرگوراب نیامده ام/ از عمق محرومیت این بخش باخبرم
 2. خوشحالم که فردی از همین منطقه بخشدار احمدسرگوراب شد/ حرف های زیادی در دل دارم
 3. لزوم توجه به نیروهای بومی در انجام پروژه های شهرستانی
 4. گزارش تصویری/ مراسم تودیع و معارفه بخشدار احمدسرگوراب
 5. بخشدار جدید احمدسرگوراب معارفه شد
 6. آیا رییس اداره محیط زیست شفت در حوادث سال 88 نقش داشته است؟
 7. هرآمدی رفتی در پیش دارد!
 8. بخشدار جدید احمدسرگوراب فردا معارفه می شود
 9. یک خانم نصیر محله ای برنده جایزه سرشماری اینترنتی شد
 10. 6 تن چوب قاچاق در شفت توقيف شد
 11. سرشماری اساس توسعه کشور/ سرشماری رایگان مددجویان در کمیته امداد شفت
 12. رئیس جدید پلیس راهور شهرستان شفت معارفه شد
 13. مراسم تودیع و معارفه رییس منابع طبیعی شفت برگزار شد
 14. تیرانداز شفتی به مرحله نهایی مسابقات اهداف پروازی کشور راه یافت
 15. تبلیغ ۱۰۰ مبلغ دینی به‌مناسبت دهه اول محرم در فومن و شفت
 16. بسته بودن مسجد این روستا در روز عاشورا کذب است
 17. جناب افتخاری ما هم با شما موافقیم
 18. سر شماری نفوس و مسکن نیاز آینده ماست .آینده را بی پاسخ نگذاریم “
 19. کلیه روستاهای شفت دارای طرح هادی مصوب هستند
 20. غفاری عثماوندانی رفت و توکل امید آمد!