زمان انتشار: چهارشنبه 22 آذر 1391 - 16:28
کد خبر : 3121

پاسخ های صریح فرماندار شفت در خصوص بسته شدن پیاپی بانک ها در شهرستان

چند سال پیش بانک صادرات شعبه دهستان چوبر شفت به دلیل مسائلی که هنوز برای ما روشن نیست ، بسته شد . در دو ماه پیش هم شاهد بودیم که تنها شعبه موسسه مالی و اعتباری مهر شفت هم بسته شد و مشتریان این بانک را ایجاب کرد که جهت امورات شخصی خود به شعبات [&hellip

چند سال پیش بانک صادرات شعبه دهستان چوبر شفت به دلیل مسائلی که هنوز برای ما روشن نیست ، بسته شد .

در دو ماه پیش هم شاهد بودیم که تنها شعبه موسسه مالی و اعتباری مهر شفت هم بسته شد و مشتریان این بانک را ایجاب کرد که جهت امورات شخصی خود به شعبات دیگر این موسسه در شهرستان های فومن و رشت که خود مستحق هزینه گزاف است و جای پیگیری دارد مراجعه کنند.
بسته شدن بانک صادرات شعبه دهستان جیرده هم آنهایی که خبرهای صبح شفت را دنبال می کنند خبری بدیع است و از یاد نرفته و شاهد بودیم که آن هم بسته شد و گزارش هایی را جهت تعیین تکلیف این بانک ها و موسسات تقدیم مردم و مسئولین گردید.
در پی بسته شدن بانکها یکی پس از دیگری زمزمه هایی در گوشه و کنار شنیده می شود که حاکایت می کند بانک تجارت شعبه شفت نیز در حال بسته شدن است.
برای روشن شدن موضوع و پیگیری های مسئولین گفتگویی را با جواد شفیعی ثابت فرماندار شفت داشتیم و نظرات این بزرگوار را جهت حل مشکلات جویا شدیم که خالی از لطف نیست.

بانک صادرات شعبه چوبر شفت

جوانترین فرماندار کشور در خصوص بسته شدن بانک شعبه صادرات چوبر ضمن تأسف خود از بسته شدن توجیه نبودن خود را از این ماجرای بسته شدن این شعبه در چوبر عنوان نمود و خاطر نشان کرد : این بانک تا جایی که بنده می دانم در سه چهار سال پیش بسته شده و از چگونگی بسته شدن آن بنده بی اطلاع هستم و نمی توانم در این خصوص اظهار و نظر کنم.

شفیعی ثابت در ادامه گفتگوی خود بسته شدن موسسه مالی و اعتباری مهر را سرمایه گذاری اعتبارات مردم در بانک های دیگر خواند و یاد آور شد : مردم به بانکهای دولتی بیشتر اعتماد دارند و در آنجا بیشتر سرمایه گذاری می کنند.


وی یکی دیگر از دلایل بسته شدن موسسه مهر را عدم سود دهی بالای این بانک خواند و اظهار داشت : هدف اصلی بانکهای خصوصی و موسسات مالی و اعتباری ها حداکثر کردن سود است و اگر بانک ها به این مهم دست پیدا نکنند و سرمایه آنها تا حدی مشخص که برای خود بانک یا موسسه تعریف شده است نرسد ، از ادامه فعالیت آن شعبه جلوگیری خواهد شد .


رئیس شورای اداری شهرستان در ادامه گفتگوی خود با خبرنگار صبح شفت در خصوص بازگشایی بانک صادرات شعبه جیرده امید داد : با توجه به آخرین خبرهایی که نماینده محترم جناب آقای عاشوری پس از رایزنی ای که با مدیران ارشد این مجموعه ها داشتند به ما داده اند ؛ نامه ای از مدیر عامل بانک صادرات کشور به مدیر کل بانک صادرات گیلان فرستاده شده که در آینده نزدیک شاهد بازگشایی مجدد این بانک در آن دهستان و ادامه خدمتگذاری به مردم خواهیم بود.

همچنین شفیعی در طرح این سوال خبرنگار ما مبنی بر اینکه زمزمه ایی از گوشه و کنار شنده می شود که بانک تجارت شعبه شفت هم در حال بسته شدن است اذعان داشت : تا اکنون بنده خبر موثقی از بسته شدن این بانک ندارم و اگر چنین اتفاقی قرار است در این شعبه بانک بیفتد باید از منبع معتبری به ما رسیده باشد تا ما هم پیگیری های لازم را مبذول داریم.
وی تصریح کرد : بسته شدن این شعبه به ضرر خود بانک تجارت است و با بسته شدن آن در شفت مردم سرمایه های خود را در شعبات نزد بانک های دیگر سرمایه گذاری می کنند.
وی جمع بندی مباحث خود را اینگونه مطرح نمود که : بنده بخش اعظم مشکلات این چنینی را توجه مردم و مسئولین و دغدغه آنها نسبت به این بخش سرمایه گذاری در شهرستان می بینم و اگر قرار باشد که مردم برای مسائلی از این قبیل از شهرستان مهاجرت کنند و آورده های مالی خود را در بانک های نزد دیگر شهرستان ها سرمایه گذاری کنند علاوه بر اینکه به اقتصاد شهرستان کمک نمی کنند از افزایش اعتبارات سرانه این شهرستان هم می کاهند . مردم شفت باید توجه داشته باشند که ما شهرستان هایی در همین استان گیلان ما داریم که این مشکلات برایشان پیش آمد اما با سازگاری و صبر خود در جهت فایق آمدن در مقابل مشکلات کوشیدند.

گفتگو : حمیدرضا دنیادیده نهزمی

اخبار مرتبط
 1. منظور افتخاری مازندران بود؛ اشتباه لفظی سوء تعبیر را به دنبال داشته است
 2. سطح سواد نماینده نباید اینقدر پایین باشد/ آقای نماینده به فکر پیشرفت حوزه انتخابیه خودش باشد
 3. گزارش تصویری/ مانور دوگانه سوز نمودن نانوایی های شفت
 4. کل ایران جویبار را پایتخت کشتی ایران میداند نماینده شفت و فومن قائمشهر را!!
 5. گزارش تصویری/ واژگونی پراید به داخل رودخانه در شفت
 6. مشغول بررسی رانش زمین در منطقه هستیم/ روند پیگیری را به اطلاع عموم خواهیم رساند
 7. برخورد با خودرو جوان 36 ساله را در نصیرمحله به کام مرگ کشاند
 8. برای رسیدن تیربرق باید تا ساعت 12صبر می کردیم / نکات ایمنی در استفاده از چوب توسکا لحاظ شد
 9. افتخاری فروشی نیست/ مردم شفت و فومن نیاز به قیم ندارند
 10. با برخورد فیزیکی مخالفم/ عضویت در کمیسیون عمرانی با تاکید رهبری معظم انقلاب بوده است
 11. شرکت تمامی خانوارهای «تانی محله» در سرشماری اینترنتی نفوس مسکن
 12. برای کار سیاسی به احمدسرگوراب نیامده ام/ از عمق محرومیت این بخش باخبرم
 13. خوشحالم که فردی از همین منطقه بخشدار احمدسرگوراب شد/ حرف های زیادی در دل دارم
 14. لزوم توجه به نیروهای بومی در انجام پروژه های شهرستانی
 15. گزارش تصویری/ مراسم تودیع و معارفه بخشدار احمدسرگوراب
 16. بخشدار جدید احمدسرگوراب معارفه شد
 17. آیا رییس اداره محیط زیست شفت در حوادث سال 88 نقش داشته است؟
 18. هرآمدی رفتی در پیش دارد!
 19. بخشدار جدید احمدسرگوراب فردا معارفه می شود
 20. یک خانم نصیر محله ای برنده جایزه سرشماری اینترنتی شد