زمان انتشار: دوشنبه 20 آذر 1391 - 12:01
کد خبر : 3083

خدمت به خلق را توفيق الهي مي دانم و برايم مکان خدمت مهم نيست .

جوانترین مسئول کانون فرهنگی هنری مساجد کشور در گفتگو با صبح شفت :
خدمت به خلق را توفيق الهي مي دانم و برايم مکان خدمت مهم نيست . . .


کانون هاي فرهنگي هنري مساجد چند سالي است که با همت مسئولان اجرایی کشور به عنوان یکی از موثرترین نهاد در مقابله با تهاجم فرهنگی تشکیل شد و با گذشت چندین سال از اجراي آن شاهد هستيم که امروزه 14000 کانون فرهنگي هنري مساجد در کشور فعال است و هر روز شاهد افتتاح يک کانون فرهنگي هنري ديگر هستيم . در حال حاضر کانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد با محوريت امام جماعت به عنوان محور و با حضور با شور و نشاط جوانان راه‌اندازي مي‌شود.
يکي از کانون هايي که در حال حاضر در سطح شهرستان تازه پا گرفته و در حال فعاليت در حوزه فرهنگي ، مذهب و هنر است ؛ کانون فرهنگي هنري ثقلين مسجد مصلي حضرت رسول اکرم (ص) که سعي نموديم گفتگويي را با مسئول اين کانون که جوانترين مسئول کانون در کشور مي باشد انجام دهيم که از مقابل ديدگانتان مي گذرد.
صبح شفت : سلام ؛ وقت شما بخير . از اينکه با وجود تمام مشغله اي که داشتيد وقتتان را در اختيارمان نهاديد ؛ سپاسگزاريم ، لطفا جهت آشنايي بيشتر خودتان را براي خوانندگان صبح شفتي معرفي بفرماييد.
بنده حميدرضا دنياديده نهزمي هستم ، 20 ساله اهل روستاي پشتسراي شفت . سوالي داريد هستم خدمتتون.
صبح شفت :کانون فرهنگي هنري مساجد يعني چي؟
يکي از تأکيدات مقام معظم رهبري، راه اندازي اين کانون‌ها بوده و آنچه که هدف استنباط مي شود ، کانون فرهنگي هنري مساجد يکي از اهرم هاي مقابله با جنگ نرم است که در بهترين سنگرهاي اسلام يعني مساجد زير نظر هيأت نظارت بر مساجد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي فعاليت مي کند.
صبح شفت : اين کانون از چه وقت تأسيس شده و بفرماييد که شما چگونه به عنوان مسئول آن برگزيده شديد؟
کانون فرهنگي هنري ثقلين مصلي حضرت رسول اکرم (ص) شهرستان شفت به پيشنهاد جمعي از برادران در سطح شهرستان به امام جمعه سابق شفت جناب آقاي حجت الاسلام و المسلمين سيد هادي موسوي ارائه شد و ضمن تأييد شخص امام جمعه به عنوان رئيس هيأت امناء و ديگر بزرگواران در اواخر فصل بهار سال جاري تشکيل شد . اما اين که مي فرماييد شما چگونه مسئول اين کانون شديد بايد عرض کنم که جلسه اي با حضور شوراي اين کانون که متشکل از پنج نفر مي باشد در دفتر امام جمعه شفت تشکيل شد و بنده در واقع مجري اين کار و کسي که از آن سوال مي شود و بايد به خدماتي که ارائه مي کند پاسخگو باشد ، مسئول اين کانون هستم. اميدوارم منظورتان اين باشد.
صبح شفت : شما قصد داريد چگونه در اين کانون براي رسيدن به اهداف تدوين شده کار کنيد که مورد رضايت باشد؟
تمام سعي ما از روز اول که قصد تشکيل اين کانون را داشتيم اين بوده که سربازي براي مولا و سرورمان حضرت حجت ابن الحسن ارواحنا له المقدم الفداه باشيم و در ظل توجهات خداوند منان بدون هيچ تزلزلي و شکستي علمداري براي رهبرمان در اين عرصه از زمان که مقابله با جنگ نرم و شناخت لحظاتي که بايد بازوي براي رهبر و مولايمان باشيم ؛ سربازي کنيم. بنده سعي نمودم در هرکاري که به بنده محول کردند حتي براي برداشتن خاري از جلوي پاي مردم نمونه باشم و به آنچه که مي دانم عمل کنم . برايم مکان خدمت مهم نيست و خدمت به خلق در راه رضاي خدا را توفيق الهي مي دانم .
صبح شفت : انتظار و ناگفته اي هست که بين ما جامانده و ديگر اينکه عنواني هست که شما مايليد در اين گفتگو تبيين شود برايمان بفرماييد.
بنده ضمن تقدير و تشکر ويژه از شما و تمامي عزيزاني که در عرصه خبر و اطلاع رساني که به جد اطلاعات و اخبار خوب و جامعه ساز را به مردم و مسئولين مخابره مي کنيد از مردم شريف و انسان دوست شفت و مسئولين خدام که به حق لحظه اي از عمر خود را جز براي خدمت به خلق بکار نمي گيرند ؛ خواهشمندم که در کنار دستگاه هاي خدماتي و تربيتي که در نظام مبارک و مقدس اسلامي مشغول به فعاليت هستند بازو و اهرمي باشند و پيوسته از قشر نوجوان و جوان که محرک اصلي جامعه و از طرفي ديگر قشر آسيب پذير و مورد هدف دشمن مي باشند حمايت و تشويق کنند و از فرصت هاي بوجود آمده به عنوان فرصت استفاده کنند ؛ چون اگر به اين پتانسيل پاسخ مثبت ندهند به عنوان تهديد تبديل خواهند شد.
عزيزان و کاربران علاقه مند مي توانند جهت آشنايي با اين کانون و انعكاس خبرها ، مطالب ، مقالات و اطلاعيه هاي كانون ثقلين به آدرس هاي :

www.saghalaynshaft.masjedblog.com
www.saghalaynshaft.blogfa.com

مراجعه کنند و با مراجعه به آن اطلاعات کافي از اين کانون و عملکرد آن را مورد ارزيابي قرار دهند.

گفتگو : مريم کاسي پور

اخبار مرتبط
 1. کل ایران جویبار را پایتخت کشتی ایران میداند نماینده شفت و فومن قائمشهر را!!
 2. گزارش تصویری/ واژگونی پراید به داخل رودخانه در شفت
 3. مشغول بررسی رانش زمین در منطقه هستیم/ روند پیگیری را به اطلاع عموم خواهیم رساند
 4. برخورد با خودرو جوان 36 ساله را در نصیرمحله به کام مرگ کشاند
 5. برای رسیدن تیربرق باید تا ساعت 12صبر می کردیم / نکات ایمنی در استفاده از چوب توسکا لحاظ شد
 6. افتخاری فروشی نیست/ مردم شفت و فومن نیاز به قیم ندارند
 7. با برخورد فیزیکی مخالفم/ عضویت در کمیسیون عمرانی با تاکید رهبری معظم انقلاب بوده است
 8. شرکت تمامی خانوارهای «تانی محله» در سرشماری اینترنتی نفوس مسکن
 9. برای کار سیاسی به احمدسرگوراب نیامده ام/ از عمق محرومیت این بخش باخبرم
 10. خوشحالم که فردی از همین منطقه بخشدار احمدسرگوراب شد/ حرف های زیادی در دل دارم
 11. لزوم توجه به نیروهای بومی در انجام پروژه های شهرستانی
 12. گزارش تصویری/ مراسم تودیع و معارفه بخشدار احمدسرگوراب
 13. بخشدار جدید احمدسرگوراب معارفه شد
 14. آیا رییس اداره محیط زیست شفت در حوادث سال 88 نقش داشته است؟
 15. هرآمدی رفتی در پیش دارد!
 16. بخشدار جدید احمدسرگوراب فردا معارفه می شود
 17. یک خانم نصیر محله ای برنده جایزه سرشماری اینترنتی شد
 18. 6 تن چوب قاچاق در شفت توقيف شد
 19. سرشماری اساس توسعه کشور/ سرشماری رایگان مددجویان در کمیته امداد شفت
 20. رئیس جدید پلیس راهور شهرستان شفت معارفه شد