زمان انتشار: یکشنبه 16 مهر 1391 - 08:39
کد خبر : 2902

در گفتگوی اختصاصی با بخشدار احمدسرگوراب /ناگفته هایی از کوچه شقایق1 ، پل بداب، مشکلات روستای والیسرا و پل زردکام

بخشدار احمدسرگوراب در گفتگوی اختصاصی خود با صبح شفت :

علی فیض بخش :

بخشداری احمدسرگوراب تمام توانش را برای اجرای طرح های عمرانی بکار گرفته است.


در راستای پاسخگویی به مسائل عمرانی و خدماتی اجرایی شده و در شرف اجرای شدن روستاهای بخش احمد سرگوراب مخصوصا چوبر ، والیسرا و زردکام ، گفتگویی را جهت جویا شدن کم و کیف امور با علی فیض بخش ، بخشدار بخش احمد سرگوراب  داشتیم که از مقابل دیدگانتان می گذرد.

 

صبح شفت : ضمن عرض سلام و ارادت خدمت شما بخشدار مردم دوست احمدسرگوراب . جناب آقای بخشدار چند روز پیش از طرف اهالی کوچه شقایق 1 نامه ای با محتوای اینکه خطر سیل و آبهای سطحی عبوری از رودخانه همجوار این کوچه جان و مالشان را تهدید می کند تدوین شد و خدمت بخشداری احمدسرگوراب رسید ؛ لطفا اگر جوابی برای این بزرگواران دارید برایمان بفرمایید.

بسم الله الرحمن الرحيم ؛ با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت جنابعالي و عوامل و دست اندركاران سايت صبح شفت كه زحمت زیادی در جهت انعكاس اخبار و اطلاعات شهرستانميكشید . خدمت شما عرض شود كه كوچه ي مورد نظر مربوط به كوچه ي شقايق 1 درحاشيه ي رودخانه ي چوبر مي گذرد که در اكثر سيلاب هايي كه در اين منطقه واقع ميشود اين كوچه قسمتي تخريب و راه عبور و مرور تعداد 3 تا 4 خانوار قطع مي شود. در دفعات گذشته در سيلاب هاي قبلي که سبب آسیب كوچه شد، ما سعي كرديم حدالامكان از امكانات اداره راه و ساير مسئولين استفاده كنيم و در اسرع وقت راه ارتباطي اين کوچه که خانه عالم این دهستان هم در آنجا هست و روحانی معظم ، حاج آقای پوراکبری آنجا مستقر می باشد ، را باز کنیم.

اما جواب بنده به این نامه و به این روحانی مستقر در محل که چنین نامه ای را در این سایت درج نموده اند  این است که در آخرين درخواست ایشان ، نامه اي كه در سايت هم درج شده و حاج آقاي بزرگوار یک نسخه از آن را به بخشداري هم ارسال نمودند، بنده از ايشان خواستم كه همين نامه را خطاب به دهيار محل هم بنویسند و ارائه کنند و بعد دهیار محل آن را به انضمام چند عکس به ما انتقال دهد تا ما بتوانیم از دفتر امور روستايي مبلغي اعتبار اخذ كنيم و يك ديوار حفاظتي در اين كوچه ايجاد نماییم تا مشکل اهالی این محل برای همیشه حل شوند. متاسفانه این کار صورت نرفت . اما بنده بر اساس وظيفه که دارم در این رابطه با فرماندار بزرگوار تماسی داشتم و مشکلات را لیست کرده و به دفتر امور روستايي استانداري اعلام كرديم و توانستیم 3 ميليون تومان اعتبار براي محل مورد نظر اخذ نماییم . بنده جا دارد عرض کنم ما منتظريم بعد از اینکه در اولین فرصت پول به حساب دهياري واريز بشود خودم به شخصه با پيدا كردن يك پيمانكار این قسمت را ترمیم كنيم تا ديگر اهالي این کوچه براي هميشه از معزل تخريب آسوده بشوند .

صبح شفت : بنا بر تجربه سالهای قبلآیا مردم امیدوار باشند که  قولتان  عملي خواهد شد؟

اين قول دادن امسال باسال هاي گذشته کمی فرق ميكند! فرقش این است که همانطور که مستحضريم بحث مشكلات اعتباري و مالي در دولت کمی حاد شده و گرفتن بودجه کمی با سختی امکان پذیر خواهد بود. دهياران ما چندين ماه است که حقوق دريافت نكرده اند. اين ها نشانه ي مشکلاتی است که ما در بحث نقدينگي داريم. ولي آقاي مهدوي مديركل محترم دفتر امور روستايي استانداري به ما قول دادند كه در اسرع وقت پس از تزريق اعتبار اين مبلغ اعتبار را براي ما منظور كنند . من وظایف خودم را در این رابطه انجام دادم و اکنون منتظر تزريق اعتبار هستم….

صبح شفت : جناب آقای فیض بخش ! پل روستای زردکام در تقسیم بندی سیاسی جزء بخش احمدسرگوراب است و پس از چند روز از شروع کار و ساختن پایه های این پل ، ادامه ساخت این پل رها شد و همانطور که مستحضرید فصل پاییز هم هست و محصلان برای عبور و مرور از این پل استفاده می کردند ، در این خصوص چه تدبیری اندیشیده شده است؟

دربخش احمدسرگوراب با يك پيمانكار محلي صحبت كرديم و قول گرفتيم كه ايشون اين پل را براي مابسازد . اول قرار بود که پل عابر پیاده ایجاد کنیم ؛ اما پا را فراتر گذاشتیم و بنا بر این نهادیم پلی ایجاد کنیم که حداقل یک نیسان بتواند از آن عبور کند. این پل کلا ده میلیون تومان اعتبار داره که با اين ده ميليون تومان 3 تا پايه اصلي كه داخل آب بود آورديم بالا و يك پايه در خشكي ميخواد ؛ چون بودجه نداشتیم گذاشتیم برای بعد. قراره ده میلیون تومان دوباره با سه میلیون آب بند چوبر بگیریم که انشالله اگه تزريق بشه مجددا شروع به كارخواهيم كرد.اما تدبیر ما برای تردد دانش آموزان و عابرین پیاده  اینه که 4 تا تير برق چوبي از اداره برق گرفتيم و روی این پل گذاشتیم که پس از تخته کوبی و مقدمات دیگر شرایط برای عبور و مرور تسهیل پیدا کنه.

صبح شفت : آقای بخشدار در گزارشی که از روستای والیسرا داشتیم اهالی این روستا علاوه بر نداشتن آب شرب ، از داشتن جاده مواصلاتی به شهر احمدسرگوراب نیز محروم بودند ؛ تا کی این مردم باید با این محرومیت دست و پنجه نرم کنند؟

بله جای تأسف دارد که بگویم روستای والیسرا نه تنها آب شرب سالم ، که اصلا آب شرب ندارد . یعنی نه چمشه ای است که از آنجا برایشان انشعاب بگیریم و نه زمین آنجا اجازه این را می دهد کهخ ما چند حلقه چاه احداث کنیم . اما بنا بر تدبیر و مطالعه ای که بنده از این روستا دارم باید پس از جداسازی آب شرب شهرک صنعتی از روستای خرفکل ، آب شرب خرفکل را به این روستا ملحق کنیم تا انشاءالله مشکل آب آشامیدنی این روستا حل شود.

اما بحث راه مواصلاتی این روستا بحث پیچیده ای است که خدمتتان عرض می کنم : راه اصلي واليسرا  از خرفكل می گذرد. یعنی راه ارتباطي اهالی از ابتداي جاده امام زاده ابراهيم (ع) و از لبه ي آسفالت جاده رو به روي شهرك صنعتي  می باشد. مسیری را که شما از آن طرف اقدام به تهیه گزارش کردید، مسیر عابر پیاده این روستاست ، این پل را برای اینکه خیلی از روستاییان وسیله ایاب و ذهاب نداشتند ایجاد کردند که فقط عابرین پیاده از آن عبور کنند. نا گفته نماند که شهرداری تا آخرین خانه ی این شهر را آسفالت کرده و نیازی در محدوده ی شهر نیست که آسفالت کنند ، چون خانواری از شهر در آنجا ندارد. الآن سیل اخیر پایه های این پل را تهدید کرده و ما بر آنیم که با استفاده از کارفرمایان محلی در ترمیم آن بکوشیم. اما راه اصلی این این روستا که از طرف خرفکل است ؛ کلا 5/3 کیلومتر است که قرار است 2 کیلومتر از این روستا را آسفالت کنیم . اما بعضی از آقایان اجازههمین کار را هم به ما نمی دهند ، چند بار  جهت اجرای پروژه آسفالتاقدام به شن ریزی شده ، اما مردم اجازه ادامه کار را نداده و گفته اند که ما نمی گذاریم آسفالت از این مسیر اجرایی شود و باید جاده شان از طرف احمدسرگوراب آسفالت گردد . اجرای آسفالت در مسیر درخواستی خود ایجاب می کند که مدتی پس از آن برای این مسیر جدید پلی نیز بسازیم که خود منجر به هزینه های هنگفت می شود.

صبح شفت : پل بدآب چطور؟ با کوچکترین بارندگی ، سیلاب در سطح این پل جاری می شود . به نحوی که عبور و مرور مطلقا قطع می گردد ، این پل قرار بود که توسط قرارگاه خاتم الانبیا (ص) ساخته شود ، اما باخبر شده ایم که اجرای این پروژه لغو شده است ، لطفا توضیح قانع کننده ای در این راستا برایمان بفرمایید.

در باره پل بداب مستحضرید که پل ارتباطی بداب در مسیر امام زاده ابراهیم واقع شده که هر ساله مشکلات زیادی را در بخش سیل و سیلاب داریم، این پل ، آب نمای قدیمی و یک طرفه  است که سبب ترافیک سنگینی مخصوصا در فصل تابستان می گردد . پیگیری هایی که در طول این چند سالاز سوی فرماندار قبلی و آقای شفیعی در احمد سرگوراب انجام شد  ، به این نتیجه انجامید که به هر قیمتی که شده این پل را درست کنند .سه سال قبل اداره مربوطه در حد 2/5 میلیارد تومان برای ساخت این پل پیش بینی کرده بود . اما طبق آخرین خبر ساخت این پبل در شرایط کنونی 4 میلیارد تومان هزینه دارد . از طرفی فرماندار از محل مختلف اعتبارات 700 تا 7500 میلیون پول در دست دارد . 155 میلیون از نفت و گاز 200 میلیون امسال گرفته ،  200 میلیون از شهرک های صنعتی قول گرفته ، 200میلیون آقای اصغریان معاون برنامه ریزی قول دادند ؛ سر جمع750 میلیون در دست فرمانداری می باشد . امّا قرارگاه خاتم با تغییری که در استانداری اتفاق افتاد از اجرای ادامه پروژه سر باز زد و گفت نمی تواند با این بودجه کم و با این تورمی که در سطح قیمت ها مشاهده می شود پروژه را اجرایی کند.

صبح شفت: موضوعات سوال این مصاحبه از حیطه های مختلف بود که شما با صبر و حوصله پاسخ هایی جامعی به خوانندان محترم صبح شفت دادید. از شما متشکریم و  اگر ناگفته  هایی نیز باقی مانده ، برایمان بفرمایید.

نظر شخصي من اين است كه ، رسانه خوب  است ، سايت خوب است ، وبلاگ خوب است ، اصلا دنياي ارتباطات و اطلاع رساني عملكرد مسئولين بسيار خوب است. انتقاد خيلي خوب است وانشاءا…انتقاد سازنده مي شود. اگر كسي عيب و ايرادش را ببيند، خواه وناخواه در رفع آن ميكوشد و بهتر ازقبل ميشود.

در مجموع نظام ، نظام جمهوري اسلاميست و ما حالا بايد در گفتارهايمان و  شنيدارهايمان دقت كنيم. من اگر يك مقدار گله مند هم باشم بحث اين است كه در اين اخبار هر كس مي آيد، به عناوين مختلف فقطصرف انرژي ميكند، وقت شما را ميگيرد. مسئول بايد پاسخ بدهد . اين انرژي ها با ارزش است. اين دقايق عمر ما با ارزش است.ما بايد اين را به بطالت نگذرانيم.

بخاطر اين است كه من نظرم اين است كه اين جرايد ، رسانه ، سايت ، بويژه مجموعه حضرت عالي اگر در اين اخبار وارد  تحقيقی هرچند بسیار اندك صورت بیگرد بهتر است. مثلا هر كس يك چيز بگويد ما هم بگذاريم در سايت و دوباره برويم دنبال آن. بايد تاحدودي صحت اين اخبار بدست بيايد بعد برود در سايت. معمولا سايت آنلاين تمام مسئولين ،دوست و دشمن آدم ميخوانند ، فردا اين ها جمع ميشود، يا مثلا مجموعه ي ادارات نظامي اين طور است. مسئولين نظام اينطور راه ميروند. من بحثم اين است كه ما ضعف خود را نشان دشمن ندهيم، الحمد لله خدا دارد كمك ميكند ، بخشداری احمدسرگوراب تمام توانش را برای اجرای طرح های عمرانی بهره گرفته است . مسئولين نظام ما با دست خالي مديريت ميكنند. با خسارت هاي سيل وآسيب هاي اجتماعي و مشكلاتي كه حوادث غير مترقبه ايجاد ميكند، مردم خوبي داريم كه هر قدر به آنها خدمت كنيم كم كرديم. انشاءا… خداوند كمك كند تا به مردم خدمت كنيم.

صبح شفت: با تشکر از فرصتی که در اختیار ما قرار دادید و با ارزوی توفیق الهی .

 

گفتگو از

حمیدرضا دنیادیده نهزمی

 

 

اخبار مرتبط
 1. کل ایران جویبار را پایتخت کشتی ایران میداند نماینده شفت و فومن قائمشهر را!!
 2. گزارش تصویری/ واژگونی پراید به داخل رودخانه در شفت
 3. مشغول بررسی رانش زمین در منطقه هستیم/ روند پیگیری را به اطلاع عموم خواهیم رساند
 4. برخورد با خودرو جوان 36 ساله را در نصیرمحله به کام مرگ کشاند
 5. برای رسیدن تیربرق باید تا ساعت 12صبر می کردیم / نکات ایمنی در استفاده از چوب توسکا لحاظ شد
 6. افتخاری فروشی نیست/ مردم شفت و فومن نیاز به قیم ندارند
 7. با برخورد فیزیکی مخالفم/ عضویت در کمیسیون عمرانی با تاکید رهبری معظم انقلاب بوده است
 8. شرکت تمامی خانوارهای «تانی محله» در سرشماری اینترنتی نفوس مسکن
 9. برای کار سیاسی به احمدسرگوراب نیامده ام/ از عمق محرومیت این بخش باخبرم
 10. خوشحالم که فردی از همین منطقه بخشدار احمدسرگوراب شد/ حرف های زیادی در دل دارم
 11. لزوم توجه به نیروهای بومی در انجام پروژه های شهرستانی
 12. گزارش تصویری/ مراسم تودیع و معارفه بخشدار احمدسرگوراب
 13. بخشدار جدید احمدسرگوراب معارفه شد
 14. آیا رییس اداره محیط زیست شفت در حوادث سال 88 نقش داشته است؟
 15. هرآمدی رفتی در پیش دارد!
 16. بخشدار جدید احمدسرگوراب فردا معارفه می شود
 17. یک خانم نصیر محله ای برنده جایزه سرشماری اینترنتی شد
 18. 6 تن چوب قاچاق در شفت توقيف شد
 19. سرشماری اساس توسعه کشور/ سرشماری رایگان مددجویان در کمیته امداد شفت
 20. رئیس جدید پلیس راهور شهرستان شفت معارفه شد