زمان انتشار: پنجشنبه 13 مهر 1391 - 15:22
کد خبر : 2857

سردار شهید محمدعزیز ریاضی در روز شمار عمرش

به بهانه سیمین سالروز شهادت سردار اسلام شهید ریاضی مقداری از زندگینامه ای شهید را آماده کرده ایم  که تقدیم شما می گردد. زندگینامه :سردار شهید محمد عزیز ریاضی، در بیست و یکم و سال ۱۳۳۷ در خانواده ای مذهبی و کشاورز در شهرستان شفت دیده به جهان گشود. و در آغوش پر مهر پدر [&hellip

به بهانه سیمین سالروز شهادت سردار اسلام شهید ریاضی مقداری از زندگینامه ای شهید را آماده کرده ایم  که تقدیم شما می گردد.


زندگینامه :
سردار شهید محمد عزیز ریاضی، در بیست و یکم و سال ۱۳۳۷ در خانواده ای مذهبی و کشاورز در شهرستان شفت دیده به جهان گشود. و در آغوش پر مهر پدر و مادر رشد کرد، وی از همان دوران طفولیت بتدریج با مبانی اسلام و قرآن مجید آشنا گردید و ارادت خاصی نسبت به خاندان عصمت و طهارت علیه السلام داشت و به همین سبب در ایام سوگواری بخصوص ایام محرم و صفر از دوران حکومت طاغوت از ذاکرین اهل البیت علیه السلام بود. تحصیلات ابتدایی را نخست در زادگاهش پشت سر نهاد و پس از آن برای ادامه تحصیلاتش به شهرستان شفت و سپس به رشت انتقال یافت و موفق به اخذ دیپلم در رشته علوم تجربی گردید . پس از پایان تحصیلات به تهران هجرت نمود و در شهرک اکباتان مشغول بکار شد تا با تلاش شبانه روزی کمک خرج خانواده باشد . محمد عزیز در انجام واجبات دینی بسیار دقیق و نکته سنج و کوشا بود و علاوه بر آن بر انجام امور مستحبات نیز خود را مقید می نمود،و شرکت در نمازهای جماعت سرلوحه کارهای عبادی ایشان بود.
حضور محمد عزیز، در تهران و آشنایی وی با انقلابیون باعث شد تا در جمع آنان حضور فعال داشته باشد، لذا در صف مبارزین علیه حکومت شاهنشاهی قرار گرفت و به سبب فعالیتهای سیاسی و مذهبی از کار در کارخانه اخراج گردید و به زادگاهش مهاجرت نمود و در بیداری مردم به ویژه جوانان تلاش فراوان نمود و تعداد زیادی از مردم را با خود در مبارزه علیه نظام استبدادی پهلوی همراه کرد .
بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی به مدت یکسال در آموزش و پرورش شفت به تعلیم و تربیت دانش آموزان آن خطه همت گماشت و مدتی بعنوان مربی قرآن و احکام در ارتقاء بینش و عقیدتی جوانان فعالیت نمود و با تشکیل سپاه پاسداران به عضویت سپاه فومن در آمد و با جدیت ماموریتهای سپاه را دنبال می نمود و از هیچ کوششی دریغ نمی ورزید. برای محمد عزیز فرق نمی کرد ماموریت در روستا یا شهر یا هر جای دیگر این سرزمین اسلامی باشد زیرا هدف وی دفاع از کیان انقلاب اسلامی و حکومت نوپای جمهوری اسلامی و اطاعت از فرامین مقام عظمای ولایت بود . به همین جهت در پی شرارتها و فتنه های گروهکهای وابسته به استکبار جهانی و بر پایی غائله آمل ماموریت یافت تا به یاری مردم مسلمان آمل و سرکوبی ضد انقلابیون آن منطقه بشتابد . نقش بارز وی در سپاه و توانمندی و شایستگی های وی باعث شد تا به سمت فرمانده سپاه شفت منصوب شود . محمد عزیز مصداق آیه اشَداءُ عَلی الکُفار وَ رحَماءُ بَینَهُم بود . دوستان در کنف حمایت وی و اشرار و گروهکهای وابسته به شرق و غرب مورد غضب اوبودند . به همین علت بارها مورد تهدید گروهکهای ضد انقلاب قرار گرفت .

بالاخره در ۱۵ / ۷ / ۱۳۶۱ در سه راهی بازار جمعه به همراه تعدادی از یارانش طی کمین ناجوانمردانه منافقین هدف رگبار گلوله سر سپردگان آمریکا قرار گرفت و جان به جان آفرین تسلیم نمود . و برای همیشه تاریخ سند رسوایی چهره منافقین وطن فروش شد.

اخبار مرتبط
 1. منظور افتخاری مازندران بود؛ اشتباه لفظی سوء تعبیر را به دنبال داشته است
 2. سطح سواد نماینده نباید اینقدر پایین باشد/ آقای نماینده به فکر پیشرفت حوزه انتخابیه خودش باشد
 3. گزارش تصویری/ مانور دوگانه سوز نمودن نانوایی های شفت
 4. کل ایران جویبار را پایتخت کشتی ایران میداند نماینده شفت و فومن قائمشهر را!!
 5. گزارش تصویری/ واژگونی پراید به داخل رودخانه در شفت
 6. مشغول بررسی رانش زمین در منطقه هستیم/ روند پیگیری را به اطلاع عموم خواهیم رساند
 7. برخورد با خودرو جوان 36 ساله را در نصیرمحله به کام مرگ کشاند
 8. برای رسیدن تیربرق باید تا ساعت 12صبر می کردیم / نکات ایمنی در استفاده از چوب توسکا لحاظ شد
 9. افتخاری فروشی نیست/ مردم شفت و فومن نیاز به قیم ندارند
 10. با برخورد فیزیکی مخالفم/ عضویت در کمیسیون عمرانی با تاکید رهبری معظم انقلاب بوده است
 11. شرکت تمامی خانوارهای «تانی محله» در سرشماری اینترنتی نفوس مسکن
 12. برای کار سیاسی به احمدسرگوراب نیامده ام/ از عمق محرومیت این بخش باخبرم
 13. خوشحالم که فردی از همین منطقه بخشدار احمدسرگوراب شد/ حرف های زیادی در دل دارم
 14. لزوم توجه به نیروهای بومی در انجام پروژه های شهرستانی
 15. گزارش تصویری/ مراسم تودیع و معارفه بخشدار احمدسرگوراب
 16. بخشدار جدید احمدسرگوراب معارفه شد
 17. آیا رییس اداره محیط زیست شفت در حوادث سال 88 نقش داشته است؟
 18. هرآمدی رفتی در پیش دارد!
 19. بخشدار جدید احمدسرگوراب فردا معارفه می شود
 20. یک خانم نصیر محله ای برنده جایزه سرشماری اینترنتی شد