زمان انتشار: شنبه 1 مهر 1391 - 12:53
کد خبر : 2684

اگر بصیرت داشته باشیم ،هم از خود دفاع کرده ایم و هم لغزش ها کم خواهد شد . . .

حسین بهروزی :

اگر بصیرت داشته باشیم ،هم از خود دفاع کرده ایم و هم لغزش ها کم خواهد شد . . .

 

دفاع مقدس یادآور عزت، پایداری، توکل و توسل رزمندگان و شهدا است و سالگرد گرامیداشت هفته دفاع مقدس فرصت مناسبی برای پیوند بین نسل جوان امروز با نسل حماسه و جنگ است که این پیوند سبب حفظ آرمان‌های شهدا می‌شود. این مناسبت، سائق و انگیزه ای شد تا گفتگویی را با یکی از علمداران امام خمینی (ره) و سرباز امام خامنه ای (مدظله العالی) داشته باشیم.

صبح شفت : لطفا خودتان را برای خوانندگان معرفی و ضمن آن بفرمایید چقدر در جبهه مانده اید و در کجا ها ؟

بهروزي هستم فرهنگي باز نشسته ازبسيجيان سپاه ناحيه شفت و رزمندگان دفاع مقدس كه البته پس مانده شديم شهدا رفتند و ما از قافله عقب مانديم .

از سال 61 اولين بار بود كه درسر پل ذهاب كردستان رفتم و براي اولين بار از اداره آموزش وپرورش رفتم بعد از آن ، مرحله ديگر رفتيم كه كه نهايتا پايان آن  1367 بود. مجموعا به دفعات مختلف در جبهه بودم .

صبح شفت :سوالی که همیشه از همه ی رزمندگان می پرسند ، میشود خاطره ای از آن دوران سراسر افتخار برایمان بفرمایید؟

يک خاطره در باره عمليات كربلاي 2 در 1365 ،10 شهريور خدمت عزيزان عرض كرده ام : شب فردا كه شب عمليات بود  هركدام از بچه ها هر جايي در حال راز و نياز بودند . من هم در يك كناري مثل همه  مشغول راز و نياز بودم . هرکسی در پیش از عمليات در راز و نياز اميد دارد كه فردا عمليات رفت شهيد بشود يا پيروز ! هنگام دعا و راز و نياز بودم كه يكي از شهدا که قبلا مجروح شده بود و يك مدتي فرمانده حوزه مقاومت بود و در دهستان جيرده مسئوليت داشت ؛ يك علاقه عجيبي نسبت به حقير داشت  واقعا باهم صميمي بوديم . ايشان آمد از كنارم رد شود سوال كرد : چي كار ميكني ؟ گفت : منم مي خواهم قرآن بخوانم ، نميدانم كدام سوره را بخوانم ! بنده يكي يكي از سوره هاي قرآن را تا چند سوره برايشان قرائت نمودم .عرض کردم يس قلب قران است ، الرحمن عروس قرآنه و واقعه برای سرای دیگر است ، گفت : ديگر بس است ! من ميخواهم بروم سراي ديگر بخوانم –  احساس ميكنم  همين الان دارد به من ميگوید – خداحافظي كرد و  بعد از خداحافظي  فردا صبح  اولين پيامي كه دادند خبر شهادت شهيد رحمت زاده بود!  بسيار بسيار مقدس و از دوستاني بود كه ما بسيار به اوعلاقه داشتم . شبها مي آمد حوزه هاي مقاومت خودش نگهباني مي داد. اين از یکی از خاطراتم از شهدا بود . . .

و خاطراه ی دیگر که . . .

در سال 65 خدمت شما عرض كنم که ، بنده به عنوان معلم منطقه كردستان  به نام چالوسيه اعزام شدم. مدرسه آنها را باز كرديم . مدرسه اي كه از زمان طاغوت همان جوري بسته مانده بود را باز كنيم که كارهاي فرهنگي انجام دهيم . مدرسه را باز كرديم . امكاناتي گرفتيم و 5 پايه را در يك كلاس نشانديم . می خواستیم برویم کلاس مجهز مي شديم به تجهيزات نظامي .  با همين تجهيزات وارد كلاس می شديم . قبل از اينكه  كلاس بدهیم مثل مدارس ديگر  سعي مي كرديم مراسم صبحگاه داشته باشيم ، در مراسم صبحگاه بچه ها را آموختيم که شعارهای انقلابی  بدهند عليه دشمنان ما . الحمدالله كار ما گرفت .

وقتي كردها فهميدند که كار فرهنگي ما گرفته  ، تهدید کردند که به مدرسه ما حمله خواهند کرد. اولياي بچه ها به همراه  روحاني محل آمدند. گفتند که باید مدرسه را ببندیم. گفتم چرا مدرسه را بايد تعطيل كنيم ؟ گفتند كه كومله ها پيام دادند كه ميخواهيم با آرپيچي مدرسه را ویران کنیم . گفتم ما هرگز مدرسه را تعطيل نمی کنیم. گفتند : بنابراين ما خيلي  ناراحتيم که اتفاقي بيافتد ؛ بچه هاي ما اسير بشوند. گفتم باشد . اجازه بدهید بچه ها بيایند بالای قله . كلاس بايد تشكيل بشود . تعطيلي نداريم . كلاس بچه ها تشكيل شد .  صبح ها بچه ها مي آمدند . شايد يه هفته نگذشت كه كومله ها قله ما را به آتش كشيدند . يعني خواستند كلاس ما را تعطيل كنند . سر کلاس یکی از بچه ها بود که دائما به ما می گفت گه صدای شلیک گلوله می آید . ما همیشه برای آنها یک توجیهی می آوردم و می گفتم که صدای تیراندازی تمرینات بچه های خودیست. این اتفاق دائما در کلاس می افتاد تا اینکه روزی این حرف به واقعیت پیوست و متوجه شدیم که قله ما را به آتش کشیده اند. .يک دفعه شروع كردند به تير اندازي  بچه ها ؛ بچه ها سنگر گرفتند و بعد آن این پاتک توسط برادری که الآن حضور ذهن ندارم اسمش چه بود، به درک واصل گشتند.

صبح شفت : ناگفته ای هست که تا حالا هیچ کجا آن را باز گو ننموده اید؟

متأثرم نمودید . وقتي با تجهيزات ميرفتم سركلاس تو دوران معلمیم همیشه با خودم میگفتم حسین آيا در كلاس هاي پشت جبهه هم اينجوري مخلصانه عمل ميكني يا نه.  واقعا رویم خيلي تاثير داشت .

بیایید پشت جبهه حساب گري هاي بيشتري داشته باشم . بيشتر توجه كنم و اگر هم  اخلاص بود كه  انشاءالله بود  و در جامعه ما اثرات مثبت داشته باشد.

صبح شفت : چه توصیه ای به قشر نوجوان و جوان در این برهه از جنگ که جنگ فرهنگی است دارید؟

توصيه حقير به جوانان و نوجوان عزيز اين است كه دو چيز را فراموش نكنند : اهل بيت و قرآن . فراموش نكنند .در يادگيري قران ، مفاهيم قران ، عمل كردن به قران كه همه انسان ساز است سعي بكنند كوشا باشند ، عمل كنند ، زندگي قراني داشته باشند  و با اهل بيت هم آشنا بشوند كه خداي نكرده با اهل بيت بيگانه نشوند، وقتی چنین عمل کنند با این دو بال به جایی پرواز می کنند که فرشتگان را در آن راهی نیست . انشالله بتوانيم خودمان اهل عمل باشيم .

صبح شفت : کلام پایانی :

همه خانواده ايراني هستيم و توصیه می کنم سعي كنند  بچه ها را در جامعه رها نكنند ، در تربيت صحيح بچه ها خانواده بايد موثر باشد .  اگر خداي نكرده خانواده بچه را رها كنند ، كار  به جاي ميرسد که مهار كردنش سخت خواهد بود . اينطور همه ی خانواده ها بچه های مثبت دارند و بچه اي كه دنيایش خير باشد آخرتش همه  سعادت خواهد بود. اگر بصیرت داشته باشیم ،هم از خود دفاع کرده ایم و هم لغزش ها کم خواهد شد . . . و این توصیه مؤکد مقام معظم رهبری است.

untitled555666666.jpg - 17.71 Kb

گفتگو از

حمیدرضا دنیادیده نهزمی

 


اخبار مرتبط
 1. منظور افتخاری مازندران بود؛ اشتباه لفظی سوء تعبیر را به دنبال داشته است
 2. سطح سواد نماینده نباید اینقدر پایین باشد/ آقای نماینده به فکر پیشرفت حوزه انتخابیه خودش باشد
 3. گزارش تصویری/ مانور دوگانه سوز نمودن نانوایی های شفت
 4. کل ایران جویبار را پایتخت کشتی ایران میداند نماینده شفت و فومن قائمشهر را!!
 5. گزارش تصویری/ واژگونی پراید به داخل رودخانه در شفت
 6. مشغول بررسی رانش زمین در منطقه هستیم/ روند پیگیری را به اطلاع عموم خواهیم رساند
 7. برخورد با خودرو جوان 36 ساله را در نصیرمحله به کام مرگ کشاند
 8. برای رسیدن تیربرق باید تا ساعت 12صبر می کردیم / نکات ایمنی در استفاده از چوب توسکا لحاظ شد
 9. افتخاری فروشی نیست/ مردم شفت و فومن نیاز به قیم ندارند
 10. با برخورد فیزیکی مخالفم/ عضویت در کمیسیون عمرانی با تاکید رهبری معظم انقلاب بوده است
 11. شرکت تمامی خانوارهای «تانی محله» در سرشماری اینترنتی نفوس مسکن
 12. برای کار سیاسی به احمدسرگوراب نیامده ام/ از عمق محرومیت این بخش باخبرم
 13. خوشحالم که فردی از همین منطقه بخشدار احمدسرگوراب شد/ حرف های زیادی در دل دارم
 14. لزوم توجه به نیروهای بومی در انجام پروژه های شهرستانی
 15. گزارش تصویری/ مراسم تودیع و معارفه بخشدار احمدسرگوراب
 16. بخشدار جدید احمدسرگوراب معارفه شد
 17. آیا رییس اداره محیط زیست شفت در حوادث سال 88 نقش داشته است؟
 18. هرآمدی رفتی در پیش دارد!
 19. بخشدار جدید احمدسرگوراب فردا معارفه می شود
 20. یک خانم نصیر محله ای برنده جایزه سرشماری اینترنتی شد