زمان انتشار: چهارشنبه 29 شهریور 1391 - 16:38
کد خبر : 2451

امنیت امروز با بهای سنگینی به دست آمده ؛ انقلاب ما جهت دفاع صد ها هزار شهید داده است.

فرمانده سپاه و بسیج ناحیه شفت خطاب به جوانان در گفتگوی با صبح شفت :

امنیت امروز با بهای سنگینی بدست آمده ؛ انقلاب ما جهت دفاع صدها هزار شهید داده است .

 

خوشبختانه تقویم کشورمان آکنده از ثبت مناسبت ها و حوادثی است که هر کدام به منظور خاصی بزرگ و گرامی داشته می شوند .

یکی از این اتفاقات تاریخی بزرگ ، هفته دفاع مقدس است که طی آن ضمن بیان خاطرات شهدا و رزمندگان 8 سال دفاع ارزشمند مقدس با برگزاری برنامه های فرهنگی ، تجلیل و تکریم می شود ، امروز برای واکاوی این برنامه ها و هدف از برگزاری آنها گفتگویی را ترتیب داده ایم با سرهنگ پاسدار محمدرضا فیضی نیا – فرمانده ناحیه مقاومت بسیج و سپاه شفت – که از مقابل دیدگانتان می گذرد.

صبح شفت : لطفا درخصوص ايام ارزشمند دفاع مقدس توضيح مختصري بفرماييد؟

ضمن گرامي داشت ياد شهداي هشت سال دفاع مقدسT  در سال 59 رژيم بعث عراق با دسيسه چيني استكبار جهاني به ميهن اسلامي ما حمله كردند و با توجه به اينكه نيروهاي مصلح ما آمادگي لازم را نداشتند جنگ نا برابر را به ما تحميل كردند و تجاوز گسترده به ميهن اسلامي صورت گرفت.  كه در اين خصوص ما هشت سال با رژيم عراق در حال دفاع بوديم و از سرزمين و كيان اسلامي ما دفاع كرديم . الحمدالله توانستيم باجان فشاني و رشادت و با وجود همه ي كمبودها و نارسايي هايي كه داشتيم از ميهن اسلامي خود به نحو احسن و شايسته دفاع كنيم . و يك وجب از خاكمون را دشمن نتوانست تصاحب كند. و لازم هست اين ايام كه ايام دفاع مقدس است گرامي داشته شود و خاطرات آن زمان و جان فشاني هاي رزمندگان اسلام براي نسل جديد تبیین و تشريح شود.

صبح شفت : چرا دفاع مقدس برايمان مهم است؟

انقلاب ما انقلاب اعتقاد و عقيده بود . انقلاب كه صورت گرفت استكبار جهاني ديد پايگاهي را كه درايران داشت ، رژيم ديكتاتور وابسته پهلوي كه وابستگي شديدي به استكبار و صهيونيست جهاني داشت از دست دادند . اين افراد دسيسه چيني كردند و توطئه نمودند و يك فرد ديكتاتور به نام صدام را تحريك كردند و سلاح هاي نظامي در اختيارش گذاشتند و به ميهن اسلامي ما تجاوز شد . ما علاوه براينكه از كل تجهيزات نظامي چيزي نداشتيم و محروم بوديم و ارتش ما آمادگي لازم را نداشت – سپاه هنوز تشكيل نشده بود – لذا با حضور مردم هشت سال ما توانستيم دفاع كنيم و از ميهن اسلامي دفاع كرديم و هزاران شهيد هم در این راه داديم و جوانان عزيز ما جهت دفاع از ميهن اسلامي و دفاع از ناموس و دفاع از اعتقادات و ارزش هاي خودمان جان فشاني  كردند .  اينجا لازم است كه ما گرامي بداريم آن رشادت ها  و كوشش هايي كه صورت گرفت و براي نسل جديد تشريح شود كه هشت سال دفاع مقدس چه زحماتي كشيده شد و چه خون هاي ريخته شد، چه توطئه هايي انجام شد استكبار به رژيم عراق همه ي سلاح ها را دارد از هواپيماهاي پيشرفته تا سلاح هاي مدرن . از سلاح هاي شيميايي ميكروبي و . . . كه انقلاب اسلامي را زمين گير كنند و ما را محدود كردند و به ما چيزي ندادند و ما حتي از تهيه ي سيم خاردار هم محروم بوديم ؛ اما الحمدالله با كوشش جوانان توانستیم از ميهن و انقلاب اسلامي خودمان دفاع كنيم و اين لازم است كه براي نسل جديد ،كه نسل بعد از انقلاب هستند تشريح شود كه بدانند ما جهت پيروزي انقلاب و حفظ اين انقلاب و تداوم و دفاع از كشور چه زحمات و تلاش هايي صورت گرفته است .

صبح شفت : چه برنامه هايي در هفته دفاع مقدس در شهرستان داريد ؟

به طور كلي ما هفته دفاع مقدس از روز جمعه 31 شهريور همزمان با آغاز حمله عراق به ايران هفته دفاع مقدس شروع مي شود تا يك هفته برنامه براي هفته دفاع مقدس داريم و ما برنامه هاي متنوع و گسترده اي را در نظر گرفته ايم. از جمله فراخواني گردان هاي پايگاه محور و انجام رزمايش هاي تاكتيكي ، حضور سازمان يافته بسيجيان در نماز  جمعه و با سخراني فرمانده سپاه ناحیه ، حضور در مدارس و زدن زنگ ايثار و خاطره گويي براي دانش آموزان عزيز و برگزاري يادواره شهدا در محلات مختلف ، افتتاح مسكن محرومين در شهرستان ،كه سپاه آنرا آماده كرده است و يك واحد مسكن محرومين كه توسط بسيج سازندگي سپاه آماده شده است كه افتتاح و بهره برداري مي شود و سلسله نشست هاي سياسي و بصيرتي در سطح پايگاه هاي مقاومت،همايش زنان ايثارگر در مزار شهداي گمنام  توسط حوزه خواهران ،فراخواني هاي سه ساعته  پايگاه مقاومت و گردان هاي پايگاه محور ،ديدار با خانواده معزز شهدا، غبار روبي مزار شهدا،اجراي صبح گاه مشترك توسط نيرو هاي مصلح شهرستان و رژه وسايل موتوري از جمله برنامه هاي شاخص ومهمي است كه در طول هفته دفاع مقدس ان شاالله در شهرستان بركزار مي شود .

صبح شفت : انتظار شما از جوانان براي حفظ آرمانهاي كه در هشت سال آمده است؟

يكي از تاكيدات مكرر مقام معظم رهبری، بصيرت افزايي براي جوانان است . يكي از وظايفي كه  نسل امروز دارد این است که باید تلاش و كوشش و مطالعه كنند و ببينند كه آرامش و امنيتي  كه الان داريم نتيجه خون شهدا با گرانقدر ميهن اسلامي است بايد جوانان بروند دوران دفاع مقدس و دهه اول انقلاب و آن سرنوشت وتاريخ انقلاب را خوب مطالعه كنند وبررسي تحقيق كنند ما اين امنيت امروز را به بهاي سنگيني بدست آورديم ؛ انقلاب  ما صدها هزار شهيد داده است.

وجنگ نرم دشمن نبايد در انديشه نسل جديد تاثير گذار و بلكه ما بايد تلاش كنيم و با بصيرت افزايي با دشمن مقابله كنيم ؛ شايد الان جنگ با شليك مكاني نباشد اما با امواج الكتريكي و ماهواره ي دشمن سعي دارد كه افكار جوانان ما را منحرف كنند در اينجا جوانان ما بايد تلاش كنند و با تحقیق آرمان هاي انقلاب و امام و شهداي ما را برسي كنند . هشت سال كشوري بدون كمك هيچ كشوري خارجي مقاومت مي كند و لازم است كه جوانان برسي وتحقيق كنند.

صبح شفت و در پايان :

من ضمن تقدیر و تشکر از صبح شفت که همیشه به ما لطف می کنند از همه ي جوانان انتظار دارم كه در هفته ي دفاع مقدس را محض اينكه درصحنه حضور داشته باشند . انشااله با كوشش دوستان بتوانيم جامعه خودمان را پيشرفت بدهيم و آن تاكيدات مقام معظم رهبري پيچ بزرگ تاريخي را مطرح مي كنند الان خاورميانه آبستن حوادث است و با تلاش پشت سر مقام معظم رهبري و ولايت فقيه انشااله با وحدت و يكپارچگي تلاش كه شاهد پيشرفت هاي بيشتري درجامعه ي اسلامي ما باشيم .

گفتگو : مونا شریفی و هانیه رمضانپور

اخبار مرتبط
 1. دندان فاسد مدیر بی کفایت است نه جوان با لیاقت شفتی/ تمام رفتار شما زیر ذره بین فرزندان مردم است
 2. مراسم سالروز شهادت امام سجاد(ع) در شفت برگزار شد+تصاویر
 3. تصادف شدید پژو و پیکان وانت در شفت+تصاویر
 4. مصدومین تصادف امروز به رشت منتقل شدند
 5. مردم نگران نباشند/ سوخت کافی بدست مردم منطقه خواهد رسید
 6. ورزشکار شفتی قهرمان مسابقات کیک بوکسینگ جمهوری آذربایجان شد
 7. شاخ به شاخ شدن با پژو، خودروی پراید را نصف کرد+تصاویر
 8. نبود نفت سفید مشکل حاد اهالی شهرک امامزاده ابراهیم/ مسوولین این مشکل را برطرف نمایند
 9. گزارش تصویری/ برگزاراری انتخابات دانش آموزی در شفت
 10. برای رویش راهی است حتی در سخت ترین شرایط/ هر قدر مسئولان کم گذاشتند، خداوند برای شفت سنگ تمام گذاشته است
 11. پاک سازی نقاط آلوده و مقابله با خرده فروشان مواد مخدر شفت
 12. منظور افتخاری مازندران بود؛ اشتباه لفظی سوء تعبیر را به دنبال داشته است
 13. سطح سواد نماینده نباید اینقدر پایین باشد/ آقای نماینده به فکر پیشرفت حوزه انتخابیه خودش باشد
 14. گزارش تصویری/ مانور دوگانه سوز نمودن نانوایی های شفت
 15. کل ایران جویبار را پایتخت کشتی ایران میداند نماینده شفت و فومن قائمشهر را!!
 16. گزارش تصویری/ واژگونی پراید به داخل رودخانه در شفت
 17. مشغول بررسی رانش زمین در منطقه هستیم/ روند پیگیری را به اطلاع عموم خواهیم رساند
 18. برخورد با خودرو جوان 36 ساله را در نصیرمحله به کام مرگ کشاند
 19. برای رسیدن تیربرق باید تا ساعت 12صبر می کردیم / نکات ایمنی در استفاده از چوب توسکا لحاظ شد
 20. افتخاری فروشی نیست/ مردم شفت و فومن نیاز به قیم ندارند