زمان انتشار: یکشنبه 26 شهریور 1391 - 09:06
کد خبر : 2381

تأمل کنید ! مردم والیسرا بیشتر نیاز به مهربانی و دلسوزی دارند . . .

در گزارش اختصاصی سرویس عمران و آبادانی شهر و روستا صبح شفت از روستای والیسرا :

مردم والیسرا بیشتر نیاز به مهربانی و دلسوزی مسئولین دارد . . .


تأمل کنید ! مردم والیسرا بیشتر نیاز به مهربانی و دلسوزی دارند . . .

با دعوت اهالی محل مخصوصا شورا و دهیار در خصوص تهیه گزارش ویژه از این روستا ، پایگاه خبری تحلیلی صبح شفت ، سرویس عمران و آبادانی شهر و روستای خود را به این روستا اعزام نمود و حاصل آن گزارشی است که تقدیم شما خوانندگان عزیز می گردد.
صبح شفت سعی کرده تهیه گزارش خود را بدون کم و کاست و با ارائه عکس و فیلم به طور مستقیم از شورا ، دهیار و اهالی محترم روستای والیسرا انعکاس دهد.

 

 

ساعت چهار بعد از ظهر از احمدسرگوراب عبور کردیم و پس از گذراندن جاده ای خاکی با شیب بسیار تند و دست اندازهای فراوان به والیسرا رسیدیم.

به دلیل وجود پلی صعب العبور راننده تاکسی ما را به داخل روستا نرسانید و تیم ما مجبور شد ، تهیه گزارش خود را از اول روستا تدوین کند.


 

با ورود ما به روستا  با مردی مواجه شدیم که دلش از عملکرد مسئولین بسیار پر بود نیم ساعتی ما را به پای صحبت هایشان نشاند و عنوان نمود: یکی از مشکلات ما نداشتن پل مناسب برای عبور حداقل یک ماشین است.

 

 

دیگر مشکل عدیده ما نداشتن آب شرب می باشد. يك چشمه در سطح روستا وجود دارد که روز ما از آب آن استفاده می کنیم و شب حیوانات اهلی و وحشی از آن استفاده می کنند. مردم برای تهیه آب آشامیدنی باید با بالای سر گرفتن دبه های آب ، آب شرب خود را تأمین کنند.

 

 

وی همچنین اظهار داشته پدرم 80 سال دارد و خودم هم بالای 50 سال هست که در این روستا زندگی می کنم. خانه ای بسیار قدیمی دارم . می خواهم خانه ای جدید بسازم. با پیگیری برای ساخت خانه مسئولین عنوان می کنند که چون منزل شما در طرح منابع طبیعی است اجازه دخل و تصرف و احداث در آن را ندارید. ما حتی یک درخت هم از حیاطمان نمی توانیم قطع کنیم و برای مصارف سوختنی خود از استفاده کنیم.

 

 

جاده درست حسابي نداريم ، برف يا باران كه مي آيد ، ما هيج كاري نمي توانيم بكنيم ؛ فقط باید در خانه بنشینیم و صبر کنیم تا برف و باران بند بیاید و مسیر راه ها باز و خشک شود تا بتوانیم آب و آذوقه تهیه کنیم.
با ادامه گفتگو در طول مسیر با اهالی محل ؛ به دهیاری رسیدیم.

 

 

چند دقیقه ای در دهیاری نشستیم و از بیانات لطفی – شورای والیسرا – بهره مند شدیم.

 

 

آنطور که شورا می گفت : روستای والیسرا در یک کلیومتری شهر احمدسرگوراب قرار دارد. این روستا با بافتی کوهستانی با داشتن طبیعتی بکر و زیبا و داشتن بقعه آقا سید اسماعیل و حضرت نساء ” تازه بقا ” معروفیت چشمگیری دارد. طبق آماری که دست داریم ؛ این روستا 83 خانوار و با جمعیتی بالغ بر 520 نفر که شغل عمده آنها چایکاری و کشاورزی می باشد ، که به آداب و معاشرت مشغول هستند.
لطفی ضمن اظهار به اینکه مردم والیسرا بیشتر نیاز به مهربانی و دلسوزی مسئولین دارد ، صبح شفت را کانالی برای ارجاع بیانات خود دانست و اظهار داشت :
خانه بهداشت نداريم و براي همين بايد به روستاي خرفكل برويم . ناگفته نماند که پل ارتباطي كه چند روستا من جمله خرفکل ، محرمان ، سیاه بجار ، شاه بقال و احمدسرگوراب را به هم وصل می کند ، اما چنین وضعیتی را دارد.

 


در خواست باز سازي كرديم اما جواب نگرفتيم . گاز نداريم ،كار مقدماتي گاز انجام گرفته بود ؛  قرار بود در 22 اردیبهشت سال 90  استارت آن زده شود كه در 22 بهمن سال 90 افتتاح شود ؛ اما هيچ اقدامي از طرف مسئولين صورت نگرفت .
به فرماندار و بخشدار احمدسرگوراب در خصوص تمهید مقدمات پل در خواست داديم زیرساختهای عمرانی كه جهاد سازندگي ساخته را پيگيري كنند اما . .

 

 

در زمان جهاد سازندگي حدود 2 كليومتر استخر احداث شده كه هيچ اقداماتي صورت نگرفت . اين استخر راه ورودي دارد اما راه خروجي ندارد به هممين دليل در هنگام باران تمام آب به بيرون مي زند وسيل به راه مي اندازد و تمام خانه های اهالی همجوار این استخر آب می گیرد.
زندگي در اينجا واقعا سخت است .آب لوله كشي نداريم در زمان جهاد سازندگي يك آب موقت داشتيم ، نفري 500 تومان از مردم گرفتيم و يك آب لوله كشي تفريح وار ايجادكرديم ، مجموعه پول 7500 تومان شد .

 

 

در انتهاي خيابان شهدا واقعا با آن سر بالايي با مشكل مواجه شديم 3 روستا از اين سربالايي رفت آمد مي كرد ، شهردار به ما قول داد . ما به شهردار نامه نوشتيم . گفتيم كه فكر كنم زمين فوتبال حوزه ي شهر هستش يا روستا ؟ جواب ما را آقاي شهردار ندادند. از صبح شفت تقاضا داریم به داد ما برسند. لطفا این موارد را پیگیری نمایید.

 

 

زمين فوتبال در روستا بلا تکلیف مانده. این زمین در داخل روستا گماشته شده در صورتی که شهرداری به اسم خود ثبت کرده است. اگر زمين جز شهرداري هست چرا همین یک کیلومتر راه مواصلاتی که بسیار عبور کردن از ان سخت است آسفالت نمي شود؟ به فرمانداري زنگ زديم ؛ گفتند شهردار پول ندارد !
هيچ بودجه ای براي گرداندن دهياري نداريم . هيچ هزينه اي واریز نشده ،گفتيم 100 هزار تومن واريز كنيد اما واريز نكردند . دفتر دهيار ي با پول شخصي شورا و دهیار ساخته شده است . همانطور که ملاحظه می کنید پايگاه ،دهياری،كتاب خانه ،در كنار هم قرار دارند.

 

به دور از ریا مشكل براي تهيه ي گزارش در هر نقطه از روستا وجود داشت و ما برای انعکاس مشکلات تمامی نقاط روستا مجبور شدیم به دو دسته تقسیم شویم ، با این تفاسیر گروه ما از هم جدا شدند.برادران به سمت استخر رفتند و خانم ها  به طرف بقعه زيارتي و شنیدن مشکلات اهالی.

به طرف بقعه در حال حركت بودیم ، براي خبرنگاران ما سوال پيش آمده که چرا هيج  خانواری در اطرف بقعه زندگي نمي كند .به خيابان امام حسين (ع) رسيديم ، از سر يك پل گذشتيم و به يك دو راهي رسيديم . به راه خود ادامه دادیم و به خانومي مواجه شديم كه از روي پل در حال عبور بود ايشان ضمن تشکر فراوان از خبرنگاران بیان داشتند : چند خانوار در اين روستا رفت آمد مي كنند ، محل رفت آمد زائرين بسياري هستش كه از پل ناراضي هستند . يكي از اهالي روستا در خانه اي زندگي مي كند  كه زمينش مجوز ندارد و پل ورودي اين روستا از زير در حال تخريب است و به دلیل قطع راه مواصلاتی در آن طرف روستا جا مانده…


و خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل . . .

 

 

سرویس عمران و آبادانی شهر و روستا پایگاه خبری تحلیلی صبح شفت

اخبار مرتبط
 1. سطح سواد نماینده نباید اینقدر پایین باشد/ آقای نماینده به فکر پیشرفت حوزه انتخابیه خودش باشد
 2. گزارش تصویری/ مانور دوگانه سوز نمودن نانوایی های شفت
 3. کل ایران جویبار را پایتخت کشتی ایران میداند نماینده شفت و فومن قائمشهر را!!
 4. گزارش تصویری/ واژگونی پراید به داخل رودخانه در شفت
 5. مشغول بررسی رانش زمین در منطقه هستیم/ روند پیگیری را به اطلاع عموم خواهیم رساند
 6. برخورد با خودرو جوان 36 ساله را در نصیرمحله به کام مرگ کشاند
 7. برای رسیدن تیربرق باید تا ساعت 12صبر می کردیم / نکات ایمنی در استفاده از چوب توسکا لحاظ شد
 8. افتخاری فروشی نیست/ مردم شفت و فومن نیاز به قیم ندارند
 9. با برخورد فیزیکی مخالفم/ عضویت در کمیسیون عمرانی با تاکید رهبری معظم انقلاب بوده است
 10. شرکت تمامی خانوارهای «تانی محله» در سرشماری اینترنتی نفوس مسکن
 11. برای کار سیاسی به احمدسرگوراب نیامده ام/ از عمق محرومیت این بخش باخبرم
 12. خوشحالم که فردی از همین منطقه بخشدار احمدسرگوراب شد/ حرف های زیادی در دل دارم
 13. لزوم توجه به نیروهای بومی در انجام پروژه های شهرستانی
 14. گزارش تصویری/ مراسم تودیع و معارفه بخشدار احمدسرگوراب
 15. بخشدار جدید احمدسرگوراب معارفه شد
 16. آیا رییس اداره محیط زیست شفت در حوادث سال 88 نقش داشته است؟
 17. هرآمدی رفتی در پیش دارد!
 18. بخشدار جدید احمدسرگوراب فردا معارفه می شود
 19. یک خانم نصیر محله ای برنده جایزه سرشماری اینترنتی شد
 20. 6 تن چوب قاچاق در شفت توقيف شد