زمان انتشار: دوشنبه 17 آذر 1393 - 20:51
کد خبر : 58663

۱۰ ایراد بسیج دانشجویی به مراسم ۱۶ آذر رئیس‌جمهور/ ژست انتقادپذیری در عین حذف منتقدان

رئیس سازمان بسیج دانشجویی با بیان ۱۰ ایراد برنامه روز دانشجوی رئیس‌جمهور که در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، گفت: گرفتن ژست انتقادپذیری در عین برخورد امنیتی و حذف مخالفان در شأن دولت و شایسته شعار اعتدال نیست

محمد ودود حیدری رئیس سازمان بسیج دانشجویی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، اظهار داشت: دو مؤلفه اصلی روز 16آذر استبداد و استکبارستیزی است که این دو مؤلفه جزو جدایی‌ناپذیر روز دانشجوست.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی تصریح کرد: گرفتن ژست انتقادپذیری در عین برخورد امنیتی و حذف مخالفان در شأن دولت و شایسته شعار اعتدال نیست.

وی در ادامه با بیان 10 ایراد از برنامه روز دانشجوی رئیس‌جمهور که روز گذشته در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، گفت:‌ اولین ایراد این است که در این مراسم هیچ خبری و هیچ اشاره‌ای به سه شهید دانشجوی 16آذر و شهدای دیگر دانشجو نشد.

وی افزود:‌ دومین ایراد این است که این جلسه یک برنامه حاکمیتی و دولتی بود مانند جلسه آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها. این در حالی است که 16آذر یک برنامه دانشجویی است نه اینکه یک جلسه حاکمیتی باشد و در آن سالن از قبل چینش شده باشد.

حیدری پیرامون سومین ایراد برنامه روز دانشجو با حضور رئیس‌جمهور نیز گفت:‌ سومین ایراد این است که مدعوین دست‌چین شده بودند و بدنه دانشجویی امکان حضور در این مراسم را نداشت این در حالی است که در برنامه رؤسای جمهور گذشته دانشجویان اجازه حضور داشتند.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی تصریح کرد: چهارمین ایراد این است که در این برنامه خبری از شعار ضد آمریکایی و استکباری نبود. این در حالی است که استکبارستیزی در ذات 16 آذر است. البته دولت برعکس آن به دنبال توجیه مذاکرات خود با آمریکا بود.

وی با بیان اینکه 16 آذر یک روز سیاسی است، گفت: پنجمین ایراد این است که سهم تشکل‌های سیاسی در این روز نادیده گرفته شده بود در حالیکه این روز یک روز سیاسی است و جلوه بیشتر آن باید فعالیت تشکل‌ها باشد.

حیدری ادامه داد: ششمین ایراد برنامه 16 آذر با حضور رئیس‌جمهور این بود که در این برنامه رئیس‌جمهور در قامت یک اپوزیسیون ایفای نقش کرد. این در حالی است که رئیس‌جمهور در دل حاکمیت قرار دارد و حافظ قانون اساسی است و باید پاسخگو باشد اما ما شاهد بودیم که در حضور ایشان شعارهای ساختارشکن و غیرقانونی سر داده می‌شد.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی،گفت: ایراد دیگر این مراسم سردادن شعار انتقادپذیری در عین جلوگیری از بیان انتقاد بود که البته منتقدین را تازه به دوران رسیده نیز نام نهاد.

وی هشتمین ایراد مراسم روز دنشجوی رئیس‌جمهور را فضای امنیتی حاکم قبل و هنگام برگزاری جلسه عنوان کرد.

انتخاب یک سالن رسمی به جای حضور در محیط‌ دانشجویی نهمین ایرادی بود که حیدری از مراسم روز دانشجو با حضور رئیس‌جمهور عنوان کرد.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی، در پایان خاطرنشان کرد: دهمین ایراد برنامه روز دانشجو لغو متعدد سخنرانی‌های منتقدین دولت بود که این وضعیت هیچ تناسبی با شعار انتقادپذیری و ظرفیت دولت برای پذیرش نقد را ندارد.

اخبار مرتبط
 1. پاک سازی نقاط آلوده و مقابله با خرده فروشان مواد مخدر شفت
 2. منظور افتخاری مازندران بود؛ اشتباه لفظی سوء تعبیر را به دنبال داشته است
 3. سطح سواد نماینده نباید اینقدر پایین باشد/ آقای نماینده به فکر پیشرفت حوزه انتخابیه خودش باشد
 4. گزارش تصویری/ مانور دوگانه سوز نمودن نانوایی های شفت
 5. کل ایران جویبار را پایتخت کشتی ایران میداند نماینده شفت و فومن قائمشهر را!!
 6. گزارش تصویری/ واژگونی پراید به داخل رودخانه در شفت
 7. مشغول بررسی رانش زمین در منطقه هستیم/ روند پیگیری را به اطلاع عموم خواهیم رساند
 8. برخورد با خودرو جوان 36 ساله را در نصیرمحله به کام مرگ کشاند
 9. برای رسیدن تیربرق باید تا ساعت 12صبر می کردیم / نکات ایمنی در استفاده از چوب توسکا لحاظ شد
 10. افتخاری فروشی نیست/ مردم شفت و فومن نیاز به قیم ندارند
 11. با برخورد فیزیکی مخالفم/ عضویت در کمیسیون عمرانی با تاکید رهبری معظم انقلاب بوده است
 12. شرکت تمامی خانوارهای «تانی محله» در سرشماری اینترنتی نفوس مسکن
 13. برای کار سیاسی به احمدسرگوراب نیامده ام/ از عمق محرومیت این بخش باخبرم
 14. خوشحالم که فردی از همین منطقه بخشدار احمدسرگوراب شد/ حرف های زیادی در دل دارم
 15. لزوم توجه به نیروهای بومی در انجام پروژه های شهرستانی
 16. گزارش تصویری/ مراسم تودیع و معارفه بخشدار احمدسرگوراب
 17. بخشدار جدید احمدسرگوراب معارفه شد
 18. آیا رییس اداره محیط زیست شفت در حوادث سال 88 نقش داشته است؟
 19. هرآمدی رفتی در پیش دارد!
 20. بخشدار جدید احمدسرگوراب فردا معارفه می شود