زمان انتشار: جمعه 13 اردیبهشت 1392 - 11:39
کد خبر : 11507

گیلان استان پایلوت در اجرای سند جامع فناوری اطلاعات کشور شد

رئیس پارک علم و فناوری گیلان گفت: برای نخستین بار در کشور سند جامع فناوری اطلاعات با سرمایه بخش ‌خصوصی در گیلان به عنوان استان پایلوت اجرا می‌شود

خبرگزاری فارس: گیلان استان پایلوت در اجرای سند جامع فناوری اطلاعات کشور شد

صبح شفت : مجید متقی‌طلب امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با بیان اینکه سند جامع فناوری اطلاعات گیلان تدوین و دبیرخانه اجرای این سند در پارک علم و فناوری استان مستقر شده است، اظهار کرد: همزمان با این سند تفاهمنامه‌ای نیز برای راه‌اندازی امنیت شبکه تنظیم و امضا شد.

وی با اشاره به اینکه به دنبال راهکارهای اجرایی سند بودیم، تصریح کرد: اگر قرار باشد سندی در داخل استان اجرایی شود نباید از مراجع بالادستی عدول کند.

رئیس پارک علم و فناوری گیلان، با تصریح بر اینکه سند جامع فناوری اطلاعات با همکاری بخش خصوصی اجرا می‌شود، ادامه داد: به دنبال استفاده از بودجه دولتی نیستیم.

وی با اشاره به اینکه گیلان استان پایلوت در اجرای سند جامع فناوری اطلاعات است، خاطرنشان کرد: طبق تعهد ما در جامعه اطلاعاتی کشور، باید تمام سرویس‌های مربوط به دولت با استفاده از ساختار الکترونیک تعریف شود.

متقی‌طلب با تصریح بر اینکه باید موضوع کار کردن با سیستم‌های سنتی حذف شود، افزود: باید با استفاده از شبکه‌های اینترنت به مردم سرویس داده شود.

وی با بیان اینکه پیشخوان دولت مطلوب ما نیست، اذعان کرد: باید به طرفی پیش رویم که هر کس در منزل خود بتواند کارهایش را انجام دهد و این موضوع در سند مذکور لحاظ شده است.

این مسئول اذعان کرد: دولت باید تمام فعالیت‌های خود را به جز در بحث حاکمیتی و محرمانه با استفاده از سیستم الکترونیک انجام دهد.

وی اجرای سند جامع فناوری اطلاعات را حدود 70 میلیارد تومان با محاسبه دو سال پیش عنوان کرد و افزود: اکنون بیش از 200 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

رئیس پارک علم و فناوری گیلان با بیان اینکه تامین این مبلغ در استان امکانپذیر نبود، اضافه کرد: با همکاری سازمان فناوری اطلاعات کنسرسیوم متشکل بالغ بر 40 شرکت فناوری اطلاعات تشکیل و قرارداد سه‌جانبه بین شرکت ایریانا و سازمان فناوری اطلاعات و استانداری گیلان امضا شد.

وی با بیان اینکه دبیرخانه پیگیری این مسئله در پارک علم و فناوری استان مستقر است، خاطرنشان کرد: طبق حکم، بنده مسئول کمیته فنی و پیگیر موضوع شدم.

متقی‌طلب اذعان کرد: برای اجرای سند مذکور بخش ‌خصوصی سرمایه‌گذاری می‌کند و آمادگی تأمین تا 100 درصد مبلغ آن را دارد و از محل سرویس‌ها سرمایه‌گذاری خود را وصول می‌کند.

وی استفاده از بخش ‌خصوصی در اجرای طرح دولت الکترونیک را تاثیرگذار خواند و یادآور شد: با همکاری بخش ‌خصوصی به اهداف سند طرح جامع فناوری اطلاعات می‌رسیم.

این مسئول با اشاره به اینکه بخش‌ خصوصی برای اجرای سند در پارک مستقر شده است، متذکر شد: این اقدام ماندگار در استان گیلان است.

وی یادآور شد: برای نخستین بار در کشور سند جامع فناوری اطلاعات با سرمایه بخش ‌خصوصی در گیلان به عنوان استان پایلوت انجام می‌شود.

متقی‌طلب درباره امضای تفاهمنامه سه‌جانبه دولت الکترونیک، اذعان کرد: این تفاهمنامه با حضور حسن نامی وزیر ارتباطات و فناوری در سفر چهارم هیئت دولت به گیلان امضا شد.

وی افزود: امضای این تفاهمنامه امکان استفاده از ظرفیت‌های ارتباطات را به وجود می‌آورد که بتوانیم اهداف سند را در داخل گیلان اجرایی کنیم.

رئیس پارک علم و فناوری گیلان با اشاره به اینکه نیاز به مجوزهای قانونی داریم، خاطرنشان کرد: وزیر قول داد که مصوبه اقدام‌های قانونی را بگیرد و فعالیت ما را تسهیل کند.

به گفته وی، تفاهمنامه همکاری پیاده‌سازی دولت الکترونیک بین مرکز تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور و اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات گیلان و پارک علم و فناوری استان با حضور وزیر ارتباطات امضا شد.

اخبار مرتبط
 1. نبود نفت سفید مشکل حاد اهالی شهرک امامزاده ابراهیم/ مسوولین این مشکل را برطرف نمایند
 2. گزارش تصویری/ برگزاراری انتخابات دانش آموزی در شفت
 3. برای رویش راهی است حتی در سخت ترین شرایط/ هر قدر مسئولان کم گذاشتند، خداوند برای شفت سنگ تمام گذاشته است
 4. پاک سازی نقاط آلوده و مقابله با خرده فروشان مواد مخدر شفت
 5. منظور افتخاری مازندران بود؛ اشتباه لفظی سوء تعبیر را به دنبال داشته است
 6. سطح سواد نماینده نباید اینقدر پایین باشد/ آقای نماینده به فکر پیشرفت حوزه انتخابیه خودش باشد
 7. گزارش تصویری/ مانور دوگانه سوز نمودن نانوایی های شفت
 8. کل ایران جویبار را پایتخت کشتی ایران میداند نماینده شفت و فومن قائمشهر را!!
 9. گزارش تصویری/ واژگونی پراید به داخل رودخانه در شفت
 10. مشغول بررسی رانش زمین در منطقه هستیم/ روند پیگیری را به اطلاع عموم خواهیم رساند
 11. برخورد با خودرو جوان 36 ساله را در نصیرمحله به کام مرگ کشاند
 12. برای رسیدن تیربرق باید تا ساعت 12صبر می کردیم / نکات ایمنی در استفاده از چوب توسکا لحاظ شد
 13. افتخاری فروشی نیست/ مردم شفت و فومن نیاز به قیم ندارند
 14. با برخورد فیزیکی مخالفم/ عضویت در کمیسیون عمرانی با تاکید رهبری معظم انقلاب بوده است
 15. شرکت تمامی خانوارهای «تانی محله» در سرشماری اینترنتی نفوس مسکن
 16. برای کار سیاسی به احمدسرگوراب نیامده ام/ از عمق محرومیت این بخش باخبرم
 17. خوشحالم که فردی از همین منطقه بخشدار احمدسرگوراب شد/ حرف های زیادی در دل دارم
 18. لزوم توجه به نیروهای بومی در انجام پروژه های شهرستانی
 19. گزارش تصویری/ مراسم تودیع و معارفه بخشدار احمدسرگوراب
 20. بخشدار جدید احمدسرگوراب معارفه شد