زمان انتشار: جمعه 23 فروردین 1392 - 11:21
کد خبر : 7865

گشت ارشاد از یکشنبه در خیابانها

آغاز طرح های امنیت اخلاقی از ابتدای اردیبهشت، کاهش پنج درصدی تلفات نوروزی، تامین امنیت مناطق زلزله زده، احضار متولدان 74 برای تعیین تکلیف دوران سربازی، مخالفت با راه اندازی کارناوال های غیرقانونی انتخاباتی و قتل 1932 ایرانی در سال 91 مهمترین خبرهای پلیس در هفته جاری است

به گزارش صبح شفت به نقل از مهر، اولین هفته کاری سال 92 با اعلام نرخ جرایم سال 92  از سوی رئیس پلیس کشور آغاز شد. آماری که از کاهش جرایم جنایی خبر می داد. وقوع 1932 قتل در سال 91 اماری بود که از سوی سردار احمدی مقدم اعلام شد. آماری که براساس آن به ازای هر 100 هزار ایرانی 2.3 آنها براثر قتل جانشان را از دست می دهند و نسبت به سال 90، کاهش 10 درصدی را نشان می دهد.

تمهیدات پلیس برای انتخابات/ برپایی کارناوال بدون مجوز ممنوع

برگزاری انتخابات و تامین امنیت آن مهمترین سوالات نشست خبری فرمانده نیروی انتظامی بود.  سردار احمدی مقدم در مورد انتخابات نظری متفاوت دارد و می گوید: این انتخابات از امن ترین انتخابات برگزار شده است. پلیس از کاندیدا ها می خواهد که تنش ایجاد نکنند و بر اساس دستورالعمل ستاد انتخابات کشور تبلیغات کنند. ما اجازه برگزاری هیچ گونه راهپیمایی، کارناوال و راهپیمایی بدون مجوز را نمی دهیم.

گشت ارشاد از یکشنبه در خیابانها

براساس گفته رئیس پلیس کشور از یکشنبه اول اردیبهشت ماه بار دیگر طرح های امنیت اخلاقی به اجرا در می آید. طرحی که قرار است به جای امنیتی کردن جامعه، مقوله امنیت را اجتماعی کند. این طرح امسال نیز به صورت فرهنگی و اجتماعی اجرا می شود تا به جای تنفر مردم به ما توجه کنند.

مرگ 1136 نفر در نوروز

در حالیکه یک هفته از پایان تعطیلات نوروز می گذرد، پزشکی قانونی اعلام کرد از 25 اسفندماه 91 تا 15 فروردین امسال 1136 نفر در تصادفات جانشان را از دست داده اند که استانهای فارس،اصفهان و خراسان رضوی رکوردداران بیشترین تلفات هستند. این در حالی است که 13 فروردین با 84 کشته روزی بود که بیشترین تعداد مرگ های حوادث رانندگی نوروزی در آن اتفاق افتاد و پس از آن 10 فروردین با 70 و 6 فروردین با 68 نفر، روزهایی بوده اند که پس از سیزده بدر، بیشترین تعداد مرگ در آن ها اتفاق افتاده است.

تامین امنیت مناطق زلزله زده

روز سه شنبه ساعت 16:21 دقیقه بود که زمین بار دیگر در منطقه کاکی بوشهر لرزید. زلزله ای 6.1 ریشتری که منجر به کشته وزخمی شدن بیش از 850 هموطن شد. تامین امنیت مناطق زلزله زده یکی از دلنگرانی های آسیب دیدگان بود که به گفته جانشین فرمانده نیروی انتظامی  با حضور نیروهای یگان امداد و ویژه در لحظات اولیه امنیت برقرار شد. ضمن اینکه بالگردهای پلیس نیز برای امدادرسانی به منطقه اعزام شدند. با حضور ماموران و همکاری مردم امنیت مناطق زلزله زده تامین شد.

آرم طرح ترافیک 91 تا پایان فروردین

مسئولان شهرداری اعلام کرده بودند تمامی طرح های ترافیک سال 92 واگذار شده و تعداد کمی از آنها باقی مانده است. اما پلیس که 17 فروردین را زمان اجرای طرح های ترافیکی سال 92 اعلام کرده بود خبر داد ارم های طرح ترافیک سال 91 تا پایان نخستین ماه سال تمدید شود. براین اساس تمامی آرم های طرح ترافیک سال 91 تا روز 31 فروردین اعتبار دارند.

توقیف 57 هزار خودرو در نوروز

در نوروز برخورد با تخلفات حادثه ساز در دستور پلیس قرار داشت. تخلفی که به گفته مسئولان خط قرمز پلیس در نوروز بود. در طول 12 روز فروردین براساس آخرین آمار اعلام شده پلیس، 57 هزار خودرو متخلف 72 ساعت توقیف شدند. خودروهایی که به گفته رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور دو تخلف حادثه ساز را همزمان مرتکب شده بودند.

پراید رکورددار تلفات سفرهای نوروزی

نوروز نیز به پایان رسید. نوروزی که در آن 1136 مسافرش دیگر به بازنگشتند. سفرهایی که استان مازندران رکورد بیشترین سفر را به نام خود ثبت کرد. سفرهایی که به گفته رئیس پلیس راهور بیشترین تصادف های آن در استان های فارس، اصفهان و مرکزی رخ داد. میانگین سنی رانندگانی که دچار تصادف شده اند نیز 36 سال بوده است این در حالی است که میانگین سنی رانندگانی که خودروی آنها واژگون شده 40 سال و رانندگانی که مرتکب تخلف سبقت غیر مجاز و انحراف به چپ شده اند 30 تا 40 سال است البته بیشتر رانندگانی که مرتکب تخلف سرعت غیر مجاز شده اند نیز زیر 30 سال سن دارند.

به گفته سردار مومنی پراید در نوروز بیشترین تلفات را به خود اختصاص داده است.

آخرین قیمت های مواد مخدر

افزایش قیمت مواد مخدر در افغانستان، افزایش قیمت دلار در ایران و بالا بودن ریسک انتقال مواد از مرز باعث شد که قیمت مواد مخدر در کشور افزایش یابد. امروز هر کیلو تریاک به گفته رئیس پلیس کشور  از هفتصد هزار تومان در دو سال گذشته به 3 میلیون و 600 هزار تومان برسد. البته هروئین نیز از کیلویی 3 میلیون تومان به 14 میلیون تومان افزایش پیدا کرد. این در حالی بود که قیمت شیشه نیز از 5 میلیون تومان به 17 میلیون تومان افزایش پیدا کرده است. این افزایش قیمت در افزایش وقوع سرقت های خرد تاثیر دارد.

اخبار مرتبط
 1. برای رسیدن تیربرق باید تا ساعت 12صبر می کردیم / نکات ایمنی در استفاده از چوب توسکا لحاظ شد
 2. افتخاری فروشی نیست/ مردم شفت و فومن نیاز به قیم ندارند
 3. با برخورد فیزیکی مخالفم/ عضویت در کمیسیون عمرانی با تاکید رهبری معظم انقلاب بوده است
 4. شرکت تمامی خانوارهای «تانی محله» در سرشماری اینترنتی نفوس مسکن
 5. برای کار سیاسی به احمدسرگوراب نیامده ام/ از عمق محرومیت این بخش باخبرم
 6. خوشحالم که فردی از همین منطقه بخشدار احمدسرگوراب شد/ حرف های زیادی در دل دارم
 7. لزوم توجه به نیروهای بومی در انجام پروژه های شهرستانی
 8. گزارش تصویری/ مراسم تودیع و معارفه بخشدار احمدسرگوراب
 9. بخشدار جدید احمدسرگوراب معارفه شد
 10. آیا رییس اداره محیط زیست شفت در حوادث سال 88 نقش داشته است؟
 11. هرآمدی رفتی در پیش دارد!
 12. بخشدار جدید احمدسرگوراب فردا معارفه می شود
 13. یک خانم نصیر محله ای برنده جایزه سرشماری اینترنتی شد
 14. 6 تن چوب قاچاق در شفت توقيف شد
 15. سرشماری اساس توسعه کشور/ سرشماری رایگان مددجویان در کمیته امداد شفت
 16. رئیس جدید پلیس راهور شهرستان شفت معارفه شد
 17. مراسم تودیع و معارفه رییس منابع طبیعی شفت برگزار شد
 18. تیرانداز شفتی به مرحله نهایی مسابقات اهداف پروازی کشور راه یافت
 19. تبلیغ ۱۰۰ مبلغ دینی به‌مناسبت دهه اول محرم در فومن و شفت
 20. بسته بودن مسجد این روستا در روز عاشورا کذب است