زمان انتشار: یکشنبه 27 بهمن 1392 - 19:43
کد خبر : 38845

کوتاه… از آنچه بر ما گذشت…!

امروز با شما سخن می گوییم تا بدانید بهای در کنار شما بودن، برای ما«صبح شفتی»ها، چندان هم ارزان نبوده است!

کوتاه… از آنچه بر ما گذشت…!

چو عاشق می شدم گفتم ربودم گوهر مقصود

ندانستم که این دریا چه موج خون فشان دارد…!

 –

پس از قریب دو سال فعالیت طاقت فرسا ، امروز لبخند به لبمان نشست!

وقتی که شنیدیم پایگاه خبری تحلیلی «صبح شفت» رتبه نخست را در بین پایگاه های خبری شهرستان های استان گیلان کسب کرده است، انگار غبار همه ی شب بیداری ها و همه خستگی ها از شانه هایمان زدوده شد.

لبخند بر لب،  به مسیری که طی کرده بودیم تا به اینجا برسیم ، اندیشیدیم و بی اختیار چشم هایمان بارانی شد!

امروز با شما سخن می گوییم تا بدانید بهای در کنار شما بودن، برای ما«صبح شفتی»ها، چندان هم ارزان نبوده است!  و از روزهایی خواهیم گفت که  برگ برگِ خاطرات تلخ و شیرینش، از عشقی حکایت می کند که نثار هم شهرستانی های عزیزمان کردیم.

 –

ما، صبح شفتی ها،خوب  به خاطر داریم….

 روزی که دور هم جمع شدیم.

زیر سقفی که چکه می کرد، و اتاقی که دیوارهایش بوی نم می داد، با سیستم هایی کامپیوتری که از قطعات  قابل بازیابی سیستم های معیوب دیگر، سرهم بندی شده بود.

 –

خوب به خاطر داریم!

در چشم همه ی حاضرین در جمع، نگرانی موج می زد. اضطراب  از آینده ای نامعلوم، نگرانی از عکس العمل های غیر قابل پیش بینی…

نگاه ها از اضطراب لبریز بود، اما ما مصمم بودیم! باید قدم در راه می گذاشتیم.

چرا که مشکلاتی بود که می دیدیم ، اما تریبونی نداشتیم که به وسیله آن به بیان دردهایمان بپردازیم.

روزهایی بود که “حرف دل” داشتیم اما به زبان جاری نمی شد…

لحظه هایی بود که “درد دل” داشتیم، اما شنیده نمی شد…

وقت هایی بود که “دغدغه ” داشتیم، اما همه در بی خبری بودند…

 –

می دانستیم که باید کاری کرد، برای گفتن نگفته ها،  شنیده شدن نشنیده ها، برای به چشم آمدن ندیده ها…

باید قدم در راه می گذاشتیم ، برای اینکه به همگان بگوییم این شهرستان، نه ملک شخصی عده ای خاص، که از آن همه ساکنان، همه متولدان و همه دوستدارانش است و ثابت کنیم، همه و همه در ساختن و آباد کردنش شریک هم بوده ایم.

ما، صبح شفتی ها،خوب  به خاطر داریم….

روزی را که برای هویت بخشیدن  به شهرمان برخواستیم.

آسان نبود، باید راهی را می رفتیم که تا کنون کسی آن را طی نکرده بود. اما می دانستیم عشق و ایمان که باشد، نه همّی می ماند و نه غمی! وبه همدیگر می گفتیم:

“در بیایان گر به شوق کعبه خواهی زد قدم

سرزنش ها گر کند خار مغیلان غم مخور!”

و اینگونه «صبح شفت» آغاز شد.

………………………………………………………………………………….

قریب به دو سال است که پایگاه خبری تحلیلی«صبح شفت» فعالیت خود را آغاز نموده است. این وبسایت حاصل تلاش دلسوزانه و  شبانه روزی مجموعه ای است که 24 ساعته به کار نگهداری سایت، دریافت اخبار و انتشار آن در فضای مجازی مشغول هستند.

حاصل تلاش مستمر همکاران ما در «صبح شفت» این است که همه بازدید کنندگان می توانند به راحتی و تنها با درج دامنهwww.sobheshaft.ir یا www.sobheshaft.comدر نوار ابزار مرور گر خود از رخدادهای شهرستان شفت، مطلع گردند و  به درج دیدگاه های خود پیرامون مطالب منتشر شده بپردازند. همچنین، فرصتی را فراهم آورده تا هم شهرستانی های محترم بتوانند در قالب «یادداشت» های بلند یا کوتاه دغدغه های خود را بیان کنند.

از طرف دیگر، پایگاه خبری تحلیلی «صبح شفت» تمام تلاش خود را به کار بست تا بستری  را برای انتقاد سازنده و منصفانه از مسئولان  فراهم آورد. تا هم کاستی های احتمالی برطرف گردد و هم کانالی برای ارتباط موثر تر بین  مسئول و شهروند ایجاد گردد.

اما به مرور زمان، هرچه جلوتر رفتیم، بیشتر درمی یافتیم که فراهم کردن چنین فضایی چندان هم آسان نیست. چه بسیار افرادی بودند که تا پیش از این، خود را رسانه ای می دانستند و هرجا تریبونی می یافتند از سعه صدر و انتقاد پذیری خود داد سخن می راندند. اما زمان عمل که رسید، از کودکی لجبار، بی منطق تر شدند و جواب نقد منصفانه ما را، با بی انصافی ها، قضاوت های نابه جا، دشمنی ها و حتی بازداشت مدیر مسئولمان دادند.

آه…. فراموش نخواهیم کرد ….

امروز شما بازدید کنندگان «صبح شفت» با چند کلیک می توانید به اخبار و اطلاعات مربوط به شهرستان شفت دسترسی داشته باشید ، اما بدانید برای ایجاد این امکان به ظاهر ساده، ما هم روزهای سختی را پشت سر گذاشتیم.

برای جمع آوری اطلاعات و گردآوری همه آنها در یک مجموعه، چه خستگی ها که به جان نخریدیم. برای فعال کردن بخش هایی چون رادیو اینترنتی و تلوزیون اینترنتی،قدم در مسیری گذاشتیم که در آن از ابتدایی ترین تجهیزات مورد نیاز هم خبری نبود، اما ما عاشقانه پای کار ایستادیم و گفتیم “ما می توانیم”.

مشکلات فراوان با میزبان سایت، قطع و وصل های مکرر سایت در ماه های ابتدایی شروع کار، سه بار تغییر و اصلاح قالب، نداشتن مکان مناسب برای استقرار مجموعه، از دست دادن سیستم ها،  آتش سوزی در کانادا و نابودشدن سروری که از آن استفاده می کردیم و تعطیلی دو ماهه وبسایت ، و متعاقبا تلاش دو ماهه ما برای راه اندازی مجدد آن؛اکسپایر شدن دامنه و تعطیلی دو هفته ای آن و خون دل خوردن های ما برای حل مشکل؛ از دست دادن قالب وبسایت به مدت یک ماه ، آنهم همزمان با سال نو که سبب شد تمام تعطیلات نوروز ، به جای دید و بازدید و مهمانی، به  رفع مشکل ایجاد شده بپردازیم و ….

موارد مذکور تنها بخش بسیار بسیار ناچیزی از مشکلات عدیده و دشواری بود که در طی این مدت قریب به دوسال با آن دست و پنجه نرم کردیم، ولی پا پس نکشیدیم. تلاش کردیم از هر مشکلی که ایجاد شد، پله ای برای صعود بسازیم.

اما سخت تر از همه این دشواری ها، بی انصافی هایی بود که می دیدیم و دم نمی زدیم. قضاوت های نادرستی بود که در معرض آن قرار می گرفتیم و باز هم سکوت پیشه می کردیم.

چه مطالب برحقی که نوشتیم و با جنجال آفرینی و فشار “بر مسندِ قدرت نشسته ها” مواجه شدیم!

چه حرفهایی که در سینه داشتیم ، اما از سر مصلحت ، استخوان در گلو و خار در چشم، سکوت کردیم و دم برنیاوردیم!

ناگفته نماند مسئولینی بودند که صادقانه به یاری آبادانی شهرستان شفت شتافتند و ما نیز به حَسَبِ وظیفه، به اطلاع رسانی همه جانبه از عملکردشان پرداختیم. مسئولینی که حتی انتقاد سازنده از عملکردشان را ـ چه به طور غیر مستقیم از جانب صبح شفت که خود را زبان گویای شفت می داند و چه به طور مستقیم از زبان همشهریان  ـ  نه به معنای عیب جویی،  که نشانه ی پویا بودن جامعه دانستند و با آغوش باز به شنیدن و رفع نواقص پرداختند. از آن سو هم چه بسیار بودند آنهایی که برای پست و مقام چندروزه، گوش ها و چشم ها را بستند و تنها به محکوم کردن قلم های بیدار رو آوردند. گویا نمی دانند که کبک هرچقدر هم سرش را در برف فرو کند، باز هم از دید شکارچی پنهان نمی ماند!

و ما ، دوستان شما در «صبح شفت»، همه این سختی ها و مرارت ها را به جان خریدیم، چرا که به آرمان ها و راهی که در آن قدم گذاشته بودیم ، ایمان داشتیم. ما از روز اول،آرزوی آبادانی شهرستان مان را داشتیم، و می خواستیم فضای پویایی برای شرکت فعال همه همشریانمان در این آبادانی محیا سازیم.

تلاش نمودیم در همه روزهای حساس و پرمخاطره که بر شهرستان مان گذشت، از  روزهای پرشور و نشاط انتخابات گرفته تا روزهای سرد و برفی اخیر، ثانیه به ثانیه همراه شما باشیم. چرا که «صبح شفت» به دوستی شما دلخوش و به اعتماد شما زنده است!

شما هم کاستی هایمان را بر ما ببخشایید و بدانید ما همه توان خود را برای انجام وظیفه به کار بستیم، اما این راه ، پرخطر است و ما هم هنوز ابتدای راه هستیم.

اگر دیدگاهی فرستادید که منتشر نشد یا حرفی زدید که ناگفته ماند، بدانید که ناراحتی ما هم بابت این سکوت های اجباری، کمتر از شما نبوده است. و هرزمان که نامی از  «صبح شفت» شنیدید این جمله را به خاطر بیاورید که «هزار غصه به دل میزبان است که مهمان از یکی از آنها هم خبر ندارد».

 –

و امروز سپاسگذار خداوند قادر و قدردان شما مردم شریف و عزیز هستیم که در همه دلواپسی ها،  امیدبخش ما و در همه سختی ها، همپای ما بودید.

 –

برای همه اهالی و دوستداران شهرستان شفت، شهری آرمانی آرزو می کنیم. باشد که هم نزد خالق و هم نزد مخلوقش سربلند باشیم!

 –

به سان رود

که در نشیب صخره سر به سنگ می زند،

رونده باش؛

امید هیچ معجزی ز مرده نیست،

زنده باش!

 

اخبار مرتبط

20 دیدگاه

 1. شفتي بهمن 27, 1392 در 8:22 ب.ظ - Reply

  اهالي مجموعه صبح شفت
  بنده به عنوان يك عضو كوچك از اين رسانه (اگر قابل باشم) شاهد بسياري از مشكلاتي كه شما بيان كرديد بوده ام.
  شاهد خرابي سيستم ها بودم
  شاهد نمناكي اتاق هاب بودم
  زير سقف چكه كرده نشسته ام
  عدم انتقاد پذيري برخي مسؤلين را ديدم
  ديدگاههاي معنادار و با حاشيه برخي مخاطبان را ديدم
  مقالات با معنا را ديدم
  و در همين اخيرأ ……………………………

  و خيلي چيزها ديدم كه گفتنش در اينجا به مصلحت نيست
  ولي با تمام اين گفته ها و مشكلات صبح شفت ثابت كرد كه « مي شود و مي توانيم »
  يادم هست در ماههاي اول شروع به كاري صبح شفت، تعدادي از جوانان شفتي با همكاري يك اداره در شفت جلسه اي گذاشتند تا يك سايت خبري ايجاد كنند ولي كارشان به جايي نرسيد.
  ولي به نظر من رمز پيشرفت صبح شفت در دو كله خلاصه مي شود:
  1. اخلاص و فقط براي خدا كار كردن
  2. حمايت مردم فهيم شفت و پشتوانه مردمي داشتن

  ولي با تمام اين فراز و نشيب ها صبح شفت تازه 2 سال را پشت سر گذاشته. باقيست تا همه مردم فوايد اين رسانه ارزشمند را درك كنند.

  سالروز تأسيس پايگاه خبري تحليلي صبح شفت بر همه مردم شريف ملت ايران به ويژه مردم عالم پرور شفت مبارك باد.

 2. ناشناس بهمن 27, 1392 در 8:54 ب.ظ - Reply

  برادر گرامی جناب آقای گوهرپور

  مدیر مسئول وب سایت خبری ، تحلیلی صبح شفت

  با عرض سلام و احترام

  من از زماني كه شما را برای اولين بار شناختم به این باور و اعتقاد رسيدم كه رفتار سخت كوشانه و مهربانانه همراه با ادب از صفات برجسته شما است لذا به پاس پایان فصلی از صبوری و آغاز تولدی دوباره و یک عمر تلاش و خدمت صادقانه جنابعالی در راه خدمت به خلق خدا به مصداق این سخن زیبای رسول خدا (ص) که می فرماید ” بهترین مردم کسی است که مردم از او بهره مند شوند” تشکر و قدر دانی نمائیم همواره آروزی موفقیت و خدمت به مردم و انشاء الله کمک و راهنمایی همکاران صبح شفتی خود همانند سنوات قبل و همچنین سلامتی برای خود و خانواده محترمتان دارم .

  خداوندا اگر فراغت از کاری برای ما مقدر فرموده ای آن را فراغتی سالم قرار ده که در آن گناهی ما را نرسد و دلزدگی به ما روی نیاورد . تا فرشتگان نویسنده بدی ها با نامه ای خالی از گناه هان ما برگردد و نویسندگان نیکی ها، شادمان از حسناتی که برای ما نگاشته اند ، مراجعت کنند.

  (امام سجاد (ع) صیحفه سجادیه – دعا 11 )
  ارادتمند شما : عابدین مهدی پور
  مدیروبلاگ نصیرمحله

 3. محمدرضا روحی سفیدمزگی بهمن 27, 1392 در 9:45 ب.ظ - Reply

  “با عرض تبریک”
  این مهم یقینا حاصل کار تیمی کادرصبح شفت میباشد.
  صیانت خبر ،بدون حاشیه،واقعیات روز جامعه،بی طرفی ،اطلاع رسانی مشکلات جامعه به گوش مسئولین،نقد مسئولین در فضای سازندگی،رشد فرهنگ عمومی ،اشتراک گذاشتن موفقیت های افراد،حفظ سنت های جامعه ،شناساندن فرهنگ غنی آداب و سنت های جامعه شفتی،تاریخ و جفرافیای منطقه و……
  باآرزوی موفقیت های بیشتر برای آقای گوهرپور و تیم همراه صبح شفت

 4. گ.ص بهمن 27, 1392 در 10:56 ب.ظ - Reply

  سلام اهالی صبح شفت ، خدا قوت . خسته نباشید .حرفهایتان بر دل نشست.انشا… هر روز شرایط وامکاناتتان بهتر و بهتر شود و موفقتر از گذشته و حالتان باشید.

 5. میثم محمدی پور..... آتن /یونان بهمن 28, 1392 در 0:40 ق.ظ - Reply

  سلام
  داداش خوبم جناب گوهرپور برات آرزوی موفقیت دارم
  داداشی دلم برات تنگ شده اگه بدونی چقد هواتو کردم
  امروز خبلی خوشحالم که به چنین موفقیتی دست پیدا کردی
  واقعا باعث افتخاره ادم باید کار کرده باشه بدونه رتبه 4000 هزار یعنی چیه
  واقعا خسته نباشی
  اللهی موفق پیروز باشید راستی از طرف من به همه مجموعه صبح شفت سلام برسانید
  میثم محمدی پور….. آتن /یونان

 6. آب گرفتگی بهمن 28, 1392 در 0:50 ق.ظ - Reply

  عزیزم
  چقد دله ادم می سوزه بخاطره همین گوهرپور لاغرشده
  بی خیال بابا می خواهید کار خبری بکنید به شما جایزه بدهند
  نه جونم از این خبرا نیست
  فقط صبر ،صبر همه مسئولین از جمله فرماندار امام جمعه نماینده خواهشمندیم به صبح کمک کنند

 7. سردارجمالی پور لپوندانی از مشهد مقدس بهمن 28, 1392 در 1:22 ق.ظ - Reply

  آفرین وآفرین ، صد هزاران ،آفرین
  آفرین بر صبح شفت بچه گیلا ن آفرین
  آفرین بر سایتتون،بر جوانان آفرین
  آفرین بر آن گوهرپور جمله یاران آفرین
  درره اخبارشفت برخوش نگاران آفرین
  آفرین بر آن همه بینندۀشهرباران آفرین
  چون به میدان خبر اول مقامان آفرین
  کارتان افزون شود بر شب بیداران آفرین
  من کنون مشهد،بینم سایتتان را آفرین
  افتخاریست این خبر ، همشهریان ، آفرین
  دعاگوی همۀ همشهریان عزیز سردارجمالی پورلپوندانی ازمشهدمقدس

 8. ناشناس بهمن 28, 1392 در 1:37 ق.ظ - Reply

  دم بچه های صبح شفت گرم

 9. خادم بهمن 28, 1392 در 6:15 ق.ظ - Reply

  عجر کم عند الله و من الله التوفیق

 10. فرهاد بهمن 28, 1392 در 8:31 ق.ظ - Reply

  با سلام و عرض تبريك و آرزوي موفقيتهاي بيشتر و روز افزون براي شما

 11. ناشناس بهمن 28, 1392 در 10:53 ق.ظ - Reply

  با سلام
  جناب آقای گوهر پور برایتان آرزوی موفقیت و سربلندی را از خداوند بزرگ خواستارم
  با تشکر -برادر کوچکتان- حسین(کیوان)رفیع زاده

 12. صفری بهمن 28, 1392 در 11:04 ق.ظ - Reply

  سلام برادر گوهرپور.از اینکه در ارائه صحیح اخبار به عنوان یک رسانه متعهد ومنتقد دلسوز عمل کردید به شما تبریک میگویم.به امید کسب افتخار در سطح ملی .

 13. ناشناس بهمن 28, 1392 در 7:38 ب.ظ - Reply

  بسیاری از اخبار را با حب و بغض منتشر می کنید

 14. ناشناس بهمن 28, 1392 در 8:52 ب.ظ - Reply

  صمیمانه هم به خانم صالحی برای نوشته زیبا و قلم گیرایشان و هم به صبح شفت برای زحماتشان خسته نباشید عرض می کنم . موید باشید

 15. ناشناس بهمن 29, 1392 در 7:22 ق.ظ - Reply

  وقتی شفت رتبه اول گیلان را بدست میاره معنیش اینه که مردم شفت قابلیت های فراوانی دارن که نیاز به فرصت داره تا استعادادشون را شکوفا کنن برای همه شفتی ها ارزوی روزهای بهتری دارم

 16. محمود عاشوری پیرسرایی بهمن 30, 1392 در 2:58 ب.ظ - Reply

  ما هم تبریک می گیم

 17. محمود عاشوری پیرسرایی بهمن 30, 1392 در 2:59 ب.ظ - Reply

  با سلام واحترام

  ارادت دارم ریاست محترم سایت صبح شفت جناب آقای گوهر پور ای گوهر شفت
  دست تان درد نکند
  این جانب به همه دست اندرکاران صبح شفت تبریک می گویم وخسته نباشید می گویم
  من هم بنوبه خودم از برادر بزرگوارم جناب آقای گوهر پور عزیز کمال تشکر را دارم ایشان بسیار صبورند وشجاع ویکی از بهترین خبر رسانان در گیلان هستند
  امید وارم موفق باشید
  ما فرزندان ایرانیم
  فرزندان گیلان فرزندان شجاع میرزا کوچک خانند

 18. نیما 2541 بهمن 30, 1392 در 7:24 ب.ظ - Reply

  افرین بچه های صبح احسنت به شما
  بخدا جای تعجب داره
  مگه میشه الکسای ادم تو شفت 4000 برسه ؟ باورکردنی نیست
  بخدا این بچه ها رو باید طلا گرفت هرچند تا هستند کسی قدر نمی دونه
  من از طرف بچه های شهر احمدسرگوراب بابت اطلاع رسانی بخدا بی طرفانه (هرکس جای شما بود الان ……………) از شما تشکر می کنم

 19. اسحاق امامی اسفند 4, 1392 در 0:45 ق.ظ - Reply

  برادر ارزشی و گرامی جناب آقای گوهر پور
  مدير مسول محترم پایگاه خبری تحلیلی «صبح شفت»
  موفقيت ارزشمند آن مجموعه را در کسب رتبه نخست در بین پایگاه های خبری شهرستان های استان گیلان که براساس ارزيابي انجام شده درسال جاری احراز گرديده است، صمیمانه تبريک عرض نموده و ضمن سپاس و قدرداني از زحمات و تلاشهاي صادقانه مجموعه همکاران آن سایت ، اميدواریم با موفقيت هاي روزافزون، موجبات توسعه و ارتقاء خدمت رساني مطلوب تري رابراي مردم عزيز دیارمان به ارمغان آوريد.
  از درگاه باریتعالی برای حضرتعالی و تمامی عزیزانی که مشفقانه و با نیت خیر قدم در راه اعتلای نام مقدس ایران برمیدارند آرزوی سلامت ، سعادت و موفقیت می کنیم .
  برادر کوچک شما : اسحاق امامی

 20. SEYYED اسفند 8, 1392 در 8:49 ق.ظ - Reply

  با سلام و خسته نباشید و خدا قوت به شما عزیزان زحمتکش.پایدار باشید و مانا.

 1. آقایان از کدام نجابت سوء استفاده میکنید
 2. دندان فاسد مدیر بی کفایت است نه جوان با لیاقت شفتی/ تمام رفتار شما زیر ذره بین فرزندان مردم است
 3. مراسم سالروز شهادت امام سجاد(ع) در شفت برگزار شد+تصاویر
 4. تصادف شدید پژو و پیکان وانت در شفت+تصاویر
 5. مصدومین تصادف امروز به رشت منتقل شدند
 6. مردم نگران نباشند/ سوخت کافی بدست مردم منطقه خواهد رسید
 7. ورزشکار شفتی قهرمان مسابقات کیک بوکسینگ جمهوری آذربایجان شد
 8. شاخ به شاخ شدن با پژو، خودروی پراید را نصف کرد+تصاویر
 9. نبود نفت سفید مشکل حاد اهالی شهرک امامزاده ابراهیم/ مسوولین این مشکل را برطرف نمایند
 10. گزارش تصویری/ برگزاراری انتخابات دانش آموزی در شفت
 11. برای رویش راهی است حتی در سخت ترین شرایط/ هر قدر مسئولان کم گذاشتند، خداوند برای شفت سنگ تمام گذاشته است
 12. پاک سازی نقاط آلوده و مقابله با خرده فروشان مواد مخدر شفت
 13. منظور افتخاری مازندران بود؛ اشتباه لفظی سوء تعبیر را به دنبال داشته است
 14. سطح سواد نماینده نباید اینقدر پایین باشد/ آقای نماینده به فکر پیشرفت حوزه انتخابیه خودش باشد
 15. گزارش تصویری/ مانور دوگانه سوز نمودن نانوایی های شفت
 16. کل ایران جویبار را پایتخت کشتی ایران میداند نماینده شفت و فومن قائمشهر را!!
 17. گزارش تصویری/ واژگونی پراید به داخل رودخانه در شفت
 18. مشغول بررسی رانش زمین در منطقه هستیم/ روند پیگیری را به اطلاع عموم خواهیم رساند
 19. برخورد با خودرو جوان 36 ساله را در نصیرمحله به کام مرگ کشاند
 20. برای رسیدن تیربرق باید تا ساعت 12صبر می کردیم / نکات ایمنی در استفاده از چوب توسکا لحاظ شد