زمان انتشار: سه شنبه 30 دی 1393 - 12:40
کد خبر : 60148

کمیسیون تلفیق مالیات مشاغل را سال آینده 22 درصد افزایش داد

سخنگوی کمیسیون تلفیق گفت: اعضای کمیسیون تلفیق درآمد مالیات مشاغل در لایحه بودجه را با رشد 22 درصدی حدود 3780 میلیارد تومان مصوب کردند

به گزارش صبح شفت به نقل از فارس،محمدمهدی مفتح سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 94 امروز با اشاره به بررسی ردیف‌ها و جداول درآمدی بودجه اظهار داشت: برخی از جداول درآمدی مراعا مانده مانند مالیات حقوق، حقوق ورودی، عوارض واردات خودرو، عوارض خروج از کشور، مالیات دیوار و ارزش افزوده را شامل می‌شود.

وی ادامه داد: واردات مستغلات، ارث و مالیات اتفاقی بر اساس نظر دولت به تصویب رسید.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه با بیان اینکه 2 موضوع در کمیسیون تلفیق تغییر کرده است، گفت: مالیات مشاغل در 9 ماهه امسال 2100 میلیارد تومان محقق شده و پیش‌بینی عملکرد سال جاری 3100 میلیارد تومان است که برای سال ‌آینده دولت پیشنهاد 3600 میلیارد تومان داده که 18.7 درصد رشد دارد، اما کمیسیون درآمد مالیات مشاغل را 22 درصد رشد داد و آن را به 3780 میلیارد تومان رساند.

وی به ردیف‌های دیگر اشاره کرد و افزود: در بحث مالیات متفرقه در درآمد عملکرد امسال 6 هزار میلیارد تومان بود که دولت نیز در بودجه 6 هزار میلیارد تومان پیشنهاد داده، اما کمیسیون تلفیق آن را به 10 هزار میلیارد تومان افزایش داده است.

به گفته مفتح همچنین در بند 3 ماده 2 لایحه بودجه حکمی در رابطه تأمین قیر رایگان وجود داشت که بر این اساس 500 هزار قیر رایگان در اختیار وزارت راه و بنیاد مسکن به نسبت به ترتیب 80 و 20 درصد قرار بگیرد و پس از آن نیز این 80 درصد آن برای ایجاد راههای روستایی و 20 درصد آن برای بهسازی روستاها در نظر گرفته می‌شود.

مفتح تصریح کرد: همچنین در بند دیگری وزارت نفت می‌تواند فرآورده‌های نفتی که به صورت قاچاق و خارج از شبکه‌ای را که کشف می‌شود در داخل شبکه فروخته و 90 درصد درآمد آن را به خزانه واریز کرده و 10 درصد آن را بابت حق‌الزحمه در اختیار داشته باشد.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه به بند «الف» تبصره 3 اشاره کرد و گفت: در این بند روش فروش و حق اولویت‌ها از سوی کمیسیون در رابطه با فروش سهام شرکت‌های دولتی سهم‌الشرکه و حقوق مالکانه تغییر کرد و از طریق مزایده، بورس و فرابورس خواهد بود. همچنین به وزارت نیرو اجازه داده شده اراضی که در مسیر رودهای متروکه قرار دارند مشروط به آنکه احتمال سیل در آنها صفر باشد، می‌تواند این اراضی را از طریق مزایده به فروش برساند.

مفتح در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه وزیر اقتصاد عنوان کرده حداکثر درآمدهای مالیاتی را در لایحه بودجه پیشنهاد کرده است و اگر افزایش یابد منجر به عدم تحقق درآمد و فشار به تولید خواهد بود، اکنون کمیسیون تلفیق این درآمدها را افزایش داده است اظهار داشت: ارقامی که اضافه شده زیاد نیست و نرخ مالیات نیز تغییر نکرده و ثابت است و این افزایش از محل نرخ تورم و رشد اقتصادی پیش‌بینی شده است. همچنین ارقام لحاظ شده مبنای کارشناسی داشته و نظر کمیته‌های تخصصی بوده است.

وی ادامه داد: رئیس سازمان مالیاتی نیز معتقد است 20 درصد فرار مالیاتی داریم که اگر بتوان به این موضوعات رسیدگی کرد، قطعاً درآمدهای مالیاتی بیش از آن خواهد بود.

اخبار مرتبط
 1. گزارش تصویری/ برگزاراری انتخابات دانش آموزی در شفت
 2. برای رویش راهی است حتی در سخت ترین شرایط/ هر قدر مسئولان کم گذاشتند، خداوند برای شفت سنگ تمام گذاشته است
 3. پاک سازی نقاط آلوده و مقابله با خرده فروشان مواد مخدر شفت
 4. منظور افتخاری مازندران بود؛ اشتباه لفظی سوء تعبیر را به دنبال داشته است
 5. سطح سواد نماینده نباید اینقدر پایین باشد/ آقای نماینده به فکر پیشرفت حوزه انتخابیه خودش باشد
 6. گزارش تصویری/ مانور دوگانه سوز نمودن نانوایی های شفت
 7. کل ایران جویبار را پایتخت کشتی ایران میداند نماینده شفت و فومن قائمشهر را!!
 8. گزارش تصویری/ واژگونی پراید به داخل رودخانه در شفت
 9. مشغول بررسی رانش زمین در منطقه هستیم/ روند پیگیری را به اطلاع عموم خواهیم رساند
 10. برخورد با خودرو جوان 36 ساله را در نصیرمحله به کام مرگ کشاند
 11. برای رسیدن تیربرق باید تا ساعت 12صبر می کردیم / نکات ایمنی در استفاده از چوب توسکا لحاظ شد
 12. افتخاری فروشی نیست/ مردم شفت و فومن نیاز به قیم ندارند
 13. با برخورد فیزیکی مخالفم/ عضویت در کمیسیون عمرانی با تاکید رهبری معظم انقلاب بوده است
 14. شرکت تمامی خانوارهای «تانی محله» در سرشماری اینترنتی نفوس مسکن
 15. برای کار سیاسی به احمدسرگوراب نیامده ام/ از عمق محرومیت این بخش باخبرم
 16. خوشحالم که فردی از همین منطقه بخشدار احمدسرگوراب شد/ حرف های زیادی در دل دارم
 17. لزوم توجه به نیروهای بومی در انجام پروژه های شهرستانی
 18. گزارش تصویری/ مراسم تودیع و معارفه بخشدار احمدسرگوراب
 19. بخشدار جدید احمدسرگوراب معارفه شد
 20. آیا رییس اداره محیط زیست شفت در حوادث سال 88 نقش داشته است؟