زمان انتشار: سه شنبه 18 شهریور 1393 - 16:30
کد خبر : 54781

چرا نماینده شاکی از رسانه های گیلان خیانتکاران را حمایت می کند و مدافع «م-ه» می شود

من اخیراً شنیدم که یکی از نمایندگان مجلس به قدری پر توقع شده که اگر هر سایت یا نشریه ای کوچکترین مطلبی بر خلاف دیدگاه و نظر او بزند دست به کار شده و در دستگاه قضایی طرح شکایت می کند

چرا نماینده شاکی از رسانه های گیلان خیانتکاران را حمایت می کند و مدافع «م-ه» می شود

حسن کربلایی عضو جبهه متحد اصولگرایان گیلان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار درسیاهکل ، در واکنش به شکایت برخی از نمایندگان گیلانی از سایتهای این استان به دلیل درج اخبار خلاف نظر آنها، با بیان اینکه نمایندگان باید بدانند که در برابر نظر مردم ولو اینکه خلاف نظر وی باشد باید خویشتنداری کنند، اظهار کرد: من اخیراً شنیدم که یکی از نمایندگان مجلس به قدری پر توقع شده که اگر هر سایت یا نشریه ای کوچکترین مطلبی بر خلاف دیدگاه و نظر او بزند دست به کار شده و در دستگاه قضایی طرح شکایت می کند.

وی تصریح کرد: افراد سیاسی و فرهنگی ممکن است در مصاحبه های خود حرف هایی بزنند و یا نشریات، سایت ها و وبلاگ ها مطالبی را ارائه کنند، اگر نظر آنها متفاوت با نظر نماینده ای باشد دلیل بر این نمی شود که اجازه نداشته باشند حرفشان را بزنند و همگان باید بدانند که مردم محکوم به سکوت نیستند، زیرا نظام جمهوری اسلامی به مردم آزادی داده است.

این فعال سیاسی فرهنگی بیان کرد: اگر نماینده حق دارد در فضای تعاملات سیاسی و آزادی و دموکراسی هر سخنی را بگوید، هر رسانه ای نیز می تواند مطلبی را بنویسد و سئوال کند. این مردم هستند که باید نمایندگان را بازخواست کنند نه اینکه بر سر هر موضوع و هر لحظه صاحب امتیاز رسانه به دادگاه احضار بشود.

نمایندگان به جای اینکه وقت خود به شکایت از سایت ها هدر بدهد، مشکلات گیلان را بررسی کند

کربلایی خاطرنشان کرد: اگر این نماینده یا نمایندگان در استان گیلان خیلی دلسوز مردم هستند، بهتر است که لطف کنند از استاندار بپرسند چرا بیش از یک سال است که جلسه اشتغال در استانداری تشکیل نشده، چرا وام ازدواج و اشتغال داده نمی شود، کدام شغل و زمینه های اشتغال برای مردم در طول یکساله دوره آقای روحانی ایجاد شده است، چرا تعداد زیادی از کارخانجات در شهر رشت و بعضی شهرهای دیگر در حال ورشکستگی هستند.

وی ادامه داد: نمایندگان یا این نماینده محترم باید از مدیران اجرایی بپرسد چرا کارگران بعضی از کارخانجات با داشتن چند فرزند و گرفتاری های مادی که دارند، حقوق چندین ماه خودشان را دریافت نکرده اند و در مشکلات دست و پا می زنند. چرا در یک سال گذشته تعداد زیادی از فتنه گران در استان گیلان در سمت های گوناگون پست ها و مسئولیت های گوناگون پیدا کرده اند. نمایندگان خوب است به جای اینکه وقتشان را صرف کارهای دیگر بکنند، این موضوعات را مطرح کرده و پاسخ مردم را بدهند.

باید از نماینده! شاکی از رسانه های گیلان پرسید که چرا از خیانتکاران حمایت می کند

دبیر حزب مؤتلفه اسلامی استان گیلان تأکید کرد: ما باید از این آقای نماینده شاکی از مطبوعات، نشریات و سایت ها سئوال کنیم که چرا کسی که با حمایت وی در یکی از سمت های استانی مسئولیت گرفت، پس از گذشت حدود سه ماه از مسئولیت وی، با چندین میلیون تومان رشوه او را دستگیر کردند، آیا نماینده موظف از خیانتکاران و آدم های مشکل دار حمایت بکند و موجب آبرو ریزی برای استان گیلان بشود.

عده ای از رسانه های گیلان اهل تساهل و تسامح هستند و عده ای نیز محافظه کاری می کنند

کربلایی با انتقاد از عملکرد رسانه های استان گیلان، گفت: از نظر من رسانه ها خیلی کم کاری می کنند و من به شخصه از آنها گله مند هستم. زیرا عده ای از آنها اهل تساهل و تسامح هستند و عده ای نیز محافظه کار می باشند.

وی افزود: رسانه ها مانند سایت ها، نشریات، خبرگزاری ها و صدا و سیما باید زبان مردم باشند و مطالبه گری کنند، آنها باید به عنوان کسانی که اشراف بیشتری بر روی وقایع و حوادث دارند از تمامی نمایندگان سئوال کنند. آیا نمایندگان با این وضع مدیریت استان و یا انتصاب فرمانداران رضایت دارند، آیا حمایت از دولت روحانی باید به معنای کوتاه آمدن و دست برداشتن از ارزشها باشد.

عضو جبهه متحد اصولگرایان گیلان ابراز کرد: من رسانه های گروهی از جمله نشریات، خبرگزاری های، سایت ها و به خصوص صدا و سیما را مقصر می دانم و باید از جانب مردم مطالبه گری کنند و مدیران را واردار به پاسخگویی کنند.

آیا خانواده های شهدا و ایثارگران گیلان رأی داده اند تا فلان نماینده مدافع فتنه گران باشد

کربلایی با بیان اینکه نماینده ای که در مجلس مشابه ضد انقلاب ها حرف زند آیا نماینده مردم گیلان است، آیا خانواده های شهدا و ایثارگران گیلان رأی دادند تا فلان نماینده مدافع فتنه گرها در مجلس شورای اسلامی بشود، گفت: من صریحاً اعلام می کنم که به سهم خودم و در حدی که در توان من هست و با دوستان اصولگرا و ارزشی در ارتباط هستم، در آینده از تعدادی از نمایندگان معروف و مشهور به اصولگرایی حمایت نخواهیم کرد و ما از آنها گله داریم.

وی تصریح کرد: خیلی عجیب است که هر روز در صدا و سیما گفته می شود که آقای «م-ه» به دادگاه احضار شد و همه نیز می دانند که این آقای «م-ه» کیست و دادگاه آن نیز تشکیل می شود و در پایان گزارشی نیز به مردم داده می شود. آنوقت اگر یک نشریه، سایت، وبلاگ و خبرگزاری این خبر را نقل کرد، باید به دادگاه کشیده بشود که چرا این خبر را نقل کرده است.

این فعال سیاسی فرهنگی در رابطه با حمایت برخی از نمایندگان مجلس از متهم پرونده کرسنت، گفت: اگر نماینده! واقعاً نماینده است باید بداند وقتی متهم پرونده ای مانند همان آقای «م-ه» به دادگاه کشیده شده، نباید قوه قضائیه را متهم به جانبداری از جریانی کرده و به آن فشار وارد بکند. نماینده مجلس باید حامی قوه قضائیه بشود. متهم هرکس که باشد باید به قوه قضائیه و دادگاه احضار بشود و هیچ شخصیتی در برابر قانون مصونیت ندارد.

کربلایی عنوان کرد: آن نماینده تهران که مرتب از حصر فتنه گران سخن می گوید، باید بداند مگر نماینده شده که حامی فتنه گران باشد و یا نماینده شده که مدافع قانون و نظام جمهوری اسلامی باشد.

وی ادامه داد: مگر این آقا نشنیده که به صورت مرتب مقام معظم رهبری به همه دستگاه های امنیتی اعلام کردند که بیگانگان در سال 88 به دنبال فتنه بودند. مگر نشنید که منافقین، گروهکها، جریان های نفاق، سلطنت طلبها، اسرئیل و آمریکا پشتیبان جریان فتنه در ایران بودند و ندید که هشت ماه جریان فتنه کشور را به تعطیلی کشاند. باز می آیند و با اینکه لطف نظام جمهوری اسلامی شامل حال فتنه گران و سران فتنه شده، آن را متهم می کنند که در آن آزادی نیست.

نمایندگان گیلان چرا در پای دادگاه «م-ه» حمایت نکردند و حتی یک نفر مدافع متهم می شود

دبیر حزب مؤتلفه اسلامی استان گیلان، با بیان اینکه همه مردم می خواهند که عدالت وجود داشته باشد و با خطا و جرم مبارزه بشود و با نوکیسگان و برندگان بیت المال برخورد بشود، گفت: نمایندگان گیلان چرا در پای دادگاه «م-ه» حمایت نکردند، چرا اعلام موضع نمی کنند و حتی یک نفر مدافع متهم می شود. اگر رسانه ای نسبت به موضع گیری به ناحق این نماینده اعتراض کرد، آیا باید به دادگاه احضار بشود.

کربلایی در رابطه با این موضوع که برخی می گویند که نباید از نمایندگان انتقاد بشود، اظهار کرد: ما در استان گیلان نماینده ای داشتیم که به دلیل گرفتار شدن در مشکلات امنیتی و اخلاقی اعدام شد و نماینده دیگری پس از اتمام دوره نمایندگی خود دستگیر و خلع لباس شد.

نباید برای هر کاری، هر حرفی و هر برخورد سیاسی باید در دادگستری پرونده ای تشکیل بشود

وی خطاب به قوه قضائیه گفت: قوه قضائیه و دادگستری در شهر رشت باید بداند که جریان سیاسی در تضارب افکار آراء، ممکن است که در سایت، نشریه، وبلاگ، در جلسه و یا سخنرانی و در یک موضع گیری، سخنانی علیه نظرات یکدیگر مطرح بکنند، یکی اعلام موضع می کند و دیگری خلاف آن نظر می دهد و پاسخ می شنوند.

عضو جبهه متحد اصولگرایان گیلان، با بیان اینکه آیا برای هر کاری، هر حرفی و هر برخورد سیاسی باید در دادگستری پرونده ای تشکیل بشود، خاطرنشان کرد: قوه قضائیه نباید پی گیر این جور شکایت ها باشد و به آنها اعتنا بکند. البته اگر آبروی کسی را بردند یا فساد رواج دادند، کذبی منتشر کردند باید پی گری بشود. حتی اگر شکایتی نباشد، مدعی العموم می تواند وارد شده و جلوی این زیاده روی را بگیرد.

نمایندگان مجلس واقعاً نماینده مردم باشد، نه نماینده! یک تفکر یا جریان خاص

کربلایی خاطرنشان کرد: امیدواریم نمایندگان مجلس واقعاً نماینده مردم باشد، نه نماینده! یک تفکر یا جریان خاص و نسبت به مسائل مهم کشور اعلام موضع بکنند. مردم می خواهند بدانند نظر نمایندگان راجع به پرونده کرسنت و متهمان آن چیست، چه موضعی در رابطه با فتنه 88 دارند، در رابطه به 15 اشکالی که حضرت آقا نسبت به دولت روحانی گرفتند نظرشان جیست، راجع به عدم تشکیل کارگروه ها از جمله کارگره اشتغال در استانداری چه دیدگاهی دارند

اخبار مرتبط

یک دیدگاه

 1. پادنگ شهریور 26, 1393 در 3:12 ب.ظ - Reply

  حرفهای منطقی زده شد.نمایندگان از هرجریانی باشند افضل آنست که نظارت در اجرای صحیح این قانون داشته باشندغالب نشریات از آنها خط می گیرند ودرآمدهای سفارشیوتبلیغات ثابت از ویارانه کاغذ وسایرمزایا از درآمدهای تا چندصد میلیونی شان است.در انتخابات هم که خیلی حرف شنوی دارند…ای کاش هر جریان سیاسی را در آن ورود می کردند،حتی الامکان پای بندی داشتند!انگشت شماری از نشریات هستند که درجلسات دعوت نمی شوند بویژه اگر شورای فرهنگی ،اجتماعی باشد…انتقاد سازنده وراه کارهم داشته باشد!ده مورد شکایت در دطول یازده سال رادر مورد پادنگ چرا خانه مطبوعات ‌وارگان ها و….صدایی نکردند؟

 1. دکتر نوبخت برای ایت الله حجتی شفتی نوشت: همه خاطراتم از خورشید
 2. آقایان از کدام نجابت سوء استفاده میکنید
 3. دندان فاسد مدیر بی کفایت است نه جوان با لیاقت شفتی/ تمام رفتار شما زیر ذره بین فرزندان مردم است
 4. مراسم سالروز شهادت امام سجاد(ع) در شفت برگزار شد+تصاویر
 5. تصادف شدید پژو و پیکان وانت در شفت+تصاویر
 6. مصدومین تصادف امروز به رشت منتقل شدند
 7. مردم نگران نباشند/ سوخت کافی بدست مردم منطقه خواهد رسید
 8. ورزشکار شفتی قهرمان مسابقات کیک بوکسینگ جمهوری آذربایجان شد
 9. شاخ به شاخ شدن با پژو، خودروی پراید را نصف کرد+تصاویر
 10. نبود نفت سفید مشکل حاد اهالی شهرک امامزاده ابراهیم/ مسوولین این مشکل را برطرف نمایند
 11. گزارش تصویری/ برگزاراری انتخابات دانش آموزی در شفت
 12. برای رویش راهی است حتی در سخت ترین شرایط/ هر قدر مسئولان کم گذاشتند، خداوند برای شفت سنگ تمام گذاشته است
 13. پاک سازی نقاط آلوده و مقابله با خرده فروشان مواد مخدر شفت
 14. منظور افتخاری مازندران بود؛ اشتباه لفظی سوء تعبیر را به دنبال داشته است
 15. سطح سواد نماینده نباید اینقدر پایین باشد/ آقای نماینده به فکر پیشرفت حوزه انتخابیه خودش باشد
 16. گزارش تصویری/ مانور دوگانه سوز نمودن نانوایی های شفت
 17. کل ایران جویبار را پایتخت کشتی ایران میداند نماینده شفت و فومن قائمشهر را!!
 18. گزارش تصویری/ واژگونی پراید به داخل رودخانه در شفت
 19. مشغول بررسی رانش زمین در منطقه هستیم/ روند پیگیری را به اطلاع عموم خواهیم رساند
 20. برخورد با خودرو جوان 36 ساله را در نصیرمحله به کام مرگ کشاند