زمان انتشار: سه شنبه 25 فروردین 1394 - 18:23
کد خبر : 64247

پوتین: سیاست اصولی ایران در زمینه تعامل سازنده با جهان قابل تقدیر است/ شمخانی: لغو ممنوعیت واگذاری سامانه‌های پدافندی به ایران، اقدامی ارزشمند است

علی شمخانی پس از دیدار با دبیران شورای امنیت ملی کشورهای عضو و ناظر سازمان همکاری شانگهای با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور فدراسیون روسیه دیدار و گفت‌وگو کرد

به گزارش صبح شفت ،”ولادیمیر پوتین” در جریان این دیدار با ابلاغ سلام‌های گرم خود به رهبری و رئیس جمهور کشورمان درباره لغو ممنوعیت فروش سامانه پدافندی اس-300 به ایران و تاثیر این اقدام در افزایش ثبات در منطقه گفت: این تصمیم که امروز گرفته شد دارای پیامی مشخص در خصوص ضرورت پایبندی همه کشورها به تعهدات‌شان است.

وی با تمجید از سیاست اصولی جمهوری اسلامی در زمینه تعامل سازنده با جهان افزود: همکاری نزدیک ایران با کشورهای 1+5 منشا شکل‌گیری اقدامات بزرگی شده است.
رییس‌جمهور روسیه با اشاره به اهمیت نقش و جایگاه سازمان همکاری شانگهای در ایجاد ثبات و امنیت پایدار گفت: منابع و ظرفیت‌های ارزنده کشورهای عضو این سازمان توانمندی قابل ملاحظه‌ای را جهت ایفای نقش فعال در عرصه‌های مختلف ایجاد کرده است.
وی با ابراز نگرانی در مورد توسعه بحران‌های امنیتی در یمن، سوریه، لیبی، شمال آفریقا و اوکراین از اراده برخی کشورها برای تثبیت ساختار قدرت تک قطبی در جهان انتقاد کرد و افزود: تغییر ساختار تک قطبی روندی اجتناب‌ناپذیر بوده و قابل توقف نیست.
دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان نیز در این ملاقات با قدردانی از نقش سازنده روسیه در تحولات سیاسی در سطح منطقه‌ و بین‌الملل، گفت: تصمیم این کشور در موضوع لغو ممنوعیت واگذاری سامانه‌های پدافندی به ایران را اقدامی ارزشمند در مسیر توسعه همکاری‌های رو به توسعه دو کشور عنوان کرد.
شمخانی با ابراز نگرانی نسبت به توسعه یک‌جانبه‌گرایی و دخالت غیرقانونی در امور داخلی کشورهای مستقل که در قالب تشکیل ائتلاف‌های تصنعی و نمایشی رو به تزاید است خاطرنشان کرد: امروز کشورهای مدعی امنیت‌سازی با زیر پا گذاردن کلیه قوانین و کنوانسیون‌های بین‌المللی منشاء ایجاد ناامنی در جهان شده‌اند.
وی تجاوز و حمله نظامی به کشور یمن و به خاک و خون کشیدن زنان و کودکان بی‌پناه را نمونه بارز بی‌توجهی به حقوق بین‌الملل و ارزش‌های انسانی و اخلاقی عنوان کرد و افزود: انجام این گونه اقدامات و جایگزین کردن خشونت و نظامی‌گری به جای گفت‌وگو و مفاهمه، بدون شک موجب شکل‌گیری تجربیات تلخ شکل گرفته در عراق، سوریه و افغانستان خواهد شد.
شمخانی بسترسازی برای ایجاد و توسعه جریان‌های تروریستی افراط‌گرا را تنها نتیجه انجام اقداماتی از این دست عنوان کرد و افزود: تداوم اقداماتی از این دست شک و تردید موجود در خصوص همکاری برخی قدرت‌ها و حامیان منطقه‌یی آنان از تروریسم را تقویت خواهد کرد./خبرنگاران جوان
اخبار مرتبط
 1. آقایان از کدام نجابت سوء استفاده میکنید
 2. دندان فاسد مدیر بی کفایت است نه جوان با لیاقت شفتی/ تمام رفتار شما زیر ذره بین فرزندان مردم است
 3. مراسم سالروز شهادت امام سجاد(ع) در شفت برگزار شد+تصاویر
 4. تصادف شدید پژو و پیکان وانت در شفت+تصاویر
 5. مصدومین تصادف امروز به رشت منتقل شدند
 6. مردم نگران نباشند/ سوخت کافی بدست مردم منطقه خواهد رسید
 7. ورزشکار شفتی قهرمان مسابقات کیک بوکسینگ جمهوری آذربایجان شد
 8. شاخ به شاخ شدن با پژو، خودروی پراید را نصف کرد+تصاویر
 9. نبود نفت سفید مشکل حاد اهالی شهرک امامزاده ابراهیم/ مسوولین این مشکل را برطرف نمایند
 10. گزارش تصویری/ برگزاراری انتخابات دانش آموزی در شفت
 11. برای رویش راهی است حتی در سخت ترین شرایط/ هر قدر مسئولان کم گذاشتند، خداوند برای شفت سنگ تمام گذاشته است
 12. پاک سازی نقاط آلوده و مقابله با خرده فروشان مواد مخدر شفت
 13. منظور افتخاری مازندران بود؛ اشتباه لفظی سوء تعبیر را به دنبال داشته است
 14. سطح سواد نماینده نباید اینقدر پایین باشد/ آقای نماینده به فکر پیشرفت حوزه انتخابیه خودش باشد
 15. گزارش تصویری/ مانور دوگانه سوز نمودن نانوایی های شفت
 16. کل ایران جویبار را پایتخت کشتی ایران میداند نماینده شفت و فومن قائمشهر را!!
 17. گزارش تصویری/ واژگونی پراید به داخل رودخانه در شفت
 18. مشغول بررسی رانش زمین در منطقه هستیم/ روند پیگیری را به اطلاع عموم خواهیم رساند
 19. برخورد با خودرو جوان 36 ساله را در نصیرمحله به کام مرگ کشاند
 20. برای رسیدن تیربرق باید تا ساعت 12صبر می کردیم / نکات ایمنی در استفاده از چوب توسکا لحاظ شد