زمان انتشار: چهارشنبه 9 مهر 1393 - 11:10
کد خبر : 56231

واگذاری 30 واحد مسکن مددجویی بهزیستی فومن

رئیس اداره بهزیستی فومن از واگذاری 30 واحد مسکن مهر مددجویان این نهاد به‌زودی خبر داد.

واگذاری 30 واحد مسکن مددجویی بهزیستی فومن

حسین فتاحی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار صبح شفت درباره فرا رسیدن هفته سالمندان اظهار کرد: هر ساله سوم تا نهم مهر ماه هفته سالمندان نامگذاری شده است.

وی تکریم جایگاه اجتماعی سالمند را مهم دانست و افزود: بهزیستی فومن به همراه دیگر اداره‌های بهزیستی کشور حمایت از سالمندان و رسیدگی به خواسته‌های آنها را در دستور کار خود قرار داده است.

رئیس اداره بهزیستی فومن احترام به سالمند را واجب دانست و تکریم منزلت اجتماعی سالمندان، ارج گذاشتن به ارزش‌های فرهنگی، دینی و ایجاد زندگی سلامت و توانمند برای سالمندان و همبستگی اجتماعی را در اولویت کاری خود در این هفته عنوان کرد.

وی درباره برنامه‌های بهزیستی فومن در هفته گرامیداشت سالمند تصریح کرد: به مناسبت این هفته به همراه مسئولان شهرستان از خانه سالمند میلاد نور فومن بازدید می‌شود.

فتاحی با بیان اینکه توسط بهزیستی شهرستان و استان کمک‌های مالی خوبی به جامعه هدف شده است، افزود: سال گذشته بیش از 100 میلیون تومان تسهیلات نقدی در اختیار توان‌خواهان شهرستان قرار گرفته است.

وی از واگذاری 30 واحد مسکن مهر مددجویی بهزیستی فومن به توان‌خواهان در آینده‌ نزدیک خبر داد و خاطرنشان کرد: به غیر از مسکن مهر، 12 واحد منزل مسکونی در دست ساخت است که دو واحد از آنها تحویل مالکان زیرپوشش شده است.

رئیس بهزیستی فومن اضافه کرد: از مشکلات توان‌خواهان آگاه هستیم ضمن اینکه بهزیستی یکی از سازمان‌های بزرگ حمایتی در موضوع توانبخشی، امور اجتماعی و پیشگیری بوده و با بخش خصوصی نیز در تعامل است.

وی از مشاوره اورژانس اجتماعی فومن به شهروندان خبر داد و خاطرنشان کرد: اورژانس اجتماعی فومن با وجود 15 نفر پرسنل مجرب و متخصص به مراجعان به ویژه زوجین توسط نیروی انتظامی و شوراهای حل اختلاف مشاوره می‌دهد.

فتاحی پیشگیری از ناهنجاری‌های اجتماعی را مهم دانست و گفت: بهزیستی فومن با در نظر گرفتن تسهیلات مالی به صورت یارانه‌ای و همکاری پزشکان با برخورداری از یک مرکز نگه‌داری میان مدت و پنج مرکز ترک اعتیاد در حال سامان‌بخشی به این قشر از جامعه است.

وی با اشاره به فعالیت پنج مهد کودک شهری و سه مهد روستا با نظارت بهزیستی در فومن، یادآور شد: یک مرکز حامیان سلامت و روان نیز در فومن وجود دارد که دارای فعالان بسیار وسیعی است و سالانه به بیش از یک‌هزار نفر مشاوره می‌دهد.

فتاحی حمایت از زنان سرپرست خانوار را در دستور کار بهزیستی فومن عنوان کرد و افزود: بهزیستی به اقشار ضعیف و بی‌بضاعت جامعه نیز کمک‌رسانی می‌کند.

وی رشد کمک‌های مردمی در سال جاری را 70 درصد بیشتر از سال گذشته دانست و متذکر شد: در امر مشارکت توانسته‌ایم تعدادی از خیران را جذب کنیم.

رئیس اداره بهزیستی فومن از کسب مقام سوم رشته رایانه توسط جوان توان‌خواه فومنی در کشور خبر داد و یادآور شد: در امور فرهنگی بیش از 20 میلیون تومان کمک هزینه شهریه به دانشجویان زیرپوشش تعلق گرفته است.

اخبار مرتبط
 1. پاک سازی نقاط آلوده و مقابله با خرده فروشان مواد مخدر شفت
 2. منظور افتخاری مازندران بود؛ اشتباه لفظی سوء تعبیر را به دنبال داشته است
 3. سطح سواد نماینده نباید اینقدر پایین باشد/ آقای نماینده به فکر پیشرفت حوزه انتخابیه خودش باشد
 4. گزارش تصویری/ مانور دوگانه سوز نمودن نانوایی های شفت
 5. کل ایران جویبار را پایتخت کشتی ایران میداند نماینده شفت و فومن قائمشهر را!!
 6. گزارش تصویری/ واژگونی پراید به داخل رودخانه در شفت
 7. مشغول بررسی رانش زمین در منطقه هستیم/ روند پیگیری را به اطلاع عموم خواهیم رساند
 8. برخورد با خودرو جوان 36 ساله را در نصیرمحله به کام مرگ کشاند
 9. برای رسیدن تیربرق باید تا ساعت 12صبر می کردیم / نکات ایمنی در استفاده از چوب توسکا لحاظ شد
 10. افتخاری فروشی نیست/ مردم شفت و فومن نیاز به قیم ندارند
 11. با برخورد فیزیکی مخالفم/ عضویت در کمیسیون عمرانی با تاکید رهبری معظم انقلاب بوده است
 12. شرکت تمامی خانوارهای «تانی محله» در سرشماری اینترنتی نفوس مسکن
 13. برای کار سیاسی به احمدسرگوراب نیامده ام/ از عمق محرومیت این بخش باخبرم
 14. خوشحالم که فردی از همین منطقه بخشدار احمدسرگوراب شد/ حرف های زیادی در دل دارم
 15. لزوم توجه به نیروهای بومی در انجام پروژه های شهرستانی
 16. گزارش تصویری/ مراسم تودیع و معارفه بخشدار احمدسرگوراب
 17. بخشدار جدید احمدسرگوراب معارفه شد
 18. آیا رییس اداره محیط زیست شفت در حوادث سال 88 نقش داشته است؟
 19. هرآمدی رفتی در پیش دارد!
 20. بخشدار جدید احمدسرگوراب فردا معارفه می شود