زمان انتشار: شنبه 8 شهریور 1393 - 22:24
کد خبر : 54213

واگذاری 24 واحد مسکن مهر فومن تا هفته آینده

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی فومن از واگذاری 24 واحد مسکن مهر این شهرستان تا هفته آینده خبر داد.

واگذاری 24 واحد مسکن مهر فومن تا هفته آینده

به گزارش صبح شفت ، عسکر میرزایی عصر امروز در بازدید از  پروژه مسکن این شهرستان در گفت و گفتگو با خبرنگار صبح شفت گفت:  افتتاح چند واحد مسکن مهر را از برنامه‌های این نهاد عنوان کرد.

وی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را یک نهاد عمومی غیر دولتی و ارگان انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: این بنیاد به استعلامات اداره‌ها، بخشداری‌ها، دهیاران، شوراهای اسلامی و روستاییان برای امر کار‌شناسی، تعیین کاربری و تفکیک واحدهای مسکونی و تجاری ـصنعتی، صدور پروانه ساختمان، گذربندی حریم‌ها و ارائه خدمات فنی به 7 هزار و 500 نفر خدمات داده است.

مدیر بنیاد مسکن فومن ساخت یک مجتمع مسکونی مسکن مهر دارای دو فاز و 102 واحد را در دست اجرا دانست و تصریح کرد: اکنون فاز نخست این مجتمع که شامل 24 واحد است آماده واگذاری به متقاضیان شده و هفته آینده افتتاح می‌شود.

وی با بیان اینکه فاز دوم این مجتمع شامل 78 واحد است، افزود: اکنون عملیات اجرای اسکلت مسکن مهر در حال انجام بوده و با مشارکت بانک مسکن و بهره‌مندی از وام مسکن مهر خود مالکی در حال ساخت است.

میرزایی تهیه و اجرای طرح هادی، اعطای تسهیلات، بهسازی مسکن روستایی، وام حوادث غیرمترقبه، پرداخت یارانه نقدی به افرادی که واحد‌های آن‌ها در اثر حوادث خسارت دیده و صدور اسناد مالکیت روستایی را از جمله اقدام‌های بنیاد مسکن فومن عنوان کرد.

وی ساخت مسکن مهر، واگذاری زمین روستایی، ودیعه مسکن برای مستاجران، پرداخت وام مقاوم‌سازی را از دیگر اقدام‌های این نهاد در یک سال اخیر عنوان کرد.

به گفته این مسئول، طرح هادی روستایی با هدف ایجاد و توسعه و تغییر در وضعیت کالبدی روستا‌ها و ایجاد ساختار مناسب از طریق لحاظ کردن نیازهای فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی چشم‌انداز بلند مدت روستا‌ها تهیه می‌شود.

وی افزود:‌ در شهرستان فومن از 161 روستا، تعداد 131 روستا دارای طرح هادی بوده و بقیه روستا‌ها فاقد طرح هادی هستند که امسال برای 30 روستا طرح هادی تهیه می‌شود.

میرزایی، اجرای طرح هادی روستایی را با انگیزه بهسازی محیط روستایی و ارتقای بهداشت، هدفمند شدن ساخت و ساز‌ها و تسهیل در عبور و مرور و ایجاد بستر توسعه همه جانبه در روستا‌ها دانست.

وی خاطرنشان کرد: این امر به منظور تسهیل در ارائه خدمات دیگر دستگاه‌های اجرایی کشور انجام می‌شود.

میرزایی با اشاره به اینکه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در راستای اصل 31 قانون اساسی اجرای طرح مقاوم سازی مسکن روستایی را با توجه به وقوع مکرر سوانح طبیعی به ویژه زلزله به عهده گرفته است، از پرداخت 800 فقره تسهیلات به ازای هر نفر 12.5 میلیون تومان و در مجموع 10 میلیارد تومان به متقاضیان خبر داد.

وی با تصریح بر اینکه در روند پرداخت تسهیلات محدودیتی وجود ندارد، گفت: در راستای این طرح راهکارهای اجرایی برای افزایش کیفیت، کنترل و نظارت بر ساخت و ساز مناطق روستایی، تسهیل در امر صدور پروانه ساختمانی با تکیه بر نظام ترویج، هدایت و آموزش، تشکیل نظام فنی روستایی ضروری است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی فومن یادآور شد: در راستای ساخت و ساز مسکن روستایی تاکنون 134 نفر کار‌شناس در زمینه نظارت مسکن روستایی با بنیاد مسکن شهرستان همکاری دارند و دوره‌های آموزشی کوتاه مدت برای تمام ناظران نظام فنی روستایی در مقاطع مختلف ایجاد شد.

وی بهره‌مندی 385 نفر افراد زیر پوشش کمیته امداد و بهزیستی را از مزایای تسهیلات مسکن روستایی عنوان کرد و متذکر شد: افرادی که از وام مقاوم‌سازی روستایی بهره‌مند شوند واحد مسکونی آن‌ها به مدت 15 سال الزاماً زیرپوشش بیمه حوادث غیر مترقبه قرار می‌گیرند.

میرزایی پرداخت تسهیلات حوادث غیر مترقبه برای بازسازی واحدهای مسکونی و تجاری آسیب‌دیده از سوانح طبیعی را از دیگر خدمات بنیاد مسکن شهرستان فومن برشمرد.

وی یادآور شد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی فومن از هفته دولت 92 تا هفته دولت جاری تعداد 520 فقره وام به مبلغ 1.5 میلیارد تومان پرداخت کرده است.

به گفته وی، مبلغ 125 میلیون تومان وام بلاعوض نقدی نیز به 175 نفر که واحدهای مسکونی آنها دچار آسیب‌دیدگی شده بودند تخصیص پیدا کرد.

اخبار مرتبط

3 دیدگاه

 1. نا شناس شهریور 12, 1393 در 2:42 ب.ظ - Reply

  وام وام وام وام من چی شد
  اصلان من وام میدم به بنیاد بدون سود وربا

 2. نا شناس شهریور 15, 1393 در 10:16 ق.ظ - Reply

  بخدا به امامزاده ابراهیم رفتیم پیش ا……………… ……………. وام بگیریم گفت ؟؟؟ اره اول باید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اره خوب من از کجا بیارم انقدر بدم

  خواهشن تو مسول صبح شفت ……………………. ما به کجا پناه ببریم از ترس اسمم را نمی توانم بدن پرونده ام را می ندازه تو سطل اشغال مثله اون دفعه گفت یا اول اینقدر که من می گم بده بعد
  تو را خدا تو را بجان مادرت گوهر پور جان یک جوری این قضیه را افشا کن تا ما خشکه نشین ها نفس بکشیم
  خیلی زیر میزی میگیره
  مدیرشم خبر نداره

 3. عباسی شهریور 16, 1393 در 4:21 ب.ظ - Reply

  اقای……………… وقتی این آقا اینقدر ………… مردمو اذیت می کنه تو در صبح شفت چرا تحقیق نمی کنی چرا پیش مدیرب …………نمی ری چرا؟؟؟؟؟؟؟
  و افشا نمی کنی

  وقتی دستشان را بسوی تو دراز کردن یعنی دوست دارن بهشان کمک کنی و این یعنی ………………….

 1. گزارش تصویری/ مانور دوگانه سوز نمودن نانوایی های شفت
 2. کل ایران جویبار را پایتخت کشتی ایران میداند نماینده شفت و فومن قائمشهر را!!
 3. گزارش تصویری/ واژگونی پراید به داخل رودخانه در شفت
 4. مشغول بررسی رانش زمین در منطقه هستیم/ روند پیگیری را به اطلاع عموم خواهیم رساند
 5. برخورد با خودرو جوان 36 ساله را در نصیرمحله به کام مرگ کشاند
 6. برای رسیدن تیربرق باید تا ساعت 12صبر می کردیم / نکات ایمنی در استفاده از چوب توسکا لحاظ شد
 7. افتخاری فروشی نیست/ مردم شفت و فومن نیاز به قیم ندارند
 8. با برخورد فیزیکی مخالفم/ عضویت در کمیسیون عمرانی با تاکید رهبری معظم انقلاب بوده است
 9. شرکت تمامی خانوارهای «تانی محله» در سرشماری اینترنتی نفوس مسکن
 10. برای کار سیاسی به احمدسرگوراب نیامده ام/ از عمق محرومیت این بخش باخبرم
 11. خوشحالم که فردی از همین منطقه بخشدار احمدسرگوراب شد/ حرف های زیادی در دل دارم
 12. لزوم توجه به نیروهای بومی در انجام پروژه های شهرستانی
 13. گزارش تصویری/ مراسم تودیع و معارفه بخشدار احمدسرگوراب
 14. بخشدار جدید احمدسرگوراب معارفه شد
 15. آیا رییس اداره محیط زیست شفت در حوادث سال 88 نقش داشته است؟
 16. هرآمدی رفتی در پیش دارد!
 17. بخشدار جدید احمدسرگوراب فردا معارفه می شود
 18. یک خانم نصیر محله ای برنده جایزه سرشماری اینترنتی شد
 19. 6 تن چوب قاچاق در شفت توقيف شد
 20. سرشماری اساس توسعه کشور/ سرشماری رایگان مددجویان در کمیته امداد شفت