زمان انتشار: چهارشنبه 21 فروردین 1392 - 15:58
کد خبر : 7458

واکنش نيروی دريایی ارتش نسبت به اعلام استقرار توپ‌های ليزری در ناوگان دريایی آمريکا

امیر دريادار “حبيب‌الله سیاری” در حاشیه مراسم سالروز شهادت سپهبد علی صیاد شیرازی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ناوگان 25 نیروی دریایی ارتش مرکب از ناوشکن جمهوری اسلامی ایران “البرز” و ناوشکن جمهوری اسلامی ایران “لارک” در ۱۴ فروردین عازم مأموریت شد که مانند دیگر ناوگروه‌ها شمال اقیانوس هند، خلیج عدن و تنگه باب‌المندب را [&hellip

10

امیر دريادار “حبيب‌الله سیاری” در حاشیه مراسم سالروز شهادت سپهبد علی صیاد شیرازی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ناوگان 25 نیروی دریایی ارتش مرکب از ناوشکن جمهوری اسلامی ایران “البرز” و ناوشکن جمهوری اسلامی ایران “لارک” در ۱۴ فروردین عازم مأموریت شد که مانند دیگر ناوگروه‌ها شمال اقیانوس هند، خلیج عدن و تنگه باب‌المندب را برای انجام مأموريت خود و به‌ویژه کنترل خطوط مواصلاتی و مبارزه با دزدی دریایی پیمود.

صبح شفت به نقل از باشگاه خبرنگاران نوشت، فرمانده نیروی دریایی ارتش افزود: به لطف خدا و با همت بلند همه رزمندگان دریادل نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ظرف چند ماه گذشته توانسته‌ایم کاملاً مسیر را کنترل کنیم و با شدت برخورد کردیم و امنیت کامل در مسیر برقرار است.

وی درباره مسیر جدیدی که قرار است که این ناوگروه طی کند، گفت: مسیر این ناوگروه همان شمال اقیانوس هند است که یک طرف آن خلیج عدن و باب‌المندب و دریای سرخ است و طرف دیگر آن مسیر جنوب هندوستان و سریلانکا است.

دريادار سیاری درباره این که این ناوگروه در چه کشورهایی پهلو می‌گیرد، اظهار داشت: این مساله مشخص نیست و هر موقع که نیاز باشد به ترتیب سلسله مراتب در برخی کشورها که معمولاً باید عمان، جیبوتی، سودان و دیگر کشورهایی که نیاز باشد پهلو می‌گیرد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش يادآور شد: ناوگروه ۲۴ نیروی دریایی ارتش پس از ۷۵ روز دریانوردی و طی مسافت ۲۵ هزار کیلومتر موفق شد برای اولین بار از جنوب هندوستان سریلانکا خلیج بنگان و تنگه استراتژیک مالاکا در اقیانوس آرام و در دریای چین حضور پیدا کند و در تاریخ ۱۳۹۲/۱/۱۵ با سلامت و موفقیت به میهن اسلامی بازگشت.

وی درباره دستاوردهای جدید برای روز ارتش اظهار داشت: دستاوردهای نیروی دریایی نیز مانند دیگر نیروها در همان روز ۲۹ فروردین به نمایش گذاشته خواهد شد.

سیاری درباره یک مژده و خبر خوب برای نیروی دریایی تصریح کرد: ان‌شاءالله در سه ماهه اول سال ۹۲ خبرهای خوبی در بحث دستاوردها، تجهیزات و نوسازی‌ها خواهیم داشت که به موقع آن را اعلام خواهیم کرد و حتماً در این دستاوردها “ناو” هم خواهد بود.

وی در پاسخ به سؤال باشگاه خبرنگاران مبنی بر این که عکس‌العمل نیروی دریایی ایران در مقابل اعلام نیروی دریایی آمریکا برای استقرار توپ‌های لیزری جهت حفاظت از ناوها و پهپادهایش چيست، گفت: هر کسی برای دفاع از خود پیش بینی‌های لازم را انجام می‌دهد، اما ما همیشه اعلام کرده‌ایم که برای دفاع از منابع، منافع و مرزهای جمهوری اسلامی ایران در دریاها با همه توان آماده‌ایم و اگر هم لازم باشد که در عملیاتی شرکت کنیم پیش‌بینی‌های لازم خودمان را داریم؛ لذا تاکتیک‌ها، تجهیزات، توانمندی‌های خاص و امکاناتی در بعضی جاها داریم که هیچ‌کدام از دشمنان ندارند.

اخبار مرتبط
 1. دکتر نوبخت برای ایت الله حجتی شفتی نوشت: همه خاطراتم از خورشید
 2. آقایان از کدام نجابت سوء استفاده میکنید
 3. دندان فاسد مدیر بی کفایت است نه جوان با لیاقت شفتی/ تمام رفتار شما زیر ذره بین فرزندان مردم است
 4. مراسم سالروز شهادت امام سجاد(ع) در شفت برگزار شد+تصاویر
 5. تصادف شدید پژو و پیکان وانت در شفت+تصاویر
 6. مصدومین تصادف امروز به رشت منتقل شدند
 7. مردم نگران نباشند/ سوخت کافی بدست مردم منطقه خواهد رسید
 8. ورزشکار شفتی قهرمان مسابقات کیک بوکسینگ جمهوری آذربایجان شد
 9. شاخ به شاخ شدن با پژو، خودروی پراید را نصف کرد+تصاویر
 10. نبود نفت سفید مشکل حاد اهالی شهرک امامزاده ابراهیم/ مسوولین این مشکل را برطرف نمایند
 11. گزارش تصویری/ برگزاراری انتخابات دانش آموزی در شفت
 12. برای رویش راهی است حتی در سخت ترین شرایط/ هر قدر مسئولان کم گذاشتند، خداوند برای شفت سنگ تمام گذاشته است
 13. پاک سازی نقاط آلوده و مقابله با خرده فروشان مواد مخدر شفت
 14. منظور افتخاری مازندران بود؛ اشتباه لفظی سوء تعبیر را به دنبال داشته است
 15. سطح سواد نماینده نباید اینقدر پایین باشد/ آقای نماینده به فکر پیشرفت حوزه انتخابیه خودش باشد
 16. گزارش تصویری/ مانور دوگانه سوز نمودن نانوایی های شفت
 17. کل ایران جویبار را پایتخت کشتی ایران میداند نماینده شفت و فومن قائمشهر را!!
 18. گزارش تصویری/ واژگونی پراید به داخل رودخانه در شفت
 19. مشغول بررسی رانش زمین در منطقه هستیم/ روند پیگیری را به اطلاع عموم خواهیم رساند
 20. برخورد با خودرو جوان 36 ساله را در نصیرمحله به کام مرگ کشاند