زمان انتشار: یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 09:11
کد خبر : 64927

واکنش دستگاه قضا به تهدید انصار حزب الله

در این بیانیه انصار حزب الله هشدار داده بود در صورت حضور حجج اسلام علی اکبر ناطق نوری و سیدحسن خمینی در گرگان برای سخنرانی در یادواره جان باختگان «یاک ۴۰» رخدادی بدتر از حادثه شیراز در گرگان تکرار می شود

به گزارش صبح شفت ، دادستان عمومی و انقلاب گرگان از ورود دستگاه قضائی استان گلستان به موضوع بیانیه منتشره منتسب به جریان موسوم به انصار حزب الله گرگان خبر داد.

  حجت الاسلام و المسلمین سیدمصطفی حقی روز شنبه در گفتگو با ایرنا افزود: درصدد آن هستیم تا بدانیم چه شخصی و به چه علت نخستین بار این بیانیه را انتشار داده است.

هفته گذشته یکی از سایت های محلی گلستان که گفته می شود مجوزی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ندارد، با انتشار بیانیه ای به نقل از انصار حزب الله گرگان نسبت به حضور برخی شخصیت های کشوری به عنوان سخنرانان مراسم گرامیداشت شهدای یاک 40 هشدار داد.

در این بیانیه انصار حزب الله هشدار داده بود در صورت حضور حجج اسلام علی اکبر ناطق نوری و سید حسن خمینی در گرگان برای سخنرانی در یادواره جان باختگان یاک 40 رخدادی بدتر از حادثه شیراز در گرگان تکرار می شود.

با گذشت چند روز از انتشار این بیانیه، مهدی حسن زاده، از اعضای انصار حزب الله گرگان در گفتگویی که دو سایت خبری آن را بازتاب دادند، بیانیه منتشره را جعلی خواند.

دادستان گرگان با تاکید بر اینکه نباید چنین مسائل و بیانیه هایی منتشر شود، گفت: با جدیت پیگیر عوامل و مسببان انتشار این بیانیه هستیم که گفته شده جعلی است.

حجت الاسلام حقی افزود: پیگیری خواهیم کرد که چطور این بیانیه به دست افراد و سایت هایی افتاده که آن را نخستین بار انعکاس دادند.

وی تصریح کرد: در عین حال دامن زدن به این مسائل، عوامل اصلی این اقدامات را به اهدافشان نزدیک می کند و اگر بیانیه جعلی باشد، بهتر است به آن پرداخته و دامن زده نشود.

دادستان گرگان تصریح کرد: در اجرای برنامه ها و وظایف خود از قانون عدول نخواهیم کرد و اجازه نخواهیم داد هیچ کس خلاف قانون عمل کند.

برابر این گزارش، در همین رهگذر نماینده ولی فقیه در استان گلستان دیروز در خطبه های نماز جمعه گرگان با بیان اینکه متاسفانه در هفته گذشته مطالبی در برخی سایت ها منتشر شد که بی انصافی در حق بیت امام خمینی (ره) و بی توجهی به آنهاست، تاکید کرد: انتشار این مطالب در سطح ملی آبروی مردم گلستان را در ارادت به امام خمینی (ره) و بیت ایشان در معرض تردید قرار داد؛ اگرچه ملت ما نسبت به این گونه مسائل آگاهی لازم را دارند.

آیت الله نورمفیدی با تصریح بر اینکه مردم امام راحل و بیت ایشان را دوست دارند، تاکید کرد: بیت امام خمینی (ره) و فرزندان ایشان از همه بیشتر به انقلاب اسلامی وابستگی و پایبندی دارند.

همچنین معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان دیروز در این باره به ایرنا گفت: گروه های خودسر در فضای قانونمند این استان جایگاهی ندارند؛ دولت به طور عام در کل کشور و به طور خاص در استان گلستان برگزاری نشست های قانونی را تضمین کرده و با اقتدار در مقابل قانون شکنان و گروه های خودسر برخورد قانونی می کند.

علی اصغر طهماسبی با بیان اینکه اخیرا مطرح شده که عده ای نسبت به سفر برخی شخصیت ها به گلستان موضع مخالف گرفته اند، افزود: بحث این سفر مطرح نبوده و اگر قرار باشد شخصیت ها به استان سفر کنند از آن استقبال کرده و برگزاری مطلوب مراسم هایی از این دست را به بهترین کیفیت تضمین می کنیم.

در حادثه هواپیمای یاک 40 که ۲۷ اردیبهشت سال ۱۳۸۰ در حوالی جنگل های ساری رخ داد، رحمان دادمان، وزیر وقت راه و نمایندگان استان گلستان در مجلس شورای اسلامی که از تهران عازم گرگان برای شرکت در مراسم افتتاح فرودگاه این شهرستان بودند، جان باختند.

چهاردهمین یادواره نمایندگان فقید گلستان در مجلس شورای اسلامی 27 اردیبهشت ماه امسال در مصلای نماز جمعه گرگان برگزار می شود.وایرنا

اخبار مرتبط
 1. گزارش تصویری/ برگزاراری انتخابات دانش آموزی در شفت
 2. برای رویش راهی است حتی در سخت ترین شرایط/ هر قدر مسئولان کم گذاشتند، خداوند برای شفت سنگ تمام گذاشته است
 3. پاک سازی نقاط آلوده و مقابله با خرده فروشان مواد مخدر شفت
 4. منظور افتخاری مازندران بود؛ اشتباه لفظی سوء تعبیر را به دنبال داشته است
 5. سطح سواد نماینده نباید اینقدر پایین باشد/ آقای نماینده به فکر پیشرفت حوزه انتخابیه خودش باشد
 6. گزارش تصویری/ مانور دوگانه سوز نمودن نانوایی های شفت
 7. کل ایران جویبار را پایتخت کشتی ایران میداند نماینده شفت و فومن قائمشهر را!!
 8. گزارش تصویری/ واژگونی پراید به داخل رودخانه در شفت
 9. مشغول بررسی رانش زمین در منطقه هستیم/ روند پیگیری را به اطلاع عموم خواهیم رساند
 10. برخورد با خودرو جوان 36 ساله را در نصیرمحله به کام مرگ کشاند
 11. برای رسیدن تیربرق باید تا ساعت 12صبر می کردیم / نکات ایمنی در استفاده از چوب توسکا لحاظ شد
 12. افتخاری فروشی نیست/ مردم شفت و فومن نیاز به قیم ندارند
 13. با برخورد فیزیکی مخالفم/ عضویت در کمیسیون عمرانی با تاکید رهبری معظم انقلاب بوده است
 14. شرکت تمامی خانوارهای «تانی محله» در سرشماری اینترنتی نفوس مسکن
 15. برای کار سیاسی به احمدسرگوراب نیامده ام/ از عمق محرومیت این بخش باخبرم
 16. خوشحالم که فردی از همین منطقه بخشدار احمدسرگوراب شد/ حرف های زیادی در دل دارم
 17. لزوم توجه به نیروهای بومی در انجام پروژه های شهرستانی
 18. گزارش تصویری/ مراسم تودیع و معارفه بخشدار احمدسرگوراب
 19. بخشدار جدید احمدسرگوراب معارفه شد
 20. آیا رییس اداره محیط زیست شفت در حوادث سال 88 نقش داشته است؟