زمان انتشار: جمعه 14 آذر 1393 - 11:57
کد خبر : 58553

واحد اهدای عضو در بیمارستان رازی رشت راه‌اندازی شد

رئیس مرکز آموزشی‌ـ پژوهشی‌ـ درمانی رازی رشت میزان مرگ مغزی در گیلان را بیشتر از دیگر استان‌های کشور عنوان کرد و گفت: واحد اهدای عضو از بیماران مرگ مغزی گیلان برای بیماران پیوند کلیه در بیمارستان رازی رشت راه‌اندازی شد


سیروس امیرعلوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت درباره وضعیت بیماران کلیوی در گیلان، اظهار کرد: اخیراً توسط معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و مدیر واحد بیماری‌های خاص استان اقدام‌های موثری درباره نوسازی دستگاه‌های دیالیز صورت گرفته و اقدام‌های دیگری در برنامه ساماندهی واحد دیالیز در حال پیگیری است.

وی با بیان اینکه چشم‌انداز و برنامه بیمارستان و دانشگاه علوم پزشکی توسعه واحد دیالیز نیست، افزود: گسترش پیوند کلیه از بیماران مرگ مغزی برای درمان کامل بیماران راهبرد موثر است تا کیفیت قابل قبول زندگی برای بیماران تامین شده و بیماران به زندگی عادی بازگردند.

رئیس مرکز آموزشی‌ـ‌پژوهشی‌ـ درمانی رازی رشت با بیان اینکه کیفیت دیالیز به دلایل مشکلات فنی آب شهر در برخی از دوره‌ها افت پیدا کرده بود، تصریح کرد: با اقدام‌های اخیر بسیاری از مسائل برطرف شده و با پیگیری ساماندهی بخش دیالیز قطعا نارضایتی بیماران رفع می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه حتی با بهترین کیفیت دیالیز بیمار رنج می‌برد و زندگی عادی ندارد، خاطرنشان کرد: 42 تخت دیالیز در بیمارستان رازی رشت وجود دارد که در چهار شیفت بیماران را دیالیز می‌کنند.

امیرعلوی ادامه داد: در مدت دو هفته هزینه‌های بسیاری برای دستگاه‌ها انجام شده، اما با تمام این کارها کیفیت زندگی بیماران کلیوی بهبود نمی‌یابد و همه باید دست به دست هم دهیم تا مشکلات اقتصادی و درمان آنها را برطرف کنیم.

وی تنها مسیر درست برای تامین سلامت و کیفیت مناسب زندگی بیماران دیالیزی را پیوند کلیه از بیماران مرگ مغزی دانست و یادآور شد: این مسیر باید توسعه یابد.

واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی در بیمارستان رازی رشت راه‌اندازی شد/پیوند 4 بیمار دیالیزی از 8 بیمار مغزی در رشت

رئیس بیمارستان رازی رشت گفت: با سیاست‌های جدید وزارت بهداشت و حمایت بی‌دریغ رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با وجود مضیقه مالی اعتبارات امکانات لازم برای راه‌اندازی واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی در مرکز رازی رشت تامین شد.

به گفته وی، در بیمارستان رازی رشت عملاً واحد اهدای عضو در گیلان برای پیوند کلیه راه‌اندازی شده و در مدت یک ماه گذشته پیوند کلیه از 4 بیمار مرگ مغزی برای 8 بیمار انجام شده است.

امیرعلوی با تصریح بر اینکه فرهنگ‌سازی اهدای عضو بیماران مرگ مغزی باید انجام شود، خاطرنشان کرد: بیماران مرگ مغزی می‌توانند با جان 8 نفر را نجات دهند و این موهبت الهی است.

وی میزان مرگ مغزی در گیلان را نسبت به استان‌های دیگر کشور بیشتر دانست و یادآور شد: باید در بحث تروما و ترافیک اقدام‌های اساسی صورت گیرد، اما فرهنگ‌سازی در زمینه اهدای عضو کمک قابل توجهی به بیماران کلیوی و دیگر بیماران دچار نارسایی کبد، قلب، ریه و سوختگی می‌کند.

اخبار مرتبط
 1. منظور افتخاری مازندران بود؛ اشتباه لفظی سوء تعبیر را به دنبال داشته است
 2. سطح سواد نماینده نباید اینقدر پایین باشد/ آقای نماینده به فکر پیشرفت حوزه انتخابیه خودش باشد
 3. گزارش تصویری/ مانور دوگانه سوز نمودن نانوایی های شفت
 4. کل ایران جویبار را پایتخت کشتی ایران میداند نماینده شفت و فومن قائمشهر را!!
 5. گزارش تصویری/ واژگونی پراید به داخل رودخانه در شفت
 6. مشغول بررسی رانش زمین در منطقه هستیم/ روند پیگیری را به اطلاع عموم خواهیم رساند
 7. برخورد با خودرو جوان 36 ساله را در نصیرمحله به کام مرگ کشاند
 8. برای رسیدن تیربرق باید تا ساعت 12صبر می کردیم / نکات ایمنی در استفاده از چوب توسکا لحاظ شد
 9. افتخاری فروشی نیست/ مردم شفت و فومن نیاز به قیم ندارند
 10. با برخورد فیزیکی مخالفم/ عضویت در کمیسیون عمرانی با تاکید رهبری معظم انقلاب بوده است
 11. شرکت تمامی خانوارهای «تانی محله» در سرشماری اینترنتی نفوس مسکن
 12. برای کار سیاسی به احمدسرگوراب نیامده ام/ از عمق محرومیت این بخش باخبرم
 13. خوشحالم که فردی از همین منطقه بخشدار احمدسرگوراب شد/ حرف های زیادی در دل دارم
 14. لزوم توجه به نیروهای بومی در انجام پروژه های شهرستانی
 15. گزارش تصویری/ مراسم تودیع و معارفه بخشدار احمدسرگوراب
 16. بخشدار جدید احمدسرگوراب معارفه شد
 17. آیا رییس اداره محیط زیست شفت در حوادث سال 88 نقش داشته است؟
 18. هرآمدی رفتی در پیش دارد!
 19. بخشدار جدید احمدسرگوراب فردا معارفه می شود
 20. یک خانم نصیر محله ای برنده جایزه سرشماری اینترنتی شد