زمان انتشار: دوشنبه 19 اسفند 1392 - 19:33
کد خبر : 40875

هواپیمای ناپدید‌شده در آسمان منفجر شده است؟

مقامات و محققان مالزیایی مسئول تحقیق در رابطه با حادثه ناپدید شدن هواپیمای مسافربری خطوط پروازی مالزی سرانجام بعد از ناامید شدن این مقامات از کشف لاشه هواپیما و اجساد قربانیان احتمالی این حادثه سرانجام فرضیه انفجار این هواپیما را در آسمان مطرح کردند

به گزارش صبح شفت، در همين حال خانواده‌های مسافران هواپیمای مفقود شده مالزی اظهار کرده‌اند که تلفن‌های همراه این مسافران روشن هستند و زنگ می‌خورند! اعضای خانواده‌ و بستگان این مسافران از مقامات مسئول درخواست کردند پیش از آن که شارژ باتری‌های تلفن‌هایی که همراه این مسافران هستند، خالی شود از طریق سیگنال‌ها، محل هواپیما را شناسایی کنند. بستگان سرنشینان هواپیمای ناپدید شده می‌گویند توانسته‌اند با تلفن‌های همراهِ مسافران تماس بگیرند اگرچه هیچ‌کس تاکنون پاسخگوی این تماس‌ها نبوده است.

گفتنی است هواپیمای بوئینگ 777 مسافربری خطوط هواپیمایی مالزی که با 239 سرنشین در مسیر کوالالامپور به مقصد پکن در پرواز بوده، روز شنبه بعد از گذشت یک ساعت از پرواز به یکباره از صفحه رادار محو شد. اکنون مقامات مالزی فرضیه وقوع عملیات تروریستی در این پرواز را به قوت محتمل می دانند، چرا که حداقل دو نفر از مسافران این پرواز با گذرنامه های جعلی در این پرواز حضور داشتند. وزیر حمل و نقل مالزی در کنفرانسی مطبوعاتی اعلام کرد در حال حاضر یافتن محل دقیق هواپیما ناممکن است و هیچ مدرکی از محل دقیق این هواپیما وجود ندارد. او همچنین از خبرنگاران خواست شایعه و خبرهای غلط پخش نکنند.

چند دقیقه پس از این کنفرانس مطبوعاتی اعلام شد نیروی هوایی ویتنام شیئی زردرنگ را شناسایی کرده که در سطح آب دریای چین جنوبی شناور است و ممکن است قایق نجات باشد. وی ادامه داد روز گذشته آثار سوخت در فاصله صد و هشتاد پنج کیلومتری شمال سواحل مالزی کشف شد. نمونه هایی برداشته شده و این نمونه ها در دست بررسی است طی ساعات آینده مشخص خواهد شد آیا این سوخت، مرتبط با هواپیما و این بوئینگ بوده یا خیر. توجه همگان اکنون معطوف دو مسافری است که با گذرنامه های مسروقه یک شهروند ایتالیایی و یک شهروند اتریشی مسافرت می کردند.

این گذرنامه ها در سال های 2012 و 2013 در تایلند سرقت شده بودند. این مسافران که هستند؟ درحال حاضر بررسی تصاویر ویدئویی فرودگاه کوالالامپور آغاز شده تا این افراد شناسایی شوند. تصاویر به سازمانهای اطلاعاتی کشورهای مختلف ارائه شده اند. کشورهای مختلف می کوشند اطلاعات خود را در ارتباط با این افراد در اختیار مالزی قرار دهند. شاید سازمانهای اطلاعاتی آمریکایی این افراد را به عنوان تروریست شناسایی کرده باشند. نکته عجیب این است که این دو مسافر اروپایی بلیتهای خود را همزمان و یک روز قبل از پرواز خریده بودند.

اخبار مرتبط
 1. با برخورد فیزیکی مخالفم/ عضویت در کمیسیون عمرانی با تاکید رهبری معظم انقلاب بوده است
 2. شرکت تمامی خانوارهای «تانی محله» در سرشماری اینترنتی نفوس مسکن
 3. برای کار سیاسی به احمدسرگوراب نیامده ام/ از عمق محرومیت این بخش باخبرم
 4. خوشحالم که فردی از همین منطقه بخشدار احمدسرگوراب شد/ حرف های زیادی در دل دارم
 5. لزوم توجه به نیروهای بومی در انجام پروژه های شهرستانی
 6. گزارش تصویری/ مراسم تودیع و معارفه بخشدار احمدسرگوراب
 7. بخشدار جدید احمدسرگوراب معارفه شد
 8. آیا رییس اداره محیط زیست شفت در حوادث سال 88 نقش داشته است؟
 9. هرآمدی رفتی در پیش دارد!
 10. بخشدار جدید احمدسرگوراب فردا معارفه می شود
 11. یک خانم نصیر محله ای برنده جایزه سرشماری اینترنتی شد
 12. 6 تن چوب قاچاق در شفت توقيف شد
 13. سرشماری اساس توسعه کشور/ سرشماری رایگان مددجویان در کمیته امداد شفت
 14. رئیس جدید پلیس راهور شهرستان شفت معارفه شد
 15. مراسم تودیع و معارفه رییس منابع طبیعی شفت برگزار شد
 16. تیرانداز شفتی به مرحله نهایی مسابقات اهداف پروازی کشور راه یافت
 17. تبلیغ ۱۰۰ مبلغ دینی به‌مناسبت دهه اول محرم در فومن و شفت
 18. بسته بودن مسجد این روستا در روز عاشورا کذب است
 19. جناب افتخاری ما هم با شما موافقیم
 20. سر شماری نفوس و مسکن نیاز آینده ماست .آینده را بی پاسخ نگذاریم “