زمان انتشار: چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393 - 15:00
کد خبر : 45566

همه واکنش ها به اظهارات دیشب روحانی

سومین گزارش تلویزیونی «حسن روحانی» از زمانیکه به بعنوان رئیس‌جمهور ایران برگزیده شده است، بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های جهان داشت

به گزارش صبح شفت به نقل از فارس، «حسن روحانی»، رئیس‌جمهور کشورمان در سومین گزارش تلویزیونی خود از زمانیکه به عنوان رئیس‌جمهور ایران برگزیده شده، گزارشی از عملکرد دولت خود ارائه کرد.

سخنان روحانی در شبکه یک تلویزیون، بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های جهان داشت و هرکدام از رسانه‌ها بخشی از سخنان وی را برجسته کرده بودند.
شبکه بی بی سی با اشاره به سخنان رئیس‌جمهور ایران در تیتری عنوان کرد، روحانی: به وعده‌هایی که به مردم داده‌ام وفادارم.
در این گزارش، اظهارات رئیس جمهور درباره اقتصاد مورد توجه قرار گرفته و بحث تورم برجسته شد. بی بی سی گزراش کرد، روحانی در آغاز این برنامه گفت که اولویت دولت او در آغاز فعالیت، کنترل تورم غیر قابل تحمل 43 درصدی بوده و از کنترل آن ابراز خرسندی کرد. رئیس جمهور ایران گفت که میزان تورم در پایان سال 1392 به زیر 35درصد رسید.
شبکه بی بی سی در تحلیل بخشی از سخنان رئیس‌جمهور که گفته بود «دولت به وعده‌هایی که داده وفادار است اما عجله برخی، کارها را دشوار می‌کند،» نوشت، «به نظر می رسد که اشاره تلویحی روحانی، پاسخ به انتقادهایی است که به او درباره ادامه حصر خانگی میرحسین موسوی و مهدی کروبی می شود.»
خبرگزاری فرانسه از دیگر رسانه‌هایی بود که گفت‌وگوی تلویزیونی روحانی را پوشش خبری داد و به بخش صحبت‌های وی درباره برنامه هسته‌ای ایران پرداخت و نوشت که روحانی از طرح توافق هسته‌ای با غرب دفاع کرد.
در این گزارش آمده، «حسن روحانی از توافق بالقوه هسته‌ای با غرب دفاع و تصریح کرد که این توافق گرچه با برخی از مقاومت‌ها روبرو است اما به نفع اکثریت مردم ایران است.»
خبرگزاری فرانسه در گزارش خود امدعی شد: «روحانی تحت فشار رو به رشد تندروها اعلام کرد که روابط با آمریکا دشوار بوده و خواهد بود اما تنش‌ها با تمامی کشورها قابل کم شدن است.»
خبرگزاری رویترز نیز در بازتاب سخنان حسن روحانی در تیتری نوشت که «روحانی تأکید کرده که منتقدان از تحریم‌ها سود می‌بردند» و در ادامه این گزارش اینگونه نوشت که «رئیس‌جمهور ایران تأکید کرد منتقدان وی اقلیت اندکی هستند که از تحریم‌ها سود می‌بردند و نگران هستند که با راه‌حل نهایی برنامه هسته‌ای ایران با غرب، شکست بخورند.»
شبکه الجزیره نیز در گزارشی به بخش صحبت‌های روحانی درباره برنامه هسته‌ای ایران پرداخت و اینگونه نوشت که «رئیس‌جمهور ایران ادعاهایی مبنی بر اینکه افتخارات ملی ایران را در مذاکرات با قدرت‌های بزرگ از جمله آمریکا قربانی می‌کند را رد کرد.»
الجزیره در ادامه گزارش خود نوشت «روحانی منتقدان خود را به استفاده از دروغ برای مخالفت با سیاست‌هایش متهم کرد و گفت که توافق هسته‌ای به نفع کشور ایران است.» روحانی همچنین در خصوص لغو برخی تحریم‌ها اینگونه گفت: «مردم بسیار از لغو تحریم‌ها خوشحال هستند اما عده معدودی هم از این وضع ناخشنودند.»
سخنان روحانی در رسانه‌های صهیونیستی نیز همراه با بازتاب‌هایی بود به طوریکه روزنامه «تایمز»اسرائیل در بازتاب سخنان رئیس‌جمهور ایران اینگونه عنوان کرد که روحانی با منتقدان مقابله به مثل کرد.
این روزنامه صهیونیستی سپس صحبت‌‌های رئیس‌جمهور ایران را به این سو سوق داد که «رئیس‌جمهور ایران به تندروهایی که سیاست‌ها و تعامل با غرب را زیر سوال می‌برند، حمله کرد.»

اخبار مرتبط
 1. برای رسیدن تیربرق باید تا ساعت 12صبر می کردیم / نکات ایمنی در استفاده از چوب توسکا لحاظ شد
 2. افتخاری فروشی نیست/ مردم شفت و فومن نیاز به قیم ندارند
 3. با برخورد فیزیکی مخالفم/ عضویت در کمیسیون عمرانی با تاکید رهبری معظم انقلاب بوده است
 4. شرکت تمامی خانوارهای «تانی محله» در سرشماری اینترنتی نفوس مسکن
 5. برای کار سیاسی به احمدسرگوراب نیامده ام/ از عمق محرومیت این بخش باخبرم
 6. خوشحالم که فردی از همین منطقه بخشدار احمدسرگوراب شد/ حرف های زیادی در دل دارم
 7. لزوم توجه به نیروهای بومی در انجام پروژه های شهرستانی
 8. گزارش تصویری/ مراسم تودیع و معارفه بخشدار احمدسرگوراب
 9. بخشدار جدید احمدسرگوراب معارفه شد
 10. آیا رییس اداره محیط زیست شفت در حوادث سال 88 نقش داشته است؟
 11. هرآمدی رفتی در پیش دارد!
 12. بخشدار جدید احمدسرگوراب فردا معارفه می شود
 13. یک خانم نصیر محله ای برنده جایزه سرشماری اینترنتی شد
 14. 6 تن چوب قاچاق در شفت توقيف شد
 15. سرشماری اساس توسعه کشور/ سرشماری رایگان مددجویان در کمیته امداد شفت
 16. رئیس جدید پلیس راهور شهرستان شفت معارفه شد
 17. مراسم تودیع و معارفه رییس منابع طبیعی شفت برگزار شد
 18. تیرانداز شفتی به مرحله نهایی مسابقات اهداف پروازی کشور راه یافت
 19. تبلیغ ۱۰۰ مبلغ دینی به‌مناسبت دهه اول محرم در فومن و شفت
 20. بسته بودن مسجد این روستا در روز عاشورا کذب است