زمان انتشار: چهارشنبه 28 فروردین 1392 - 13:38
کد خبر : 8901

همایش ضدتشیع در مصر +تصاویر

در حالی که اخوان المسلمین، اندیشمندان و اکثریت مردم مصر با از سرگیری و عادی سازی روابط مصر و ایران موافق هستند گروههای سلفی و مرتجع مصر با الهام گرفتن از عربستان سعودی و قطر و با راه انداختن نشستهایی در شهرها و استانهای مختلف مصر، در صدد القاء این موضوع هستند که از سرگیری ارتباط مصر با ایران خطر نفوذ تشیع به مصر را به همراه دارد

به گزارش صبح شفت به نقل از ابنا، در راستای برنامه های شیعه هراسانه، یک گروه سلفی مصر   نشستی با عنوان “الشيعه هم العدو فاحذروهم” (شیعیان دشمن هستند از شیعیان بر حذر باشید!) با حضور «شیخ محمد ابراهیم منصور»، «شیخ حسین ابوخیر»، «شیخ محمد فرید» و «شیخ سعد زلهف» برگزار کرد.

در این نشست که روز یکشنبه ـ 25 فروردین 1392 ـ در مسجد نور الایمان واقع در شهر “قنطره” دراستان کفر الشیخ (واقع در شمال غربی مصر) برگزار شد محمد ابراهیم منصور عضو سابق مجلس ملی مصر و عضو جمعیت تدوین قانون اساسی مصر گفت: شیعیان در مرحله اول به وسیله تبلیغ محبت و مظلومیت اهل بیت(ع) و در مرحله بعد با طرح شبهاتی مثل «اگر کسی محبت اهل بیت(ع) داشته باشد هر کاری کند به بهشت می رود و بر عکس هر کس محبت اهل بیت(ع)  را نداشته باشد به جهنم می رود» عوام مسلمین را به طرف خود جذب می کنند.

منصور سپس با اعتراف به جذابیت آموزه های مکتب تشیع و روند رو به رشد آن در مصر گفت: در برهه اخیر، هسته های متعددی از شیعیان را در مناطق مختلف کشور رصد کرده ایم.

شیخ محمد فرید (مدرس حديث در آموزشگاه ابن تيمية) نیز در این نشست با ادعای اینکه “خمينيسم” دارای شذوذاتی در عقائد و مواضع است(!) گفت: مسأله تشیع بسیار دشوار و خطر شیعیان بسیار زیاد است و  کسی که در مورد خطر شیعیان سستی کند از تاریخ آنها آگاهی ندارد!

در ادامه شیخ سعد زلهف مدعی شد: شیعیان کسانی بودند که (امام) حسین(ع) را کشتند! و همیشه به مسلمانان خیانت می کنند!

در پایان شیخ حسین ابو الخیر به وسیله پخش کلیپ و عکسهایی با دستگاه ویدئو و با بیان توضیحاتی، عقاید شیعیان را زیر سوال برد.

وی در سلسله اتهامات خود، یمک بار دیگر شبهاتی که بارها از سوی شیعیان پاسخ داده شده است را مطرح کردو وی از جمله مدعی شد: “شیعیان اعتقاد دارند که قرآن، قبل از آنکه بر پیامبر(ص) نازل شود بر علی وحی می شده است”!!

خاطر نشان می شود در حالی که اخوان المسلمین، اندیشمندان و اکثریت مردم مصر با از سرگیری و عادی سازی روابط مصر و ایران موافق هستند گروههای سلفی و مرتجع مصر با الهام گرفتن از عربستان سعودی و قطر و با راه انداختن نشستهایی با عناوین «نسبت به شیعیان هوشیار باشید»، «تشیع؛ خطر آینده» و … در شهرها و استانهای مختلف مصر، در صدد القاء این موضوع هستند که از سرگیری ارتباط مصر با ایران خطر نفوذ تشیع به مصر را به همراه دارد.

در همین راستا «حازم اسماعیل» عضو ائتلاف موسوم به “دفاع از صحابه” و از علمای سلفی مصر در مناظره با «احمد راسم النفیس» از اندیشمندان شیعه مصر در برنامه “آخر النهار” از شبکه النهار مصر، با حمله شدید به شیعیان آنها را منافق و مجوس خواند و گفت: ترجیح می‌دهیم با اسرائیل تعامل داشته باشیم تا شیعیان.

وی در بیان این مدعای خود گفت: اسرائیلی‌ها یهودی و اهل کتاب هستند و پیغمبر اسلام با یهودیان و مسیحیان تعامل داشت اما با مجوس‌ها نه!!

اخبار مرتبط
 1. سطح سواد نماینده نباید اینقدر پایین باشد/ آقای نماینده به فکر پیشرفت حوزه انتخابیه خودش باشد
 2. گزارش تصویری/ مانور دوگانه سوز نمودن نانوایی های شفت
 3. کل ایران جویبار را پایتخت کشتی ایران میداند نماینده شفت و فومن قائمشهر را!!
 4. گزارش تصویری/ واژگونی پراید به داخل رودخانه در شفت
 5. مشغول بررسی رانش زمین در منطقه هستیم/ روند پیگیری را به اطلاع عموم خواهیم رساند
 6. برخورد با خودرو جوان 36 ساله را در نصیرمحله به کام مرگ کشاند
 7. برای رسیدن تیربرق باید تا ساعت 12صبر می کردیم / نکات ایمنی در استفاده از چوب توسکا لحاظ شد
 8. افتخاری فروشی نیست/ مردم شفت و فومن نیاز به قیم ندارند
 9. با برخورد فیزیکی مخالفم/ عضویت در کمیسیون عمرانی با تاکید رهبری معظم انقلاب بوده است
 10. شرکت تمامی خانوارهای «تانی محله» در سرشماری اینترنتی نفوس مسکن
 11. برای کار سیاسی به احمدسرگوراب نیامده ام/ از عمق محرومیت این بخش باخبرم
 12. خوشحالم که فردی از همین منطقه بخشدار احمدسرگوراب شد/ حرف های زیادی در دل دارم
 13. لزوم توجه به نیروهای بومی در انجام پروژه های شهرستانی
 14. گزارش تصویری/ مراسم تودیع و معارفه بخشدار احمدسرگوراب
 15. بخشدار جدید احمدسرگوراب معارفه شد
 16. آیا رییس اداره محیط زیست شفت در حوادث سال 88 نقش داشته است؟
 17. هرآمدی رفتی در پیش دارد!
 18. بخشدار جدید احمدسرگوراب فردا معارفه می شود
 19. یک خانم نصیر محله ای برنده جایزه سرشماری اینترنتی شد
 20. 6 تن چوب قاچاق در شفت توقيف شد