زمان انتشار: سه شنبه 29 اسفند 1391 - 14:45
کد خبر : 5927

هشدارهای چهارشنبه آخر سال از زبان معاون ناجا

با رفتارهای پرخطر و برای شادی‌های لحظه‌ای و هیجان‌های زودگذر، خسارت‌های جبران‌ناپذیری را برای خود و دیگران در آستانه سال نو رقم نزنیم. به گزارش صبح شفت به نقل از فارس، سردار سعید منتظر المهدی معاون اجتماعی ناجا در خصوص مراسم چهارشنبه پایان سال با بیان این که در سال های اخیر متاسفانه گونه‌ای از [&hellip

با رفتارهای پرخطر و برای شادی‌های لحظه‌ای و هیجان‌های زودگذر، خسارت‌های جبران‌ناپذیری را برای خود و دیگران در آستانه سال نو رقم نزنیم.

به گزارش صبح شفت به نقل از فارس، سردار سعید منتظر المهدی معاون اجتماعی ناجا در خصوص مراسم چهارشنبه پایان سال با بیان این که در سال های اخیر متاسفانه گونه‌ای از تخریب گری اجتماعی یا وندالیسم مرسوم گشته است، گفت: این مفهوم نه تنها هیچ تطابقی با شادی سازی و شادی کردن در چهارشنبه آخر سال ندارد، بلکه امری ناخوشایند است که موجبات جریانی آزار رسان و پریشان کننده روان اجتماعی جامعه و همچنین ایجاد خسران‌هایی برای سلامت هموطنان گران‌مایه و ارجمند می‌شود.

سردار منتظر المهدی با اعلام این که متاسفانه عدم شناخت مفهوم رفتار مناسب اجتماعی و همچنین بازگو نمودن چرایی و چگونگی برخی سنت ها و آیین های رایج و مرسوم در جامعه، از جمله علل آسیب های متداول مراسم چهارشنبه ی آخر سال است، گفت: آیینی که بالقوه، می‌بایست، سبب ساز شادی افراد جامعه گردد، متاسفانه با تغییر ماهیت ناشی از عدم شناخت عده‌‌ای قلیل، اکنون به پدیده‌ای آزار رسان مبدل گشته است و مصداق مفهومی است که در ادبیات جامعه شناسی با عنوان وندالیسم از آن یاد می‌شود.

وی خاطر نشان ساخت: وندالیسم در نظر عالمان و نظریه پردازان جامعه شناس، رفتاری است تخریب‌گرانه بالاخص تخریب اموال عمومی که بی تردید عنصری شادی ساز نبوده و ایجاد آزار تنها، فرجامی است که از این انجام حاصل می گردد.

وی گفت: دستگاه‌های متعدد امدادی و امنیتی بخش زیادی از زمان، توان و روان خود را صرف آن می کنند که از ایجاد صدمات جانی و روانی و مادی این پدیده ممانعت کنند؛ توانی که می تواند در امور دیگر مصروف گردیده و گونه‌های دیگری از خدمات امدادی و انتظامی را به شهروندان ارجمند عرضه کنند.

منتظر المهدی در ادامه افزود: حفظ حریم خانواده‌ها و مصون ماندن شهروندان از این دست آسیب‌های اجتماعی، ایجاد نشاط عمومی و افزایش ضریب امنیت اجتماعی و عینیت بخشیدن بیش از پیش به احساس امنیت اجتماعی، از جمله ماموریت هایی است که نیروی انتظامی اهتمام بر به انجام رساندن آن دارد.

وی با اشاره به این حدیثی از امیرالمومنین علی(ع)، گفت: نبایستی با رفتار های پر خطر و برای شادی‌های لحظه‌ای و در پی هیجان‌های زود گذر، خسارت‌های جبران ناپذیری را برای خود و دیگران در آستانه سال نو رقم بزنیم.

معاون اجتماعی ناجا از شهروندان خواست:با نظارت و توجه هر چه بیشتر به فرزندان خود در این روزهای پایانی سال، ضمن جلوگیری از ایجاد خسران های مادی، سبب ساز عدم ایجاد خدشه‌ای به سلامتی خود و دیگران شهروندان گردید.

منتظر المهدی با تاکید بر این که از نوجوانان و جوانان عزیز ، آینده دار و آینده ساز این کشور انتظار می رود، شأن و شخصیت و منش خود را متجلی نموده و از انجام اموری که منجر به دل‌آزردگی و آسیب رسانی خود و دیگران می گردد، پرهیز کنند، گفت: یک به یک ما، در برابر نعمت سلامتی و آرامشی که پروردگار عنایت مان فرموده، مسئول هستیم.

وی گفت:به سبب وظیفه ی شهروندی و انسانی مان، هیچ گونه توجیهی برای ایجاد پریشانی و آشفتگی روانی در قالب مراسم چهارشنبه سوری برای هم‌نوعان خود نداریم.

اخبار مرتبط
 1. آقایان از کدام نجابت سوء استفاده میکنید
 2. دندان فاسد مدیر بی کفایت است نه جوان با لیاقت شفتی/ تمام رفتار شما زیر ذره بین فرزندان مردم است
 3. مراسم سالروز شهادت امام سجاد(ع) در شفت برگزار شد+تصاویر
 4. تصادف شدید پژو و پیکان وانت در شفت+تصاویر
 5. مصدومین تصادف امروز به رشت منتقل شدند
 6. مردم نگران نباشند/ سوخت کافی بدست مردم منطقه خواهد رسید
 7. ورزشکار شفتی قهرمان مسابقات کیک بوکسینگ جمهوری آذربایجان شد
 8. شاخ به شاخ شدن با پژو، خودروی پراید را نصف کرد+تصاویر
 9. نبود نفت سفید مشکل حاد اهالی شهرک امامزاده ابراهیم/ مسوولین این مشکل را برطرف نمایند
 10. گزارش تصویری/ برگزاراری انتخابات دانش آموزی در شفت
 11. برای رویش راهی است حتی در سخت ترین شرایط/ هر قدر مسئولان کم گذاشتند، خداوند برای شفت سنگ تمام گذاشته است
 12. پاک سازی نقاط آلوده و مقابله با خرده فروشان مواد مخدر شفت
 13. منظور افتخاری مازندران بود؛ اشتباه لفظی سوء تعبیر را به دنبال داشته است
 14. سطح سواد نماینده نباید اینقدر پایین باشد/ آقای نماینده به فکر پیشرفت حوزه انتخابیه خودش باشد
 15. گزارش تصویری/ مانور دوگانه سوز نمودن نانوایی های شفت
 16. کل ایران جویبار را پایتخت کشتی ایران میداند نماینده شفت و فومن قائمشهر را!!
 17. گزارش تصویری/ واژگونی پراید به داخل رودخانه در شفت
 18. مشغول بررسی رانش زمین در منطقه هستیم/ روند پیگیری را به اطلاع عموم خواهیم رساند
 19. برخورد با خودرو جوان 36 ساله را در نصیرمحله به کام مرگ کشاند
 20. برای رسیدن تیربرق باید تا ساعت 12صبر می کردیم / نکات ایمنی در استفاده از چوب توسکا لحاظ شد