زمان انتشار: شنبه 11 بهمن 1393 - 21:10
کد خبر : 61360

نماینده بافق: تحصن می کنم!

نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی بعد از نماز جمعه ی این هفته در جمع نمازگزاران این شهر گفت: در چند دیداری که با وزیر صنعت، معدن و تجارت معاونین وی داشتم متوجه شدم همه ی قول هایی که در ماجرای واگذاری شرکت سنگ آهن مرکزی بافق و بعد از اعتصاب به حق مردم و کارگران این شهر انجام شده در حد قول باقی مانده و باید بگویم که متاسفانه فاتحه آن قولها نیز خوانده شده است.

به گزارش افکارنیوز ، دخیل عباس زارع‌زاده از برنامه ی وزارت صنعت و معدن برای حذف مجوز دو گندله مصوب شده برای بافق با نظر یکی از معاونان ویز صنعت و معدن و تجارت خبر داد و افزود: در دیداری که با معاون برنامه‌ریزی وزیر صنعت و معدن داشتم وی به صورت مغرورانه اعلام کرده با توجه به اینکه گندله‌سازی بافق پیشرفت باید و شاید را نداشته قرار است این امتیاز به شیراز داده شود.

زارع زاده این حرکت را خلاف قول های داده شده و مصوبه ی هیات دولت مبنی بر سرمایه‌گذاری فولادی در کنار معادن یا در نزدیک دریا دانست و ادامه داد: من از همین جا به این معاون وزیر که متاسفانه یزدی و مهریزی هم هست هشدار می‌دهم تبعات این تصمیم به عهده ی شخص وی بوده و بنده در اعتراض به ظلم هایی که در حق بافق و استان یزد می‌شود تا پنجشنبه ی آینده به وی و دیگر مسوولین فرصت می‌دهم تا در تصمیمشان تجدید نظر کنند وگرنه شخصا جلوی استانداری تحصن کرده و حتی اگر بمیرم از این تحصن تا رسیدن به نتیجه ی مطلوب دست برنخواهم داشت.

نماینده بافق افزود: من این موضوع و تبعات آن را با استاندار دلسوز استان مطرح کرده‌ام و وی قول پیگیری داده است.

زارع زاده ادامه داد: صندوق بازنشستگی فولاد به خاطر مشکلات مالی که دارد توان سرمایه‌گذاری در بافق را ندارد و اگر صحبت از مقرون به صرفه نبودن فولاد می‌کند به هیچ‌وجه درست نیست چرا که سرمایه‌گذاران بخش خصوصی این حرف را نمی‌زنند.

وی آینده بافق و یزد را به خاطر وضعیت آب و در حال اتمام بودن معادن استان اسفناک توصیف کرد و گفت: متاسفانه پول معادنی که با سرعت سرسام آور در حال تاراج شدن است به جیب عده‌ای می‌رود که به هیچ‌وجه پر شدنی نیست و اگر این پولها به خزانه ی دولت می‌رفت اینقدرها نگران‌کننده نبود.

زارع زاده از طرح سوالش از وزیر صنعت و معدن و تجارت نیز سخن به میان آورد و به خاطر آنچه «اختیار نداشتن وی در تصمیمات و مجری دستورات اطرافیان بودن» خواند، از او انتقاد کرد.

نماینده بافق در بخشی از سخنان خود عملکرد مدیرکل آب منطقه‌ای استان را زیر سوال برد و گفت: دلبستگی وی به پست و سمت مشکل او در انجام فعالیت است.

زارع زاده از مدیر مجتمع فولاد و مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی خواست نسبت به انجام سرمایه‌گزاری تعهد شده اهتمام بیشتری داشته باشند.

زارع زاده در پایان با بیان اینکه «مدرک گرایی جوانان موجب دور شدن جامعه از اصول اصلی کار شده است»، به جوانان بافقی سفارش کرد: برای جذب شدن در بخش خصوصی تلاش کنند و به فکر استخدام در ارگان‌های دولتی نباشند.

اخبار مرتبط
 1. سطح سواد نماینده نباید اینقدر پایین باشد/ آقای نماینده به فکر پیشرفت حوزه انتخابیه خودش باشد
 2. گزارش تصویری/ مانور دوگانه سوز نمودن نانوایی های شفت
 3. کل ایران جویبار را پایتخت کشتی ایران میداند نماینده شفت و فومن قائمشهر را!!
 4. گزارش تصویری/ واژگونی پراید به داخل رودخانه در شفت
 5. مشغول بررسی رانش زمین در منطقه هستیم/ روند پیگیری را به اطلاع عموم خواهیم رساند
 6. برخورد با خودرو جوان 36 ساله را در نصیرمحله به کام مرگ کشاند
 7. برای رسیدن تیربرق باید تا ساعت 12صبر می کردیم / نکات ایمنی در استفاده از چوب توسکا لحاظ شد
 8. افتخاری فروشی نیست/ مردم شفت و فومن نیاز به قیم ندارند
 9. با برخورد فیزیکی مخالفم/ عضویت در کمیسیون عمرانی با تاکید رهبری معظم انقلاب بوده است
 10. شرکت تمامی خانوارهای «تانی محله» در سرشماری اینترنتی نفوس مسکن
 11. برای کار سیاسی به احمدسرگوراب نیامده ام/ از عمق محرومیت این بخش باخبرم
 12. خوشحالم که فردی از همین منطقه بخشدار احمدسرگوراب شد/ حرف های زیادی در دل دارم
 13. لزوم توجه به نیروهای بومی در انجام پروژه های شهرستانی
 14. گزارش تصویری/ مراسم تودیع و معارفه بخشدار احمدسرگوراب
 15. بخشدار جدید احمدسرگوراب معارفه شد
 16. آیا رییس اداره محیط زیست شفت در حوادث سال 88 نقش داشته است؟
 17. هرآمدی رفتی در پیش دارد!
 18. بخشدار جدید احمدسرگوراب فردا معارفه می شود
 19. یک خانم نصیر محله ای برنده جایزه سرشماری اینترنتی شد
 20. 6 تن چوب قاچاق در شفت توقيف شد