زمان انتشار: سه شنبه 23 مهر 1392 - 12:58
کد خبر : 24738

نخستین همایش همگرایی توسعه گیلان در تهران برگزار شد

نخستین همایش همگرایی توسعه گیلان در روز دوشنبه 22 مهرماه سالجاری از سوی کانون گیلداد در فرهنگسرای اندیشه تهران برگزار شد و مورد استقبال صدها نفر از علاقمندان به پیشرفت و توسعه این استان سرسبز و حاصلخیز شمال ایران قرار گرفت

نخستین همایش همگرایی توسعه گیلان در تهران برگزار شد

به گزارش صبح شفت ، در ابتدای همایش عضو شورای مرکزی کانون گیلداد طی سخنانی با تشریح اهداف و برنامه های این کانون در جهت همگرایی برای توسعه گیلان افزود: باید از همه ظرفیت ها برای توسعه و پیشرفت استان استفاده کنیم و در این راه به عشق و همت سنجیده و اندیشه های پویا نیاز داریم و باید به همدیگر دست یاری داده و همه گیلانیان و گروههای گیلانی فارغ از هر دیدگاه سیاسی در جهت توسعه همه جانبه استان با یکدیگر همکاری تنگاتنگی را در پیش بگیرند.

علی اکبری با اشاره به برخی از ناملایمات، به لزوم حمایت نمایندگان مجلس و مدیران دولتی در سطح ملی و استانی در جهت توسعه گیلان تاکید کرد و افزود: متاسفانه گیلان با تمام پتانسیلها و امکانات از مدار توسعه عقب مانده و در این زمینه همه ما مقصریم.

وی خواستار توجه بیشتر مسئولین به استعدادها و ظرفیت های استان در بخش های صنعتی، توریسم، کشاورزی مدرن، اقتصادی و ورزشی شد و تصریح کرد: باید از دیدگاهی به استان نگاه کنیم که موجب رشد و توسعه آن بشود.
نماینده مردم رشت درمجلس شورای اسلامی نیز در این همایش با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری که در ابتدای همایش پخش شد، مردم استان را مردمی ولایت مدار و پرتلاش قلمداد کرد و بر ضرورت تلاش و همگرایی در جهت توسعه استان گیلان تاکید نمود.

وی افزود: همایش همگرایی توسعه گیلان زمینه ای است که از ظرفیت های موجود در سطوح ملی و استانی برای پیشرفت و بالندگی گیلان استفاده بهینه ای داشته باشیم.

دکتر حسن تامینی با بیان اینکه اكنون نظام مقدس جمهوري اسلامي به مرحله‌اي رسيده است كه دنيا در برابرش كرنش مي‌كند و به واسطه اين امر گيلان نيز در شرايطي قرار گرفته كه به نظر بسياري، اين استان در حال كشف شدن است، بر لزوم همگرایی و وحدت رویه همه صاحب منصبان و اندیشه ها تاکید کرد.

نماینده مردم رشت اختلافات را سبب كندي در توسعه و پيشرفت استان دانست و افزود: حق گيلان نيست كه عقب بماند و بايد از موهبت های خدادادی استان، نهايت بهره‌وري لازم را داشته باشيم و همه دست در دست يكديگر گذاشته و براي پيشرفت استان تلاش كنيم. تامینی با اظهار خرسندی از برگزاری همایش و استقبال همه سلیقه ها، بر لزوم تداوم جلسات هم اندیشی برای توسعه استان تاکید کرد و از ایجاد دبیرخانه توسعه و همگرایی استان توسط کانون گیلداد خبرداد. 

در این همایش همچنین پروفسور رمضانعلی صادق زاده استاد دانشگاه صنعتی خواجه نصیر و نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی، پیام حضرت آیت الله قربانی نماینده ولی فقیه در استان استان گیلان را قرائت نمودند.

آیت اله قربانی با خطاب قراردادن فرزندان فرهیخته دانشگاهی خود در کانون گیلداد آنها را چشم امید رهبر و امید آینده ایران و گیلان دانسته و بر ضرورت تلاش همه جانبه برای ترقی و پیشرفت استان تاکید نموده و با تاکید بر اینکه این برنامه که با ابتکار کانون گیلداد شروع شده لازم است با حضور سایر نیروها و تشکل های گیلانی ادامه یافته و دبیرخانه دائمی توسعه گیلان با همت گیلداد در تهران تشکیل و جلسات منظم راهبردی با حضور مسوولان ارشد استان درحضور ایشان در گیلان تشکیل گردد.
مدیرمسئول روزنامه اعتماد و نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی دیگر سخنران این همایش بود. ایشان در سخنانی به گذر تاریخی کشور در عرصه سیاست اشاره کرد و روی کار آمدن دولت تدبیر و امید را یک مزیت برشمرد و آن را روند تکاملی انقلاب اسلامی دانست.

الیاس حضرتی افزود: استان گیلان دارای تاریخ و تمدن درخشانی است و باید از فرصت ها و ظرفیت ها جهت توسعه و پیشرفت این استان بهره گیری کنیم. این فعال سیاسی و مطبوعاتی با تبیین ویژه گی های مدیریتی گیلانیان، گفت: چهره ها و شخصیت های گیلانی دارای اندیشه و تفکر هستند و اگر کارها و امور مدیریتی به آنها واگذار شود به نحو مطلوبی از عهده کار بر می آیند.

فرمانده قرارگاه سازندگی کوثر سپاه نیز در ادامه همایش به توانمندی های کشور در بخش های مختلف اشاره کرد و افزود: در همه بخش ها دارای منابع عظیمی هستیم و می توان با همدلی و تعاون زمینه را برای پیشرفت، نوآوری و توسعه فراهم کرد.

سردار سید ضیاء الدین حزنی گفت: سرمایه گذاری، تولید و رفع محرومیت ها موجب فقرزدایی در جامعه می شود و می توان در سایه همدلی و همگرایی برای اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی کوشید.

وی همچنین به فرصت های اشتغال زایی و محرومیت زدایی در استان گیلان اشاره کرد و افزود: استان گیلان دارای توانمندیهای بی نظیر و منابع سرشار طبیعی و اقتصادی است که باید مورد ارزیابی قرار گیرد و با سرمایه گذاری و مدیریت سرمایه ها و منابع موجبات شکوفایی اقتصادی استان را فراهم سازیم.
در ادامه، فرزام صابر عضو شورای مرکزی کانون گیلداد و مجری برنامه که با زبان شیرین گیلکی برنامه را به خوبی هدایت می کرد، از استاد موسیقی فولکلور گیلان برای اجرای موسیقی دعوت کرد و استاد ناصر وحدتی با اجرای ترانه گیلکی رعناجان حال و هوای خاصی به بخش پایانی همایش بخشید.

مدیر امور رسانه و اطلاع رسانی کانون گیلداد در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار صبح شفت به تشریح اهداف همایش پرداخت و گفت: برای توسعه استان گیلان در درجه نخست به ایجاد همگرایی و سینرزی مثبت نیازمندیم و باید در چارچوب تعامل، اعتدال و تحمل سلیقه ها، دریچه ای برای رشد و توسعه پایدار استان فراهم نماییم تا از همه ظرفیت ها و توانمندیها برای این تحقق این امر استفاده گردد.

حسن اسدنیا از تشکیل کارگروه های تخصصی در زمینه راهکارهای توسعه گیلان خبرداد و افزود: کانون گیلداد یک تشکل غیر سیاسی است که متشکل از دانش آموختگان و دانشجویان گیلانی می باشد و می تواند الگوهای توسعه را شناسایی، استخراج و در اختیار مدیران اجرایی قرار دهد.

وی برگزاری جلسات هم اندیشی با حضور کارشناسان و پنل های تخصصی را از دیگر برنامه های کانون گیلداد برشمرد و ضمن تشکر از حضور باشکوه و استقبال بی نظیر همه فرهیختگان گیلانی و علاقمندان به رشد و توسعه این استان در روز همایش از ارائه نظرات مردمی در جهت پیشبرد امور قدردانی نمود.
گفتنی ست از شخصیت های سیاسی و اجتماعی گیلانی حاضر در این همایش می توان به چهره هایی چون سید کاظم دلخوش مشاور معاون رییس جمهور و نماینده سابق صومعه سرا ، ایرج ندیمی نماینده لاهیجان، محمد شیخان معاون اطلاع رسانی دفتر ریاست جمهوری سابق، دکتر میرعباسی شهردار منطقه 7 تهران، عسگر اسلامدوست و سید مجتبی عرفانی نمایندگان ادوار تالش، بهروز بقایی از بازیگران لاهیجانی سینما و تلویزیون، سید حسین موسوی محقق و شاعر گیلانی، دکتر مرتضی طالع ماسوله ، الیاس حضرتی و دکترصادق زاده از نمایندگان ادوارمجلس و… اشاره کرد.

 در پایان گزارش تصویری از این همایش را با هم می ببینیم .

1 2

Raw001373 4 5 6 7 8 9 10 11 13 14 15 16 17 19

20

Raw00138 Raw00088 Raw00081Raw00069

اخبار مرتبط
 1. کل ایران جویبار را پایتخت کشتی ایران میداند نماینده شفت و فومن قائمشهر را!!
 2. گزارش تصویری/ واژگونی پراید به داخل رودخانه در شفت
 3. مشغول بررسی رانش زمین در منطقه هستیم/ روند پیگیری را به اطلاع عموم خواهیم رساند
 4. برخورد با خودرو جوان 36 ساله را در نصیرمحله به کام مرگ کشاند
 5. برای رسیدن تیربرق باید تا ساعت 12صبر می کردیم / نکات ایمنی در استفاده از چوب توسکا لحاظ شد
 6. افتخاری فروشی نیست/ مردم شفت و فومن نیاز به قیم ندارند
 7. با برخورد فیزیکی مخالفم/ عضویت در کمیسیون عمرانی با تاکید رهبری معظم انقلاب بوده است
 8. شرکت تمامی خانوارهای «تانی محله» در سرشماری اینترنتی نفوس مسکن
 9. برای کار سیاسی به احمدسرگوراب نیامده ام/ از عمق محرومیت این بخش باخبرم
 10. خوشحالم که فردی از همین منطقه بخشدار احمدسرگوراب شد/ حرف های زیادی در دل دارم
 11. لزوم توجه به نیروهای بومی در انجام پروژه های شهرستانی
 12. گزارش تصویری/ مراسم تودیع و معارفه بخشدار احمدسرگوراب
 13. بخشدار جدید احمدسرگوراب معارفه شد
 14. آیا رییس اداره محیط زیست شفت در حوادث سال 88 نقش داشته است؟
 15. هرآمدی رفتی در پیش دارد!
 16. بخشدار جدید احمدسرگوراب فردا معارفه می شود
 17. یک خانم نصیر محله ای برنده جایزه سرشماری اینترنتی شد
 18. 6 تن چوب قاچاق در شفت توقيف شد
 19. سرشماری اساس توسعه کشور/ سرشماری رایگان مددجویان در کمیته امداد شفت
 20. رئیس جدید پلیس راهور شهرستان شفت معارفه شد