زمان انتشار: شنبه 24 فروردین 1392 - 18:09
کد خبر : 8191

نامه خانواده‌های شهدای ترور ایران به اوباما

انجمن دفاع از قربانیان تروریسم (تشکل ۱۷ هزار شهید ترور کشور) با ارسال نامه‌ای به باراک اوباما رییس‌جمهور آمریکا بازگشایی دفتر گروهک تروریستی منافقین در نزدیکی کاخ سفید در واشنگتن را محکوم و آن را مغایر با قطعنامه‌های سازمان ملل در مبارزه با تروریسم و در عین حال عاملی برای گسترش خشونت و تروریسم دانست

نامه خانواده‌های شهدای ترور ایران به اوبامابه گزارش صبح شفت به نقل از ایسنا، در این نامه آمده است:

“مجاهدین خلق به معنای دقیق کلمه یک فرقه تروریستی است. فرقه از این جهت که دارای ویژگی‌های بارز فرقه‌ها از قبیل کیش شخصیت رهبران، ساختار غیردموکراتیک و انزوای شدید است. بارزترین ویژگی فرقه‌ها نیز تضاد با دموکراسی و حقوق بشر است.

در ساختار مجاهدین خلق مسعود و مریم رجوی حرف اول و آخر را می‌زنند. این دو، تا حد قدیس پرستیده شده و اعضا باید قبل از هر چیز به آن‌ها وفادار باشند.

کیش شخصیت در مجاهدین خلق به گونه‌ای است که در این گروه عشق به رجوی می‌بایست جایگزین هر عشقی حتی عشق به همسر و خانواده شود. اعضا باید برای هر گونه اقدام فداکارانه برای مسعود و مریم رجوی آماده باشند. نمونه این امر خودسوزی‌های ۱۸ ژوئن ۲۰۰۳ میلادی است. در جریان این اقدامات هولناک ضد بشری حدود ۱۰ نفر از اعضای مجاهدین خلق در اعتراض به دستگیری مریم رجوی توسط پلیس فرانسه در پاریس و مقابل سفارت‌خانه‌های فرانسه در کشورهای اروپایی خود را به شعله‌های آتش سپردند.”

تشکل خانواده‌های شهدای ترور با اشاره به ساختار غیردموکراتیک منافقین به عنوان یکی دیگر از ویژگی‌های فرقه‌یی این گروه می‌افزاید:

“بیش از ۱۸ سال است که مریم رجوی رهبر مجاهدین خلق است. وی هم اکنون در اختفای مسعود رجوی، اداره امور تشکیلات مجاهدین خلق را بر عهده گرفته است. وی که همسر مسعود رجوی است ریاست بر این گروه را از شوهرش به عنوان هدیه دریافت کرد. در طول این مدت ۱۹ سال نیز هیچ گونه انتخابات حتی صوری هم با هدف تعیین رییس جدید صورت نگرفته است. ساختار تشکیلات مجاهدین خلق بدون بهره‌مندی از قواعد دموکراتیک و به شکل کاملا دیکتاتوری اداره می‌شود. اعضا هیچ گونه نقشی در تعیین سیاست‌ها و خط مشی‌ها ندارند. آن‌ها در طول بیست و هفت سال استقرار در عراق تحت آموزه‌های فرقه‌یی دچار افسردگی‌های روحی روانی بوده و به دنبال فرار و جدا شدن از مجاهدین خلق هستند. بعضی از آن‌ها که موفق به فرار از کمپ لیبرتی نمی‌شوند دست به خودکشی می‌زنند. این افراد به شدن نیازمتد مراقبت‌های درمانی – روحی – روانی هستند.”

این انجمن در ادامه با بر تاکید بر فرقه‌یی بودن مجاهدین خلق می‌نویسد:

این گروه به شدت منزوی است. آن‌ها هیچ گونه ارتباطی با هیچ گروه ایرانی نداشته و در میان افکار عمومی ایرانیان نیز فاقد اعتبار هستند. گزارش اخیر وزارت خارجه آمریکا در زمان تصدی هیلاری کلینتون به خوبی بر این واقعیت صحه می‌گذارد که مجاهدین خلق به دلیل سابقه تروریستی و همکاری با صدام حسین در جریان جنگ تحمیلی مورد تنفر ایرانی‌هاست. طبیعی است ادعاهای گروهی با این ویژگی‌ها درباره حقوق بشر و دموکراسی وقتی ساده‌ترین حقوق اعضای خود را رعایت نمی‌کند و در اداره امور داخلی‌اش کم‌ترین اهمیتی برای اصول دموکراتیک قائل نیست واقعی نبوده و محلی از اعراب ندارد.”

در نامه انجمن دفاع از قربانیان تروریسم علاوه بر ساختار فرقه‌یی، تروریستی بودن مجاهدین خلق مورد اشاره قرار گرفته و اضافه می‌شود که این فرقه، مسوول ترور بیش از ۱۲ هزار شهروند ایرانی است. مجاهدین خلق البته سابقه ترور هفت شهروند آمریکایی و ده‌ها هزار نفر عراقی را نیز در پرونده خود دارد. رهبران فرقه با وجود گذشت سال‌ها هیچ گاه از گذشته تروریستی خود اظهار ندامت نکرده و اقدامات تروریستی‌شان را دستاورد و مایه افتخار خود می‌دانند. تاکنون هیچ بیانیه‌ای از سوی آن‌ها در اظهار ندامت نسبت به گذشته تروریستی‌شان صادر نشده است! این یکی از ساده‌ترین علائم علاقه شدید این فرقه به ادامه خشونت و حملات تروریستی است؛ امری که در تناقض کامل با قواعد دموکراتیک است.با وجود تنفر افکار عمومی جهانی از تروریسم این گروه حاضر نشده حتی به شکل صوری هم که شده تصویر سلاح را از آرم سازمانی‌اش حذف کند. اعضای آن ۳۴۰۰ نفری‌اند که دارای پیشینه و آموزش‌های نظامی بوده و با وجود افسردگی‌های شدید روحی با هدف استفاده در عملیات‌های نظامی و تروریستی احتمالی در آینده در ساختار فرقه‌یی گروه نگه داشته شده‌اند.

در پایان این تشکل غیردولتی که با هدف و شعار بهره‌مندی از جهان بدون ترور فعالیت می‌کند، باراک اوباما، رییس‌جمهوری آمریکا را به هوشمندی و تامل درباره عواقب حمایت از گروه‌های تروریستی چون فرقه مجاهدین خلق دعوت کرده و اقدامات این چنینی را مغایر قواعد بین‌المللی و قطعنامه‌های سازمان ملل دانست.

اخبار مرتبط
 1. گزارش تصویری/ برگزاراری انتخابات دانش آموزی در شفت
 2. برای رویش راهی است حتی در سخت ترین شرایط/ هر قدر مسئولان کم گذاشتند، خداوند برای شفت سنگ تمام گذاشته است
 3. پاک سازی نقاط آلوده و مقابله با خرده فروشان مواد مخدر شفت
 4. منظور افتخاری مازندران بود؛ اشتباه لفظی سوء تعبیر را به دنبال داشته است
 5. سطح سواد نماینده نباید اینقدر پایین باشد/ آقای نماینده به فکر پیشرفت حوزه انتخابیه خودش باشد
 6. گزارش تصویری/ مانور دوگانه سوز نمودن نانوایی های شفت
 7. کل ایران جویبار را پایتخت کشتی ایران میداند نماینده شفت و فومن قائمشهر را!!
 8. گزارش تصویری/ واژگونی پراید به داخل رودخانه در شفت
 9. مشغول بررسی رانش زمین در منطقه هستیم/ روند پیگیری را به اطلاع عموم خواهیم رساند
 10. برخورد با خودرو جوان 36 ساله را در نصیرمحله به کام مرگ کشاند
 11. برای رسیدن تیربرق باید تا ساعت 12صبر می کردیم / نکات ایمنی در استفاده از چوب توسکا لحاظ شد
 12. افتخاری فروشی نیست/ مردم شفت و فومن نیاز به قیم ندارند
 13. با برخورد فیزیکی مخالفم/ عضویت در کمیسیون عمرانی با تاکید رهبری معظم انقلاب بوده است
 14. شرکت تمامی خانوارهای «تانی محله» در سرشماری اینترنتی نفوس مسکن
 15. برای کار سیاسی به احمدسرگوراب نیامده ام/ از عمق محرومیت این بخش باخبرم
 16. خوشحالم که فردی از همین منطقه بخشدار احمدسرگوراب شد/ حرف های زیادی در دل دارم
 17. لزوم توجه به نیروهای بومی در انجام پروژه های شهرستانی
 18. گزارش تصویری/ مراسم تودیع و معارفه بخشدار احمدسرگوراب
 19. بخشدار جدید احمدسرگوراب معارفه شد
 20. آیا رییس اداره محیط زیست شفت در حوادث سال 88 نقش داشته است؟