زمان انتشار: شنبه 7 اردیبهشت 1392 - 11:51
کد خبر : 10568

مکالمه فارسی نیروهای سپاه را ضبط کرده‌ایم!

جمهوری اسلامی ایران بار‌ها حضور نظامی خود در سوریه را تکذیب کرده است، اما به اذعان مقام معظم رهبری از همه ملت‌های مظلوم حمایت می‌کنیم

تروریست‌های سوری که تحت عنوان «ارتش آزاد سوریه» مشغول به فعالیت هستند در بیانیه‌ای با طرح دوباره ادعای خود مبنی بر حضور سپاه پاسداران ایران در عملیات‌های نظامی در سوریه، مدعی شد که صدای مکالمه نیروهای سپاه پاسداران را که به فارسی مکالمه می‌کردند شنیده و آن را توسط بیسیم ضبط کرده‌اند!

به گزارش صبح شفت به نقل از  راه دانشجو، این اولین بار نیست که اینگونه اظهارات از سوی معارضین سوریه که در طی دو سال گذشته به اسم مردم سوریه و با نام «ارتش آزاد سوریه» این کشور را به ویرانه‌ای تبدیل کرده‌اند مطرح می‌شود.

ارتش آزاد سوریه که متشکل از سلفی‌های آموزش دیده در عربستان، مخالفان نظام سوریه و نیز نیروهای خارجی و مزدوران نظامی است طی دو سال گذشته با کمک‌های سیاسی و تبلیغاتی غرب و کمک‌های مالی قطر، عربستان و ترکیه درصدد ساقط کردن نظام قانونی سوریه هستند.

همچنین جورج صبرا، رئیس ائتلاف اپوزیسیون سوریه با اشاره به آنچه که آن را «دخالت حزب الله در جنگ سوریه» خوانده، مدعی شده است: «در تماسی که با برخی از مقامات لبنانی داشته‌ام آن‌ها اظهار داشتند مشارکت حزب الله لبنان در جنگ علیه مخالفان اسد در جبهه «القصیر» به دستور مستقیم ایران صورت می‌گیرد»!

این ادعاهای تکراری و نخ نما شده اولین و قطعا آخرین باری نیست که از سوی تروریست‌های سوری تکرار می‌شود، اما نکته مهم این است که هرگز برای این ادعا‌ها سندی ارائه نشده است.

چندی پیش شبکه العربیه همسو با مخالفان سوری مدعی حضور نیروهای حزب الله لبنان در سوریه شده بود، اما عدنان منصور وزیر خارجه لبنان چندی قبل با تکذیب این ادعا گفته بود: «رهبران حزب الله اعلام کرده‌اند که حزب الله از روستاهای لبنانی حمایت می‌کند و نیروهای این حزب در روستاهای مرزی هستند و در سوریه نمی‌جنگند».

این در حالی بود که سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان نیز این ادعا‌ها را تکذیب کرد و گفت: «طرف‌هایی در میان مخالفان سوری از ارسال نیروهایی توسط حزب الله به سوریه سخن می‌گفتند که من می‌گویم این دروغ است؛ موضع سیاسی ما واضح است و تاکنون در کنار نظام سوریه مبارزه نکرده‌ایم و نظام سوریه نیز این درخواست را از ما نکرده است».

اما ادعای حضور ایران در سوریه به نفع دولت بشار اسد دروغی است که کذب بودن آن اظهر من الشمس است.

جمهوری اسلامی ایران همواره در طی ۴ دهه گذشته این سیاست را تکرار کرده که هرگز در مسائل داخلی هیچ کشوری دخالت نمی‌کند و اصل بی‌طرفی از اصول دیپلماسی ایران است.

اما تاکید و اصرار غرب در کشاندن پای ایران در درگیری‌های سوریه بهانه‌ای تاریخ مصرف گذشته و نخ نما شده است، اینکه ایران و سوریه کشورهای دوست و نیز حافظ منافع یکدیگر در منطقه بوده و هستند بر هیچ کس مستتر نیست، جمهوری اسلامی همواره حامی همه کشورهای تحت ستم و نیز مسلمان بوده و هست و این نیز از اصول انقلابی این سرزمین است، اما هرگز در امور داخلی هیچ کشوری دخالت نکرده و نمی‌کند.

دستگاه تبلیغاتی غرب در ۴ دهه گذشته جمهوری اسلامی ایران را حامی تروریسم معرفی کرده، اما اکنون معادلات وارد نقطه‌ای شده که بر همگان آشکار شده که ایران خود زخم خورده جنگ و قربانی تروریسم است، از ادعاهای پوشالی حمایت از ارتش جمهوریخواه ایرلند تا حضور نظامی در سوریه، ادعاهایی که دیگر حتی پاسخگویی به آن‌ها نیز جایز نیست!

چندی قبل سرلشکر جعفری فرمانده سپاه پاسداران از حضور کار‌شناسان سپاه قدس سپاه پاسداران سخن گفته بود که بلافاصله در حرکتی مضحک رسانه‌های خارجی و وابسته، آن را حضور نظامی ایران در سوریه منعکس کردند که این خود دلیلی بر کذب بودن همه ادعا‌ها بود چه اینکه فرمانده سپاه پاسداران هرگز از حضور نظامی سخن نگفته بود.

از سوی دیگر امیر عبداللهیان سفیر ایران در سوریه نیز چندی قبل باز هم در یک نشست خبری درباره حضور نیروهای نظامی از ایران در سوریه برای مقابله با مخالفان گفته بود: «این موضوع را به شدت رد و هر گونه حضور و فعالیت نظامیان ایرانی در سوریه را تکذیب می‌کنیم. ایران به عدم دخالت در مسائل داخلی سوریه، پایبند است ولی در عین حال به ارائه حمایت‌های سیاسی و اقتصادی از سوریه، ادامه می‌دهد».

جمهوری اسلامی ایران بار‌ها حضور نظامی خود در سوریه را تکذیب کرده است، اما به اذعان مقام معظم رهبری از همه ملت‌های مظلوم حمایت می‌کنیم.

ارتش آزاد سوریه ادعا کرده که مکالمه نیروهای سپاه پاسداران را به زبان فارسی ضبط کرده! بنابراین لازم است تا این مکالمه منتشر شود تا سره از ناسره مشخص شود.

ادعاهای مکرر ارتش آزاد سوریه که با هدایت و دیکته برخی از کشورهای منطقه و غرب صورت می‌گیرد و نیز ادعای اخیر این ارتش که در مکالمه با مقامات لبنانی از قول حزب الله ادعا کرده‌اند که نیروهای حزب‌الله به دستور ایران در سوریه می‌جنگند تنها یک مساله را تداعی می‌کند و آن شکستن مقاومت از طریق اختلاف افکنی است که قطعا و یقینا بازنده این پرونده تازه گشوده شده، طرف معارض است.

اخبار مرتبط
 1. منظور افتخاری مازندران بود؛ اشتباه لفظی سوء تعبیر را به دنبال داشته است
 2. سطح سواد نماینده نباید اینقدر پایین باشد/ آقای نماینده به فکر پیشرفت حوزه انتخابیه خودش باشد
 3. گزارش تصویری/ مانور دوگانه سوز نمودن نانوایی های شفت
 4. کل ایران جویبار را پایتخت کشتی ایران میداند نماینده شفت و فومن قائمشهر را!!
 5. گزارش تصویری/ واژگونی پراید به داخل رودخانه در شفت
 6. مشغول بررسی رانش زمین در منطقه هستیم/ روند پیگیری را به اطلاع عموم خواهیم رساند
 7. برخورد با خودرو جوان 36 ساله را در نصیرمحله به کام مرگ کشاند
 8. برای رسیدن تیربرق باید تا ساعت 12صبر می کردیم / نکات ایمنی در استفاده از چوب توسکا لحاظ شد
 9. افتخاری فروشی نیست/ مردم شفت و فومن نیاز به قیم ندارند
 10. با برخورد فیزیکی مخالفم/ عضویت در کمیسیون عمرانی با تاکید رهبری معظم انقلاب بوده است
 11. شرکت تمامی خانوارهای «تانی محله» در سرشماری اینترنتی نفوس مسکن
 12. برای کار سیاسی به احمدسرگوراب نیامده ام/ از عمق محرومیت این بخش باخبرم
 13. خوشحالم که فردی از همین منطقه بخشدار احمدسرگوراب شد/ حرف های زیادی در دل دارم
 14. لزوم توجه به نیروهای بومی در انجام پروژه های شهرستانی
 15. گزارش تصویری/ مراسم تودیع و معارفه بخشدار احمدسرگوراب
 16. بخشدار جدید احمدسرگوراب معارفه شد
 17. آیا رییس اداره محیط زیست شفت در حوادث سال 88 نقش داشته است؟
 18. هرآمدی رفتی در پیش دارد!
 19. بخشدار جدید احمدسرگوراب فردا معارفه می شود
 20. یک خانم نصیر محله ای برنده جایزه سرشماری اینترنتی شد