زمان انتشار: شنبه 27 دی 1393 - 08:35
کد خبر : 59825

مهاجرانی: کفاشیان یادش رفته که ژاپن 4 دوره قهرمان آسیا شده است

سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران گفت: کفاشیان یادش رفته که ژاپن 4 دوره قهرمان آسیا شده است

به گزارش صبح شفت حشمت مهاجرانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد نتایج دور اول جام ملت‌های 2015 آسیا و صعود ایران از گروهش گفت: تاکنون هیچ حادثه‌ غیرمترقبه‌ و خارق العاده‌ای در جام ملت‌ها رخ نداده است. استرالیا، کره، ایران و ژاپن پیش از این مسابقات هم شانس‌های اصلی قهرمانی بودند و اکنون برتری خود را به حریفان دیکته کردند همه این اتفاقات قابل پیش‌بینی بود به جز بازی امارات و قطر که با برد پُرگل امارات همراه شد و همچنین پیروزی چین مقابل عربستان سعودی که پیشرفت چین را به چشم دیدیم.

وی ادامه داد: اگر قبل از مسابقات هم از هر کارشناسی سوال می‌کردید همین 4 مدعی را برای قهرمانی نام می‌بردند و البته در مرحله یک چهارم مهم این است که ما به عراق بخوریم یا ژاپن هرچند تیمی که در راه قهرمانی قدم برمی‌دارد نباید برایش فرقی داشته باشد که با کدام تیم بازی می‌کند اما واقعیت این است که من هم بازی با عراق را در نیمه‌نهایی به دیدار با ژاپن ترجیح می‌دهم. ما مقابل عراق برتری داریم حتی در بازی دوستانه قبل از جام ملت‌ها هم توانستیم این تیم را شکست دهیم اما ژاپن 4 دوره قهرمان آسیا شده، میزبان جام جهانی بوده و تیم قدرتمندی است.

سرمربی اسبق تیم ملی با اشاره به شرایط ایران گفت: آنچه در تیم ایران مشاهده می‌شود این است که جوانان بسیار با انگیزه‌ای داریم که زیر سایه بازیکنان بزرگ نمانده‌اند. هم در دفاع و هم در خط حمله چنین مهره‌هایی را تیم ملی نمایش داده است. گلی که سردار آزمون به قطر زد یکی از قشنگ‌ترین گل‌های جام است. کسی که فوتبال بازی کرده باشد می‌داند که کنترل توپ به آن شکل و چرخیدن و ضربه زدن به توپ چقدر توانایی می‌خواهد. سرعت عمل و قدرت تصمیم‌گیری بالا می‌خواهد و آزمون نشان داد که این فاکتورها را دارد. بازیکنان ایران با انگیزه و با تعصب بازی می‌کنند.

وی با اشاره به تعویض اجباری سردار آزمون با رضا قوچان‌نژاد گفت: در تیم ملی لحظاتی دیده می‌شود مثل صحنه‌ای که قوچان‌نژاد می‌توانست به حاج‌صفی پاس بدهد ولی این کار را نکرد. در نهایت باید بگویم تیم با تجربه و جوانی داریم که بسیاری خطرناک هستیم. قطر و بحرین را پشت سر گذاشتیم و تیم خوبی هستیم.

مهاجرانی در مورد اینکه کفاشیان گفته دیدار با ژاپن را به بازی با عراق ترجیح می‌دهد گفت: کفاشیان یادش رفته که ژاپن 4 دوره قهرمان آسیا بوده است. میزبانی جام جهانی را برعهده داشته اما عراق فقط یک دوره قهرمان شده است. ما مقابل عراق برتری داریم و کمبودی نخواهیم داشت. دیدار ما با ژاپن در مرحله یک چهارم نهایی مسابقه‌ای نفس‌گیر است و برنده این مسابقه بدون شک فینالیست خواهد شد اما بازی ما با عراق این شرایط را ندارد.

سرمربی اسبق تیم ملی در مورد بازی روز دوشنبه ایران با امارات گفت: قبلا هم گفته بودم که فوتبال امارات پیشرفت خوبی داشته است. احمدخلیل که بازیکن تیم ملی امارات است از 14 سالگی عضو تیم ملی جوانان امارات بوده، آنها سه برادر هستند. احمد، فیصل و علی که دو برادر آن در باشگاه الاهلی بازی کردند. من خودم احمدخلیل را زمانی که 14، 15 سال بود برای تیم ملی جوانان امارات انتخاب کردم.

وی ادامه داد: فوتبال امارات مدارس فوتبال بسیار خوبی دارد. مدارس فوتبالی از منچستر، رئال و پاری‌سن ژرمن و مهدی علی که اکنون سرمربی امارات است 8 سال است که با تیم ملی کشورش کار کرده و از رده‌های پایه به تیم ملی رسیده است. بازیکنان امارات 8 سال است که در کنار هم بازی می‌کنند و مثل یک خانواده هستند. این تیم همبستگی خوبی دارد. امارات مقابل ایران راحت تسلیم نخواهد شد.

وی ادامه داد: خط هافبک و حمله امارات بسیار خطرناک و قدرتمند است. اسماعیل مطر کاپیتان تیم که مصدوم شد و به جام ملت‌ها نیامد هم یکی از مهره‌های خوب این تیم بود. سه، چهار بازیکن کلیدی تیم امارات عضو تیم العین هستند. عمرعبدالرحمان یک بازیکن متکی به نفس و تاثیرگذار است. احمدخلیل هم بازیکن خطرناکی است در مجموع نباید به راحتی از امارات گذشت.

اخبار مرتبط
 1. با برخورد فیزیکی مخالفم/ عضویت در کمیسیون عمرانی با تاکید رهبری معظم انقلاب بوده است
 2. شرکت تمامی خانوارهای «تانی محله» در سرشماری اینترنتی نفوس مسکن
 3. برای کار سیاسی به احمدسرگوراب نیامده ام/ از عمق محرومیت این بخش باخبرم
 4. خوشحالم که فردی از همین منطقه بخشدار احمدسرگوراب شد/ حرف های زیادی در دل دارم
 5. لزوم توجه به نیروهای بومی در انجام پروژه های شهرستانی
 6. گزارش تصویری/ مراسم تودیع و معارفه بخشدار احمدسرگوراب
 7. بخشدار جدید احمدسرگوراب معارفه شد
 8. آیا رییس اداره محیط زیست شفت در حوادث سال 88 نقش داشته است؟
 9. هرآمدی رفتی در پیش دارد!
 10. بخشدار جدید احمدسرگوراب فردا معارفه می شود
 11. یک خانم نصیر محله ای برنده جایزه سرشماری اینترنتی شد
 12. 6 تن چوب قاچاق در شفت توقيف شد
 13. سرشماری اساس توسعه کشور/ سرشماری رایگان مددجویان در کمیته امداد شفت
 14. رئیس جدید پلیس راهور شهرستان شفت معارفه شد
 15. مراسم تودیع و معارفه رییس منابع طبیعی شفت برگزار شد
 16. تیرانداز شفتی به مرحله نهایی مسابقات اهداف پروازی کشور راه یافت
 17. تبلیغ ۱۰۰ مبلغ دینی به‌مناسبت دهه اول محرم در فومن و شفت
 18. بسته بودن مسجد این روستا در روز عاشورا کذب است
 19. جناب افتخاری ما هم با شما موافقیم
 20. سر شماری نفوس و مسکن نیاز آینده ماست .آینده را بی پاسخ نگذاریم “