زمان انتشار: شنبه 24 فروردین 1392 - 13:11
کد خبر : 8110

مسئولین سه قوه با محوریت حمایت از قانون، حضور مردم را طلب کنند

عاشوری: مسئولین سه قوه مجریه، مقننه و قضاییه باید انتخابات پرشوری را برگزار کنند و با حضور خود با محوریت حمایت از قانون، حضور مردم را طلب کنند

مسئولین سه قوه با محوریت حمایت از قانون، حضور مردم را طلب کنند

eryصبح شفت: ناصر عاشوری در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب با عنوان «حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی» گفت: ماهیت انقلاب اسلامی و شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی از ابتدای انقلاب تاکنون همچنان تداوم پیدا کرده است که قطعا کشورهایی نظیر آمریکا و دیگر کشورهای اروپایی این استقلال و آزادی را نمی پسندند و تنها به دنبال تامین منافع‌شان در این مملکت بودند و همیشه با انقلاب اسلامی در اختلاف بوده و هستند.

وی افزود: به لحاظ سیاسی بعد از گذشت 34 سال، انقلاب اسلامی در دولت‌های مختلف تکیه به خود و آرمان‌های رهبر فقیه و مردم فهیم خودش دارد و به عبارتی تکیه گاهش خداوند است.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان ادامه داد: بنابراین در جهت تداوم این سیاست رهبر عزیز سال 92 را سال «حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی» عنوان کردند و در حقیقت این نامگذاری نقطه عطف تاریخ انقلاب اسلامی است به دلیل اینکه باید مسیر انقلاب را با دو اولویت سیاسی و اقتصادی تداوم ببخشیم.

نماینده مردم فومن و شفت تصریح کرد: اوج تحقق این شعار می‌تواند تکیه‌گاه نظام و مسئولین به مردم باشد.

عاشوری اذعان کرد: تبلور این شعار حضور مردم در پای صندوق‌های رای است در حالی که دنیا سرمایه‌گذاری کرده و شعار دموکراسی سر می‌دهد اما نظام ما به دلیل مردم سالاری بودن موفق است.

وی بیان کرد: سیاست و اقتصاد دو مقوله جدا از هم هستند ولی در واقع لازم و ملزوم یکدیگرند زیرا هیچ کشوری نمی‌تواند استقلال اقتصادی داشته باشد اما استقلال سیاسی نداشته باشد.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان ادامه داد: وقتی شعار سیاسی ما استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است به تبع آن باید به لحاظ اقتصادی تکیه‌گاه آن خود ما باشیم، این امر به آن معنا نیست که با کشورهای دیگر در تعامل نباشیم بلکه با دنیا روابط تجاری و بازرگانی داشته باشیم و بتوانیم روی پای خود بایستیم، در عین حال که باور داریم در دهکده جهانی زندگی می‌کنیم به عزت و سربلندی و استقلال کشور خود با تعامل با دیگر کشورها کمک کنیم.

نماینده مردم شفت و فومن گفت: اوج قدرت نظام ما علی‌رغم اینکه انرژی هسته‌ای، سلاح‌های مدرن و انواع موشک‌هایی که جوانان ما تولید کردند و می‌تواند مایه مباهات و افتخار ما باشد اما سرمایه اصلی نظام ما، مردم و در واقع حلقه اصلی امنیت ملی ما هستند.

عاشوری خاطرنشان کرد: مردم با حضور خود در صحنه‌های مختلف به ویژه در دفاع مقدس توانستند توطئه‌های دشمنان را نقش برآب کنند و همواره حضور و حمایت خود از جمهوری اسلامی را ثابت کردند.

وی تاکید کرد: مسئولین سه قوه مجریه، مقننه و قضاییه باید انتخابات پرشوری را برگزار کنند و با حضور خود با محوریت حمایت از قانون نه نظرات شخصی و سلیقه‌ای، حضور مردم را طلب کنند.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان افزود: دولت و مجلس با یکدیگر به لحاظ اقتصادی همکاری داشته باشند تا سال آینده را سال شکوفایی اقتصادی جمهوری اسلامی بدانیم.

نماینده مردم شفت و فومن در پایان اذعان کرد: دولت با کنترل هزینه‌ها و ارائه راهکار و ایجاد منابع جدید اعم از گردشگری، معادن، درآمدهای مالیاتی و … فرصتی فراهم کند تا بدون تکیه بر درآمدهای نفتی بتوانیم به استقلال اقتصادی برسیم.    

اخبار مرتبط
 1. گزارش تصویری/ برگزاراری انتخابات دانش آموزی در شفت
 2. برای رویش راهی است حتی در سخت ترین شرایط/ هر قدر مسئولان کم گذاشتند، خداوند برای شفت سنگ تمام گذاشته است
 3. پاک سازی نقاط آلوده و مقابله با خرده فروشان مواد مخدر شفت
 4. منظور افتخاری مازندران بود؛ اشتباه لفظی سوء تعبیر را به دنبال داشته است
 5. سطح سواد نماینده نباید اینقدر پایین باشد/ آقای نماینده به فکر پیشرفت حوزه انتخابیه خودش باشد
 6. گزارش تصویری/ مانور دوگانه سوز نمودن نانوایی های شفت
 7. کل ایران جویبار را پایتخت کشتی ایران میداند نماینده شفت و فومن قائمشهر را!!
 8. گزارش تصویری/ واژگونی پراید به داخل رودخانه در شفت
 9. مشغول بررسی رانش زمین در منطقه هستیم/ روند پیگیری را به اطلاع عموم خواهیم رساند
 10. برخورد با خودرو جوان 36 ساله را در نصیرمحله به کام مرگ کشاند
 11. برای رسیدن تیربرق باید تا ساعت 12صبر می کردیم / نکات ایمنی در استفاده از چوب توسکا لحاظ شد
 12. افتخاری فروشی نیست/ مردم شفت و فومن نیاز به قیم ندارند
 13. با برخورد فیزیکی مخالفم/ عضویت در کمیسیون عمرانی با تاکید رهبری معظم انقلاب بوده است
 14. شرکت تمامی خانوارهای «تانی محله» در سرشماری اینترنتی نفوس مسکن
 15. برای کار سیاسی به احمدسرگوراب نیامده ام/ از عمق محرومیت این بخش باخبرم
 16. خوشحالم که فردی از همین منطقه بخشدار احمدسرگوراب شد/ حرف های زیادی در دل دارم
 17. لزوم توجه به نیروهای بومی در انجام پروژه های شهرستانی
 18. گزارش تصویری/ مراسم تودیع و معارفه بخشدار احمدسرگوراب
 19. بخشدار جدید احمدسرگوراب معارفه شد
 20. آیا رییس اداره محیط زیست شفت در حوادث سال 88 نقش داشته است؟