زمان انتشار: سه شنبه 9 تیر 1394 - 20:33
کد خبر : 66998

مسئولان فکری به حال رانندگان تاکسی بی سیم بکنند

رانندگان تاکسی بی سیم در شهر شفت با مشکلات زیادی روبه رو هستند چرا مسئولی به فکر رفع مشکلات این قشر زحمکتش نیست؟

مسئولان فکری به حال رانندگان تاکسی بی سیم بکنند

به گزارش صبح شفت، تاکسیرانی بخشی از ناوگان حمل و نقل در شهرها است که برای راحتی و آسایش مردم مورد استفاده قرار می گیرد.
رانندگان تاکسی که اکثرا افرادی زحمتکش بوده و تلاش می کنند تا نانی حلال برسر سفره های خود ببرند چندصباحی است که در شهرمان با مشکلات فراوان روبه رو شده اند و به نظر می رسد کسی هم توجه ای به مشکلات آنها ندارد.
مظلومیت این قشر زحمکتش که سعی دارد با همه سختی ها و مشقاتی که شغلشان دارد بهترین و بیشترین خدمات را به همشهریان خود ارائه دهد ولی وجود برخی از مشکلات و مسائل ایت زحمت را برایشان چندین برابر کرده است. به همین دلیل سعی کردیم با برخی از این عزیزان صحبت کنیم که در آخر موفق شدیم با یکنفر از آنها گفتگویی انجام دهیم.
هر روز با استرس بر سرکارم حاضر می شوم
راننده تاکسی بی سیم در گفتگو با خبرنگار صبح شفت، گفت: زمانی که با خود فکر می کنم، می بینم اینقدر مشکلات وجود دارد که نمی دانم از کجا شروع کنم.
وی با بیان اینکه یکی از مشکلاتی که با آن مواجه هستیم نداشتن یک جایگاه مناسب برای اسکان تاکسی های بی سیم است افزود: چند ماه گذشته در میدان انقلاب شفت تجمع می کردیم اما اکنون تصمیم گرفته شده به محل های برویم که اصلا مسافری در آنجا حضور ندارد. شهر شفت یک شهر کوچک با محورهای محدود است و تنها محوری که مسافران برای جابه جایی در آنجا تجمع می کنند میدان انقلاب شفت است .
راننده تاکسی گفت : اکنون تعدادی از ما باید روبه روی اورژانس، تعدای روبه روی دادگستری ، دانشگاه پیام نور و تعدادی نیز روبه روی بیمارستان شهر منتظر مسافر باشیم که آن هم با کرایه داخل شهری برای ما محسوب می شود. در حالی که تاکسی ها شهری به جای ما در میدان انقلاب ساکن شده و مسافران را دربستی به خارج شهر می برند .تاکسی های که بیمه خارج شهری نداشته و اگر خدانکرده با حادثه ای روبه رو شوند چه کسی باید پاسخ مسافران بی گناه را بدهد.
چرا مسئولان به فکر نبوده و جلوی این افراد را نمی گیرند و در عوض ماهایی که هم بیمه خارج شهری داریم و هم حقمان است باید در جاهای اسکان داده شویم که شاید سالی ، ماهی یکبار مسافری به پست مان بخورد.
وی مشخص نبودن کرایه ها را یکی دیگر از مشکلات این رانندگان دانست و افزود: هرساله دو ماه قبل از اتمام سال جدید تعرفه جدید کرایه های تاکسی یا پی مت تعیین می شود اما متاسفانه در شهر شفت به این صورت نبوده و هیچ اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است.
راننده تاکسی ادامه داد: میزان استاندار و نرمال تعداد تاکسی های بی سیم برای شهر شفت بین 30 تا 40 عدد است که در حال حاضر 60 تا 70 عدد بوده که اکثرا غیرفعال هستند و مسئول شرکت تاکسی بی سیم راهیان گستر شفت ادعا می کند که ظرفیت 150 عدد را نیز دارد و این براساس تصمیماتی است که شورای شهر در 5 سال گذشته گرفته است. آیا شهر شفت جزکلان شهرها محسوب می شود که باید این تعداد تاکسی داشته باشد ؟ اگر چنین بوده چرا به بقیه مسائل آن با دید کلان شهری نگاه نمی شود؟
وی به موضوع شارژ تاکسی رانندگان اشاره کردو گفت: براساس قرار داد محضری که با تعهد 5 ساله بین مسئول این شرکت با رانندگان بسته شده بود هرماه 60 هزار تومان شارژ پرداخت شود اما طی این سال ها چند بار تغییر کرده از 60 تومان به 75 بعد به 100 و اکنون به 130 هزار تومان در ماه رسیده این درحالی است که شهرهای مانند فومن ، صومعه سرا و آستانه اشرفیه که امتیاز تاکسی های آنها بیش از 45 میلیون تومان است به ترتیب 40، 60 و 90 هزار تومان در ماه شارژ پرداخت می کنند . تا جایی هم که ما می دانیم براساس قانون باید 20 درصد در نظر گرفته شود اما اینها به کدام قانون عمل کرده اند تا به این مورد عمل کنند.
هر روز 16 تا 17 ساعت از عمر خود را برروی تاکسی ها کار می کنیم و بین 50 تا 60 هزار تومان درآمد داریم که آن هم خرج استهلاک ماشین، استهلاک خود و سایر ملزومات می شود و هیچ چیزی برای پس انداز برایمان باقی نمی ماند.با همه این مسائل تعداد زیادی از رانندگان را بیمه نکرده اند، بعضی ها هنوز گواهی نامه B1ندارندو با گواهینامه B2 کارمی کنند، مجرد نمی تواند تاکسی داشته باشد اما با باندبازی و پارتی بازی در بین رانندگان تعدادی مجرد هستند، افراد بازنشسته و کارمند کمتر می توانند از این مزیت استفاده کنند اما هستند کسانی که کارمند و بازنشسته هستند و امتیاز تاکسی را گرفته اند، کارت ترددنداریم اما به تعدادی از افرادی که تاکسی شهری دارند کارت تردد داده شده است. خیلی از رانندگان تاکسی حتی پروانه ندارند، در کل مدیریتی نابسامان و نامناسب وجود دارد.
البته باید بگویم ما فقط سرقفلی تاکسی را از آقای احمدرضاصادقی گرفته ایم و از بقیه موارد بی اطلاع هستیم ما حتی از خیلی از حقوق اولیه خود برخوردار نیستیم این درحالی است که برای حل مشکلات خود به بسیاری از جاها مانند استانداری، صنعت، معدن و تجارت، بازرسی، تعزیزات چه در شهرستان و چه استان مراجعه کرده ایم اما متاسفانه کسی پاسخگویی ما نیست. حال شما بگوید که ما باید چکار کنیم ؟

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

یک دیدگاه

 1. همشهری تیر 10, 1394 در 11:45 ق.ظ - Reply

  با سلام . ابتدا عرض خسته نباشید و خدا قوت دارم خدمت رانندگان محترم تاکسی بیسیم ،
  اماچند سوال دارم که ممنون میشم جوابم رو بدین
  1. چرا و بر اساس کدام قانون تاکسی هایی که تاکسی شهر نیستند (تاکسی بی سیم) و فقط بصورت آژانسی از مسافر هذینه میگیرند باید در ایستگاههای تاکسی شهر حضور داشته باشند ؟
  2. اگر قرار است آژانس بصورت حضوری در میدان اصلی شهر مسافر بگیرد ، آیا این حق را برای سایر رانندگان در آژانس های دیگر قائل هستید که این کار را بکنند ؟
  3. در مورد تعرفه چه کسی باید پاسخ گو باشد ، راستی کرایه از میدان انقلاب تا دادگستری چقدر است؟!!!!
  4. مگر تاکسی بیسیم نباید تاکسی متر داشته باشد و بر اساس آن مبلغ را از مسافر دریافت دریافت نمایید؟
  5.اگر تعداد تاکسی بیسیم زیاد است تخلف از کدام نهاد بوده ، چرا بیش از ظرفیت شهر تاکسی بیسیم داریم ؟

 1. منظور افتخاری مازندران بود؛ اشتباه لفظی سوء تعبیر را به دنبال داشته است
 2. سطح سواد نماینده نباید اینقدر پایین باشد/ آقای نماینده به فکر پیشرفت حوزه انتخابیه خودش باشد
 3. گزارش تصویری/ مانور دوگانه سوز نمودن نانوایی های شفت
 4. کل ایران جویبار را پایتخت کشتی ایران میداند نماینده شفت و فومن قائمشهر را!!
 5. گزارش تصویری/ واژگونی پراید به داخل رودخانه در شفت
 6. مشغول بررسی رانش زمین در منطقه هستیم/ روند پیگیری را به اطلاع عموم خواهیم رساند
 7. برخورد با خودرو جوان 36 ساله را در نصیرمحله به کام مرگ کشاند
 8. برای رسیدن تیربرق باید تا ساعت 12صبر می کردیم / نکات ایمنی در استفاده از چوب توسکا لحاظ شد
 9. افتخاری فروشی نیست/ مردم شفت و فومن نیاز به قیم ندارند
 10. با برخورد فیزیکی مخالفم/ عضویت در کمیسیون عمرانی با تاکید رهبری معظم انقلاب بوده است
 11. شرکت تمامی خانوارهای «تانی محله» در سرشماری اینترنتی نفوس مسکن
 12. برای کار سیاسی به احمدسرگوراب نیامده ام/ از عمق محرومیت این بخش باخبرم
 13. خوشحالم که فردی از همین منطقه بخشدار احمدسرگوراب شد/ حرف های زیادی در دل دارم
 14. لزوم توجه به نیروهای بومی در انجام پروژه های شهرستانی
 15. گزارش تصویری/ مراسم تودیع و معارفه بخشدار احمدسرگوراب
 16. بخشدار جدید احمدسرگوراب معارفه شد
 17. آیا رییس اداره محیط زیست شفت در حوادث سال 88 نقش داشته است؟
 18. هرآمدی رفتی در پیش دارد!
 19. بخشدار جدید احمدسرگوراب فردا معارفه می شود
 20. یک خانم نصیر محله ای برنده جایزه سرشماری اینترنتی شد