زمان انتشار: شنبه 4 خرداد 1392 - 20:56
کد خبر : 14804

مردم باید به اداره کشور بازگردند/ با سیاه‌نمایی مخالفم

محسن رضایی تاکید کرد که کشور ما از مقتدرترین کشورهای منطقه است و موشک‌های ما از چندهزار کیلومتر عبور می‌کند

به گزارش صبح شفت به نقل از فارس، محسن رضایی کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با حضور در برنامه «با دوربین» شبکه اول سیما در اولین برنامه انتخاباتی خود در رسانه ملی، با بیان اینکه نیازی به معرفی خود نمی‌بینم، اظهار داشت: در این برنامه می‌خواهم از دغدغه‌ها و مشکلات جامعه و امیدها و شوق‌های ملت ایران صحبت کنم.

وی افزود: بنده در حوادث بسیاری شرکت کرده‌ام و در یک ماه گذشته به 250 شهرستان و 40 دانشگاه رفته‌ام و با بسیاری از طبقات مختلف مردم صحبت کردم اما یک حادثه تکان‌دهنده اخیراً برایم پیش آمد.

رضایی ادامه داد: آن حادثه صحبت‌های پدر سه شهید بود که حرفی زد و مرا تکان داد. او به من گفت آقای رضایی بنده 5 فرزند دارم که هر 5 نفر آنها بیکارند و حدود 600 هزار تومان از بنیاد شهید حقوق می‌گیرم و به آنها می‌دهم و تا کنون 10 میلیون تومان خرج کرده‌ام و سه نفر آنها لیسانس و دو فرزند دیگرم فوق لیسانس هستند.

کاندیدای یازدهمین انتخابات ریاست‌جمهوری تأکید کرد: آیا بازید زندگی مردم ما به اینگونه باشد و در فقر و گرانی و بیکاری به سر ببرند، حتماً این وضعیت شایسته ملت بزرگ ما نیست و باید آن را تغییر دهیم. البته تنها این مورد نبود و افراد مختلفی از روستائیان و کشاورزان با من صحبت کردند.

وی ادامه داد: وجود فقر و بیکاری و گرانی با تحریم‌های اقتصادی خوب نیست. فشار بر زندگی مردم بالاست.

رضایی خاطرنشان کرد: از طرف دیگر فساد، رشوه و تبعیض در اداره کشور از حد معمول خود تجاوز کرده است البته این موضوعات در همه کشورها وجود دارد اما در ایران تشدید شده است. مسائلی در اداره کشور ورود کرده که کارآمدی لازم را از دستگاه‌ها گرفته است.

وی افزود: از سوی دیگر ما شاهد سقوط ارزش پول ملی هستیم. پول ملی از نوامیس ونمادهای هویت یک کشور است. پول ملی ما در حال سقوط است و می‌خواهند آن را ساقط کنند.

کاندیدای یازدهمین انتخابات ریاست‌جمهوری در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: هم با سیاه‌نمایی و هم با کسانی که مردم را خواب می‌کنند و می‌گویند هیچ مشکلی در کشور نیست، مخالفم. این نگاه‌ها به کشور ما ضربه می‌زند.

رضایی با اشاره به توان ایران در حوزه‌های دفاعی و امنیتی تأکید کرد: کشور ما از مقتدرترین کشورهای منطقه است و موشک‌های ما از چندهزار کیلومتر عبور می‌کند اما در گوشت مرغ مانده‌ایم. ما باید به جای سیاه‌نمایی واقع‌نمایی داشته باشیم.

رضایی با بیان اینکه باید به اقتصاد و زندگی مردم توجه کنیم، گفت: باید زندگی، اقتصاد، فرهنگ و معماری که مربوط به تمدن کشور را درست کنیم.

وی با انتقاد از سیاه‌نمایی و ندیدن مشکلات کشور اظهار داشت: ملتی که به خواب برود از توانایی‌هایش استفاده نمی‌کند و بنده کسانی که دغدغه‌ها و نگرانی‌ها را تبدیل به یأس می‌کنند قبول ندارم. من واقع‌بینی را انتخاب کرده‌ام.

کاندیدای یازدهمین انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه چند اشکال اساسی در اداره کشور داریم، گفت: این اشکالات باید حل شود و در این صورت جهشی بزرگی خواهیم داشت.

وی افزود: اشکال اول این است که سفره دولت و مردم از هم جدا شده است. دولت نفت را می‌فروشد و یا به کارکنانش می‌دهد و یا اتوبان و سد می‌سازد و مردم هم کشاورزی می‌کنند و زندگیشان را می‌چرخانند این دو سفره باید یکی شود.

رضایی خاطرنشان کرد: مردم باید به اداره کشور برگردند و اقتصاد و فرهنگ باید به دست مردم بیافتد. دولت باید نقش اصلی خود را ایفاء کند.

وی در ادامه سخنانش تصریح کرد: دوران سعی و خطا در کشورمان تمام شده است، نمی‌توان دولت دیگری بیاید و سعی و خطا انجام دهد اینجا آزمایشگاه نیست، اینجا مقتدرترین کشور منطقه است.

رضایی با بیان اینکه نمی‌توانیم هندوانه‌های بازنشده را بعد از خرید باز کنیم، گفت: بنده اخطار می‌کنم به همه فعالان سیاسی، مردم و دوست‌داران انقلاب که به دوران سعی و خطا پایان بدهیم. نظام، مقام معظم رهبری و مردم دیگر تحمل شعار دادن و سعی و خطا را ندارند.

کاندیدای یازدهمین انتخابات ریاست‌جمهوری ادامه داد: توصیه می‌کنم همه دست به دست هم دهند و به جای همه با من باشند همه با هم باشند و وحدت کلمه اول انقلاب را ایجاد کنند. مطمئناً وقتی مقام معظم رهبری باشد مشکلی پیش نمی‌آید.

رضایی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: قریب 20 سال است که این دغدغه‌ها در فرزندان امام و سربازان رهبری موجب تحرک ما شده است و با هر سه دولت همکاری کردیم و در مجمع تشخیص مصلحت نظام، چشم‌انداز کشور را روشن کردیم و خدمت مقام معظم رهبری ارائه کردیم و ایشان نیز آن را اصلاح کردند.

وی افزود: این موضوعات به دولت‌های گذشته ابلاغ شد اما دستاوردهای کمی داشت که اگر به آنها عمل می‌شد باید خیلی جلوتر می‌بودیم.

رضایی با اشاره به گلایه‌های مردم از وضع اقتصاد و بیکاری گفت: جوانی به من گفت که عزتم شکسته می‌شود و مادرانی که با تمام وجود رهبری و نظام را قبول داشتند نگران آینده فرزندانشان بودند. اینها انگیزه حضور ما را در انتخابات ایجاد کرد.

کاندیدای یازدهمین انتخابات ریاست‌جمهوری با اشاره به اینکه برای چندمین بار ثبت‌نام کرده است، گفت: اگر هشدارهایی که داده بودیم عمل می‌شد نیازی نبود ما به صحنه بیاییم البته به اخطارهایی که الآن هم می‌دهیم توجه نمی‌شود. به این دلیل خودم را در معرض انتخاب مردم قرار دادم.

رضایی با بیان اینکه دولت باید درست شود اظهار داشت: اینکه تیمی بیاید و تیمی برود کار درست نمی‌شود هر سه دولت که آمد و رفت با وجود اینکه در خیلی از مباحث از جمله اقتصاد با هم اختلاف نظر داشتند اما نکات مشترکی هم داشتند در هر سه دولت رشد اقتصاد 4درصد بود و شاهد گرانی و تورم بودیم.

وی با بیان اینکه وضع موجود برآورد همه دولت‌ها و مجلس‌هایی بوده که آمدند و رفتند، گفت: بایستی در مسئله دولت یک تغییر اساسی دهیم که من آن را نوسازی دولت نامیدم که این نوسازی هم در رفتار، ساختار، کارکرد و مدیریت دولت است.

اخبار مرتبط
 1. مراسم سالروز شهادت امام سجاد(ع) در شفت برگزار شد+تصاویر
 2. تصادف شدید پژو و پیکان وانت در شفت+تصاویر
 3. مصدومین تصادف امروز به رشت منتقل شدند
 4. مردم نگران نباشند/ سوخت کافی بدست مردم منطقه خواهد رسید
 5. ورزشکار شفتی قهرمان مسابقات کیک بوکسینگ جمهوری آذربایجان شد
 6. شاخ به شاخ شدن با پژو، خودروی پراید را نصف کرد+تصاویر
 7. نبود نفت سفید مشکل حاد اهالی شهرک امامزاده ابراهیم/ مسوولین این مشکل را برطرف نمایند
 8. گزارش تصویری/ برگزاراری انتخابات دانش آموزی در شفت
 9. برای رویش راهی است حتی در سخت ترین شرایط/ هر قدر مسئولان کم گذاشتند، خداوند برای شفت سنگ تمام گذاشته است
 10. پاک سازی نقاط آلوده و مقابله با خرده فروشان مواد مخدر شفت
 11. منظور افتخاری مازندران بود؛ اشتباه لفظی سوء تعبیر را به دنبال داشته است
 12. سطح سواد نماینده نباید اینقدر پایین باشد/ آقای نماینده به فکر پیشرفت حوزه انتخابیه خودش باشد
 13. گزارش تصویری/ مانور دوگانه سوز نمودن نانوایی های شفت
 14. کل ایران جویبار را پایتخت کشتی ایران میداند نماینده شفت و فومن قائمشهر را!!
 15. گزارش تصویری/ واژگونی پراید به داخل رودخانه در شفت
 16. مشغول بررسی رانش زمین در منطقه هستیم/ روند پیگیری را به اطلاع عموم خواهیم رساند
 17. برخورد با خودرو جوان 36 ساله را در نصیرمحله به کام مرگ کشاند
 18. برای رسیدن تیربرق باید تا ساعت 12صبر می کردیم / نکات ایمنی در استفاده از چوب توسکا لحاظ شد
 19. افتخاری فروشی نیست/ مردم شفت و فومن نیاز به قیم ندارند
 20. با برخورد فیزیکی مخالفم/ عضویت در کمیسیون عمرانی با تاکید رهبری معظم انقلاب بوده است