زمان انتشار: جمعه 6 تیر 1393 - 23:21
کد خبر : 49723

ایران 3 – 1 لهستان؛ لِهستان، لِه شد

ملی پوشان تیم ملی ایران موفق شدند در سه ست لهستان را درهم بکوبند

ایران 3 – 1 لهستان؛ لِهستان، لِه شد

به گزارش صبح شفت به نقل از طرفداری، یکی از حساس ترین بازی های این هفته لیگ جهانی، دو تیم ایران و لهستان به مصاف یکدیگر رفتند.

 سـت اول:

در ست اول، علیرغم برتری ایران در امتیازهای آغازین، اما این سرخ پوشان لهستانی بودند که ابتدا به امتیاز 8 رسیدند. در ادامه بازی به شکل متعادلی دنبال شد تا اینکه در نهایت ایران موفق شد با گرفتن دو امتیاز پیاپی، به امتیاز 16 برسد تا وقت استراحت فنی، با امتیاز ایران به دست بیاید. در ادامه اما در همان ابتدا ملی پوشان کشورمان موفق شدند اختلاف را بیشتر کنند و به دو برسانند، اختلافی که کمی بعد تر جبران شد و دو تیم در امتیاز 18 برابر شدند. اما بازهم این ملی پوشان کشورمان بودند که برتری را از آن خود کردند و به همین دلیل سرمربی لهستان وقت استراحت را درخواست داد. این وقت استراحت پاسخ داد و دو تیم خیلی سریع در امتیاز 20 برابر شدند. حتی کار به جایی کشید که لهستان به امتیاز 21 رسید و این بار کواچ بود که تقاضای زمان استراحت کرد. اما این زمان استراحت فنی برای ایران بی فایده بود و در نهایت با آبشار بد شهرام محمودی، لهستان در ست اول با نتیجه 25-23 به پیروزی رسید.

 

ست دوم:

ست دوم سرویس های خوب قائمی باعث شد ایران پیش بیفتد و در ادامه با حفظ همین روند، ایران موفق شد خیلی زود به امتیاز 8 برسد. در ادامه این باز هم بازیکنان فوق العاده ایران بودند که توانستند بر پولیش ها چیره شوند و اختلاف را به 5 برسانند تا مربی لهستان، مجبور به تقاضای زمان استراحت شود. این زمان استراحت فایده نداشت و ایران با بیشتر کردن اختلاف، با داشتن 7 امتیاز اختلاف به امتیاز 16 رسید. پس از این زمان، چند تغییر در ترکیب لهستان ایجاد شد، در نهایت اما هیچکدام از این اتفاقات در بازی تاثیر گذار نبود و در نهایت لهستان با امتیاز 25-16 ست دوم را واگذار کرد و در هم کوبیده شد.

 

ست سـوم:

در ست سوم ایران مقتدر تر از ست قبل کار خود را آغاز کرد؛ امتیازات پیاپی ایران باعث شد تا سرمربی لهستان چندین وقت استراحت فنی را درخواست کند؛ اما سروقامتان تیم ملی کشورمان اجازه هیچ حرکتی را به سرخ پوشان لهستانی ندادن و اختلاف را بیشتر و بیشتر کردند. در این بین دفاع های خوب روی تور غلامی و موسوی، و سرویس های فوق العاده موسوی و میرزاجانچور و البته دریافت های علی ظریف باعث شد ایران اختلاف را به بیشترین حد ممکن برساند. در نهایت نیز لهستان با نتیجه 25-11 درهم کوبیده شد و در ست سوم تحقیر شد تا با روحیه ای خورد شده پا به ست چهارم بگذارد.

 

سـت چهارم:

هرچند سه امتیاز اول ست به لهستان رسید، اما در ادامه بازی فوق العاده سفید پوشان ایرانی کار را به جایی رساند که لهستان با دو امتیاز اختلاف عقب افتاد. در این بین شهرام محمودی به علت صحبت های خود با کارت زرد جریمه شد. در ادامه ست ایران موفق شد با دفاع های غلامی و سرویس های خوب موسوی اختلاف را بیشتر کند. روند خوب ملی پوشان ایران با توجه به جو خوب ورزشگاه درحالی ادامه داشت که اختلاف به 4 رسید. پس از وقت دوم استراحت فنی اما باز هم ملی پوشان تصمیم به زیر فشار گرفتن لهستان گرفتند و ایران موفق شد با دفاع های خوب میرزاجانپور و سرویس هایی خوب اختلاف را به 7 برسانند. در نهایت نیز لهستان با نتیجه 25 -19 مغلوب شدو ایران پیروز این دیدار شد.

 

بازی بعدی این دو تیم روز یکشنبه در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد. ایران در صورتی که موفق شود در بازی دوم نیز با نتیجه 3-0 یا 3-0 پیروز شود، می تواند برای کسب عنوان سرگروهی با ایتالیا رقابت کند.

اخبار مرتبط
 1. با برخورد فیزیکی مخالفم/ عضویت در کمیسیون عمرانی با تاکید رهبری معظم انقلاب بوده است
 2. شرکت تمامی خانوارهای «تانی محله» در سرشماری اینترنتی نفوس مسکن
 3. برای کار سیاسی به احمدسرگوراب نیامده ام/ از عمق محرومیت این بخش باخبرم
 4. خوشحالم که فردی از همین منطقه بخشدار احمدسرگوراب شد/ حرف های زیادی در دل دارم
 5. لزوم توجه به نیروهای بومی در انجام پروژه های شهرستانی
 6. گزارش تصویری/ مراسم تودیع و معارفه بخشدار احمدسرگوراب
 7. بخشدار جدید احمدسرگوراب معارفه شد
 8. آیا رییس اداره محیط زیست شفت در حوادث سال 88 نقش داشته است؟
 9. هرآمدی رفتی در پیش دارد!
 10. بخشدار جدید احمدسرگوراب فردا معارفه می شود
 11. یک خانم نصیر محله ای برنده جایزه سرشماری اینترنتی شد
 12. 6 تن چوب قاچاق در شفت توقيف شد
 13. سرشماری اساس توسعه کشور/ سرشماری رایگان مددجویان در کمیته امداد شفت
 14. رئیس جدید پلیس راهور شهرستان شفت معارفه شد
 15. مراسم تودیع و معارفه رییس منابع طبیعی شفت برگزار شد
 16. تیرانداز شفتی به مرحله نهایی مسابقات اهداف پروازی کشور راه یافت
 17. تبلیغ ۱۰۰ مبلغ دینی به‌مناسبت دهه اول محرم در فومن و شفت
 18. بسته بودن مسجد این روستا در روز عاشورا کذب است
 19. جناب افتخاری ما هم با شما موافقیم
 20. سر شماری نفوس و مسکن نیاز آینده ماست .آینده را بی پاسخ نگذاریم “