زمان انتشار: پنجشنبه 2 بهمن 1393 - 16:04
کد خبر : 60353

لزوم به‌ کار بستن عزم ملی برای انتشار پیام رهبری به جوانان غربی

استاد دانشگاه تهران با بیان اینکه ذهن جوانان اروپایی و آمریکایی برای درک حقایق بسیار گیراست، گفت: پیام رهبری در موقعیت فعلی برای تأثیرگذاری بر افکار عمومی دنیا بر اساس حقایق اسلام ناب محمدی(ص) است.

به گزارش صبح شفت،فواد ایزدی استاد دانشگاه تهران و کارشناس مسائل آمریکا در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، در پاسخ به سوالی در خصوص استراتژی پیام مقام معظم رهبری به جوانان اروپا و آمریکای شمالی و چگونگی تأثیرگذاری بر افکار عمومی غرب، گفت: برخی از افراد حاضر در کشورهای اروپا و آمریکای شمالی اصالتا آدم‌های بدی نیستند ولی تحت تأثیر تبلیغات صهیونیستی و سیاستمداران هماهنگ با نهادهای قدرت و ثروت که مخالف اسلام هستند، قرار دارند.

وی افزود: جنگ و درگیری در حوزه فکری برای جذب جوانان از سوی گروه‌های مختلف وجود دارد که از یک طرف اسلام ناب محمدی (ص) که تعبیر حضرت امام خمینی (ره) است را در این خصوص داریم که پرچمدار این اسلام در دنیا مقام معظم رهبری می‌باشند و از طرف دیگر هم نهادهای صهیونیستی در پی تشویش اذهان عمومی کشورهای غربی هستند.

ایزدی با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به جوانان اروپا و آمریکای شمالی اظهار داشت: اقدام ایشان در ارسال پیام برای جوانان این بخش از دنیا برای متوجه کردن آنها به حقایق بوده است و هدف ایشان هم تنها جوانان این خطه بوده نه سیاستمداران.

این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: جوانان اروپا و آمریکای شمالی به خوبی قابلیت درک پیام‌هایی نظیر پیام مقام معظم رهبری را دارند چون ذهن آنها قابلیت درک خوبی از حقایق دنیا را دارد.

این عضو هیأت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران گفت: پیام مقام معظم رهبری بسیار درست و حرکتی عالی در موقعیت فعلی بود زیرا غرب تلاش کرده که نگاه خاصی از اسلام را القا کند.

ایزدی با انتقاد از عدم بهره‌برداری و تأثیرگذاری از دیپلماسی عمومی در دنیا از اوایل انقلاب تاکنون، گفت: باید بتوانیم با تأثیرگذاری بر افکار عمومی اقدامات خود را پیگیری کنیم ولی متأسفانه آنطور که شایسته بوده در این راه ورود پیدا نکردیم و با سرعتی که فضای رسانه‌ها در دنیا دارند نتوانسته‌ایم هماهنگ شویم و از آنها عقب افتاده‌ایم.

وی افزود: برای تأثیرگذاری و انتشار پیام مقام معظم رهبری در اروپا و آمریکا به این دلیل که رسانه‌های غربی حتما این موضوع را انتشار نخواهند داد باید تلاش کنیم تا با عزم ملی با توجه به اهمیت فراوان افکار عمومی در معادلات بین‌المللی این کار را انجام دهیم تا وضعیت‌مان از حالت فعلی که مطلوب هم نیست به سمت شرایط بهتر تغییر پیدا کند.

ایزدی خاطرنشان کرد: برای تأثیرگذاری بر افکار عمومی منطقه اروپا و آمریکا نیاز به عزم و برنامه ملی است و خیلی حیف است که رهبری گرانقدر انقلاب وقتی که پیام خوبی را ارسال کرده‌‌اند به گوش مخاطب نرسد.

این استاد دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: به هیچ وجه انتظار نداریم که طرف غربی پیام رهبر مسلمانان جهان را به مخاطب جوان خود برساند ولی باید زیرساخت‌هایی را برای تأثیرگذاری بر افکار عمومی غربی از قبل هماهنگ می‌کردیم؛ هر چند که هم‌اکنون هم دیر نیست.

وی افزود: نهادهای سنتی ما در حوزه تأثیرگذاری بر افکار عمومی غرب خیلی موفق عمل نکرده‌اند و همانطور که کشور نیازمند انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای بوده و امکانات کشور را برای این هدف بسیج کرد باید برای رساندن پیام اصلی مقام معظم رهبری به غرب هم اهمیت بالایی را قائل شویم.

اخبار مرتبط
 1. پاک سازی نقاط آلوده و مقابله با خرده فروشان مواد مخدر شفت
 2. منظور افتخاری مازندران بود؛ اشتباه لفظی سوء تعبیر را به دنبال داشته است
 3. سطح سواد نماینده نباید اینقدر پایین باشد/ آقای نماینده به فکر پیشرفت حوزه انتخابیه خودش باشد
 4. گزارش تصویری/ مانور دوگانه سوز نمودن نانوایی های شفت
 5. کل ایران جویبار را پایتخت کشتی ایران میداند نماینده شفت و فومن قائمشهر را!!
 6. گزارش تصویری/ واژگونی پراید به داخل رودخانه در شفت
 7. مشغول بررسی رانش زمین در منطقه هستیم/ روند پیگیری را به اطلاع عموم خواهیم رساند
 8. برخورد با خودرو جوان 36 ساله را در نصیرمحله به کام مرگ کشاند
 9. برای رسیدن تیربرق باید تا ساعت 12صبر می کردیم / نکات ایمنی در استفاده از چوب توسکا لحاظ شد
 10. افتخاری فروشی نیست/ مردم شفت و فومن نیاز به قیم ندارند
 11. با برخورد فیزیکی مخالفم/ عضویت در کمیسیون عمرانی با تاکید رهبری معظم انقلاب بوده است
 12. شرکت تمامی خانوارهای «تانی محله» در سرشماری اینترنتی نفوس مسکن
 13. برای کار سیاسی به احمدسرگوراب نیامده ام/ از عمق محرومیت این بخش باخبرم
 14. خوشحالم که فردی از همین منطقه بخشدار احمدسرگوراب شد/ حرف های زیادی در دل دارم
 15. لزوم توجه به نیروهای بومی در انجام پروژه های شهرستانی
 16. گزارش تصویری/ مراسم تودیع و معارفه بخشدار احمدسرگوراب
 17. بخشدار جدید احمدسرگوراب معارفه شد
 18. آیا رییس اداره محیط زیست شفت در حوادث سال 88 نقش داشته است؟
 19. هرآمدی رفتی در پیش دارد!
 20. بخشدار جدید احمدسرگوراب فردا معارفه می شود