زمان انتشار: پنجشنبه 2 بهمن 1393 - 16:06
کد خبر : 60356

قدم زدن ظریف با کری از سر غفلت نبوده

عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه قدم زدن ظریف با وزیر خارجه آمریکا از سر غفلت نبوده است، گفت: پیام سفر آقای وزیر به فرانسه در چنین شرایطی همراهی با نظام سلطه و غرب است.

به گزارش صبح شفت،جواد کریمی‌قدوسی نماینده مشهد و کلات و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به قدم زدن محمدجواد ظریف امور وزیر خارجه کشورمان با «جان کری» وزیر خارجه آمریکا در خیابان‌های ژنو، اظهار داشت: ارزیابی ما از عملکرد آقای ظریف در 1.5 سال گذشته این است که این اقدام او که در شرایط خاصی رخ داده از سر غفلت نبوده و افکار عمومی دنیا و ایران نیز باید این موضوع را بدانند.

وی افزود: آقای ظریف بنابر ادعای خودش یک دیپلمات کهنه‌کار و کارکشته به خصوص در عرصه دیپلماسی غربی است و همچنین او تربیت‌یافته نظام دیپلماسی در آمریکاست لذا آقای ظریف با الفبای دیپلماسی غربی کاملاً آشناست؛ اینکه ما بگوییم شاید آقای ظریف غفلت کرده و در چنین مقطع و شرایط مهمی نمی‌دانسته عواقب این نوع رفتارهای نادرست دیپلماتیک چه مسائلی را به همراه دارد، بی‌تردید دور از واقعیت است لذا ایشان عالماً و عامداً دست به اینگونه اقدامات زده و البته این اقدام اول و آخر او هم نبوده است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه تصریح کرد: ما در گذشته نه چندان دور شاهد مواضع آقای وزیر در مورد موضوع اسرائیل و توان دفاعی ایران و همچنین بحث مقاومت و رفتارهایی که او در نشست‌های سازمان ملل و اجلاس‌های عمومی و نیویورک از خودش نشان داده، بوده‌ایم و این اقدام آخر او هم در راستای همان اقدامات گذشته بوده است.

کریمی‌قدوسی بر همین اساس تأکید کرد: ما هدف از اینگونه رفتارها را القای این موضوع به افکار عمومی در داخل کشور می‌دانیم که گویی دیگر زمان آنکه ملت ایران بخواهد بر اساس سیاست منقبض خارجی خودشان رفتارهای دیپلماتیک در دنیا داشته باشند، گذشته است و بایستی مانند دیگر کشورها، در چارچوب نظریات کشورهای غربی دیپلماسی‌مان را تنظیم کنیم.

وی اضافه کرد: غربی‌ها می‌خواهند ما جزئی از نقشه و طرح نظام جهانی آنان باشیم، در آن طرح و نقشه نظام جهانی هم بایستی در اینگونه مواقع از کنار چنین حقایقی که متوجه افکار عمومی ملت‌ها و ادیان می‌شود و توهین به مظهر ایمان و اعتقاد 1.5 میلیارد مسلمان و جسارت به پیامبر است، بی‌تفاوت عبور کنیم، لذا خود آقای ظریف می‌خواهد نهادی از تفکری که باید در ایران حاکم شود، قرار گیرد، ظریف با علم به اینکه این اتفاق در فرانسه افتاده که کاملاً طراحی شده هم بود و همچنین به خوبی نسبت به عکس‌العمل امت اسلامی نیز واقف بود، به فرانسه رفت.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: سفر وزیر خارجه در چنین شرایطی به فرانسه چه پیامی می‌تواند داشته باشد جزء اینکه ما با نظام سلطه و غرب می‌خواهیم همراهی داشته باشیم؟! و از خودمان حساسیت نشان نمی‌دهیم؟! مردم بایستی بار دیگر تجدیدنظر کنند و از سیاست خارجی فعلی دست بردارند.

اخبار مرتبط
 1. مصدومین تصادف امروز به رشت منتقل شدند
 2. مردم نگران نباشند/ سوخت کافی بدست مردم منطقه خواهد رسید
 3. ورزشکار شفتی قهرمان مسابقات کیک بوکسینگ جمهوری آذربایجان شد
 4. شاخ به شاخ شدن با پژو، خودروی پراید را نصف کرد+تصاویر
 5. نبود نفت سفید مشکل حاد اهالی شهرک امامزاده ابراهیم/ مسوولین این مشکل را برطرف نمایند
 6. گزارش تصویری/ برگزاراری انتخابات دانش آموزی در شفت
 7. برای رویش راهی است حتی در سخت ترین شرایط/ هر قدر مسئولان کم گذاشتند، خداوند برای شفت سنگ تمام گذاشته است
 8. پاک سازی نقاط آلوده و مقابله با خرده فروشان مواد مخدر شفت
 9. منظور افتخاری مازندران بود؛ اشتباه لفظی سوء تعبیر را به دنبال داشته است
 10. سطح سواد نماینده نباید اینقدر پایین باشد/ آقای نماینده به فکر پیشرفت حوزه انتخابیه خودش باشد
 11. گزارش تصویری/ مانور دوگانه سوز نمودن نانوایی های شفت
 12. کل ایران جویبار را پایتخت کشتی ایران میداند نماینده شفت و فومن قائمشهر را!!
 13. گزارش تصویری/ واژگونی پراید به داخل رودخانه در شفت
 14. مشغول بررسی رانش زمین در منطقه هستیم/ روند پیگیری را به اطلاع عموم خواهیم رساند
 15. برخورد با خودرو جوان 36 ساله را در نصیرمحله به کام مرگ کشاند
 16. برای رسیدن تیربرق باید تا ساعت 12صبر می کردیم / نکات ایمنی در استفاده از چوب توسکا لحاظ شد
 17. افتخاری فروشی نیست/ مردم شفت و فومن نیاز به قیم ندارند
 18. با برخورد فیزیکی مخالفم/ عضویت در کمیسیون عمرانی با تاکید رهبری معظم انقلاب بوده است
 19. شرکت تمامی خانوارهای «تانی محله» در سرشماری اینترنتی نفوس مسکن
 20. برای کار سیاسی به احمدسرگوراب نیامده ام/ از عمق محرومیت این بخش باخبرم