زمان انتشار: جمعه 14 آذر 1393 - 12:02
کد خبر : 58557

فراخوان عمومی سرمایه‌گذاری تولید پارچه مشکی در کشور

مدیرکل صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: فراخوان عمومی سرمایه‌گذاری برای تولید پارچه مشکی در کشور را اعلام می‌کنیم

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، نازگل نصرالهی عصر امروز در بازدید از شرکت ایران پوپلین با اشاره به اینکه ایجاد دوزندگی‌ها در اندازه بزرگ از اولویت‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت است اظهار کرد: از تمام صنعتگرانی که تمایل داشته باشند در بخش دوزندگی صنعتی و تولید پارچه مشکی سرمایه‌گذاری کنند، دعوت می‌کنیم.

وی به سومین فراخوان عمومی برای تولید پارچه مشکی در کشور اشاره کرد و افزود: اکنون پارچه مشکی در کشور تولید می‌شود اما مقدار و کیفیت آن از تنوع لازم برخوردار نیست.

نصرالهی با بیان اینکه دعوت برای سرمایه‌گذاری در تولید پارچه مشکی به صورت عام است، تصریح کرد: ایجاد دو یا سه واحد بزرگ صنعتی برای تولید پارچه مشکی با تنوع و کیفیت مناسب مد نظر است.

مدیرکل صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت به نحوه حمایت دولت از واحدهای صنعتی تولید پارچه مشکی در کشور اشاره کرد و گفت: اگر واحدهای مذکور پس از تولید نگرانی‌هایی نسبت به فروش محصول خود در بازار داشته باشند آماده هستیم از آنها حمایت کنیم.

وی ادامه داد: اگر صنعتگران بتوانند 30 یا 40 میلیون متر مربع پارچه مشکی در انواع و کیفیت‌های مختلف در کشور تولید کنند در صورت ایجاد مشکل به دلیل واردات و بازار فروش، وزارت صنعت، معدن و تجارت آمادگی دارد حمایت‌های لازم را انجام دهد.

نصرالهی در ادامه با بیان اینکه بازسازی صنایع نساجی از سال 80 در کشور آغاز شده است، بیان کرد: محصولات نساجی به طرف تولیدات نهایی هدایت شده است.

*واردات سالانه 300 میلیون دلار ماشین‌آلات نساجی به کشور

مدیرکل صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت به وجود کمبود در واحدهای نساجی اشاره کرد و یادآور شد: در مدت پنج سال گذشته، سالانه 300 میلیون دلار واردات ماشین‌آلات نساجی به کشور داشتیم و این موضوع نشان‌دهنده نوسازی و بازسازی صنعت نساجی در کشور است.

وی با تاکید براینکه امکان توسعه صنعت نساجی در کشور وجود دارد، خاطرنشان کرد: وجود مشکلات بانکی و … در توسعه صنعت نساجی تاثیرگذار است.

نصرالهی خواستار جلوگیری از کالای قاچاق نساجی به کشور شد و اظهار کرد: صنعت نساجی سهم موثری در اشتغالزایی دارد.

مدیرکل صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه ایجاد ارزش افزوده در قاچاق و واردات پوشاک از رده خارج شده تاثیرگذار است، تصریح کرد: در جلوگیری از واردات پوشاک از رده خارج شده مقداری بی‌توجهی شده است.

وی خواستار هدایت واردات پوشاک به طرف کالای با کیفیت بالاتر شد و افزود: پرداخت حقوق ورودی گمرکی مناسب در واردات پوشاک موجب رشد صنعت نساجی می‌شود.

نصرالهی با اشاره به تامین 60 درصد پارچه مورد نیاز کشور در داخل، بیان کرد: 100 درصد نخ مورد نیاز کشور در داخل تولید می‌شود.

* تولید روزانه 16 تن نخ ریسندگی در شرکت ایران پوپلین

مدیرعامل شرکت ایران پوپلین نیز در جریان بازدید مذکور به راه‌اندازی این شرکت از سال 52 اشاره کرد و گفت: روزانه 16 تن انواع نخ ریسندگی در شرکت ایران پوپلین تولید می‌شود.

باقر لطیفی ظرفیت تولید سالانه شرکت ایران پوپلین را 2 میلیون و 420 هزار متر مربع پارچه عنوان کرد و افزود: 440 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شرکت مذکور است.

وی با اشاره به اشتغال 400 نفر در شرکت ایران پوپلین، بیان کرد: شرکت مذکور در زمینی به مساحت 250 هزار متر مربع و زیربنای 116 هزار متر مربع احداث شده است.

لطیفی تولید پارچه را به سفارش مشتری دانست و تصریح کرد: انواع ملافه و پارچه نظامی در شرکت ایران پوپلین تولید می‌شود.

اخبار مرتبط
 1. با برخورد فیزیکی مخالفم/ عضویت در کمیسیون عمرانی با تاکید رهبری معظم انقلاب بوده است
 2. شرکت تمامی خانوارهای «تانی محله» در سرشماری اینترنتی نفوس مسکن
 3. برای کار سیاسی به احمدسرگوراب نیامده ام/ از عمق محرومیت این بخش باخبرم
 4. خوشحالم که فردی از همین منطقه بخشدار احمدسرگوراب شد/ حرف های زیادی در دل دارم
 5. لزوم توجه به نیروهای بومی در انجام پروژه های شهرستانی
 6. گزارش تصویری/ مراسم تودیع و معارفه بخشدار احمدسرگوراب
 7. بخشدار جدید احمدسرگوراب معارفه شد
 8. آیا رییس اداره محیط زیست شفت در حوادث سال 88 نقش داشته است؟
 9. هرآمدی رفتی در پیش دارد!
 10. بخشدار جدید احمدسرگوراب فردا معارفه می شود
 11. یک خانم نصیر محله ای برنده جایزه سرشماری اینترنتی شد
 12. 6 تن چوب قاچاق در شفت توقيف شد
 13. سرشماری اساس توسعه کشور/ سرشماری رایگان مددجویان در کمیته امداد شفت
 14. رئیس جدید پلیس راهور شهرستان شفت معارفه شد
 15. مراسم تودیع و معارفه رییس منابع طبیعی شفت برگزار شد
 16. تیرانداز شفتی به مرحله نهایی مسابقات اهداف پروازی کشور راه یافت
 17. تبلیغ ۱۰۰ مبلغ دینی به‌مناسبت دهه اول محرم در فومن و شفت
 18. بسته بودن مسجد این روستا در روز عاشورا کذب است
 19. جناب افتخاری ما هم با شما موافقیم
 20. سر شماری نفوس و مسکن نیاز آینده ماست .آینده را بی پاسخ نگذاریم “