زمان انتشار: چهارشنبه 1 بهمن 1393 - 21:58
کد خبر : 60256

عزیزی: ایرانی‌ام، اما از فوتبال امارات لذت بُردم/ دیدید عبدالرحمن 17 کیلویی با فوتبال ما چه کرد!

سرمربی تیم فوتبال شهرداری تبریز گفت: مقابل عراق کار سختی داریم و به صخره سختی خورده‌ایم.

به گزارش خبرگزاری فارس، خداداد عزیزی پس از شکست دو بر صفرتیم شهرداری تبریز مقابل پرسپولیس در دیداری دوستانه در جمع خبرنگاران گفت: برای انجام بازی دوستانه به تهران آمدیم تا با پرسپولیس بازی کنیم. شرایط ما و آنها یکسان است و هر دو تیم در وضعیت بدنسازی هستیم. پرسپولیس البته همیشه پرسپولیس است.

وی در مورد اعتراضش به داوری گفت: اگر به داوری گیر بدهیم کارمان سخت می‌شود. این بازی هم دوستانه بود.

بازیکن سابق تیم ملی در مورد دیدار ایران با عراق در یک چهارم نهایی جام ملت‌ها، گفت: بازی سختی است به قول آنها که کتابی صحبت می‌کنند به صخره سختی خورده‌ایم به خاطر شکل فوتبال عراق ما اگر با ژاپن بازی می‌کردیم کارمان راحت‌تر بود چون بازیکنان انگیزه بیشتری داشتند. کار مشکلی داریم و شانس اوت شدن هم داریم.

خداداد عزیزی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه ایران شانس قهرمان شدن یا کسب عنوان را در جام ملت‌های 2015 آسیا را دارد یا نه، گفت: تیم ملی شانس زیادی دارد. ما مقابل امارات در دقیقه 91 گل زدیم آن هم در حالی‌که امارات 72 یا 78درصد صاحب توپ بود. مقابل قطر هم همین شرایط را داشتیم و مقابل بحرین هم همین‌گونه بود. تیم ملی خیلی شانس دارد اما از نظر فوتبالی کارمان بسیار سخت است.

سرمربی شهرداری تبریز در مورد اینکه هفته گذشته گفته بود امیدوارم گل سردار آزمون اتفاقی نباشد و باعث ناراحتی ملی‌پوشان شده، گفت: من با برنامه ورزش و مردم صحبت کردم و گفتم که گل آزمون قشنگ و خوشگل بود اما امیدوارم که استپ او شانسی نبوده باشد حالا بازتابش که شما می‌گویید آقایان ناراحت شدند خوب بشوند؛ زیاد اهمیتی ندارد چون من نظرم را گفتم.

خداداد عزیزی در مورد اینکه در گذشته برزیل آسیا بودیم و اکنون تبدیل به یونان آسیا شده‌ایم گفت: ما ایران هستیم و اینجا تهران است و آنجا آتن، سنخیتی با هم ندارد. اما سال‌هاست که در فوتبال خورده‌ایم و خوابیده‌ایم. برخی در فوتبال کنگر خورده‌اند و لنگر انداخته‌اند. باید در فوتبال کار کنید و زحمت بکشید. نمی‌توانید با رابطه و نامه نوشتن بنشینید و بمانید.

وی ادامه داد: من ایرانی‌ام اما از فوتبال امارات لذت بردم، شماره 10 امارات چقدر زیبا بازی می‌کرد. در گذشته ما علی کریمی‌ای داشتیم که یک استادیوم را دریبل می‌زد. ابراهیم تهامی داشتیم که 17 نفر را دریبل می‌زد. در این فوتبال برزگری‌ها، قاسم‌پورها، روشن‌ها و … داشتیم. بازیکنانی تکنیکی به قول شما برزیل آسیا بودیم و اکنون یونان آسیا شده‌ایم. 9-10 نفره دفاع می‌کنیم و در ضد حمله گل می‌زنیم. یونان یک جام ملت‌های اروپا را برد و بعد فوتبالش نابود شد اما فوتبال انگلیس و ایتالیا نابود نمی‌شود باید در فوتبال کار کرد.

خداداد عزیزی تصریح کرد: در فوتبال ایران همه چیزمان رابطه شده است. در گذشته برای بازی پرسپولیس و ابومسلم 80هزار تماشاگر به ورزشگاه می‌آمد اما اکنون برای بازی‌های رسمی پرسپولیس هم 10هزار نفر به ورزشگاه نمی‌آیند چون مردم دیگر از فوتبال لذت نمی‌برند و قشنگی‌ای در آن نمی‌بینند. من 5 میلیون بار برای بازیکن اماراتی که اسمش عبدالرحمان بود دست زدم او 17 کیلو است و 20 کیلو هم سنگ در لباسش گذاشته بود تا او را باد نبرد اما دیدید که با فوتبال ما چه کرد. اینها واقعیت‌هاست.

عزیزی در مورد حضور ووریا غفوری و وحید امیری در تیم ملی گفت: من شخصاً‌ بازی این دو نفر را پسندیدم آنها خوب بازی کردند اما در فوتبال ما به آنها میدان نمی‌دهند شما ببینید چه افرادی برای تیم ملی بازی می‌کنند این دو نفر هم از دستشان در رفته است.

خداداد عزیزی در مورد اینکه چرا دیگر در اروپا بازیکن نداریم و اشکان دژاگه هم به تیم‌های عربی آمد، گفت: اکنون کره و ژاپن اروپا را قبضه کرده‌اند، بازیکنان کره‌ای و ژاپنی در اروپا هستند. هر تیم آلمانی یک بازیکن ژاپنی دارد. کره‌ای‌ها هم همینطور اما ما را فقط کشورهای حوزه خلیج فارس راه می‌دهند. به نظر من اشکان می‌توانست همچنان در اروپا بازی کند و انتخابش اشتباه بود به هر حال انتخاب اشتباه هم اتفاق می‌افتد.

وی در مورد اینکه پرسپولیس می‌تواند در لیگ قهرمانان آسیا موفق شود، گفت: پرسپولیس اول فصل خوب یارگیری نکرده است یا یاری نبوده یا مشکلاتی وجود داشته است. آنها در آسیا کارشان خیلی سخت است وقتی در لیگ کارشان سخت می‌شود در آسیا هم مشخص است که چه وضعیتی خواهند داشت.

اخبار مرتبط
 1. منظور افتخاری مازندران بود؛ اشتباه لفظی سوء تعبیر را به دنبال داشته است
 2. سطح سواد نماینده نباید اینقدر پایین باشد/ آقای نماینده به فکر پیشرفت حوزه انتخابیه خودش باشد
 3. گزارش تصویری/ مانور دوگانه سوز نمودن نانوایی های شفت
 4. کل ایران جویبار را پایتخت کشتی ایران میداند نماینده شفت و فومن قائمشهر را!!
 5. گزارش تصویری/ واژگونی پراید به داخل رودخانه در شفت
 6. مشغول بررسی رانش زمین در منطقه هستیم/ روند پیگیری را به اطلاع عموم خواهیم رساند
 7. برخورد با خودرو جوان 36 ساله را در نصیرمحله به کام مرگ کشاند
 8. برای رسیدن تیربرق باید تا ساعت 12صبر می کردیم / نکات ایمنی در استفاده از چوب توسکا لحاظ شد
 9. افتخاری فروشی نیست/ مردم شفت و فومن نیاز به قیم ندارند
 10. با برخورد فیزیکی مخالفم/ عضویت در کمیسیون عمرانی با تاکید رهبری معظم انقلاب بوده است
 11. شرکت تمامی خانوارهای «تانی محله» در سرشماری اینترنتی نفوس مسکن
 12. برای کار سیاسی به احمدسرگوراب نیامده ام/ از عمق محرومیت این بخش باخبرم
 13. خوشحالم که فردی از همین منطقه بخشدار احمدسرگوراب شد/ حرف های زیادی در دل دارم
 14. لزوم توجه به نیروهای بومی در انجام پروژه های شهرستانی
 15. گزارش تصویری/ مراسم تودیع و معارفه بخشدار احمدسرگوراب
 16. بخشدار جدید احمدسرگوراب معارفه شد
 17. آیا رییس اداره محیط زیست شفت در حوادث سال 88 نقش داشته است؟
 18. هرآمدی رفتی در پیش دارد!
 19. بخشدار جدید احمدسرگوراب فردا معارفه می شود
 20. یک خانم نصیر محله ای برنده جایزه سرشماری اینترنتی شد