زمان انتشار: دوشنبه 20 مرداد 1393 - 16:37
کد خبر : 52478

عده‌ای شعار سیاسی می‌دهند اما بزدل سیاسی‌ هستند/ به جهنم! بروید جایی که نلرزید

رئیس‌جمهور گفت: عده‌ای شعار سیاسی می‌دهند اما بزدل سیاسی‌ هستند هروقت مذاکره می‌شود، می‌گویند می‌لرزیم؛ به جهنم، بروید جای گرم که نلرزید

عده‌ای شعار سیاسی می‌دهند اما بزدل سیاسی‌ هستند/ به جهنم! بروید جایی که نلرزید


به گزارش صبح شفت، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور اسلامی ایران صبح امروز در همایش سالانه سفرا و نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور که با حضور محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به تلاش دشمن برای ایران و اسلام هراسی‌ گفت که منطق قوی اجازه نمی‌دهد ایران هراسی و اسلام هراسی به نتیجه برسد.

وی در ادامه دیپلمات‌های ایران را از دیپلمات‌های برتر جهانی دانست و افزود: در مذاکرات مبنای ایران، خواست ملت است آنچه مردم از ما خواسته یا خواهند خواست را با شهامت دنبال می‌کنیم؛ اگر دچار محاسبه غلط شویم به پیروزی نمی‌رسیم.

روحانی با بیان اینکه عده‌ای در داخل تعامل هراسی را مطرح و در خارج هم برخی ایران هراسی می‌کنند، تاکید کرد: سیاست‌ خارجی دکترین مستقل ندارد بلکه جزئی از سیاست‌ ملی است؛ عده‌ای شعار سیاسی می‌دهند اما بزدل سیاسی‌ هستند هر وقت مذاکره می‌شود، می‌گویند می‌لرزیم؛ به جهنم، بروید جای گرم که نلرزید، خدا شما را ترسو و لرزان آفریده است.

وی با بیان اینکه در مذاکرات دولت کار بزرگی کرده است، گفت: یک نفر به من گفت، جوری عمل کنید که سر طرف مقابل کلاه بگذارید، گفتم این دوران تمام شده؛ تحریم‌ها را می‌شکنیم.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش به برنامه‌های دولت برای خروج از تورم و رکود تورمی اشاره کرد و گفت: کار دولت در مهار تورم در تاریخ کشور بی‌سابقه بوده است در پایان سال ۹۳ تورم به زیر ۲۵ درصد می‌رسانیم؛ بسته مصوبات دولت فردا رونمایی می‌شود.

وی گفت: برنامه اساسی دولت حرکت به سمت رونق تولید ملی است؛ لایحه یک فوریتی خروج از کشور از رکود توسط دولت تهیه و تقدیم مجلس شده که فردا در صحن مجلس مطرح می‌شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه ایران مقتدر است و جمهوری اسلامی ایران در سایه استقلال و خودباوری در برابر دیگران می‌ایستد و از منافع خود دفاع می‌کند، اظهار داشت: این دولت اهل شعار نیست اهل عمل است؛‌ ما شعور می‌خواهیم به جای شعار، تدبیر می‌خواهیم به جای تصمیمات یک شبه و ما قادریم مشکلاتمان را حل کنیم که یک نمونه آن توافق ژنو بود.

وی افزود: یک قدم مهمی در این توافق برداشته شد که هم اصل غنی‌سازی در ایران پذیرفته شد و هم حق غنی‌سازی ما در چارچوب نیاز منطقه پذیرفته شد و اینکه بعد از دوران کوتاهی، ایران تفاوتی با دیگر کشورهای عضو ان پی تی نداشته باشد.

رئیس جمهور با بیان اینکه ما و وزارت خارجه کار بزرگی کردیم، گفت: حالا اگر عده‌ای ممنون این زحمت‌کشان نباشند دیر یا زود خواهند شد و تاریخ قضاوت خواهد کرد.

روحانی در ادامه خاطر نشان کرد: ما شعار نمی‌دهیم و می‌خواهیم یک روابط صمیمانه و برد – برد داشته باشیم؛ باید چهره جمهوری اسلامی ایران را که در سالیان گذشته به ناروا محرف، مشوش و مشوه جلوه دادند، این چهره را بگردانیم و چهره واقعی را به دنیا معرفی کنیم و ما می‌خواهیم با همه آنهایی که می‌خواهند با ما رفتار خوب داشته باشند، مسائلمان را حل کنیم و حتی آنهایی که سالیان دراز در تخاصم بودند، اگر در برابر حقوق ملت ما سر فرود بیاورند، حتما تنش‌ها را کاهش می‌دهیم و اگر اطمینان پیدا کنیم که منافع ما تضمین است، روابط را عادی خواهیم کرد و تنها خط قرمز ما منافع ملی است.

وی با بیان اینکه ما به دنبال برد – باخت نیستیم، گفت: برخی به بنده می‌گویند که سر طرف مقابل را کلاه بگذاریم اما این دوران تمام شده که کسی بتواند سر دیگری کلاه بگذارد. برخی حرف‌های قشنگی می‌زنند و شعار می‌دهند اما برای یک قرن – نیم قرن پیش است و آنها از تاریخ عقب هستند.

رئیس جمهور ادامه داد: در طرف مقابل عده‌ای هستند که حتی بعد از توافق نهایی بگویند که ما جلوی ایران را گرفتیم و ایران را مهار کردیم اما دیگر این دنیا تمام شده و آنها نیز در ۵۰ سال پیش هستند؛‌ تنها در داخل کشور نیست که عده‌ای در ۵۰ سال پیش هستند آنها هم در ۵۰ سال پیش زندگی می‌کنند.

روحانی با بیان اینکه عوض شدن دنیا و فضا باعث شد که اسرائیل در دنیا رسوا شود، تصریح کرد: به نظر من هیچ زمانی مثل جنگ غزه اسرائیل شکست نخورد و مفتضح نشد و حتی بزرگترین مدافعان اسرائیل نیز کم آوردند و نتوانستند از آن دفاع کنند؛ اسرائیل آدمکش و کودک‌کش است.

وی در بخش دیگری از سخنانش خاطر نشان کرد: این دولت، دولتی نیست که بخواهد از حقوق ملت کوتاه بیاید، سایر قوا نیز در کنار ما هستند و همه در کنار تدابیر رهبری هستیم و به هیچ کس اجازه نمی‌دهیم، بین قوا اختلاف بیندازد و یا خدایی نکرده به رهبری نظام توهین کند.

رئیس قوه مجریه بابیان اینکه از وزیر امور خارجه متخصص و هوشیارمان از طرف ملت ایران تشکر می‌کنم، گفت: بدانید ۹۰ درصد مردم همواره پشتیبان تیم مذاکره کننده خواهند بود، البته با احتیاط گفتم، بیشتر از اینهاست؛ اواخر ماه مبارک رمضان و در زمان مذاکرات، آقا فرمودند که مرتب برای تیم مذاکره کننده دعا می‌کنم وحس می‌کنم که چه کارزار سختی دارند./  تسنیم

اخبار مرتبط

یک دیدگاه

 1. محمود عاشوری پیرسرایی مرداد 21, 1393 در 12:31 ب.ظ - Reply

  باسلام واحترام

  زنده وجاوید باشید ای دلاور مردان ودولت مردان ایران
  از خدا می خواهیم دشمنانتان نابود شوند
  برای نابودی دشمنان اسلام همیشه دعا کنیم
  مرگ بر اسرائیل
  مرگ بر امریکا
  مرگ بر انگلیس
  مرگ بر دشمنان ادیان الهی
  مرگ بر دشمنان خدا وقرآن
  به امید پیروزی اسلام وایران وحقانیت
  در این زمان فقط باید از منتخب ملت حمایت کرد جناب آقای روحانی انشا الله موفق وموید باشید در جبهه اجرائیات ودر سنگر بین المللی ریاست جمهوری حرفت همیشه پیش باشد
  این را بگویم که همه دولت مردان ایران که برای ریاست جمهوری آمدند ورفتند قدم های مثبت منفی داشتند وبلاخره پایه های جمهوری اسلامی از فنداسیون هایی است که این ها ریختند والان می بینیم می توانیم تو جهان حرف اول را بزنیم ودر مقابلشان به ایستیم عملکرد مثبت ریاست جمهوری هایی بوده که زحمت کشیدند وباید به اقتدار وپشتکارشان وبه زحمتشان ارج نهاد
  جز بنی صدر خائن ریاست جمهوری ها همه محترم بودند وهستند
  امید ورام در سایه ولی عصر (عج) پرچم جمهوری اسلامی در جهان همیشه بر افراشته باشد
  ارادتمند شما عاشوری پیرسرایی

 1. برای کار سیاسی به احمدسرگوراب نیامده ام/ از عمق محرومیت این بخش باخبرم
 2. خوشحالم که فردی از همین منطقه بخشدار احمدسرگوراب شد/ حرف های زیادی در دل دارم
 3. لزوم توجه به نیروهای بومی در انجام پروژه های شهرستانی
 4. گزارش تصویری/ مراسم تودیع و معارفه بخشدار احمدسرگوراب
 5. بخشدار جدید احمدسرگوراب معارفه شد
 6. آیا رییس اداره محیط زیست شفت در حوادث سال 88 نقش داشته است؟
 7. هرآمدی رفتی در پیش دارد!
 8. بخشدار جدید احمدسرگوراب فردا معارفه می شود
 9. یک خانم نصیر محله ای برنده جایزه سرشماری اینترنتی شد
 10. 6 تن چوب قاچاق در شفت توقيف شد
 11. سرشماری اساس توسعه کشور/ سرشماری رایگان مددجویان در کمیته امداد شفت
 12. رئیس جدید پلیس راهور شهرستان شفت معارفه شد
 13. مراسم تودیع و معارفه رییس منابع طبیعی شفت برگزار شد
 14. تیرانداز شفتی به مرحله نهایی مسابقات اهداف پروازی کشور راه یافت
 15. تبلیغ ۱۰۰ مبلغ دینی به‌مناسبت دهه اول محرم در فومن و شفت
 16. بسته بودن مسجد این روستا در روز عاشورا کذب است
 17. جناب افتخاری ما هم با شما موافقیم
 18. سر شماری نفوس و مسکن نیاز آینده ماست .آینده را بی پاسخ نگذاریم “
 19. کلیه روستاهای شفت دارای طرح هادی مصوب هستند
 20. غفاری عثماوندانی رفت و توکل امید آمد!