زمان انتشار: شنبه 17 آبان 1393 - 17:35
کد خبر : 57764

صدا و سیمای مرکز گیلان نتوانست زمینه حضور باشکوه مردم را در 13 آبان فراهم کند

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان گفت: تقارن 13 آبان و عاشورای امسال فرصت تاریخی بود که صدا و سیمای مرکز گیلان نتوانست زمینه حضور باشکوه مردم را فراهم کند

صدا و سیمای مرکز گیلان نتوانست زمینه حضور باشکوه مردم را در 13 آبان فراهم کند


به گزارش صبح شفت، حجت‌الاسلام مجتبی اشجری بعد از ظهر امروز در مراسم تجلیل از ذاکران و دست‌اندرکاران یوم‌الله 13 آبان در گیلان با اشاره به اینکه شیعه هویت خود را از عاشورا دارد، اظهار کرد: عاشورا در امتداد ولایت علوی و رسالت نبوی است.

وی بهره‌گیری از آموزه‌های عاشورا را موجب تعالی انسان عنوان کرد و افزود: محرم و صفر ویژگی حرکت‌دهندگی، سازندگی روح و بالندگی بشریت را با خود به همراه می‌آورد.

اشجری با بیان اینکه توطئه‌های استکبار جهانی در مدت یک سال در ماه‌های محرم و صفر خنثی می‌شود، تصریح کرد: همان‌گونه که خطبا و گویندگان در تبیین و تبلیغ دین نقش موثری دارند، ذاکران اهل بیت (ع) نیز در این راه اثرگذار هستند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان به توصیه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی به وجوه پیوستگی اشعار و توصیف صحنه واقعی کربلا توسط ذاکران اشاره کرد و گفت: اگر حقیقت کربلا و قیام عاشورا برای تمام مردم جهان تبیین شود انسان‌های آزاده علیه ظلم و ستم استکبار و یزیدیان زمان قیام می‌کنند.

وی نقش ذاکران را ایجاد روح حماسه در مخاطبان دانست و بیان کرد: روش آزادگی امام حسین (ع) را باید در سخنان، ذکرها و اشعار خود زنده نگه‌داریم.

اشجری با تاکید بر اینکه استکبارستیزی در ذات واقعه کربلا نهادینه شده است، یادآور شد: تقارن روز عاشورا با سیزدهم آبان فرصت مغتنمی بود که در چند دهه یک‌بار صورت می‌گیرد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان اضافه کرد: با توجه به تمهیدات ستاد گرامیداشت یوم‌الله سیزدهم آبان برای تلفیق مناسبت سیزده آبان و عاشورای حسینی (ع) و بهره‌گیری از این فرصت گران‌بها برای توصیف و تبیین بیشتر آموزه‌های اصیل انقلاب اسلامی در سراسر کشور، اهمال صدا و سیمای مرکز گیلان سئوال برانگیز شده است.

وی، نبود اطلاع‌رسانی مناسب و تمرکز ویژه بر برنامه ملی روز مبارزه با استکبار جهانی را نشان‌دهنده بی‌تدبیری، کج‌سلیقگی و بی‌برنامگی در صدا و سیمای مرکز گیلان عنوان کرد.

اشجری با بیان اینکه معاون سیمای شبکه باران در اعلام برنامه‌های زنده عزاداری شهرستان‌ها در هفتم آبان ماه جاری از برنامه «در شهر» اشاره‌ای به اجتماع عاشوراییان استکبارستیز در میدان شهدای ذهاب نکرد، گفت: به نظر می‌رسید معاون سیمای شبکه باران از جایگاه تاریخی میدان شهدای ذهاب رشت بی‌خبر بود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان آگاهی نداشتن معاون سیمای شبکه باران از اهمیت مراسم میدان شهدای ذهاب در 13 آبان را تاسف‌بار خواند و بیان کرد: شاید صدا و سیمای مرکز گیلان تحت تاثیر شرایط موردی و شخصی تصمیم می‌گیرد در حالی که همه می‌دانند سیزدهم آبان مولود عاشورا است.

وی ادامه داد: تقارن 13 آبان و عاشورای امسال فرصت تاریخی بود که صدا و سیمای مرکز گیلان نتوانست زمینه حضور باشکوه مردم را فراهم کند.

اشجری با بیان اینکه به نظر می‌رسد برخی اجتماع‌های دیگر برای صدا و سیمای گیلان اهمیت بیشتری نسبت به اجتماع با شکوه عاشوراییان استکبارستیز داشت، خاطرنشان کرد: غفلت از پخش متعدد تیزر اطلاع‌رسانی عاشوراییان استکبارستیز به‌ویژه در روز 12 آبان ماه نوعی بی‌تدبیری به یک برنامه ملی ـ اسلامی بود و بدون تردید این روش واکنش فعالان سیاسی و هیئت‌های مذهبی را به همراه دارد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان پوشش زنده مراسم ملی را نیازمند اطلاع رسانی درست دانست و بیان کرد: اطلاع‌رسانی 13 آبان قابل قبول و شایسته سیمای گیلان نبود.

وی تصریح کرد: صدا و سیما با اطلاع‌رسانی درست می‌توانست کم‌کاری‌های آموزش و پرورش گیلان در عدم حضور دانش‌آموزان را جبران کند./فارس

اخبار مرتبط
 1. منظور افتخاری مازندران بود؛ اشتباه لفظی سوء تعبیر را به دنبال داشته است
 2. سطح سواد نماینده نباید اینقدر پایین باشد/ آقای نماینده به فکر پیشرفت حوزه انتخابیه خودش باشد
 3. گزارش تصویری/ مانور دوگانه سوز نمودن نانوایی های شفت
 4. کل ایران جویبار را پایتخت کشتی ایران میداند نماینده شفت و فومن قائمشهر را!!
 5. گزارش تصویری/ واژگونی پراید به داخل رودخانه در شفت
 6. مشغول بررسی رانش زمین در منطقه هستیم/ روند پیگیری را به اطلاع عموم خواهیم رساند
 7. برخورد با خودرو جوان 36 ساله را در نصیرمحله به کام مرگ کشاند
 8. برای رسیدن تیربرق باید تا ساعت 12صبر می کردیم / نکات ایمنی در استفاده از چوب توسکا لحاظ شد
 9. افتخاری فروشی نیست/ مردم شفت و فومن نیاز به قیم ندارند
 10. با برخورد فیزیکی مخالفم/ عضویت در کمیسیون عمرانی با تاکید رهبری معظم انقلاب بوده است
 11. شرکت تمامی خانوارهای «تانی محله» در سرشماری اینترنتی نفوس مسکن
 12. برای کار سیاسی به احمدسرگوراب نیامده ام/ از عمق محرومیت این بخش باخبرم
 13. خوشحالم که فردی از همین منطقه بخشدار احمدسرگوراب شد/ حرف های زیادی در دل دارم
 14. لزوم توجه به نیروهای بومی در انجام پروژه های شهرستانی
 15. گزارش تصویری/ مراسم تودیع و معارفه بخشدار احمدسرگوراب
 16. بخشدار جدید احمدسرگوراب معارفه شد
 17. آیا رییس اداره محیط زیست شفت در حوادث سال 88 نقش داشته است؟
 18. هرآمدی رفتی در پیش دارد!
 19. بخشدار جدید احمدسرگوراب فردا معارفه می شود
 20. یک خانم نصیر محله ای برنده جایزه سرشماری اینترنتی شد