زمان انتشار: یکشنبه 7 تیر 1394 - 10:16
کد خبر : 66903

صحبت ها و ادعاهای وی خلاف واقع است

شهردار شهر شفت در پاسخ به طلب میلیونی صاحب رستوران گفت: وی فردی سوءاستفاده گر بوده و تمامی سخنان او خلاف واقع می باشد.

صحبت ها و ادعاهای وی خلاف واقع است

صفر آذری در گفتگو با صبح شفت، ضمن گرامیداشت هفتم تیرماه سالروز شهادت آیت الله بهشتی و هفتاد و دو تن از یارانش ، اظهار کرد: مبلغ بدهی میلیونی شهرداری شهر شفت به رستوران مذکور غیرواقعی می باشد.

وی افزود: حدود یکسال قبل جریمه ای برای ساخت ساختمان که متعلق به نامبرده می باشد  مبلغ 400 میلیون تومان به وسیله ارزیاب کارشناسایی که از استان بازدید کرده بود تعیین می گردد که با اعتراض صاحب رستوران و ارزیابی کارشناس شهر شفت این مبلغ به 250 میلیون تومان کاهش می یابد .

شهردار شفت خاطرنشان کرد: مبلغ مورد نظر نیز باز مورد اعتراض و برای گرفتن تخفیف به کمیسیون ارجاع داده شد و شهرداری نیز با توجه به کمبود بودجه که با آن مواجه بوده و تلاش برای جذب اعتبار داشته است عوارض فرد مورد نظر را یک پنجم حساب کرده که چیزی حدود 54 میلیون تومان محاسبه شده است.

وی با بیان اینکه صاحب رستوران در حال حاضر 45 میلیون تومان به شهرداری بدهکار است، گفت: شهرداری نیز برای عمران و آبادانی شهر باید عوارض خود را دریافت نماید از وی درخواست شده تا بدهکاری خود را به شهرداری پرداخت نماید.

آذری برگزاری همایش ها، جلسات جزء برنامه های شهرداری ها دانست و خاطرنشان کرد: هزینه های مربوط به برگزاری یک دوره از این همایش ها در شهرستان شفت مبلغ قابل توجه ای نبوده است .

وی در ادامه با بیان اینکه شهرداری نیز در طول یکسالی که این رستوران عوارض خود را پرداخت نکرده بود از آن غذا تهیه می کرده، تصریح کرد: این فرد با سوء استفاده از بدهکاری خود به شهرداری بخاطر اینکه سرپوشی برروی آن بگذارد بدون توجه به جرایم و تعزیرات هر پرس غذا را به دو تا سه برابر قیمت معمول برای شهرداری حساب کرده است .

به گفته وی زمانی که شهرداری درخواست وصول بدهکاری خود را از صاحب رستوران اعلام می کند وی نیز در خواست وصول طلب خود بابت غذا را از شهرداری دارد.

شهردار شفت ادعای برخورد نامناسب با صاحب رستوران را از طرف خود و شورای شهر تکذیب کرد و گفت: این فرد زمانی که برای مطالبه طلب خود به شهرداری مراجعه می کرد و صحبت از بدهکاری 45 میلیونی وی به شهرداری به میان می آمد تهدید کرده و می گویم من نیز علیه شما حرف های سرهم بندی کرده و به رسانه های اعلام می کنم .

وی ادامه داد: شوراری محترم با برنامه ریزی درست از زمانی بنده نیز مسئولین شهرداری شهر شفت را پذیرفته ام تمامی تلاش خود را انجام داده و حتی بعدازظهر ها و شبها نیز پیگیری مسائل شهری و عمرانی بوده ایم.

آذری افزود: استحضار دارید که اکنون به طور کلی شهرهای کوچک با توجه به شرایط موجود اقتصادی با مشکل درآمدی رو به رو بوده و به همین منظور کلیه شهرداری های غرب گیلان نشستی با معاون وزیر آقای خندان دل برای جذب اعتبارات بیشتر داشته تا بتوانند اعتبارات خوبی برای امور عمرانی شهرها جذب کنند.

وی با اشاره به اینکه شورای شهر شفت نیز بجز جذب اعتبارات لازم بدنبال هیچ برنامه و کاری نبوده و فقط در فکر عمران و آبادانی در شهر هستند بنده نیز در خدمت آنها بوده ولی متاسفانه افرادی سود جو و سوء استفاده گر این گونه عمل کرده و با مصاحبه های و ادعاهای واهی توجه ای به حیثیت و آبروی مردم ندارند و مردم محترم شهر شفت نیز مطلع باشند که موضوع این گونه نبوده و تلاش براین بوده که هزینه های جاری شهرداری را کاهش دهیم

به گفته این مسئول هیچ مشکل در سطح شهرشفت وجود نداشته بغیر از افرادی که به این گونه علیه شهرداری اقدام می کنند.

وی در پاسخ به سوال صبح شفت مبنی بر اینکه چرا به این فرد پیشنهاد تهاتر مبلغ عوارض و بدهی وی داده نشده است گفت: متاسفانه ادعای این فرد خلاف واقع بوده و میزان فاکتور ایشان به این اندازه بیش از 13 میلیون نبوده و من ثابت می کنم واز طریق نسبت به گرانی فروشی ایشان اقدامات لازم را صورت خواهم داد.

آذری اظهار کرد: مبلغ فوق کمتر از 5 میلیون تومان بوده و مربوط به یکسال می باشد که چون موضوع مربوط به عوارض و بدهکاری ایشان بوده تاکنون اقدام ننموده و اکنون به دلایل نامشخص پیگیری وصول طلب خود می باشند.

وی افزود : صاحب رستوران مذکور بارها با تهدید با وی برخورد کرده است که بنده در پاسخ به او گفته ام نیازی به تهدید نبوده و ما به شما علاقه مند هستیم و پیگیری کرده و با برنامه ریزی و مشکل او را به نحوی حل می کنیم که ایشان تا اسم پرونده وصول عوارض رستورانش به میان آمده عصبانی شده و چنین مصاحبه خلاف واقعی را انجام داده است .

شهردار شفت در پایان خاطرنشان کرد: که صبح جمعه نیز با صاحب این رستوران تماس گرفته و از وی خواسته است تا صبح روز شنبه برای دریافت مبلغ 5 میلیون 200 هزار تومانی فاکتور غذای خود که مربوط به شهردار بابت غذای کارگران بوده است مراجعه نماید که متاسفانه قبول نکرده است .

حال این سوال در ذهن تداعی می شود که چرا زمانی که به گفته شهردار یکسال و نیم از پرداخت عوارض این واحد صنفی می گذرد و پرداخت نشده است شهرداری و مسئولان آن از طریق مراجع ذیصلاح پیگیر وصول طلب نبوده اند یا زمانی که میدانستند این فرد غذاها را به دو یا سه برابر قیمت به آنها میدهد چرا در همان هنگام تعزیزات حکومتی را از تخلف وی مطلع نکرده اند؟

انتهای پیام/

خبر مرتبط

وعده های دیروز شورای شهر که امروز در بدهی به رستورانها کباب می شوند

اخبار مرتبط

12 دیدگاه

 1. ناشناس تیر 7, 1394 در 11:44 ق.ظ - Reply

  لطفا آقای آذری توضیح بفرمایند که غذای کارگر منظورشون دقیقا کدوم کارگره؟
  شهرداری عموماً با پیمانکار فرارداد می بنده که پیمانکار هم موظف تمام مخارج کارگرها رو تامین کنه

 2. آشنا تیر 7, 1394 در 3:44 ب.ظ - Reply

  محمدی که داربست نصب می کنه هم باید عوارض بده. که بالای ده میلیون بهش بدهکارید؟! کارگران(پاکبانان) چطور؟! ملت کور نیستند. اصلاح رفتارکنید

 3. روناک تیر 7, 1394 در 6:33 ب.ظ - Reply

  (همکار ساعت 1ظهر ) ….هی کباب واشپل ومغز گردو …به ذهنش میاد…قلقلکش میده تا تصمیم میگیره جلسه در چلو کبابی باشه و موضوع جلسه میزان شوری اشپل ماهی و ….

 4. ناشناس تیر 7, 1394 در 7:54 ب.ظ - Reply

  آشنای عزیز اون جور دیگه حساب میکنه

 5. رجبی تیر 7, 1394 در 9:44 ب.ظ - Reply

  واقعا مطلب جالب و پرمحتوایی رو نوشتید.
  چطور شهرداری که می دونسته این رستوران گران فروشه ازش خرید کرده تا اینکه گندش در اومده؟
  خدا خیرتون بده که اینو به خوبی بازتاب دادین.
  نمی دونم گوش من درازه و خودم خبر ندارم؟

 6. همسفر تیر 8, 1394 در 8:32 ق.ظ - Reply

  از شهردار بابت صداقت و بیان حقیقت تشکر میکنم.

 7. ناشناس تیر 8, 1394 در 12:07 ب.ظ - Reply

  سلام آقای شهردار خداوند رو شکر میکنیم که آدم پا به سن گذاشته و با تجربه هستی دقیقا می دانید که مدیر موفق به کسی میگویند که در بحران خود را نشان دهد نه در آرامش و با امکانات کامل و هر جای دارای مشکلات خاص خودش می باشد پس بهتر نیست که از اتاق خود خارج شوید و آستین ها را بالا بزنید وبنا به فرمایشات مقام معظم رهبری همدلی و همزبانی مردم وملت را سر لوحه کار قرار داده و دست به سر و روح شهرمان بزنیم و دنبال یه در آمد پایدار و مستمر برای شهر و شهروندان ایجاد نمائید نمی خواهم و بنا ندارم مثال بزنم مثل چی و چگونه و کدام شهر ( از بهلول پریسدند که توچگونه وچی کردی که همه چیز را میدانی گفت با همه نشستم و گفتم وبعد در خلوت خود با عقل خود رجوع کردم کارهای بد آنان که عام پسند نبود و کارهای خوب آنان مورد تائید همه بود انجام دادم ) البته شان و منذلت مردم شفت خیلی بیشتر از اینهاست

 8. S تیر 8, 1394 در 12:30 ب.ظ - Reply

  انسانهای بزرگ : در باره عقاید حرف میزنند
  انسانهای متوسط: در باره وقایع حرف میزنند
  انسانهای کوچک: پشت سر دیگران حرف میزنند
  انسانهای بزرگ : درد دیگران را دارند
  انسانهای متوسط:درد خودشان را دارند
  انسانهای کوچک:بی دردند
  انسانهای بزرگ: عظمت دیگران را میبینند
  انسانهای متوسط: به دنبال عظمت خودشان هستند
  انسانهای کوچک : عظمت خود را در تحقیر دیگران میبینند
  انسانهای بزرگ : به دنبال کسب حکمت هستند
  انسانهای متوسط: به دنبال کسب دانش هستند
  انسانهای کوچک: انسانهای کوچک به دنبال پول هستند
  انسانهای بزرگ: به دنبال طرح پرسش های بی پاسخ هستند
  انسانهای متوسط: پرسشهایی می پرسند که پاسخ دارند
  انسانهای کوچک: میپندارند که پاسخ تمام پرسشها را میدانند
  حال خوب است بیاندیشیم رفتارمان در قالب کدام دسته است بد نیست با چشمانی باز تر بنگریم ، اما اگر قرار است قضاوت کنیم ذره بین را روی همه بگیریم و کارهای انجام شده قبلی و فعلی را بسنجیم.

 9. ناشناس تیر 8, 1394 در 6:33 ب.ظ - Reply

  چهارصد ميليون تبديل شد به 54 ميليون! اين كه ديگه مبلغي نيست همشو غذا بخوريد ولي لطفا طوري برنامه ريزي كنيد كه پول غذا بيش از 54 ميليون نشه خداي ناكرده!

 10. ناشناس تیر 10, 1394 در 10:23 ق.ظ - Reply

  یله آقای شهردار یه زحمت بکشید از اتاق خود خارج شوید وببینید در سطح شهر از ابتدایی میدان تا انتها چه خبر است ساخت و ساز می کنند چگونه و چطوری قانون را رعایت می کنند و پیاده رو و حتی یک خیابان اصلی شهر شما چه وضعی دارد بقوا جناب خااااااااااااان خییییییییییییییییاببببببببببببان دیگه چیه ؟

 11. شفتی تیر 22, 1394 در 10:33 ق.ظ - Reply

  حالا جا داره یادی کنیم از آقای رحمت الله جعفرزاده که همیشه و همه جا حق و ناحق رو در نظر میگیره
  واقعا متأسفم که یک ارگان دولتی به یک رستوران میلیونی بدهکاره

 12. شهروند ی که حقش خورده شده است شهریور 19, 1394 در 2:57 ب.ظ - Reply

  سلام عرض ادب و احترام خدمت تمام همشهریان عزیز مگر شهرداری شفت چقدر درامد دارد که شما اینقدر بدهکار هستید چگونه میخواهید از ترازوی حضرت علی سنجیده شوید جواب این حق الناس را مسئولان شهرداری و مخصوصا شخص شهردار چگونه میخواهند بدهند. مگر شورای شهر ما شفتی نیستند که اینگونه حق شهروندان نادیده گرفته می شود اینگونه می خواهید حق ما را بگیرید بنده به عنوان یک جوان شفتی از شما می خواهم افشا گری کنید. آقای راد شما که می خواستید حقایق را بیان کنید. علت اینهمه سکوت شما چیست شما که بجایی وابسته نیستید و به گفته خودتان کاندیدای مستقل هستید نه مثل بعضی از اعضای شورا که منتصب به نماینده هستند . شما چرا؟؟

 1. آقایان از کدام نجابت سوء استفاده میکنید
 2. دندان فاسد مدیر بی کفایت است نه جوان با لیاقت شفتی/ تمام رفتار شما زیر ذره بین فرزندان مردم است
 3. مراسم سالروز شهادت امام سجاد(ع) در شفت برگزار شد+تصاویر
 4. تصادف شدید پژو و پیکان وانت در شفت+تصاویر
 5. مصدومین تصادف امروز به رشت منتقل شدند
 6. مردم نگران نباشند/ سوخت کافی بدست مردم منطقه خواهد رسید
 7. ورزشکار شفتی قهرمان مسابقات کیک بوکسینگ جمهوری آذربایجان شد
 8. شاخ به شاخ شدن با پژو، خودروی پراید را نصف کرد+تصاویر
 9. نبود نفت سفید مشکل حاد اهالی شهرک امامزاده ابراهیم/ مسوولین این مشکل را برطرف نمایند
 10. گزارش تصویری/ برگزاراری انتخابات دانش آموزی در شفت
 11. برای رویش راهی است حتی در سخت ترین شرایط/ هر قدر مسئولان کم گذاشتند، خداوند برای شفت سنگ تمام گذاشته است
 12. پاک سازی نقاط آلوده و مقابله با خرده فروشان مواد مخدر شفت
 13. منظور افتخاری مازندران بود؛ اشتباه لفظی سوء تعبیر را به دنبال داشته است
 14. سطح سواد نماینده نباید اینقدر پایین باشد/ آقای نماینده به فکر پیشرفت حوزه انتخابیه خودش باشد
 15. گزارش تصویری/ مانور دوگانه سوز نمودن نانوایی های شفت
 16. کل ایران جویبار را پایتخت کشتی ایران میداند نماینده شفت و فومن قائمشهر را!!
 17. گزارش تصویری/ واژگونی پراید به داخل رودخانه در شفت
 18. مشغول بررسی رانش زمین در منطقه هستیم/ روند پیگیری را به اطلاع عموم خواهیم رساند
 19. برخورد با خودرو جوان 36 ساله را در نصیرمحله به کام مرگ کشاند
 20. برای رسیدن تیربرق باید تا ساعت 12صبر می کردیم / نکات ایمنی در استفاده از چوب توسکا لحاظ شد