زمان انتشار: یکشنبه 12 بهمن 1393 - 12:44
کد خبر : 61415

سرقت عاقبت دوستی وایبری/ کیف قاپ وایبری دستگیر شد+عکس

پلیس از خانم‌های جوانی که به شیوه دوستی در وایبر و سپس ملاقات حضوری مورد سرقت یا زورگیری قرار گرفته اند دعوت کرد برای شناسایی متهم به پلیس مراجعه کنند.

سرقت عاقبت دوستی وایبری/ کیف قاپ وایبری دستگیر شد+عکس

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، در مورخه 23 آبان 93 خانم جوانی با مراجعه به کلانتری 118 ستارخان به مأموران اعلام کرد کیف دستی‌اش که حاوی وجه نقد، گوشی تلفن همراه و …بود توسط راننده یک دستگاه خودرو پژو RD سرقت شده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع کیف قاپی و به دستور شعبه اول بازپرسی دادسرای ناحیه 34 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات شاکیه:

شاکیه در اظهارات اولیه و در خصوص نحوه سرقت کیف دستی اش عنوان کرده بود که به عنوان مسافر، سوار یک دستگاه خودروی پژو آردی یشمی رنگ شده و در یک لحظه  راننده خودرو در زمان پیاده شدن وی از خودرو اقدام به سرقت کیف دستی کرده و از محل متواری شده است.

با توجه به نواقص و تناقضات موجود در اظهارات اولیه شاکیه بار دیگر تحقیقات از سوی کارآگاهان انجام شد و این بار شاکیه در خصوص نحوه سرقت کیف دستی اش عنوان کرد:«چندی پیش با جوانی به نام ابراهیم، از طریق شبکه اجتماعی وایبر آشنا شدم تا اینکه برای ملاقات با یکدیگر قرار ملاقات گذاشتیم.

در تاریخ 13 آبان 93 در محدوده پارک چیتگر با یکدیگر قرار ملاقات گذاشتیم و نهایتا در ساعت 13 ابراهیم با یک دستگاه خودرو پژو آردی به محل قرار آمد.

مدتی در داخل ماشین در حال صحبت بودیم که ابراهیم در مقابل یک مغازه آبمیوه فروشی توقف کرد و پیشنهاد داد تا برای نوشیدن آبمیوه از ماشین پیاده شویم.

در زمان پیاده شدن از ماشین ابراهیم مدعی شد که نیازی به همراه داشتن کیف دستی ام نیست و من نیز با اعتماد کردن به وی کیف خود را بر روی صندلی جلو گذاشته و هر دو نفر به داخل مغازه آبمیوه فروشی رفتیم.

چند لحظه ای از ورودمان به داخل مغازه نگذشته بود که ابراهیم با طرح موضوع برداشتن گوشی تلفن همراهش به محل پارک خودرو بازگشت و پس از سوار شدن به ماشین، خودرو را روشن و در مقابل چشمانم از محل دور شد.»

شناسایی و دستگیری متهم:

با توجه به شیوه و شگرد سرقت، کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی موفق به شناسایی ابراهیم . خ ( متولد 1362 ) شدند.

سوابق ابراهیم . خ نشان داد که وی در تابستان سال جاری به اتهام زورگیری از یک خانم جوان – که از طریق شبکه های اجتماعی آشنا شده و در زمان ملاقات اقدام به سرقت 13 میلیون تومان وجه نقد و طلا و جواهرات به شیوه زورگیری کرده بود – دستگیر و روانه زندان شده شده اما با تأمین رضایت شاکیه و با پرداخت خسارت و تأمین وثیقه از زندان آزاد شده است.

با شناسایی تصویر ابراهیم . خ از سوی شاکیه، دستگیری این متهم در دستور کار کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و این متهم بار دیگر در مورخه 5 بهمن 93، در داخل مخفیگاهش واقع در خلیج شماره 2 دستگیر و به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران شد.

در بازرسی از مخفیگاه متهم، کارآگاهان موفق به شناسایی تعداد دیگری از اموال مسروقه از جمله چند گوشی تلفن همراه شدند که متهم در همان اظهارات اولیه به مسروقه بودن تمامی آنها اعتراف کرد.

شناسایی تعداد دیگری از شکات:

با اعتراف صریح متهم به مسروقه بودن اموال بدست آمده از داخل مخفیگاه وی، شناسایی و دعوت از سایر شکات در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت.

یکی از شکات پس از حضور در پایگاه دوم و شناسایی متهم عنوان داشت که به همین شیوه و در حالیکه متهم یک دستگاه خودرو پراید در اختیار داشته مورد سرقت قرار گرفته است.

در ادامه شناسایی سایر شکات، کارآگاهان با بررسی سوابق یک گوشی تلفن همراه اطلاع پیدا کردند که این گوشی تلفن همراه دارای سابقه سرقت ثبت شده در سیستم جامع پلیس نبوده، اما متهم در اعترافاتش صراحتا عنوان کرده بود که این گوشی را نیز از خانم جوانی سرقت کرده که همانند سایر سرقت هایش با وی از طریق شبکه های اجتماعی آشنا و با او قرار ملاقات گذاشته است؛ نهایتا مالک گوشی تلفن همراه مسروقه شناسایی شد و خانم جوانی پس از حضور در پایگاه دوم پلیس آگاهی متهم را مورد شناسایی قرار داد.

این خانم جوان در خصوص علت عدم طرح شکایت خود نیز به کارآگاهان گفت: هیچکدام از اعضای خانواده ام از نحوه سرقت گوشی تلفن همراهم و به خصوص آشنایی من و متهم از طریق شبکه اجتماعی وایبر اطلاع ندارند.

سرهنگ کارآگاه داوود مرادی، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با اعتراف صریح متهم به سرقت های مشابه از خانم های جوان و شناسایی تعدادی از شکات پرونده، قرار قانونی از سوی مقام محترم قضایی صادر شد و متهم جهت انجام تحقیقات در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است؛ لذا از کلیه شکات به ویژه خانم های جوانی که بدین شیوه و شگرد مورد سرقت یا زورگیری قرار گرفته اند دعوت می شود تا جهت شناسایی متهم و طرح و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان آزادی – خیابان زنجان شمالی مراجعه کنند.

اخبار مرتبط
 1. گزارش تصویری/ برگزاراری انتخابات دانش آموزی در شفت
 2. برای رویش راهی است حتی در سخت ترین شرایط/ هر قدر مسئولان کم گذاشتند، خداوند برای شفت سنگ تمام گذاشته است
 3. پاک سازی نقاط آلوده و مقابله با خرده فروشان مواد مخدر شفت
 4. منظور افتخاری مازندران بود؛ اشتباه لفظی سوء تعبیر را به دنبال داشته است
 5. سطح سواد نماینده نباید اینقدر پایین باشد/ آقای نماینده به فکر پیشرفت حوزه انتخابیه خودش باشد
 6. گزارش تصویری/ مانور دوگانه سوز نمودن نانوایی های شفت
 7. کل ایران جویبار را پایتخت کشتی ایران میداند نماینده شفت و فومن قائمشهر را!!
 8. گزارش تصویری/ واژگونی پراید به داخل رودخانه در شفت
 9. مشغول بررسی رانش زمین در منطقه هستیم/ روند پیگیری را به اطلاع عموم خواهیم رساند
 10. برخورد با خودرو جوان 36 ساله را در نصیرمحله به کام مرگ کشاند
 11. برای رسیدن تیربرق باید تا ساعت 12صبر می کردیم / نکات ایمنی در استفاده از چوب توسکا لحاظ شد
 12. افتخاری فروشی نیست/ مردم شفت و فومن نیاز به قیم ندارند
 13. با برخورد فیزیکی مخالفم/ عضویت در کمیسیون عمرانی با تاکید رهبری معظم انقلاب بوده است
 14. شرکت تمامی خانوارهای «تانی محله» در سرشماری اینترنتی نفوس مسکن
 15. برای کار سیاسی به احمدسرگوراب نیامده ام/ از عمق محرومیت این بخش باخبرم
 16. خوشحالم که فردی از همین منطقه بخشدار احمدسرگوراب شد/ حرف های زیادی در دل دارم
 17. لزوم توجه به نیروهای بومی در انجام پروژه های شهرستانی
 18. گزارش تصویری/ مراسم تودیع و معارفه بخشدار احمدسرگوراب
 19. بخشدار جدید احمدسرگوراب معارفه شد
 20. آیا رییس اداره محیط زیست شفت در حوادث سال 88 نقش داشته است؟