زمان انتشار: جمعه 18 اردیبهشت 1394 - 15:00
کد خبر : 65554

سخنان شجاعانه رهبر انقلاب سخنگوی کاخ سفید را مجبور به اعتراف کرد

دادستان کل کشور با بیان این که سخنان شجاعانه رهبر معظم انقلاب، سخنگوی کاخ سفید را مجبور به اعتراف کرد، گفت: امروز هیچ نهادی همانند نهاد مقدس روحانیت پایگاه عظیمی به نام مردم ندارد

به گزارش صبح شفت،حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در گردهمایی طلاب و فضلای خراسان جنوبی مقیم حوزه علمیه قم، که در دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد، به جایگاه علم و عالم اشاره کرد و گفت: اسلام جایگاه عظیمی برای اهل علم و عالم در نظر گرفته و باید قدر دان این نعمت الهی باشیم و همواره شاکر باشم.

وی افزود: یکی از عالمان، فقیهان هستند و فقیه کسی است که دین را به خوبی می‌شناسد، به آن عمل می‌کند و آن را در جامعه منتشر می‌کند و موجبات هدایت انسان‌ها را فراهم می‌کند.

حجت الاسلام رئیسی ادامه داد: طلبگی یک ضرورت است؛ زیرا طلبه با تحقیق و پژوهش و فهم در علوم اسلامی خود را به خدا نزدیک‌تر می‌کند.

دادستان کل کشور اظهار داشت: اگر چه انسان در کنار سایر علوم می‌تواند به حقیقت برسد و آن زمانی اتفاق می‌افتد که انسان بتواند در کنار علوم تجربی، خدا را درک کرده و خود را به خداوند متعال نزدیک کند.

وی با بیان این که علوم حقیقی و تجربی با نگاهی توحیدی به یک سمت و سو توجه دارند، گفت: آنچه مسلم است، این که انسان به وسیله علوم تجربی به خداوند نخواهد رسید، بنابراین بهترین علوم برای دستیابی به حقیقت و نزدیکی به خداوند متعال علوم حقیقی است، که در آن آموزه‌های دین وجود دارد.

حجت الاسلام رئیسی افزود: امام خمینی(ره) با نگاه به علوم حقیقی و توحیدی و درک عمیق از آموزه‌های دینی و عمل به آنها، توانست نهضت خویش را به عمق وجودی قلب‌های آزادی خواهان نفوذ داده و انسان‌ها را علیه ظلم و ستم بشوراند. چون حرکت امام(ره) برای خدا بود، بسیاری از جوانان به او و راه ایشان اقتدا کردند.

وی گفت: راه امام خمینی(ره) که برگرفته از اخلاص و عمل در رفتار است، بهترین میراث برای جامعه و جوانان بود؛ تا با اقتدا به ایشان در هشت سال دفاع مقدس، جان خود را فدای انقلاب، اسلام و ولایت کردند.

هیچ نهادی همانند روحانیت پایگاه عظیمی به نام مردم ندارد

دادستان کل کشور افزود: کسی که می‌خواهد در عرصه اجتماع حضوری پررنگ و موفق داشته باشد باید در خود ظرفیت سازی کند. این ظرفیت‌سازی در حوزه میسر بوده و برای تأثیرگذاری هر چه بیشتر بر اجتماع تکیه گاه خود به معنویات را افزایش دهد.

وی افزود:‌ امروز هیچ نهادی همانند نهاد مقدس روحانیت پایگاه عظیمی به نام مردم ندارد و تأثیرگذاری آن هم نسبت به سایر اقشار نیز بیشتر می‌باشد و آن به دلیل اخلاص و تقوای عملی آنهاست.

حجت الاسلام رئیسی اظهار داشت: امروز نمونه این تأثیرگذاری را در بیانات رهبر معظم انقلاب در خطاب به غربی‌ها می‌توان ذکر کرد که در این میان فرمودند؛ آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند. بعد از سخنرانی رهبر معظم انقلاب، سخنگوی کاخ سفید از حرف خود پشیمان شده و گفت؛ ما قضیه حمله به ایران را مطرح نکرده‌ایم.

وی در ادامه به وضعیت فرهنگی منطقه نیز اشاره کرد و گفت: اگر چه استان خراسان جنوبی استانی جدید التأسیس است؛ ولی تاکنون کارهای خوبی در بخش‌های مختلف انجام شده است.

دادستان کل کشور با بیان این که توسعه یافتگی برای این استان گرچه یک ضرورت به شمار می‌رود؛ ولی این توسعه یافتگی خود مشکلاتی را نیز به ارمغان آورده است، افزود: امروز فرهنگ، نقش مهمی در کم شدن جرائم اجتماعی دارد؛ بنابراین تا فرهنگ مترقی و الهی در یک جامعه حکم فرماست، راه‌های نفوذ جرائم بسته خواهد شد.

وی نقش روحانیت و مبلغین را در نگهداری فرهنگ دینی بسیار سنگین و تأثیرگذار توصیف نمود و اظهار داشت: از امکانات فضای مجازی باید با مدیریت و سازماندهی دقیق و مناسب بهره‌گیری کنیم./مهر

اخبار مرتبط
 1. منظور افتخاری مازندران بود؛ اشتباه لفظی سوء تعبیر را به دنبال داشته است
 2. سطح سواد نماینده نباید اینقدر پایین باشد/ آقای نماینده به فکر پیشرفت حوزه انتخابیه خودش باشد
 3. گزارش تصویری/ مانور دوگانه سوز نمودن نانوایی های شفت
 4. کل ایران جویبار را پایتخت کشتی ایران میداند نماینده شفت و فومن قائمشهر را!!
 5. گزارش تصویری/ واژگونی پراید به داخل رودخانه در شفت
 6. مشغول بررسی رانش زمین در منطقه هستیم/ روند پیگیری را به اطلاع عموم خواهیم رساند
 7. برخورد با خودرو جوان 36 ساله را در نصیرمحله به کام مرگ کشاند
 8. برای رسیدن تیربرق باید تا ساعت 12صبر می کردیم / نکات ایمنی در استفاده از چوب توسکا لحاظ شد
 9. افتخاری فروشی نیست/ مردم شفت و فومن نیاز به قیم ندارند
 10. با برخورد فیزیکی مخالفم/ عضویت در کمیسیون عمرانی با تاکید رهبری معظم انقلاب بوده است
 11. شرکت تمامی خانوارهای «تانی محله» در سرشماری اینترنتی نفوس مسکن
 12. برای کار سیاسی به احمدسرگوراب نیامده ام/ از عمق محرومیت این بخش باخبرم
 13. خوشحالم که فردی از همین منطقه بخشدار احمدسرگوراب شد/ حرف های زیادی در دل دارم
 14. لزوم توجه به نیروهای بومی در انجام پروژه های شهرستانی
 15. گزارش تصویری/ مراسم تودیع و معارفه بخشدار احمدسرگوراب
 16. بخشدار جدید احمدسرگوراب معارفه شد
 17. آیا رییس اداره محیط زیست شفت در حوادث سال 88 نقش داشته است؟
 18. هرآمدی رفتی در پیش دارد!
 19. بخشدار جدید احمدسرگوراب فردا معارفه می شود
 20. یک خانم نصیر محله ای برنده جایزه سرشماری اینترنتی شد