زمان انتشار: یکشنبه 26 بهمن 1393 - 22:53
کد خبر : 62301

زورگیران شمال‌شهر تهران دستگیر شدند+ تصاویر

افرادی که به شیوه تک یا دو موتوره و با استفاده از انواع موتورسیکلت‌های طرح هوندا 125 و پالس اقدام به زورگیری از شهروندان شمال شهر تهران می کردند با تلاش پلیس آگاهی دستگیر شدند

زورگیران شمال‌شهر تهران دستگیر شدند+ تصاویر

به گزارش پارسینه در مورخه 18 دی ماه 93 فردی با مراجعه به کلانتری به مأموران اعلام کرد که توسط سرنشینان یک دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا 125 مورد زورگیری و سرقت گوشی تلفن همراه قرار گرفته است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع زورگیری و به دستور شعبه چهارم بازپرسی دادسرای ناحیه 34 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

زورگیران شمال‌شهر تهران دستگیر شدند+عکس

اظهارات مالباخته:

مالباخته پس از حضور در پایگاه یکم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت:« در ساعت 22:30 مورخه 18 دی ماه 93 در خیابان ولی عصر– جنب پمپ بنزین باغ موزه سینمایی- جهت خرید ساندویچ ایستاده بودم که یک دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا 125 مشکی با دو سرنشین حدودا 22-20 ساله به من نزدیک شد و سرنشینان آن به بهانه تماس اضطراری از من درخواست تلفن همراه کردند.

به قصد کمک، گوشی تلفن همراه خود را به آنها داده اما ناگهان سرنشین عقب موتور چاقویی را به سمت من گرفت و با تهدید اقدام به زورگیری و سرقت وجوه نقد همراهم کرد.

زورگیران شمال‌شهر تهران دستگیر شدند+عکس

دستگیری سرکرده گروه:

با آغاز رسیدگی به پرونده و انجام چهره‌نگاری و بهره‌گیری از بانک اطلاعاتی پلیس آگاهی، یکی از مجرمان سابقه‌ دار به نام عباس . ن ( 19 ساله ) که با وجود سن کم بارها به اتهام ارتکاب جرایم مرتبط با سرقت دستگیر و روانه زندان شده بود از سوی مالباخته شناسایی شد.

با شناسایی عباس . ن دستگیری وی در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و در محل سکونتش واقع در منطقه تجریش – خیابان اسداللهی، در مورخه 19 بهمن دستگیر و در بازرسی از محل سکونتش تعدادی گوشی تلفن همراه دارای سابقه سرقت کشف شد.

زورگیران شمال‌شهر تهران دستگیر شدند+عکس

متهم که چاره ای جز بیان حقیقت نداشت در همان تحقیقات اولیه ضمن معرفی همدستان خود و اعتراف به دهها فقره زورگیری و موبایل قاپی در مناطق شمالی شهر تهران عنوان داشت که گوشی‌های تلفن همراه مسروقه گران قیمت را به قیمت هر گوشی 400 هزار تومان فروخته است.

زورگیران شمال‌شهر تهران دستگیر شدند+عکس

شناسایی تعداد دیگری از مالباختگان:

با توجه به کشف تعدادی از گوشی های تلفن همراه دارای سابقه سرقت، کارآگاهان موفق به شناسایی تعداد دیگری از شکات و مالباختگان شدند.

دو مالباخته که گوشی تلفن همراه آنها به صورت همزمان سرقت شده بود، پس از حضور در پایگاه یکم آگاهی و شناسایی اموال خود عنوان داشت: « در داخل پارک نشسته بودیم که یک موتورسیکلت با دو سرنشین در مقابل پای ما ایستادند و ناگهان با تهدید چاقو هر دو نفر ما را مجبور کردند تا تمامی وجوه نقد و گوشی های تلفن همراه خود را به آنها بدهیم؛ زمانیکه دیدیم در صورت هرگونه مقاومت، سرنشین موتور هر دو نفر ما را چاقو خواهد زد به ناچار کلیه وجوه نقد و گوشی های تلفن همراه خود را به آنها دادیم.»

دستگیری سایر اعضای گروه سارقان زورگیر:

در ادامه رسیدگی به پرونده، دیگر اعضای گروه سارقان به نام های حمید (21ساله)، فردین (27ساله)، مصطفی ( 18 ساله )، ولی (25 ساله ) و مخفیگاه های آنها در خیابان گلاب دره و محدوده امامزاده قاسم شناسایی و به صورت همزمان، دستگیر شده و به پایگاه یکم پلیس آگاهی منتقل شدند.

متهمان دستگیر شده که به مصرف موادمخدر از نوع Gol اعتیاد دارند صراحتا به زورگیری به شیوه تک یا دو موتوره و با استفاده از انواع موتورسیکلت های طرح هوندا 125 و همچنین پالس اعتراف کردند.

زورگیران شمال‌شهر تهران دستگیر شدند+عکس

سرهنگ کارآگاه رحیم فرزام، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با اعتراف صریح متهمان به دهها فقره زورگیری در مناطق شمال شهر تهران و به جهت شناسایی دیگر جرایم ارتکابی و همچنین سایر شکات و مالباختگان، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر متهمان از سوی مقام قضایی صادر شده است.

لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهمان شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در اتوبان صدر (مسیر شرق به غرب)– ابتدای خیابان شهید قلندری شمالی مراجعه کنند.

مخاطبان محترم گروه اجتماعی مشرق می توانند اخبار، مقالات و تصاویر اجتماعی خود را به آدرسshoma@mashreghnews.ir ارسال کنند تا در سریع ترین زمان ممکن به نام خودشان و به عنوان یکی از مطالب ویژه مشرق منتشر شود. در ضمن گروه اجتماعی مشرق در صدد است با پیگیری مشکلات ارسالی شما از طریق کارشناسان و مشاوران مجرب پاسخی برای ابهامات مخاطبان عزیز بیابد.

اخبار مرتبط
 1. سطح سواد نماینده نباید اینقدر پایین باشد/ آقای نماینده به فکر پیشرفت حوزه انتخابیه خودش باشد
 2. گزارش تصویری/ مانور دوگانه سوز نمودن نانوایی های شفت
 3. کل ایران جویبار را پایتخت کشتی ایران میداند نماینده شفت و فومن قائمشهر را!!
 4. گزارش تصویری/ واژگونی پراید به داخل رودخانه در شفت
 5. مشغول بررسی رانش زمین در منطقه هستیم/ روند پیگیری را به اطلاع عموم خواهیم رساند
 6. برخورد با خودرو جوان 36 ساله را در نصیرمحله به کام مرگ کشاند
 7. برای رسیدن تیربرق باید تا ساعت 12صبر می کردیم / نکات ایمنی در استفاده از چوب توسکا لحاظ شد
 8. افتخاری فروشی نیست/ مردم شفت و فومن نیاز به قیم ندارند
 9. با برخورد فیزیکی مخالفم/ عضویت در کمیسیون عمرانی با تاکید رهبری معظم انقلاب بوده است
 10. شرکت تمامی خانوارهای «تانی محله» در سرشماری اینترنتی نفوس مسکن
 11. برای کار سیاسی به احمدسرگوراب نیامده ام/ از عمق محرومیت این بخش باخبرم
 12. خوشحالم که فردی از همین منطقه بخشدار احمدسرگوراب شد/ حرف های زیادی در دل دارم
 13. لزوم توجه به نیروهای بومی در انجام پروژه های شهرستانی
 14. گزارش تصویری/ مراسم تودیع و معارفه بخشدار احمدسرگوراب
 15. بخشدار جدید احمدسرگوراب معارفه شد
 16. آیا رییس اداره محیط زیست شفت در حوادث سال 88 نقش داشته است؟
 17. هرآمدی رفتی در پیش دارد!
 18. بخشدار جدید احمدسرگوراب فردا معارفه می شود
 19. یک خانم نصیر محله ای برنده جایزه سرشماری اینترنتی شد
 20. 6 تن چوب قاچاق در شفت توقيف شد