زمان انتشار: یکشنبه 29 اردیبهشت 1392 - 12:16
کد خبر : 13757

رییس جمهوری انتخاب کنید که ذره‌ای بوی آیت‌الله بهجت دهد

پناهیان با مقایسه عظمت امثال آیت‌الله بهجت با حقارت بعضی سیاسیون خودخواه که می‌گویند ما با دشمنان اسلام و اسرائیل کاری نداریم، گفت: آیا بوی تعفن و حقیر بودن از این کلام به مشام نمی‌رسد؟ این در حالی است که این افراد خودشان را در حد کاندیدای ریاست جمهوری کشور می‌دانند

به گزارش صبح شفت به نقل از  دانا، حجت الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان در چهارمین سالگرد ارتحال آیت الله بهجت فومنی(ره) که در مهدیه رشت و به همت هیأت روضات الحسین(ع) این شهر برگزار شد، اظهار کرد: حضرت رسول اکرم (ص) در هنگام رکوع عظمت خدا را مشاهده می کردند و نمی توانستند سر از رکوع بردارند.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه ذکر محوری نماز، الله اکبر است، خاطرنشان کرد: اذکار دیگر نماز تعبیر دیگری از الله اکبر است.

پناهیان همچنین تصریح کرد: “از آیت الله بهجت(ره) می پرسیدند چه کنیم؟ می فرمودند: نماز اول وقت” نماز یعنی با ادب در مقابل خدا ایستادن. اگر مومن نماز را با توجه بخواند، در واقع روحش عظمت پیدا کرده است.

وی با اشاره به اینکه وقتی در عراق انفجاری رخ می داد، آیت الله بهجت در درس و استفتائات، حالشان بد می شد، ابراز نمود: داشتن سعه صدر، دلسوز بودن و خودخواه نبودن انسان را به اینجا می رساند.

پناهیان با مقایسه عظمت امثال آیت الله بهجت با حقارت بعضی سیاسیون خودخواه که می گویند ما با دشمنان اسلام و اسرائیل کاری نداریم، ابراز نمود: آیا بوی تعفن و حقیر بودن از این کلام به مشام نمی رسد؟ این در حالی است که این افراد خودشان را در حد کاندیدای ریاست جمهوری کشور می دانند. باید رییس جمهوری انتخاب کنیم که ذره ای بوی آیت الله بهجت بدهد.

پناهیان با اشاره به علل پیروزی لبنان از زبان رزمندگان حزب الله اشاره نمود که می گفتند ما به واسطه دو دلیل توانستیم مقاومت کنیم ، اول فرمان امام خامنه ای و دوم پیام آیت الله بهجت که فرمودند : من دعایتان می کنم . در زمانی که در اوج جنگ بودیم آیت الله بهجت پیام دادند که شما پیروزید و این پیام برای رزمندگان بسیار روحیه بخش بود.

وی با بیان اینکه هیچ کسی قبل از انقلاب به اندازه آیت الله بهجت با امام همراهی نکرد، خاطرنشان کرد: آیت الله بهجت نفر دوم در راهبری معنوی جامعه بودند و به لحاظ همراهی با امام در قبل و بعد از انقلاب نقش بی بدیلی داشت و نفس ایشان عالم انقلابی و شهید می ساخت و کمکی که آیت الله بهجت بر سر سجاده دعا به امام خامنه ای می کردند، رکن نظام بود.

وی در ادامه بیان نمود: وقتی ایشان از دنیا رفتند، حضرت آقا فرمودند که ما تکیه گاه خود را از دست دادیم.

پناهیان گناه را ویژه انسان‌های حقیر برشمرد و گفت: خدا کشور را از دست سیاسیون ضعیفی که می‌خواهند ذلیلانه با آمریکا رابطه برقرار کنند، نجات دهد.

استاد حوزه و دانشگاه اضافه کرد: وابستگی به عظمت الهی انسان را بزرگ می کند اما بعضی از سیاسیون ذلیل و حقیر به دلیل دوری از خداوند می‌خواهند با آمریکا رابطه برقرار کنند. چون حقیرند و تکیه بر عظمت پروردگار ندارند.

وی با تأکید بر اینکه دعا نکردن برای مسلمانان باعث می شود که مشکلات آنها به شما نزدیک شود، افزود: سیاسی بودن چیزی جز این نیست. انسان‌های کوچک در سیاست ذلیل اند و صداقت و صلابت ندارند.

برای دانلود صوت و عکس به سایت ۸ دی مراجعه کنید

اخبار مرتبط
 1. پاک سازی نقاط آلوده و مقابله با خرده فروشان مواد مخدر شفت
 2. منظور افتخاری مازندران بود؛ اشتباه لفظی سوء تعبیر را به دنبال داشته است
 3. سطح سواد نماینده نباید اینقدر پایین باشد/ آقای نماینده به فکر پیشرفت حوزه انتخابیه خودش باشد
 4. گزارش تصویری/ مانور دوگانه سوز نمودن نانوایی های شفت
 5. کل ایران جویبار را پایتخت کشتی ایران میداند نماینده شفت و فومن قائمشهر را!!
 6. گزارش تصویری/ واژگونی پراید به داخل رودخانه در شفت
 7. مشغول بررسی رانش زمین در منطقه هستیم/ روند پیگیری را به اطلاع عموم خواهیم رساند
 8. برخورد با خودرو جوان 36 ساله را در نصیرمحله به کام مرگ کشاند
 9. برای رسیدن تیربرق باید تا ساعت 12صبر می کردیم / نکات ایمنی در استفاده از چوب توسکا لحاظ شد
 10. افتخاری فروشی نیست/ مردم شفت و فومن نیاز به قیم ندارند
 11. با برخورد فیزیکی مخالفم/ عضویت در کمیسیون عمرانی با تاکید رهبری معظم انقلاب بوده است
 12. شرکت تمامی خانوارهای «تانی محله» در سرشماری اینترنتی نفوس مسکن
 13. برای کار سیاسی به احمدسرگوراب نیامده ام/ از عمق محرومیت این بخش باخبرم
 14. خوشحالم که فردی از همین منطقه بخشدار احمدسرگوراب شد/ حرف های زیادی در دل دارم
 15. لزوم توجه به نیروهای بومی در انجام پروژه های شهرستانی
 16. گزارش تصویری/ مراسم تودیع و معارفه بخشدار احمدسرگوراب
 17. بخشدار جدید احمدسرگوراب معارفه شد
 18. آیا رییس اداره محیط زیست شفت در حوادث سال 88 نقش داشته است؟
 19. هرآمدی رفتی در پیش دارد!
 20. بخشدار جدید احمدسرگوراب فردا معارفه می شود