زمان انتشار: یکشنبه 6 اسفند 1391 - 15:54
کد خبر : 4096

روحاني ميتواند بين مردم و مسئولين ارتباط برقرار كند

اداره ي تبليغات اسلامي در سطح شهرستان شفت فعاليت هاي گسترده اي داشته است و زمينه هاي بصيرت را در جامعه خصوصا در نوجوانان و جوانان گسترش داده است كه دراين خصوص در خدمت رياست اين ارگان در سطح شهرستان، حجت الاسلام والمسلمين حاج آقا ابراهيم زاده هستيم . صبح شفت: باسلام لطفا به طور [&hellip

139107083041

اداره ي تبليغات اسلامي در سطح شهرستان شفت فعاليت هاي گسترده اي داشته است و زمينه هاي بصيرت را در جامعه خصوصا در نوجوانان و جوانان گسترش داده است كه دراين خصوص در خدمت رياست اين ارگان در سطح شهرستان، حجت الاسلام والمسلمين حاج آقا ابراهيم زاده هستيم .

صبح شفت: باسلام لطفا به طور خلاصه عملكرد يك ساله ي اداره ي تبليغات اسلامي شهرستان شفت را براي مخاطبين ما شرح دهيد؟
باسلام به شما و مخاطبين محترم سايت صبح شفت،يكي ازنهادهايي كه پس ازپيروزي انقلاب اسلامي شكل گرفته سازمان تبليغات اسلامي است. اين نهاد در اول تيرماه سال 60 به فرمان امام تاسيس شد و اهم وظايف آن سياست گذاري ، برنامه ريزي ، هدايت و سازمان دهي ، پشتيباني ونظارت برفعاليت هاي ديني است .

يكي از برنامه هايي كه در رابطه باسازمان تبليغات اسلامي بسيار حائز اهميت ميباشد اين است كه سازمان در دو حوزه ي فرهنگي و قرآني فعاليت مي كند ،  در بخش فرهنگي بايد عرض كنيم كه يكي ازبرنامه هايي كه خيلي با استقبال جوانان و نوجوانان مواجه شده است برگزاري گفتگوهاي ديني و پرسش و پاسخ هست كه باحضو ردانش آموزان ، دانشجويان _البته درسطح مدارس _ مساجد با حضور اساتيد محترم حوزه و دانشگاه برگزارمي شود.از ديگر برنامه هاي فرهنگي ما اجراي طرح هاي سازمان در مساجد  است كه در مسجد جامع شهرستان شفت اين برنامه ها برگزار مي شود يكي ديگر از فعاليت هاي سازمان تبليغات اسلامي دربخش فرهنگي تشكيل كتابخانه هاي شبستاني است كه در مساجد داير مي شود.ما در تعدادي از مساجد شهرستان اين طرح را اجرا كرديم و الان مورد استفاده و بهره برداري است.

از ديگر فعاليت هاي ما استمرار روحانيون در مناطق كوهستاني است كه بتوانند در آن روستا مستقرشوند.چوبر، احمدسرگوراب و نصيرمحله ازجاهايي است كه روحاني در آن مستقر است . ما ازسال 84 كه اداره ي تبليغات اسلامي درفومن راه اندازي شد و شهرستان شفت و فومن از اداره ي تبليغات اسلامي بهره مند شدند. سعي در اين داشتيم كه خانه هايي را درمناطق روستايي بسازيم و از سال 84سعي به ساختن اين خانه ها كرديم كه به صورت اهدايي بوده است. ولذا در چوبر يك خانه خريداري كرديم و در آن روحاني مستقركرديم و در ميرمحله شفت ساختماني راساختيم و مورد افتتاح قرارداديم .درسياهمزگي خانه ي عالم ساختيم ومورد افتتاح قرارداديم ودو تا ازخانه هاي عالم هم دردست احداث است . يكي در لپوندان وديگري دربيجارسر(چوب تراشان) درآنجا هم درحال احداث است .اميدوريم كه اين خانه هاي عالمي كه احداث شده مثل احمدسرگوراب و چوبر مورد بهره برداري قراربگيرد واينها عملكرد سازمان تبليغات اسلامي درشهرستان شفت وبخش ساخت خانه هاي عالم بوده است بازهم سازمان تبليغات اسلامي اين آمادگي را داردكه درمناطق روستايي كه دسترسي به روحاني ندارند زمين اهدا كنند و انشا الله به همكاري مسئولين شهرستان شفت دركميته ي برنامه ريزي بتوانيم اعتباري را براي اين كارمنظوركنيم وخانه ي عالم بسازيم تا روحاني در آن مستقرشود و روحاني بتواند ارتباطي برقراركند بين مردم و مسئولين.
روحاني ميتواند پاسخ گوي سوالات مردم باشد و شبهاتي كه بعضا در دين ومعارف اسلامي ما وارد ميكنند برطرف كند. يكي از برنامه هايي كه سازمان تبليغات اسلامي نيز از بخش فرهنگي دنبال ميكند بحث سامان دهي هيئت هاي مذهبي و تشكل هاي ديني است.
از ديگر برنامه هاي ما بر پايه ي جشن هاي مذهبي و مناسبت ها در طول سال در سطح مساجد است. يكي از بخش هاي سازمان تبليغات اسلامي بخش قراني است ، البته بخش آموزش و پژوهش هم جزبرنامه هاي سازمان تبليغات اسلامي است. اما اهم برنامه هاي قراني كه سازمان تبليغات اسلامي دارد ترويج فعاليت هاي قرآني درسطح  شهرو روستاها هست.
لذا با ایجاد مراکز قرآنی ، موسسات قرآنی و راه اندازی خانه های قرآنی اقدام به این کار کرده ایم تا بتوانیم کسانی را که مایل به این کار هستند در برنامه های قرآنی شرکت دهیم ومکان شرکت این عزیزان را در سطح شهر وروستا فراهم کنیم.
در شهرايجاد موسسات قرآنی ودر روستا ها نيز خانه های قرآنی را در برنامه هایمان قرار داده ایم .اداره ی تبلیغات اسلامی وشهرستان های فومن وشفت این آمادگی را دارد که بتواند از فعالیت های قرآنی حمایت کند. برگزاری مسابقات وجشنواره های قرآنی یکی دیگر از برنامه های ما است.
همچنین ایجا د بانک اطلاعاتی در شهرستانهاي فومن وشفت هم از برنامه های ماست . ما نیروهای قرآنی را شناسایی کرده ایم واین اطلاعات در اداره ی تبلیغات اسلامی مشخص است. واز تعداد قاریان ، حافظان و يگر کسانی که دربرنامه های قرآنی در سطوح مختلف شرکت کرده انداطلاع داريم.
ما از وجود کسانی که دوره های قرآنی را در سطوح بالا داشته اند در سطح شهرستان شفت استفاده می کنیم وسعی وتلاش ما بر این است که یک فضای معنوی در سطح شهرستان شفت ایجاد کنیم.
صبح شفت: چه انتظاری از مردم دارید؟
ما مردم سیاستمدار ومومنی داریم که همواره در برنامه های مذهبی و فرهنگی حضور داشته اند. انتظار داریم باز هم برای مقابله با هجمه های دشمنان در مساجد و برنامه های فرهنگی ومذهبی که در سطح شهرستان شفت برگزار می شود حضور پیدا کنند و تقدیر وتشکر می کنم از کسانی که تاکنون با ما در اداره ی تبلیغات اسلامی همکاری کرده اند. باید تشکر کنم از مردم شفت بخاطر حضور صمیمانه خود در راهپیمایی 22بهمن ماه وانتظار ما از مردم اين است كه باز هم دراین عرصه ها حضور پر شور وبا بصیرت داشته باشند تا شاهد آبادانی کشور و شهرستان شفت باشیم.
صبح شفت:باتشکر از شما لطفا حرف پایانی خود را بفرمایید؟
از دست اندر کاران صبح شفت تقدیر وتشکر میکنم که سعی وتلاش می کنند تا اخبار مربوط به شهرستان را انتشار داده و اتنظار داریم که اين پايگاه خبري اخبار فرهنگی را منعکس کند و آیات قرآن واحادیث ائمه معصومین رادر طول هفته در برنامه های خود داشته باشند.

اخبار مرتبط
 1. دکتر نوبخت برای ایت الله حجتی شفتی نوشت: همه خاطراتم از خورشید
 2. آقایان از کدام نجابت سوء استفاده میکنید
 3. دندان فاسد مدیر بی کفایت است نه جوان با لیاقت شفتی/ تمام رفتار شما زیر ذره بین فرزندان مردم است
 4. مراسم سالروز شهادت امام سجاد(ع) در شفت برگزار شد+تصاویر
 5. تصادف شدید پژو و پیکان وانت در شفت+تصاویر
 6. مصدومین تصادف امروز به رشت منتقل شدند
 7. مردم نگران نباشند/ سوخت کافی بدست مردم منطقه خواهد رسید
 8. ورزشکار شفتی قهرمان مسابقات کیک بوکسینگ جمهوری آذربایجان شد
 9. شاخ به شاخ شدن با پژو، خودروی پراید را نصف کرد+تصاویر
 10. نبود نفت سفید مشکل حاد اهالی شهرک امامزاده ابراهیم/ مسوولین این مشکل را برطرف نمایند
 11. گزارش تصویری/ برگزاراری انتخابات دانش آموزی در شفت
 12. برای رویش راهی است حتی در سخت ترین شرایط/ هر قدر مسئولان کم گذاشتند، خداوند برای شفت سنگ تمام گذاشته است
 13. پاک سازی نقاط آلوده و مقابله با خرده فروشان مواد مخدر شفت
 14. منظور افتخاری مازندران بود؛ اشتباه لفظی سوء تعبیر را به دنبال داشته است
 15. سطح سواد نماینده نباید اینقدر پایین باشد/ آقای نماینده به فکر پیشرفت حوزه انتخابیه خودش باشد
 16. گزارش تصویری/ مانور دوگانه سوز نمودن نانوایی های شفت
 17. کل ایران جویبار را پایتخت کشتی ایران میداند نماینده شفت و فومن قائمشهر را!!
 18. گزارش تصویری/ واژگونی پراید به داخل رودخانه در شفت
 19. مشغول بررسی رانش زمین در منطقه هستیم/ روند پیگیری را به اطلاع عموم خواهیم رساند
 20. برخورد با خودرو جوان 36 ساله را در نصیرمحله به کام مرگ کشاند