کد خبر: 28828

تاریخ انتشار: 1392/08/29 - 2:14

رایزن فرهنگی ایران در بیروت به شهادت رسید

حجت الاسلام ابراهیم انصاری رایزن فرهنگی ایران در لبنان که در حادثه انفجار امروز بیروت به شدت مجروح شده‌بود، به شهادت رسید.

به گزارش صبح شفت ، خبر شهادت رایزن فرهنگی ایران از سوی منابع مختلف داخلی و لبنانی در بیروت تائید شد.

حجت الاسلام ابراهیم انصاری که بر اثر حمله تروریستی به سفارت ایران در لبنان مجروح شده بود در بیمارستان الرسول الاعظم (ص) به شهادت رسید.
رایزن فرهنگی کشورمان متولد ۱۳۳۸ (۵۴ ساله) از لامرد استان فارس دارای تحصیلات حوزوی و فوق لیسانس مدیریت و بین سال‌های ۷۱ تا ۷۳ مدیر کل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان هرمزگان بود.
وی همچنین به عنوان مدیرکل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان گیلان از سال 1373-1383 به ‌مدت ده سال فعالیت کرد.
حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم انصاری که به عنوان رایزن فرهنگی ایران در بیروت فعالیت می‌کرد پیش از این مدیرکل آفریقا- عربی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و رایزن پیشین فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سودان از سال 1383-1389 (به‌ مدت پنج سال و نیم) بود.

وی نیروی رسمی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و از مهرماه سال جاری به عنوان رایزن فرهنگی ایران در بیروت عازم این کشور شده بود.

لازم بذکر است ؛بر اثر دو انفجار در منطقه بئرالحسن در الجناح در حومه جنوبی نزدیکی سفارت ایران در بیروت، 23نفر کشته شدند که هویت 20نفر از آنها شناسایی شده است. در این دو انفجار بیش از 146 نفر نیز زخمی شدند.

دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 3

کل نظرات :1

  • مریم

    تاریخ : 29 - آبان - 1392

    آخی خدا رحمتش کند. ایشان آنجا کارهای تفاوت فرهنگی می کردند یا مشاور بودند؟


    پاسخ دادن

ارسال دیدگاه


8 + یک =