زمان انتشار: شنبه 21 اردیبهشت 1392 - 20:11
کد خبر : 12727

رئیس کل دادگستری گیلان: تخلفات شورای شهر رشت گسترده است

رئیس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه در مدت شش سال کسی از اعضای شورا نپرسید که دارند چه می‌کنند، گفت: تخلفات برخی اعضای شورای اسلامی شهر منحل شده رشت گسترده بوده که هنوز جرایم آنها بازگو نشده است. به گزارش صبح شفت به نقل از فارس ، محمد جواد حشمتی امروز در جمع روسای [&hellip

رئیس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه در مدت شش سال کسی از اعضای شورا نپرسید که دارند چه می‌کنند، گفت: تخلفات برخی اعضای شورای اسلامی شهر منحل شده رشت گسترده بوده که هنوز جرایم آنها بازگو نشده است.

به گزارش صبح شفت به نقل از فارس ، محمد جواد حشمتی امروز در جمع روسای کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب شهرستان رشت با بیان اینکه تأمین و استقرار عدالت در جامعه از طریق اجرای قاطع قانون عملی می‌شود، اظهار کرد: با انجام صحیح قوانین شاهد اجرای عدالت در جامعه خواهیم بود.

وی نقش قوه قضائیه در اجرای عدالت را بیشتر از دیگر دستگاه‌ها عنوان کرد و گفت: باید میزان اجرای حقیقی عدالت در جامعه را مورد سنجش قرار داد و در راستای برطرف شدن نواقص و مشکلات تلاش کرد.

رئیس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه عملکرد دادگستری‌ها با توجه به سختی کارها از نظر کمی و حجمی بسیار مناسب بوده است، اذعان کرد: از نظر کیفی عملکردها چندان مناسب و جامع نبوده است.

وی گیلان را از استان‌های مهم و دارای قدمت بالا در کشور دانست و تصریح کرد: باید به مرکز استان به دلیل گستردگی فعالیت‌ها توجه ویژه‌ای شود.

حشمتی ایجاد بدون دلیل برخی پرونده‌های قضایی را سبب هدر رفتن بیت‌المال و وقت‌ها دانست و گفت: باید افراد دخیل در ایجاد برخی پرونده‌ها شناسایی شوند.

وی با اشاره به پرونده برخی اعضای شورای اسلامی شهر رشت، تصریح کرد: هنوز جرایم این افراد بازگو نشده است.

این مسئول قضایی استان، تخلفات برخی اعضای شورای شهر منحل شده رشت را گسترده خواند و اذعان کرد: هیچ‌کس در مدت شش سال از آن‌ها سئوال نکرد که دارند چه می‌کنند.

وی افزود: باید افراد مذکور مورد بررسی و سئوال‌های بسیار درباره پرونده‌های مختلف تخلفات قرار گیرند.

حشمتی با بیان اینکه باید مراقبت‌ها و نظارت‌ها افزایش یابد، تصریح کرد: در شرایطی که نظارت‌ها ضعیف باشد ممکن است این‌گونه فسادها رخ دهد.

وی به صدور برخی مجوزهای بهره‌برداری از معادن شن و ماسه در سطح گیلان اشاره کرد و گفت: در برخی مکان‌ها مانند رودبار و رحیم‌آباد اطراف رودخانه‌ها به بهانه وجود معدن شن و ماسه حفاری می‌شود که در برخی مواد موجب وقوع حوادثی مانند ریزش پل شده است.

مقام عالی قضایی گیلان، ادامه داد: به قدری بی‌حساب از بستر رودخانه سپیدرود برداشت شده است که اگر روزی سیل موجب شکستگی در سد سپیدرود شود حتی مرکز استان نیز زیر آب می‌رود.

وی با بیان اینکه اجرای صحیح عدالت موجب رسیدن به اهداف مورد نظر می‌شود، افزود: وکلا طبق قانون باید تلاش خود را برای انجام سازش در پرونده‌ها انجام دهند اما اکنون شاهد هیچ تلاشی نیستیم.

حشمتی وجود پرونده‌های زیاد در دستگاه قضایی را سبب ایجاد تبعات بسیاری دانست و خاطرنشان کرد: هر سال تعداد پرونده‌ها در دستگاه قضایی افزایش می‌یابد.

وی با تصریح بر اینکه روند رسیدگی به پرونده‌های قضایی کند است، یادآور شد: پرونده‌های قضایی باید با سرعت بیشتری مورد بررسی و اجرا قرار گیرند.

رئیس کل دادگستری گیلان به وجود مشکلات بسیاری در بخش پیشگیری از وقوع جرایم اشاره کرد و متذکر شد: باید برای پیشگیری از انجام جرایم فکر اساسی شود.

اخبار مرتبط
 1. پاک سازی نقاط آلوده و مقابله با خرده فروشان مواد مخدر شفت
 2. منظور افتخاری مازندران بود؛ اشتباه لفظی سوء تعبیر را به دنبال داشته است
 3. سطح سواد نماینده نباید اینقدر پایین باشد/ آقای نماینده به فکر پیشرفت حوزه انتخابیه خودش باشد
 4. گزارش تصویری/ مانور دوگانه سوز نمودن نانوایی های شفت
 5. کل ایران جویبار را پایتخت کشتی ایران میداند نماینده شفت و فومن قائمشهر را!!
 6. گزارش تصویری/ واژگونی پراید به داخل رودخانه در شفت
 7. مشغول بررسی رانش زمین در منطقه هستیم/ روند پیگیری را به اطلاع عموم خواهیم رساند
 8. برخورد با خودرو جوان 36 ساله را در نصیرمحله به کام مرگ کشاند
 9. برای رسیدن تیربرق باید تا ساعت 12صبر می کردیم / نکات ایمنی در استفاده از چوب توسکا لحاظ شد
 10. افتخاری فروشی نیست/ مردم شفت و فومن نیاز به قیم ندارند
 11. با برخورد فیزیکی مخالفم/ عضویت در کمیسیون عمرانی با تاکید رهبری معظم انقلاب بوده است
 12. شرکت تمامی خانوارهای «تانی محله» در سرشماری اینترنتی نفوس مسکن
 13. برای کار سیاسی به احمدسرگوراب نیامده ام/ از عمق محرومیت این بخش باخبرم
 14. خوشحالم که فردی از همین منطقه بخشدار احمدسرگوراب شد/ حرف های زیادی در دل دارم
 15. لزوم توجه به نیروهای بومی در انجام پروژه های شهرستانی
 16. گزارش تصویری/ مراسم تودیع و معارفه بخشدار احمدسرگوراب
 17. بخشدار جدید احمدسرگوراب معارفه شد
 18. آیا رییس اداره محیط زیست شفت در حوادث سال 88 نقش داشته است؟
 19. هرآمدی رفتی در پیش دارد!
 20. بخشدار جدید احمدسرگوراب فردا معارفه می شود