زمان انتشار: چهارشنبه 1 خرداد 1392 - 14:38
کد خبر : 14245

دو کاندیدای مشهدی، رقیب اصلی انتخابات

با اعلام تایید صلاحی شدگان یک سئوال اساسی در خصوص انتخابات به وجود می آید؛ از بین دو گزینه اصلی قالیباف و جلیلی، کدام یک رییس جمهور آینده ایران هستند

سپاس، با اعلام تایید صلاحی شدگان یک سئوال اساسی در خصوص انتخابات به وجود می آید؛ از بین دو گزینه اصلی قالیباف و جلیلی، کدام یک رییس جمهور آینده ایران هستند.

شورای نگهبان تایید صلاحیت شدگان برای ریاست جمهوری را اعلام کرد و در این بین قطعا گزینه قالیباف و جلیلی، می توانند دو راس اصلی رقابت انتخاباتی باشند.

هر دو کاندیدای مطرح، یعنی قالیباف و جلیلی، دارای محبوبیت خاصی در جامعه هستند و در این بین این سئوال مطرح می شود که بالاخره ریس جمهور بعدی، کدامیک از این افراد خواهند بود.

بدون شک امروز دو قطبی قالیباف و جلیلی، خود را بیش از هر جریان دیگری در انتخابات نشان می دهد و در این بین قطعا رقبا اصلی بین این دو گزینه خواهد بود.

هر چند که شرایط قالیباف، سابقه مدیریتی، مقبولیت و توانمندی های قالیباف بیش از جلیلی می نماید، اما جلیلی نیز توانسته است برای خودت محبوبیت های را در بین بخشی از جامعه به دست بیاورد و رقیب خوبی برای قالیباف به شمار خواهد رفت.

در هر حال شرایط فعلی و در نگاهی به اسامی کاندیداهای مطرح شده، می توان دریافت که قالیباف، به عنوان یک مدیر اجرایی اصولگرا و مقبول مردمی و نیز سعید جلیلی به عنوان یک حامی اصلی گفتمان انقلاب اسلامی و مرد هسته ای کشور، رقبای اصلی انتخابات آتی هستند و به احتمال زیاد، ریس جمهور بعدی از بین این دو نفر انتخاب خواهد شد.

محمدباقر قالیباف، هم‌اکنون شهردار تهران است. او دارای مدرک دکتری در رشتهٔ جغرافیای سیاسی از دانشگاه تربیت مدرس و فرماندهٔ سابق نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران است که در تاریخ ۱۳ شهریور ۱۳۸۴ پس از آن که در انتخابات ریاست رای کافی نیاورد از سوی شورای شهر تهران به عنوان شهردار این شهر انتخاب شد و در اردیبهشت ۱۳۸۶ به وسیله شورای جدید برای ۴ سال دیگر در مقام خود ابقا شد.

سعید جلیلی متولد 1344 منطقه معروف به طلاب مشهد مقدس است؛ وی تحصیلات خود را تا مقطع دکتری علوم سیاسی از دانشگاه امام صادق (ع) تهران به پایان رسانده و به زبان‌های عربی و انگلیسی تسلط دارد. وی در دوران دفاع مقدس در جبهه‌ حضور یافت و سال 65 در عملیات کربلای 5 به درجه جانبازی نایل آمد. وی در سال 68 به وزارت امور خارجه رفت و در سال 80 به دفتر مقام معظم رهبری رفت و در سمت مدیریت بررسی‌های جاری دفتر رهبر انقلاب به ادامه خدمت پرداخت.وی اکنون نماینده رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی که در مهرماه ۱۳۸۶، در دولت محمود احمدی‌نژاد جایگزین علی لاریجانی شد.

نکته مهم در این باره این است که دو رقیب اصلی انتخابات، هر دو مشهدی هستند.

اخبار مرتبط
 1. گزارش تصویری/ واژگونی پراید به داخل رودخانه در شفت
 2. مشغول بررسی رانش زمین در منطقه هستیم/ روند پیگیری را به اطلاع عموم خواهیم رساند
 3. برخورد با خودرو جوان 36 ساله را در نصیرمحله به کام مرگ کشاند
 4. برای رسیدن تیربرق باید تا ساعت 12صبر می کردیم / نکات ایمنی در استفاده از چوب توسکا لحاظ شد
 5. افتخاری فروشی نیست/ مردم شفت و فومن نیاز به قیم ندارند
 6. با برخورد فیزیکی مخالفم/ عضویت در کمیسیون عمرانی با تاکید رهبری معظم انقلاب بوده است
 7. شرکت تمامی خانوارهای «تانی محله» در سرشماری اینترنتی نفوس مسکن
 8. برای کار سیاسی به احمدسرگوراب نیامده ام/ از عمق محرومیت این بخش باخبرم
 9. خوشحالم که فردی از همین منطقه بخشدار احمدسرگوراب شد/ حرف های زیادی در دل دارم
 10. لزوم توجه به نیروهای بومی در انجام پروژه های شهرستانی
 11. گزارش تصویری/ مراسم تودیع و معارفه بخشدار احمدسرگوراب
 12. بخشدار جدید احمدسرگوراب معارفه شد
 13. آیا رییس اداره محیط زیست شفت در حوادث سال 88 نقش داشته است؟
 14. هرآمدی رفتی در پیش دارد!
 15. بخشدار جدید احمدسرگوراب فردا معارفه می شود
 16. یک خانم نصیر محله ای برنده جایزه سرشماری اینترنتی شد
 17. 6 تن چوب قاچاق در شفت توقيف شد
 18. سرشماری اساس توسعه کشور/ سرشماری رایگان مددجویان در کمیته امداد شفت
 19. رئیس جدید پلیس راهور شهرستان شفت معارفه شد
 20. مراسم تودیع و معارفه رییس منابع طبیعی شفت برگزار شد