زمان انتشار: دوشنبه 20 بهمن 1393 - 14:07
کد خبر : 62027

دولت به جای گفتاردرمانی کاری برای خوزستان بکنند

نماینده مردم مسجد سلیمان با اشاره به این مطلب که رویکرد دولت از نگاه گفتاردرمانی در استان خوزستان باید به یک کار ویژه و جدی تغییر کند، گفت: پدیده ریزگردها حاصل ضعف مدیریتی است که دائما هم توپ را به زمین دیگری می‌اندازند

اسماعیل جلیلی نماینده مردم مسجد سلیمان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس درباره پدیده ریزگردها در استان خوزستان گفت: ما به عنوان نماینده مردم دائما در حال تاکید و تذکر برای رفع این پدیده که هرساله باعث خسارت‌های جدی به مردم این استان وارد می‌کند بودیم و هستیم و به مدیران سازمان محیط زیست هم مدیران مربوط به حوزه‌های منابع‌طبیعی و هم وزارت نیرو که مدیریت نابخردانه آن باعث وجود این خسارات در استان خوزستان شده است تذکر می‌دهیم.

وی افزود: مدیریت نادرست وزارت نیرو باعث خشک‌ شدن تالاب‌ها، چشمه‌ها و رودها شد و این وضعیت نابسامان به وجود آمد.

این نماینده مجلس ادامه داد: متاسفانه ضعف مدیریتی و عدم آینده‌نگری در سازمان محیط زیست و وزارت نیرو باعث شده که خسارت آن را مردم بپردازد. هزینه‌های سلامت آنها به دلیل گرد و غبار که الان شرایط سختی را ایجاد کرده است به مردم تحمیل شد ناشی از همین مجموعه اقدامات است و بعضا اقداماتی که باید انجام دهند و نمی‌دهند.

جلیلی اظهار داشت: افزایش هزینه‌های ناپایداری زندگی به دلیل همین پدیده‌های آلاینده و گردوغبار، فعالیت ناقص شرکت‌های نفتی و پتروشیمی و سیمان وضعیت اقلیمی و آب و هوا را دچار مشکل کرده و هزینه های سلامت و هزینه‌های اجتماعی را افزایش داده است و باعث فرار سرمایه‌های استانی و اقتصادی در این استان شده است.

وی معتقد است: متاسفانه هر سال که دچار چنین پدیده‌ای می‌شویم برای مقطعی کارگروه‌هایی تشکیل می شوند که جلسات بی‌حاصل و بیهوده می‌گذارند و دوباره تا سال آینده هیچگونه‌ فعالیتی انجام نمی‌شود و وقتی سال آینده دوباره پدیده دیگری به وجود می‌آید دوباره جلسات مکرر و به همینگونه جلسات سریالی و بی‌حاصل را شاهد هستیم.

نماینده مردم مسجد سلیمان گفت: این مسئولان دائما سعی می‌کنند توپ را بیندازند در زمین دیگری و می‌گویند که ریزگردها از کشورهای همسایه وارد می‌شود در صورتی که ورود ریزگردها به کشور به این حدت و شدت نیست. همه کارشناسان دلسوز در این حیطه نظر داده‌اند که به دلیل خشک‌شدن تالاب‌ها و انحراف‌هایی که در بالادست رودها ایجاد شده است، سدهایی که بی‌منطق برای استحصال منابع طبیعی ایجاد شده، باعث شده است که شرایط اقلیمی، وضعیت کشاورزی و زندگی ما دچار مشکل شود و مردم هم هزینه آن را بدهند و در آخر هم می‌گویند که نمی‌شود و پول نداریم و با این وضعیت مشخص است که مردم ما همواره باید خسارت ناشی از ضعف مدیران مسئول را بدهند.

جلیل تصریح کرد: لذا از رئیس جمهور محترم درخواستمان این است که رویکرد دولت را از نگاه گفتاردرمانی به مردم خوزستان به خصوص در مورد پدیده گردوغبار به یک کارگروه ویژه عملیاتی با بودجه لازم تغییر و در دستور کار قرار دهد.

وی گفت: مردم به شدت در استان خوزستان نیازمند تامین یک سری کمک‌های اولیه مانند ماسک‌های تنفسی و شیر رایگان در مدارس و ادارات هستند. دیگر کارگروه‌ها نمی‌توانند کاری از پیش ببرند.

این نماینده مجلس در خاتمه اظهار داشت: مردم استان خوزستان از مقام معظم رهبری و رئیس جمهور استمداد دارند که به داد این مردم برسند و بیشتر از این اجازه ندهند تا مردم هزینه‌های ناشی از ضعف این مدیریت را تحمل کنند.

اخبار مرتبط
 1. دندان فاسد مدیر بی کفایت است نه جوان با لیاقت شفتی/ تمام رفتار شما زیر ذره بین فرزندان مردم است
 2. مراسم سالروز شهادت امام سجاد(ع) در شفت برگزار شد+تصاویر
 3. تصادف شدید پژو و پیکان وانت در شفت+تصاویر
 4. مصدومین تصادف امروز به رشت منتقل شدند
 5. مردم نگران نباشند/ سوخت کافی بدست مردم منطقه خواهد رسید
 6. ورزشکار شفتی قهرمان مسابقات کیک بوکسینگ جمهوری آذربایجان شد
 7. شاخ به شاخ شدن با پژو، خودروی پراید را نصف کرد+تصاویر
 8. نبود نفت سفید مشکل حاد اهالی شهرک امامزاده ابراهیم/ مسوولین این مشکل را برطرف نمایند
 9. گزارش تصویری/ برگزاراری انتخابات دانش آموزی در شفت
 10. برای رویش راهی است حتی در سخت ترین شرایط/ هر قدر مسئولان کم گذاشتند، خداوند برای شفت سنگ تمام گذاشته است
 11. پاک سازی نقاط آلوده و مقابله با خرده فروشان مواد مخدر شفت
 12. منظور افتخاری مازندران بود؛ اشتباه لفظی سوء تعبیر را به دنبال داشته است
 13. سطح سواد نماینده نباید اینقدر پایین باشد/ آقای نماینده به فکر پیشرفت حوزه انتخابیه خودش باشد
 14. گزارش تصویری/ مانور دوگانه سوز نمودن نانوایی های شفت
 15. کل ایران جویبار را پایتخت کشتی ایران میداند نماینده شفت و فومن قائمشهر را!!
 16. گزارش تصویری/ واژگونی پراید به داخل رودخانه در شفت
 17. مشغول بررسی رانش زمین در منطقه هستیم/ روند پیگیری را به اطلاع عموم خواهیم رساند
 18. برخورد با خودرو جوان 36 ساله را در نصیرمحله به کام مرگ کشاند
 19. برای رسیدن تیربرق باید تا ساعت 12صبر می کردیم / نکات ایمنی در استفاده از چوب توسکا لحاظ شد
 20. افتخاری فروشی نیست/ مردم شفت و فومن نیاز به قیم ندارند